αγορα νεου ψαροτουφεκου

antreoulis12
Posts: 14
Joined: Wed Jul 06, 2011 3:45 pm

αγορα νεου ψαροτουφεκου

Post by antreoulis12 »

παιδια σε λιγεσ μερεσ θα παω να αγορασω νεο ψαροτουφεκο μαρεσε πολυ το Omer Cayman HF CAMO 3D 95cm θελο να μου πειτε αν ειναι καλο και τι στισιμο να του κανω ευχαριστω περιμενω απαντισησ

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: αγορα νεου ψαροτουφεκου

Post by leonidasss »

Άστο όπως είναι μέχρι να το συνηθίσεις και με την πρώτη ευκαιρία άλλαξε τη βέργα όταν φθαρεί ή στραβώσει(δεν είναι και άριστης ποιότητας) με ταϊτής 6,5 και τα λάστιχα (είναι λίγο σκληρά τα μαμα). Όσο γι΄αυτά, το cressi s2ooo νομίζω είναι πολύ καλό, μέχρι 20άρι αν θα βάλεις μονό. Για διπλά, αν και δεν το συνιστώ, μην υπερβείς τα 14άρια, γιατί το όπλο είναι ελαφρύ και θα έχεις μεγάλη ανάκρουση στη βολή.

antreoulis12
Posts: 14
Joined: Wed Jul 06, 2011 3:45 pm

Re: αγορα νεου ψαροτουφεκου

Post by antreoulis12 »

φιλε βασικα εγω δεν το πειρα ακομη η αυτο θα παρω η το γερονιμο η το ΕΤ που βλεπεισ στιν εικονα πιο κατο πιο νομιζετε οτι ειναι καλιτερα να παρω
Attachments
αυτο και το γερονιμο φυσικα ειναι πιο ακριβα
αυτο και το γερονιμο φυσικα ειναι πιο ακριβα
2523.png (182.27 KiB) Viewed 8506 times

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: αγορα νεου ψαροτουφεκου

Post by christos nic »

Φιλε το HF 95 το εχει ενας φιλος και ειναι πολυ ευχαριστημενος,ωραιο οπλο σ αυτα τα λεφτα φτανει να ταιριαζει στο χερι σου η λαβη του,εκανα βολη μ αυτο και μ αρεσε..το 95 ειναι με αναποδο μηχανισμο..το οπλο δεν δημιουργει δονησεις στις πλαγιες κινησεις στην βεργα η στα λαστιχα που γινονται ενα σωμα με τον σωληνα..για το μεγεθος του δειχνη μεγαλυτερο και σηκωνει και λιγο ποιο δυνατο σετ φτανει να παιξεις λιγο με το βαριδωμα και η ανακρουση στα 2πλα λαστιχα πχ 16αρια ειναι σε λογικα πλαισια(δεν θα σου χασουν στοχο)..σου βαζω και ενα θεμα απο αλλο φορουμ που αναφερεται σχολιασμος απο γνωστο Ιταλο στον χωρο που του εκανε λιγες δοκιμες..
http://www.greekdivers.com/forum/index. ... ntry335794

antreoulis12
Posts: 14
Joined: Wed Jul 06, 2011 3:45 pm

Re: αγορα νεου ψαροτουφεκου

Post by antreoulis12 »

ενδιαφερον θεμα η ενα 20αρι λαστιχο θα βαλω η 2 18αρια θα ειναι πολυ δυνατο σε ευχαριστω τελικα θα παρω το HF το 95αρι τωρα σχετικα με το οτι το οπλο θα γρατσουνιετε ευκολα τι βερνικι να του βαλω αν ξερησ


συγνωμη για τα ορθογραφικα

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: αγορα νεου ψαροτουφεκου

Post by paulos charalambous »

Ρε φιλε εγω εχω το 90αρι.. το εστησα με βεργα BUCANERO 6,5 γιατι η δικη του εν ηταν τζαι πολλα σοι.. επισης αλλαξα και το λαστιχο που ειχε πανω γιατι εν μου αρεσε η βολη του τζαι εβαλα ενα 19 gorilla εβαριδωσα το τζαι σφαζει :D για 2πλα λαστιχα η 2 χ14 η 2 χ16 οι παραπανω..

antreoulis12
Posts: 14
Joined: Wed Jul 06, 2011 3:45 pm

Re: αγορα νεου ψαροτουφεκου

Post by antreoulis12 »

ευχαριστω για την συμβουλη σου φιλε μπορεισ να μου τι μαρκα λαστιχα να βαλω α και αν χερετε κατι για βερνικη να μιν γρατσουνιετε πεστε μου

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: αγορα νεου ψαροτουφεκου

Post by christos nic »

Φιλε αν τελικα πιασεις αυτο το οπλο δοκιμασε το οπως ειναι με την βεργα και το λαστιχο που εχει και αν εχεις προβλημα και δεν εισαι ευχαριστημενος μελλοντικα πχ με την ταχυτητα της βολης παιρνεις το πολυ ενα 18αρι καλο η 2 14αρια η 16αρια και μια βεργα καλυτερη..αν ομως εχεις την δυνατοτητα απο εκει που θα το αγορασεις να το στησεις εσυ οπως θελεις κανε οπως τον φιλο δηλ ενα 18αρι καλο λαστιχο και θα ειναι οκ γιατι δεν γινεται να βαζουμαι σε ολα τα οπλα οτι λαστιχο θελουμε γιατι αν του βαλεις ποιο πανω θα εχεις προβληματα πχ στην βολη χανοντας απο τον στοχο σου και μπορει να μην το αντεξει και το οπλο σου.
Για βερνικη σε οπλο εγω δεν ξανακουσα αλλα δεν νομιζω να ειναι προβλημα..τα οπλα ειναι ποιο ομορφα με λιγες γρατζουνιες :)

antreoulis12
Posts: 14
Joined: Wed Jul 06, 2011 3:45 pm

Re: αγορα νεου ψαροτουφεκου

Post by antreoulis12 »

σας ευχάριστο όλους για της συμβουλές σας τελικά δεν ξέρω τι θα κάνω θα το βουτήσω και θα δω αν θέλει καλύτερα λάστιχα

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: αγορα νεου ψαροτουφεκου

Post by paulos charalambous »

christos nic wrote:Φιλε αν τελικα πιασεις αυτο το οπλο δοκιμασε το οπως ειναι με την βεργα και το λαστιχο που εχει και αν εχεις προβλημα και δεν εισαι ευχαριστημενος μελλοντικα πχ με την ταχυτητα της βολης παιρνεις το πολυ ενα 18αρι καλο η 2 14αρια η 16αρια και μια βεργα καλυτερη..αν ομως εχεις την δυνατοτητα απο εκει που θα το αγορασεις να το στησεις εσυ οπως θελεις κανε οπως τον φιλο δηλ ενα 18αρι καλο λαστιχο και θα ειναι οκ γιατι δεν γινεται να βαζουμαι σε ολα τα οπλα οτι λαστιχο θελουμε γιατι αν του βαλεις ποιο πανω θα εχεις προβληματα πχ στην βολη χανοντας απο τον στοχο σου και μπορει να μην το αντεξει και το οπλο σου.
Για βερνικη σε οπλο εγω δεν ξανακουσα αλλα δεν νομιζω να ειναι προβλημα..τα οπλα ειναι ποιο ομορφα με λιγες γρατζουνιες :)
ρε φιλε οπως ενει το οπλο εν να χτερνετε ο σωληνας που την καμπανα.. εγω εβαλα bucanero βερκα με καρχαριακια τζαι δετα..

chrysanthos

Re: αγορα νεου ψαροτουφεκου

Post by chrysanthos »

antreoulis12 wrote:ενδιαφερον θεμα η ενα 20αρι λαστιχο θα βαλω η 2 18αρια θα ειναι πολυ δυνατο σε ευχαριστω τελικα θα παρω το HF το 95αρι τωρα σχετικα με το οτι το οπλο θα γρατσουνιετε ευκολα τι βερνικι να του βαλω αν ξερησ


συγνωμη για τα ορθογραφικα
φιλε 2 18αρια ειανι πολλα για 95 ψαροτουφεκο και 20αρι ακομα ειναι πολυ κατα την γνωμη μου να το στησεις με μια βεργα 6.5 και 1 χ19 κενταει τα λαστιχα που πιστευω ειναι τακ αλυτερα ειναι τα δεμκα μελι :)

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: αγορα νεου ψαροτουφεκου

Post by christos nic »

paulos charalambous wrote: ρε φιλε οπως ενει το οπλο εν να χτερνετε ο σωληνας που την καμπανα.. εγω εβαλα bucanero βερκα με καρχαριακια τζαι δετα..
Φιλε εισαι σιγουρος οτι με το δικο του λαστιχο χτερνετε ο σωληνας που την καμπανα..η το δοκιμασες με αλλο λαστιχο με την καμπανα αυτου του οπλου και χταρτηκε?
Αυτο που δοκιμασα εγω ηταν με δετο λαστιχο και βεργα με μικρα καρχαριακια αλλα ηταν η κεφαλη του οπλου ανοιχτη αλλα δεν μου ειπε οτι ειναι για να μην χτερνετε ο σωληνας που τα ειχε στημενα ετσι..

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: αγορα νεου ψαροτουφεκου

Post by paulos charalambous »

christos nic wrote:
paulos charalambous wrote: ρε φιλε οπως ενει το οπλο εν να χτερνετε ο σωληνας που την καμπανα.. εγω εβαλα bucanero βερκα με καρχαριακια τζαι δετα..
Φιλε εισαι σιγουρος οτι με το δικο του λαστιχο χτερνετε ο σωληνας που την καμπανα..η το δοκιμασες με αλλο λαστιχο με την καμπανα αυτου του οπλου και χταρτηκε?
Αυτο που δοκιμασα εγω ηταν με δετο λαστιχο και βεργα με μικρα καρχαριακια αλλα ηταν η κεφαλη του οπλου ανοιχτη αλλα δεν μου ειπε οτι ειναι για να μην χτερνετε ο σωληνας που τα ειχε στημενα ετσι..
ρε φιλε που το επιασα ηταν ανοιχτη κεφαλη με την βερκα του την εργοστασιακη τζαι εμ αλστιχο του το ομερ με καμπανα σιερενα.. τζε αμαν εκαμνα βολη εχτερνετουν ο σωληνας που την καμπανα..(επισης εν μου εκαλοαρεσε η βολη του οπως ηταν στημενο) θελει τζαι αβρυφωμα.. μετα που εβαλα δετα τζαι βερκα με καρχαριουθκια εσφαγκεν

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: αγορα νεου ψαροτουφεκου

Post by christos nic »

Φιλε δηλαδη το οπλο θελει οπωσδηποτε αλλαγη λαστιχου σε δετο για να μεν χτερνετε ο σωληνας επομενος και αλλαγη βερκας σε βερκα με καρχαριακια..που σημαινει θελεις εξτρα καμια 60 ευρο για να το στησεις χωρις προβληματα αρα πας αρκετα στην τιμη πανω που κοντα στην τιμη που θα σου στοιχηση τελικα εχεις και αλλες καλες επιλογες σε αλλα οπλα..καμνει μου εντυπωση παντος οτι χτερνετε ο σωληνας με τον εργοστασιακο εξοπλισμο που την στιγμη που οσα οπλα δοκιμασα ακομα και οπλο ποιο χαμηλης τιμης με σπαστη καμπανα και δεν μου εκαμε ποτε χταρσιμο στον σωληνα..εχεις υποψη και αλλα οπλα που χτερνετε ο σωληνας που την καμπανα τους?

antreoulis12
Posts: 14
Joined: Wed Jul 06, 2011 3:45 pm

Re: αγορα νεου ψαροτουφεκου

Post by antreoulis12 »

παιδιά ένας φίλος πουλάει το cayman HF 95 με βέργα με καρχαριάκια μουλινέ και deta λάστιχα 150 ευρώ είναι καλο το στήσιμο αυτό να το πάρο?

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”