Μηχανισμός Μίτος ????

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Μηχανισμός Μίτος ????

Post by Giorkos »

Γεια στα παιθκιά...

επροσπάθησα να έβρω λίες παραπάνω πληροφορίες για τον μηχανισμό της ΧΧ Ονε τον μίτο :wink: , αλλά το τι θέλω να δω δεν το βρήκα πουθενά...

εμπήκα και στο σάιτ της ΧΧ Ονε τζαι δεν τον έχει καν τον μηχανισμό στα προϊόντα τους :think: ...

βασικά θέλω καμιά θκυο φωτογραφίες, (πλάγια και κάτοψη όι 3/4) και τες διαστάσεις του....να δούμε αν τον χωρεί πούποτες :D :wink: ....

επίσης τον είδα στον diveshop.gr αλλά απότι θυμούμε και είδα σε άλλο ποστ φκαίνει τζαι με 'ενσωματωμένο΄τακκουνάκι όπλισης....

Κανένας να βοηθήσει λίο κοπέλλια ???
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Μηχανισμός Μίτος ????

Post by gptochos »

Εσύ οπως παεις εν τον Mita XXXL που εννα πιασεις! :D
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Μηχανισμός Μίτος ????

Post by Giorkos »

gptochos wrote:Εσύ οπως παεις εν τον Mita XXXL που εννα πιασεις! :D

τζαι ήταν να γράψω στο πρώτο μου ποστ το εξή ''Υ.Γ. τζαι να μεν πεταχτεί ο πτωχόπουλλος να ξαπολήσει καμιά αρλούμπα'', τζαι λαλώ εν να χρειαστεί ρε??? εν επεράσαν 6 λεπτά...στο 5ο ο πτωχός εππόσταρεν ο δαίμονας :twisted: :twisted: :twisted:

ατμιν, ενεν υλικό για μπαν ο πτωχός ???? :whistle:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
markos07
Posts: 17
Joined: Fri Nov 07, 2008 4:23 pm

Re: Μηχανισμός Μίτος ????

Post by markos07 »

Χαιρετώ. Ο μηχανισμός τερκάζι τέλεια σε λαβές demka. Τερκάζουν και οι πίροι και η σχινοπίαστρα. Η μόνη αλλαγή που θέλει είναι να φάεις λίο το πλαστικό της λαβής που την πάνω μερκά.

Λειτουργικά εν καλός. Εν σκλερανίσκει με πιο πολλά λάστιχα ούτε κάμνει θόρυβο κατά την βολή. Λιο που τσιμπά η τιμή του αλλά έτσι εν σχεδόν ούλλοι οι μεταλλικοί μηχανισμοί.
Attachments
DSC00455.JPG
DSC00455.JPG (24.41 KiB) Viewed 5396 times
DSC00452.JPG
DSC00452.JPG (56.58 KiB) Viewed 5393 times
DSC00451.JPG
DSC00451.JPG (52.22 KiB) Viewed 5393 times

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Μηχανισμός Μίτος ????

Post by Giorkos »

μάρκο,

θενκς για τα ινφο,....αλλά εν τον θέλω για δεμκα...εκτός αν γοράσω δεμκα να τον βάλω πάνω :) ....

έσιης φωτό του μηχανισμού πριν να μπει στο όπλο... (φωτό βρίσκω 3/4 που το νετ αλλά εν μου κάμνει,.θέλω πλάγια όψη παραπάνω και τες διαστάσεις του)

επίσης διερωτούμε αν χρειάζεται τζίνη η λάμα ούλλη , που το σημείο μπροστά που την σκανδάλη (που γράφει μίτος) ή αν εν απλώς για να στουπώσει την τρύπα της λαβής του δεμκα. (δηλαδή, μπορείς να την κόψεις χωρίς να επηρεαστεί ο μηχανισμός ??? )

επίσης, νομίζω ότι φκαίνει τζαι με τακκούνι όπλισης μονοκόμματος !!!
:think:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Panayiotis3
Posts: 80
Joined: Thu May 20, 2010 1:33 pm
Location: Μακεδονιτισσα, Λευκωσια

Re: Μηχανισμός Μίτος ????

Post by Panayiotis3 »

Μηχανισμός σκανδάλης Mitos I (ανάποδος) ιδανικός για ξύλινα και carbon όπλα. 66
Μηχανισμός σκανδάλης Mitos ΙI (ανάποδος) ιδανικός για ξύλινα, συμβατικά και carbon όπλα. 77
Μηχανισμός σκανδάλης Mitos ΙIΙ (ανάποδος) με τακούνι όπλισης ιδανικός για ξύλινα, συμβατικά και carbon όπλα. 85

Γιωρκο τουτες τες πληροφορειες ηβρα τες που ενα φορουμ και λαλουν οτι εχει τους ο Χαλαρης, φωτογραφιες του μηχανισμου εν ειχαν ομως

User avatar
markos07
Posts: 17
Joined: Fri Nov 07, 2008 4:23 pm

Re: Μηχανισμός Μίτος ????

Post by markos07 »

Γιώρκο μου εν και είμαι και ο επιστήμονας του ψαροτούφεκκου αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη ο μηχανισμός εν το μόνο πράμα που εν πρέπει να πειράζουμε… Αν θέλεις πιο κοντό μηχανισμό υπάρχει έτοιμος και που πολλά αξιόπιστη εταιρία. Ποιος ο λόγος να δόκεις 75 euro αφού εν σου κάμνει για τον λόγο που το θέλεις. Τζινος που τον εσχεδίασε κάτι πρέπει να είχε στο νου του.

Τέλος παντον οι διαστάσεις του εν 130x17x19mm μήκος – πλάτος – μέσω ύψος (έννεν σταθερό).

Σε μία που τες φώτο εν και ο άλλος μηχανισμός που σου ελάλουν
Attachments
DSC00464.JPG
DSC00464.JPG (21.26 KiB) Viewed 5375 times
DSC00463.JPG
DSC00463.JPG (14.65 KiB) Viewed 5371 times
DSC00462.JPG
DSC00462.JPG (14.23 KiB) Viewed 5375 times

User avatar
markos07
Posts: 17
Joined: Fri Nov 07, 2008 4:23 pm

Re: Μηχανισμός Μίτος ????

Post by markos07 »

ακόμα μια
Attachments
DSC00465.JPG
DSC00465.JPG (15.98 KiB) Viewed 5362 times

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Μηχανισμός Μίτος ????

Post by gptochos »

Ατε πάλε ετανισαν σου τα κοπέλια πάλε! :D

Να δουμε τι εκοψε ο νους σου παλε :D
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Panayiotis3
Posts: 80
Joined: Thu May 20, 2010 1:33 pm
Location: Μακεδονιτισσα, Λευκωσια

Re: Μηχανισμός Μίτος ????

Post by Panayiotis3 »

Giorkos wrote:εμπήκα και στο σάιτ της ΧΧ Ονε τζαι δεν τον έχει καν τον μηχανισμό στα προϊόντα τους :think: ...
Εσχιει τον και το site ρε Γιωρκο http://www.xxone.gr/default.aspx?catid=15&page=1

Αλλα σειρε τζαι μια μαθκια δαμε να φυει η φατσα σου!! http://www.spearfishingforum.gr/viewtop ... F%82+mitos
:D :D Εν ο mitos με τακουνη οπλησης και λαβη demka χωνεμενη μεσα σε ξυλο!!! :think: :think:

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Μηχανισμός Μίτος ????

Post by c.nadiotis »

Απλά ερωτεύτηκα, Παντός ο άνθρωπος που το έκαμε επανόρισε τον όρο τεχνίτης!!!
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
I live my life a breath at a time

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Μηχανισμός Μίτος ????

Post by Giorkos »

ok κοπέλλια,

εν καλές οι ίνφο σας.... τζαι οι μετρήσεις...

εν το ήξερα ότι έχει μίτος Ι, ΙΙ , ΙΙΙ

πάντως στο σάιτ επήα πριν τζαι δεν τον είδα..... :shock: (στραβάρα πάνω μου) :x

τον άλλο μηχανισμό που λες εν της μπλουτεκ...εν ο 'ίδιος' με ένα άλλο που χρησιμοποιώ (στην φιλοσοφία) , βασικά εν ο 'τζεοτζιαν' που τον εσχεδίασε.....

ο καλύτερος μηχανισμός μάλλον που κυκλοφορά(του τζεοτζιαν εννοώ)ή τουλάχιστον που τζίνους που εχρησιμοποίησα και άλλους που είδα.........αλλά τζίνος ο μίτος εν όπως το διαστημόπλοιο (το look του) ο άτιμος :o
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Μηχανισμός Μίτος ????

Post by Giorkos »

έκατσα λίο τζαι είδα τες φωτό που την κάτω την μερκά...

τελικά τούτος ο μίτος εν πολλή κάσια με τρυπούες, αλλά που μέσα εν 'σκέττος' (μια σκανδάλη, τζαι το μάνταλο κομμάθκια μονοκόμματα) ή έσιη τίποτε πιο ''έξυπνο'' που δεν το βλέπω στις φωτό ???
:think: :think: :think:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Μηχανισμός Μίτος ????

Post by gptochos »

Giorkos wrote:τελικά τούτος ο μίτος εν πολλή κάσια με τρυπούες, αλλά που μέσα εν 'σκέττος' (μια σκανδάλη, τζαι το μάνταλο κομμάθκια μονοκόμματα) :think: :think: :think:
Μόνο εμφάνιση και τίποτε παραπάνω δεν προσφέρει από τους υπόλοιπους μηχανισμούς! Σαν του Geogian δεν έσιει! Η γνώμη η δική μου είναι ότι ο μηχανισμός ο MITOS απλά κατασκευάστηκε για να εφαρμόζεται σε Ξύλινα και ειδικά στα Demka αφού οι πλείστοι έλληνες ψαροτουφεκάες ξεκινούν με ένα Demka ΑΜΙ ΙΙ 90! Τα Pathos μετά εξαπολυθήκαν στην αγορά! Οι πλείστοι έχουν Demκα οπόταν σε συνάρτηση με τον καταναλωτισμό και τις πατέντες που κάμνουν στα όπλα τους επλασαρίστικε αρκετά ο συγκεκριμένος μηχανισμός! Μπορεί να είναι καλός μηχανισμός δεν λέω, διευκρινήζω ότι δεν τον εδοκίμασα, αλλά που την στιγμή που χρησιμοποιω τον μηχανισμο του Geogian - Panex και είμαι ευχαριστημένος δεν θα τον άλλασα ρε Γιωρκουδιν!
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
tasos83
Posts: 156
Joined: Wed Mar 12, 2008 9:15 pm
Location: Πάφος

Re: Μηχανισμός Μίτος ????

Post by tasos83 »

ούλλο "καλιτεχνικές" ανησυχίες έσιεις ρε γιώρκο.
μπορεί ο συγκεκριμένος να έσιει πολύ "ψουμί" άχρηστο απλώς για να κάθετε και πάστη λαβή τη demka.
Πάντως εν πολλά τρέντυ :mrgreen: :dance:

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”