Λάστιχα από Ebay

Post Reply
User avatar
tasos83
Posts: 156
Joined: Wed Mar 12, 2008 9:15 pm
Location: Πάφος

Λάστιχα από Ebay

Post by tasos83 »

5/8" (16mm) O.D. SPEARGUN BAND
εσιει κανένας υπόψιν τούτα τα λάστιχα. έρκονται 18 δολλάρια :wink: με τα μεταφορικά το 1,5μ χύμα από ebay.
άμα κοιτάξετε με το πιο πάνω τίτλο θα τα βρείτε. Γνώμες κανένας :| ?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Λάστιχα από Ebay

Post by Giorkos »

είδαμε και εμείς λάστιχα και εσκεφτήκαμε να δοκιμάσουμε...

νομίζω ότι μια δοκιμή δεν βλάφτει...δεν είναι ακριβά καθόλου...συν τις άλλοις (όσο αφορά το αν είναι καλά ή όχι)..δεν κάμνει ο καθένας μας λάστιχα στην πίσω αυλή ή στο γκαράζ...

τούτο που συζητούμε με τους παρέες ότι κάθε κατασκευαστής 'έχει' και λάστιχα...

λίες εν οι ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ που φκάλλουν λάστιχα και το πιο πιθανόν το ίδιο λάστιχο να το αγοράζουμε με διαφορετικές ονομασίες, από διάφορους, σε διαφορετικές τιμές και διαφορετικό επίθετο, τούτο-sub, άλλο-sub, παράλλο-sub, high velocity, snipa-action, auto-reloading ktl ktl ktl :wink: :wink: :wink: (το αστείο τούτης της φάσης είναι ότι η ονομασία πολλές φορές του λαστίχου κάμνει μας να τα αγοράσουμε ή όχι, και όχι οι πραγματικές του ιδιοότητες) :shock:

αν θέλετε να βάλουμε μια πιο μεγάλη παραγγελία εγώ είμαι μέα :wink:

Γιώργος
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
tasos83
Posts: 156
Joined: Wed Mar 12, 2008 9:15 pm
Location: Πάφος

Re: Λάστιχα από Ebay

Post by tasos83 »

έσιεις απόλυτο δίκιο όσον αφορα τις εταιρίες. Γενικά όπου απλώσει τα σκατόσιερα του το μαρκετινγκ εν αφίνει τίποτε. :evil: . Εκούρτισες με αλλό λλίο τορά όταν θα βάλω την παραγγελία θα ενημερώσω. :!:

freediver33
Posts: 165
Joined: Tue Nov 27, 2007 6:37 pm

Re: Λάστιχα από Ebay

Post by freediver33 »

Παιδιά .... χωρίς να θέλω να σας επηρεάσω..... θα ήταν καλύτερα να υποστηρίζατε κάποιο κύπριο καταστηματάρχη παρά να στέλνετε τα λεφτά σας αλλού.... η διαφορά δεν είναι και πολύ στην τιμή.... συν και η τεχνική υποστήριξη που 8α έχετε κοντά σας.... κάντε ότι νομίζετε καλύτερα.... καλές βουτιές
You go down to the bottom of the sea where the water is not eaven blue any more and the sky is only a memory, a thought in the silence!!!

User avatar
tasos83
Posts: 156
Joined: Wed Mar 12, 2008 9:15 pm
Location: Πάφος

Re: Λάστιχα από Ebay

Post by tasos83 »

free έχεις δίκιο σε κάποιο βαθμό. δυστυχώς η μονη καλή εμπειρία που εξυπηρέτηση που είχα έντου Παυλίδη στη Λεμεσό και το diveshop (παλε εξω πανε τα λεφτά). Οι υπόλοιποι που είδα εν φακκούν πέννα ή προσπαθούν να σου πουλήσουν ότι θέλουν τζίνοι που μια χούφτα προϊόντα που έχουν στο ράφι. Ούτος η άλλως να δώσω 40 ευρώ για λάστιχα που έξω αξίζουν 20 υπάρχει διαφορά όχι πως θα με σώσουν 20 ευρώ αλλά εγώ βρίσκω το κοροϊδία.

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Λάστιχα από Ebay

Post by gdeme »

Oποιος κυπριος καταστηματαρχης αγαπα αυτο που κανει σεβεται και αγαπα και τον πελατη. Προσπαθει να τον εξυπηρετησει και οι τιμες του αφηνουν ευχαριστημενο τον πελατη. Αυτος ο καταστηματαρχης θα επιβιωσει και θα ανταμηφθει. Για τους άλλους καλο ειναι και το ebay και το καθε ebay.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Λάστιχα από Ebay

Post by Giorkos »

και εγώ άμαν χρειαστώ τίποτε για το ψτ (που δεν χρειάζουμε τακτικά) προτιμώ και υποστηρίζω (ε..όσο μπορώ) μαγαζί λεμεσιανό (δεν λέω όνομα για να μην καταλήξει αλού το θέμα) .... αγόραζα πριν από Λάρνακα (κατοικώ Λ/κα) αλλά δαμέ που σεου νέφκω που πάεις...

δεν αγοράζω απότο ιμπει γιατί εν να γλιτώσω 5-10 ευρώ...απλώς με τρώει η περιέργεια να δοκιμάσω τούντα λάστιχα να δω τι λένε (γιατί είπα και πιο πριν και αν ξέρει κανέις να μας πει πόσες είναι οι πραγματικές εταιρείες που ΄κατασκευάζουν' λάστιχα...primeline, dunlop, cressi ta δικά της, Η ομερ...οι άλλες ούλλες οι μάρκες πόθεν 'γεννηθήκαν' ???

επομένως εν να τα δοκιμάσουμε με το καλό ΚΑΙ θα αγοράσουμε και το σετ μας από το 'αγαπημένο' μας κατάστημα εδώ στην Κύπρο(Λεμεσό φυσικά :lol: ) :wink: (εδώ που τα λέμε εν να χρειαστεί επίσκεψη σε λίο καιρό για εφοδιασμό παρελκομένων, βερκα, λάστιχα κτλ κτλ.)
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

CHRISTOS STYLIANOY
Posts: 2
Joined: Sat Jul 04, 2009 1:23 pm

Re: Λάστιχα από Ebay

Post by CHRISTOS STYLIANOY »

re kopelia to diveshop ine to kalytero.exei ta panta kai se kales times.

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”