Aqua Scooter

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: Aqua Scooter

Post by Antreas »

εχει ενας γνωστος.
αυτος ειχε την σημαδούρα πανω στο σκουτερ και την ε τραβουσε μαζι του.
οσο για πεζινα. ειχει μια μπουκαλουα με πεζινα κρεμασμενη μαζι του για παν ενδεχομενο.
εν καλο πραμα για την μετακίνηση αλλα κανει πολυ θορυβο πραμα που εμενα εν μου αρεσε.
το συγκεκριμένο που ειδα τραβα ανετα 3 ατομα

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Aqua Scooter

Post by hdemetris »

Κάπου διάβασα ότι το βενζινοκίνητο σκούτερ κάνει εκκοφαντικό θόρυβο με αποτέλεσμα να εξαφανίζονται τα ψάρια. Ισχύει αυτό?
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Aqua Scooter

Post by Giorkos »

hdemetris wrote:Κάπου διάβασα ότι το βενζινοκίνητο σκούτερ κάνει εκκοφαντικό θόρυβο με αποτέλεσμα να εξαφανίζονται τα ψάρια. Ισχύει αυτό?
ρε τζιμ,

φουσκωτώ πιάσεις με εξώστ through prop πάλε ΚΑΤΣΙΑΡΙΖΕΙ και μάλιστα κατά πολύ περισσότερο αφού εν πιο μεγάλη μηχανή !!!

με τούντην σκεπτική το φουσκωτό εν χειρότερο .... έτσι κιαλιώς εν θα πηαίνεις που πάνω που το ψάρι με το σκούτερ, αλά γενικά σε μια περιοχή, για να γλιτώσεις που το πολύ κολύμπι...να το παρκάρεις τζαι να το πιάνεις στο έφκα έξω (αν δεν σου το κλέψει κανένας :lol: )
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Aqua Scooter

Post by hdemetris »

Τζαι γω κάπως έτσι το σκέφτομαι. Θα πηγαίνω στην περιοχή που θέλω και μετά θα το σβήνω και θα το τραβώ με την σημαδούρα. Όμως αν είναι να θκιώχνει τα πάντα σε ακτίνα 1 km όπως λεν κάποιοι τότε δεν αξίζει τον κόπο.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Aqua Scooter

Post by MariosK »

Η μηχανή της βάρκας πιστεύκω πως κάμνει παραπάνο θόρυβο οπότε εν νομίζω να τίθεται θέμα να ξιππάζουνται τα ψάρκα.

Ρε Γιώργο (Πίττη) μα βάλλεις τα ψάρκα του βούρου με το scooter???? Αντροπή ρε, εν κρίμα τα ψάρκα.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Aqua Scooter

Post by Giorkos »

hdemetris wrote:Τζαι γω κάπως έτσι το σκέφτομαι. Θα πηγαίνω στην περιοχή που θέλω και μετά θα το σβήνω και θα το τραβώ με την σημαδούρα. Όμως αν είναι να θκιώχνει τα πάντα σε ακτίνα 1 km όπως λεν κάποιοι τότε δεν αξίζει τον κόπο.
e tz;im,

αν ήταν να εξαφανίζουνται τα ψάρκα σε ακτίν1 1 κμ τότε εν πρέπει να πηαίνουμε ψα΄ρεμα γιατί τούτες οι βάρκες ούλλες (ψαρόβαρκες) τζετ σκι, σπιντ μποουτ κτλ ήταν να ΜΕΝ ΑΦΗΚΟΥΝ ψάρι ούτε για δείγμα :wink:

άτε..κλέιστο και να έρκουμε μαζί σου να το τραβώ εγώ :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Aqua Scooter

Post by george87d »

MariosK wrote:Η μηχανή της βάρκας πιστεύκω πως κάμνει παραπάνο θόρυβο οπότε εν νομίζω να τίθεται θέμα να ξιππάζουνται τα ψάρκα.

Ρε Γιώργο (Πίττη) μα βάλλεις τα ψάρκα του βούρου με το scooter???? Αντροπή ρε, εν κρίμα τα ψάρκα.
Τσιε πως πρεπει να τα βουρο???Πε μου εσυ που ξερεις...Τσιε ενεν κριμα τα ψαρκα αλωστε εν για να τα πιαμεν που τα βουρουμε!!!!!
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Aqua Scooter

Post by MariosK »

george87d wrote: Τσιε πως πρεπει να τα βουρο???Πε μου εσυ που ξερεις...Τσιε ενεν κριμα τα ψαρκα αλωστε εν για να τα πιαμεν που τα βουρουμε!!!!!
Ρε φίλε εν το ήξερα ότι έχει έτσι ψάρεμα, να πιάνεις το scooter τζε να βουράς τα ψάρκα ώσπου να τρυπώσουν να τα παίξεις. Σορρυ, κάθε μέρα μαθαίνουμε και κάτι καινούργιο...

Εγώ απλά κάθουμε τζε καρτερώ τα να έρτουν...

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Aqua Scooter

Post by george87d »

Ρε φιλε ε μα να τα καρτερο θελει υπομονη πολλη!!!!! Αμαν εχω το σκουτερ πχ σορκους τσιε μαυροψαρα εν να τα καμνω να τρυπωνουν αφου ηδη θα με ακουσουν που ερκουμε που μακρια εν να λαοθουν παλε!!!!ετσι θεμας βρησκεις παραπανω ψαρι διοτι διανεις μεγαλες αποστασει με το σκουτερ παρα με κολυμπητο!!!Συμφωνεις???? :D
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Aqua Scooter

Post by Giorkos »

MariosK wrote: Ρε φίλε εν το ήξερα ότι έχει έτσι ψάρεμα, να πιάνεις το scooter τζε να βουράς τα ψάρκα ώσπου να τρυπώσουν να τα παίξεις.

Μάριε,

αρκετοί που ψαρεύουν με βάρκα κάμνουν το λεγόμενο τραβητό (κραοτύν που ένα σχοινί, που τους τραβα πίσω που την βάρκα και καλύποτυν μεγάλες αποστάσει παρατηρώντας για ψάρια) τωρά πόσα εν να μείνουν σε απόσταση οπτικής επαφής για να τα δείς και να κάμεις κάτι (είτα να βραχώσουν κτλ) εν άλλη κουβέντα (κάτι παρόμοιο μάλλον θα κάμνουν τζαι αρκετοί με το σκούτερ) ...

απλά τίθεται το ηθικό θέμα της 'τεχνικής' ....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Aqua Scooter

Post by Giorkos »

george87d wrote:Ρε φιλε ε μα να τα καρτερο θελει υπομονη πολλη!!!!! Αμαν εχω το σκουτερ πχ σορκους τσιε μαυροψαρα εν να τα καμνω να τρυπωνουν αφου ηδη θα με ακουσουν που ερκουμε που μακρια εν να λαοθουν παλε!!!!ετσι θεμας βρησκεις παραπανω ψαρι διοτι διανεις μεγαλες αποστασει με το σκουτερ παρα με κολυμπητο!!!Συμφωνεις???? :D
Γιώργο,

δηλαδή το σκούτερ θέλεις το για να πάεις στην περιοχή που θέλεις ψαρέψεις τζαι όχι για να 'οδηγάς τζαι να παίζεις' ??? εσύγχησας μας λιο....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: Aqua Scooter

Post by NIKOLAS HARRIS »

Giorkos wrote:τραβητό = :x :x :x

άλλη η χάρη του καρτερκού...και άλο να τους βουρώ που πίσω σαν τον ταρζάν :wink:

ενεν θέμα αν θα παίξω ψάρι αλλά το πως θα το παίξω :wink:

ΣΩΣΤΟΣ!!!!!

Η ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΤΥΠΗΜΑ ΕΝΟΣ ΚΑΛΟΥ ΨΑΡΙΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΘΜΟ ΔΥΣΚΟΛΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ!!!!!!!!! ΝΑ ΑΠΟΣΚΟΠΕΙ ΣΤΗΝ ΤΕΡΨΗ ΜΑΣ ΣΌΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΠΑΙΞΑ ΠΟΛΥ ΨΑΡΙ ΝΑ ΓΕΜΩΣΩ ΤΟΥΣ ΘΑΛΑΜΟΥΣ ΝΑ ΧΩ ΝΑ ΤΡΩΩ Η ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ!!!ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!!!

ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΚΟΥΤΕΡ ΤΟΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΦΥΚΙΑΔΕΣ Η ΑΜΜΟ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΨΑΡΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΙΛΑΩΣΕΙΣ!ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΒΡΑΧΩΝΕΙΣ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΣΕ ΚΑΛΟ ΤΟΠΟ ΠΕΤΡΩΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΔΙΩΞΕΙΣ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ 200ΑΡΙΑ ΨΑΡΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΤΡΟΜΑΓΜΕΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΕΣ ΤΟ ΒΡΑΧΟ!ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.....


ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΑΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΕΣΟΠΕΛΑΓΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!ΤΟΧΩ ΠΑΘΕΙ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ 10ΚΙΛΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΞΑΡΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΕΙ Η ΦΑΣΗ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΑΚΤΗ ΜΕ ΤΑ ΚΥΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΚΟΛΥΜΠΗΤΟΣ ΜΕ ΤΟΣΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΠΑΝΩ ΣΟΥ!ΣΤΗΝ ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΠΟΔΙ ΤΗΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΥΤΕΡ!ΕΦΤΑΣΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΗΡΕ ΝΕΡΟ ΤΟ ΣΚΟΥΤΕΡ ΒΡΑΧΗΚΕ ΤΟ ΣΠΑΡΚ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΟΥΣΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!ΕΛΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΑΛΛΑΞΕ ΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΩΡΑ ΚΟΝΤΡΑ!;;;

ΕΚΑΝΑ 4,5 ΩΡΕΣ ΚΟΛΥΜΠΙ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΕΡΒΑΛΛΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ ΚΑΤΑΚΟΠΟΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΣΑ ΤΟ ΘΕΟ ΠΟΥ ΜΕΣΩΣΕ!

ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΜΟΥ ΨΑΡΕΥΤΙΚΕΣ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ!!!!

ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΝΕΡΟ!

ΤΟ ΣΚΟΥΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΝΤΕΛΙΚΑΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ ΠΟΣΠΑΖΕΤΑΙ!

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΛΟΓΗ ΤΟΥ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΑ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ! :(

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Aqua Scooter

Post by Giorkos »

Νικόλα

(ρε φίλε, drop the caps τζαι εφκήκαν τα μάθκια μου να τα θκιαβάσω :wink: )

σίγουρα το ότι λές είναι σωστό....

προσωπικά ποττέ δεν θα χρησιμοποιούσα σκούτερ για μεγάλες αποστάσεις !!! αλλά σίγουρα αν είχα και ήξερα για ένα τόπο καμιά 500αρκά (εν τζαι πολλά που λαλώ) μέτρα μέσα, θα το χησιμοποιούσα για να φτάσω στο σημείο (ή αρκετά κοντά) θα το επάρκαρα (με την ελπίδα ότι εν να μου φύει) να έκαμνα το ψάρεμα μου και θα το έπιανα στο έφκα έξω...

νομίζω αν το χρησιμοποιήσεις με σύνεση τζαι γνωρίζεις τα διάφορα προβλήματα που μπορεί να προκύψουν (π.χ το τι συνέβηκε σε σένα) τζαι να σε 'τρώει ο κώλος σου' ότι κάμεις να το κάμεις με γνώμονα την ασφάλεια σου και του Ζευγαριού σου νομίζω ότι εν να φανεί χρήσιμο (σε όσους θελουν να ξανοιχτούν λίο που την ακτή και δεν έχουν βάρκα :cry: ) !!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Aqua Scooter

Post by MariosK »

george87d wrote:Ρε φιλε ε μα να τα καρτερο θελει υπομονη πολλη!!!!! Αμαν εχω το σκουτερ πχ σορκους τσιε μαυροψαρα εν να τα καμνω να τρυπωνουν αφου ηδη θα με ακουσουν που ερκουμε που μακρια εν να λαοθουν παλε!!!!ετσι θεμας βρησκεις παραπανω ψαρι διοτι διανεις μεγαλες αποστασει με το σκουτερ παρα με κολυμπητο!!!Συμφωνεις???? :D
Ρε φίλε εν είμαι σίουρος αν συμφωνώ... Βασικά εγώ το ψάρεμα θεωρώ το έναν τρόπο χαλάρωσης Βέβαια άλλον το ψαροτούφεκκο τζε άλλο το καλάμι εν να μου πεις τωρά. Στο καλάμι εγώ καλόν ψαρά θεωρώ τον τζίνο με την πιο πολλήν υπομονήν. Στο ψαροτούφεκκο εν ξέρω αν εν διαφορετικά τα πράματα αλλά αν κρίνω που τα λεγόμενα του Γιώρκου τζε του Νικόλα μάλλον το τζε τζιαμέ εν κάτι παρόμοιο.

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: Aqua Scooter

Post by NIKOLAS HARRIS »

σαν συμβουλη για όποιον τελικα το παρει!να το πλενει παντα μετα απο καθε χρηση.να το ξεκινα μεσα σε μια μπανιερουα με γλυκο νερο με το ταππο του εξωστ πανω και να το αφηνει να δουλευκει για λιγο.


την υπολοιπομενη βενζινη να την καταναλωνει αυτη που μενει μεσα στο καρπουλατερ δηλαδη αφου κλισει τη ροη του καυσιμου που το τανκι΄να το αφησει να δουλευει μεχρι να σησει μονο του!.

να βαζει το καλυτερο λαδι τησ αγορας για ξυλοσχιστηκες(μοιαζουν πολλα οι δυο μηχανες) και να ειναι ακριβης στην ποσοτητα που βαζει μεσα στην πεζινα αλλιως θα του πνιγεται συνεχεια.

να κλεινει σωστα και οχι πολυ σφυκτα το ταππο τησ πεζινας γιατι πολυ εθκολα μπορει να παρει νερο, οπως επισης και το ταππο του εξωστ.

να μην πειραζει τισ ρεουλες της πεζινας γιατι μες το νερο εννα σβηνει!

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”