riffe eurogun e110

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: riffe eurogun e110

Post by Giorkos »

Omersub wrote: αλλα και τα 2 ειναι ΠΟΛΥ ακριβα γιαυτο και θα προτημουσα μαλλον παλι ξυλινο αντι γιαλλονυματα
τζαι τα ξύλινα ακριβά είναι...

Omersub wrote: trygons = 715 euro με μουλινε
raptor = 595 χωρις μουλινε
eurogun = 476 χωρις μουλινε

οι τιμες ειναι απο diveshop
βασικά αν δεις τις τιμές εν λίο πολλά οι ίδιες (dmfr-raptor) γιατί αν αγοράσεις το ράπτορ σίγουρα εν να βάλεις μουλινέ...και σε έτσι όπλο εν θα βάλεις κάτι φτηνο..με την πρώτη τουφετσιά εν πάρει την πορεία για εμπρός (σε πολλά κομμάτια :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) επμένως ςν την γλιτώνεις να πλήρώσεις ΚΑΜΠΟΣΑ για μουλινέ (άσε που νομίχω ότι το μουλινέ εν το πιο αναξιόπιστο, κακοσχεδιασμένο, ΑΚΡΙΒΟ, Ψευτοκατασκέβασμα που είδα ως τωρά όσο αφορά εξοπλισμό ψαροτούφεκου...τουλάχιστον η ιδέα της τρυγκονς για ενσωματωμένο δείχνει πιο στιβαρή, πιο μελετημένη λύση.... :wink: (έχω ψυχολογικά με τούντα μουλινέ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )


οκ..πίσω στο θέμα τιμής.... σίγουρα τα όπλα τούτα εν ακριβά...ΑΛΛΑ όπως ξαναείπαμε πολλές φορές, αν σε φτιάχνει και διαθέτεις τα λεφτά για έτσι όπλα, τότε καλορίζικο ...



Υ.Γ ... οι πιο πάνω αντιπρόσωποι φέρνουν και άλλα ψτ...ίσως να σου γυαλίσει στο μάτι κανένα που τα άλλα (άτε πάλε....κάμνουμε τ απιο δύσκολα τα πράματα) :lol:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: riffe eurogun e110

Post by Antreas »

δεν αντιλεγω και εγω αν ειχα την οικονομικη ευχέρεια θα επερνα raptor με κλειστα τα ματια.
οχι πως το εχω δοκιμασει αλλα πρώτο γουσταρω το και 2ο ακουο πολυ καλα λογια :lol:

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: riffe eurogun e110

Post by Giorkos »

Omersub wrote:ραπτορ ?
κατι ασχετο.

στην ανακρουση παιζει ρολος το βαρος του οπλου η η μαζα του η και τα 2 ?
δηλαδη για παραδειγμα. αν το acid που ειναι ποιο λεπτοκαμωμένο απο το raptor ειχε ποιο πολυ βαρος ποιο θα ειχε την περισοτερη ανακρουση ?
ομερσαπ , τούτα εν ερωτήματα που εν πολλά ενδιαφέρον αλλά νομίζω πρέπει να βρεθεί κανένας ειδικός της φυσικής (Χατζηπαντέλας) να μας τα αναλύσει...

χοντρικά χοντρικά το μεγαλύτερο βάρος = πιο λίγη ανάκρουση (όταν λαλούμε ανάκρουση εννοούμε το σήκωμα της μύτης του όπλου) εν τζιαμέ η διαφορά, γιατί νομίζω στο κλώτσημα προς τα πίσω ούλλα λίο πολλά κλωτοσύν το ίδιο (εκτός και αν όπως είπε κάπιος, έχεις για τακούνι ένα πλακάζ :mrgreen: ) ...αλλά πάλε παίζει ρόλο και το σχήμα... ένα όπλο πιο ελαφρύ από άλλο, αλλά πιο πλάτυ, δίγουρα θα σηκώνει πιο λίγο γιατί το πλατύ σχήμα (αν εν και μπροστά πλατύ καλύτερα) θα 'κοντράρει' το σήκωμα...π.χ το όπλο σου...όπως είναι έτσι σηκώνει Α...αν το όπλο ήταν κατασκευασμένο μα το αυλάκι στην λε΄τπη του πλευρά, (το πλάτος του θ αήταν το ύψος του) σίγουρα θα σήκωνε Α + κάτι έξτρα !!!

αλλη παράγοντες που έμαθα από άλλους, το πόσο κοντά στη βέρκα είναι το χέρι σου(όπλα με χαμηλό οφσετ, όπως λέει ο τζεοτζίαν) ο μηχανισμός ου πανεξ σχεδιάστηκε ειδικά για ξύλινο αφήνοντας αρκετό ξύλο από πίσω για να είναι στερεό, αλλά συνάμα για να έχει χαμηλό οφσετ για μείωση ανάκρουσης.... :wink: ) του δμφρ αν ακόμα πιο χαμηλός !!! πολύ σέξυ χαμηλά μπορώ να πώ :wink:

επειδή τούτην την επιστήμη εν θα την παλαίψουμε, ένα είναι σίγουρο...τα απλά συμβατικά όπλα (απλοί στρογγυλοί σωλήνες) συκγρινόμενα με άλλα όπλα raptor, dmfr, acid, eurogun άλλα ξύλινα, με το ίδιο σεταπ (λάστιχα-βέρκα) θα κλωτσούν παραπάνω....

εν ολίγης νομίζω πρέπει να μιλούμε για μάζα γιατί το βάρος εν σχετικό...στο νερό το βάρος (σε πλήρως ουδέτερα όπλα) εν 0 !!! :wink:

επομένως εν συνάρτηση μάζας και σχήματος (που το σχήμα εν αλληλένδετο με τον όγκο :?: :?: )

ρε ομερσαπ...παρέτα τα και πήαινε φέρε καμιά λίτσα και εσύγχησες μας πάλε... :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: riffe eurogun e110

Post by Antreas »

κουβεντα να γίνετε ρε φιλουι μου.
μακαρι να μπορουσα τζαι εν θα ημουν δαμε να εγραφα οτι πελλαρα μου ερκεται μεσα στο νου :lol:

που την αλλη πρεπει να καμω τα ποστ μου 500 να γίνω τζαι εγω πορτοκαλις :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: riffe eurogun e110

Post by Giorkos »

Omersub wrote:κουβεντα να γίνετε ρε φιλουι μου.
μακαρι να μπορουσα τζαι εν θα ημουν δαμε να εγραφα οτι πελλαρα μου ερκεται μεσα στο νου :lol:

που την αλλη πρεπει να καμω τα ποστ μου 500 να γίνω τζαι εγω πορτοκαλις :lol: :lol: :lol: :lol:
τζαι καλά κάμενις φίλε μου...τζαι μεις κουβέντα θέλουμε...αλλά για 2 βδομάδες εν θα μπορώ να ποστάρω πρωί ή να διαβάζω...εν να είμαι στρατό :evil:


ρε...έπρεπε είδη να είσαι πορτοκαλίς...εν στα 400 που πιάνεις προαγωγή...κύριοι ατμινς , παρακαλώ ψάψετε τον ομερσαπ μας πορτοκαλέ :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: riffe eurogun e110

Post by Antreas »

αστειευκο ρε φιλε εν τζαι πειραζει με. ευτυχώς που σας εχω τζαι εσας τζαι περνα η ωρα δαμε στην δουλεια οσπου να σχολασω τζαι ιντα χρωμα ειμαι ποιος σε ρωτα :lol:

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: riffe eurogun e110

Post by giorgosxx »

Αν εκαταλαβα σωστα ο Giorkos προτιμα το DMFR κα το RAPTOR ο omersub :) :) :) . Να ρωτησω κατι τον φιλο omersub, το riffe ιντα που λαλει αμαν φαει κανενα [κτυπημα], πανω σε βραχο, και αν ξερει κανενας το carbon γδερνεται πανω στους βραχους. :?:

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: riffe eurogun e110

Post by Giorkos »

giorgosxx wrote:Αν εκαταλαβα σωστα ο Giorkos προτιμα το DMFR κα το RAPTOR ο omersub :) :) :) . Να ρωτησω κατι τον φιλο omersub, το riffe ιντα που λαλει αμαν φαει κανενα [κτυπημα], πανω σε βραχο, και αν ξερει κανενας το carbon γδερνεται πανω στους βραχους. :?:
μεν περιμένεις να πάρεις όπλο και να μείνει άχταρτο....μην λυπηθείς αν χταρτεί...ο σκοπός τους εν τζίνος...να μπουν στο νερό να χρησιομοποιηθούν.... :wink:


και μεν φοάσαι...να έρθει σε επαφή το όπλο με τον βράχο είναι σίγουρο... ...αλλά χτύπημα δυνατό ακόμα δεν εσυνέβηκε....αγόρασε τζίνο που θέλεις άφοβα για γδαρσίματα....κάμνουν το όπλο μάχιμο :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: riffe eurogun e110

Post by Antreas »

ρε φιλε παντως το ξυλινο μετα το ψαρεμα τζαι χτυπημα δυνατο να φαει αμα το τρίψεις λιο τζαι βαλεις του το λαδουι του θα ειναι παλε της βιτρίνας :wink:

μιλώ εκ πείρας.

που την αλλη παλε το carbon σε μια συζήτηση που ειχα με τον Γιώργο Παυλίδη μου ειπε οτι αν θες το στέλνεις πισω στην bleu tec και σου το κανουν καινούργιο.
με το αναλογο ποσο φαντάζομαι όμως

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: riffe eurogun e110

Post by Giorkos »

Omersub wrote:ρε φιλε παντως το ξυλινο μετα το ψαρεμα τζαι χτυπημα δυνατο να φαει αμα το τρίψεις λιο τζαι βαλεις του το λαδουι του θα ειναι παλε της βιτρίνας :wink:

+67 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: riffe eurogun e110

Post by gptochos »

Εν πιο ωραίο να φαίνεται το όπλο μάχιμο :D
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: riffe eurogun e110

Post by giorgosxx »

Κοπελια εφτασε η μερα της κρισης θα παω λεμεσο να δω τα οπλα, και οποιο μου γυαλισει καλυτερα θα το πιασω, ετσι κ αλλιως οπως καταλαβα κ τα τρια ειναι τρομερα οπλα, για τα υπολοιπα απλα κουβεντα να γινεται. Αν δεν μου γυαλισει κανενα παω Λευκωσια κ παιρνω το ξυλινο. Τα ευρω να μεινουν μαυρα, τοσα τρωμε, αν φαμε κ λιγα για το χομπυ μας εν πειραζει :D :D :D

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: riffe eurogun e110

Post by Antreas »

αν ηταν λιγα θα ηταν καλα :lol:

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: riffe eurogun e110

Post by gptochos »

Φίλε μου καλήν επιλογή και καλοβούτηχτο το όπλο και χιλιοματωμένο!
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: riffe eurogun e110

Post by Giorkos »

γιώργο χχ....εν θέλω να σε επηρεάσω αλλά άτε με το καλό να έρτεις που την Λεμεσό με όπλο :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :wink:

άτε...πόψε περιμένουμε φωτό και τα σχόλια σου !!!

καλή επιλογή !!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”