setup se 90ri

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

setup se 90ri

Post by Antreas »

thelw na kanw ena kalo setup sto 90ri moy gia ta lavrakia.
h arxikh moy skepsi htan 6,35 riffe kai ena 18-19ri bleutec alla mias kai h riffe einai akrivi ti na valo ?
6,5 kai 19ri
h 6,25 me 17,5ri kai spasth kampana gia deta miaw kai den yparxei 6,25 me karxariakia

p.s. sorry gia ta greeklish alla eimai se ena panepistimio stin alli akri toy kosmou tzai prepei na men 3eroun kan ti einai ta ellinika dame

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: setup se 90ri

Post by hdemetris »

Αντρέα το δικό μου 90άρο το έστησα με 6.25 και λάστιχο cressi s45. Δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος από το βελινεκές. Νομίζω με 6.5άρα και 19 λευκό θα ήταν καλύτερα τα πράματα.

PS: Που γυρίζεις ρε? :D
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: setup se 90ri

Post by Giorkos »

εγώ πάντως ήταν να ξεκινήσω με την 6.3 (ε ναι ρε... να βάλεις και μια τρυγκονς γιατί για μένα τούτη η βέρκα γ.... και δέρνει ) ε ..μπορεί να η ιδέα μου αλλά αγαπώ την τρυγκος μου....) εν πιο ακριβή που άλλες αλλά άμαν την προσέχεις...ΝΑΙ..να την προσέχεις...δεν είναι ανάγκη να πάρεις 100 λαβράτζια και να την χαλάσεις...να πάρεις 80 και να την έχεις ακόμα (τα άλλα 20 είναι αυτά που θα ήταν πολύ κοντά και θα χαλούσες την βέρκα σε βράχο)

μετά παίξε με ότι λάστιχο θέλεις για να μεν σου πω 2 χ 14αρια (το έχω στο 100αρι , 2 χ 14 γκορίλλα, με 6.3 τρυγονς) και είμαι απολύτως χαρούμενο παιδάκι !!!!

ε..εν σύρνω πάσε βράχους φυσικά με τα δυο οπλισμένα.... ψάρκα έχασα 2 μόνο(ως τωρά) γιατί εν ήθελα να σείρω πάσε βράχο.... τωρά...αν το λαβράτζιν έσιη που πίσω βράχω μεν του σείρεις... άφηστο να μπει σε ανοικτό νερό !!!! (αν δεν σου δώκει ευκαιρεία άηστο να πάει...αν είναι λαβράτζι ρεκόρ...τότε σύρτου και μεν σκέφτεσαι...σίερα είναι...εν να γοράσεις άλλο :wink:


οπλίζεις τα για πλάκα τα 14αρια.....και έχεις μια βέρκα ...σορρυ...εν έχεις βέρκα...έχεις ρουκέττα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

παρακαλώ τους αντιμινστρατόρους να κλειδώσουν το τόπικ να μεν γράψει κανένας για 6.5 βέρκα και 19αρι μαλακό, σκληρό , ημιαφρώδης, με γεύση φρούτου και μυρωδιά μπανάνας :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Γκρρρρρρρ..επρόλαβεν με ο Χατζηπαντέλας :lol: :lol: :lol:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: setup se 90ri

Post by Antreas »

ρε φιλουι μου βασικα εγω θελω το μονολαστιχο το 90ρι μου αμα θελω 2πλα κρατω το 100ρι μου τζαι τζινο εν ρουκετα :D

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: setup se 90ri

Post by hdemetris »

Giorkos wrote: Γκρρρρρρρ..επρόλαβεν με ο Χατζηπαντέλας :lol: :lol: :lol:
Που αλλού το φοάσουν τζαι που αλλού ήρτεν :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: setup se 90ri

Post by Giorkos »

hdemetris wrote:
Giorkos wrote: Γκρρρρρρρ..επρόλαβεν με ο Χατζηπαντέλας :lol: :lol: :lol:
Που αλλού το φοάσουν τζαι που αλλού ήρτεν :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
άτε...κλειδώστε το να ξεμπερτέφκουμε :lol: :lol: :lol: ..ο αντρέας θέλςι μονό λάστιχο και ο Χατζηπαντέλας φκάλλει σέντρες που την μέση του γηπέδου :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

andys
Posts: 82
Joined: Thu May 29, 2008 7:50 am

Re: setup se 90ri

Post by andys »

εφκαλε κατι κενουριες βερκες ο Πανικος με πισο πισο τα καρχαριακια. μιαν 6μισι με ενα g20 λιο κοντο 3,2-3,3 σηντελεστι θανατος!

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: setup se 90ri

Post by gptochos »

Εδοκίμασα την βέργα του Πανική και ειναι αρκετά καλή.

Ρε Αντρέα εγώ στο 90αρι μου Omer Τ20 είχα μια τρυγώνα 6.3 και ενα 19άρι blue λευκό δετό με σχοινένια καμπανα και λίγο μακρύ και ήταν όπως τον πύραυλο. Έκαμα αρκετές βολές σε στόχους οριακούς και δεν είχα πρόβλημα. Τωρά έχω ένα 18άρι primeline κουμουνιστικό και θα το δοκιμάσω και εκείνο. Αν θα σύρνεις και μέσα σε τρύπες (όχι μόνο λαυρακους) βάλε μιαν 6.5 με λάστιχο 19άρι μαλακο. Αν πάλι θα είναι αποκλειστικά για λαυράκια η γνώμη μου βάλε μια 6.3 και ένα 18άρι νευρικό και θα είσαι μια χαρά. Φυσικά και κανένα τζαπουρέϊκο dunlup με 6.3 πάλι νομίζω θα είναι πολύ καλο σετάρισμα.

Ο Γιώρκος έλεγε για ένα σετάρισμα με 6άρα και 16άρακι λάστιχο στο Pathos του. Ήταν αρκετά ικανοποιημένος (έτσι ελλάλεν ο θεός και η ψυσίη του) :mrgreen:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: setup se 90ri

Post by Giorkos »

ok...το πάθος με την 6αρα....


σε μια μακρινή χώρα, ζούσε (και ζει) ένα ομορφόπαιδο ο Γιώργος (aka Giorkos).

ανακάλυψεν τα φόρουμ από ένα παιδάκι άλλο, τον Χατζηπαντέλα , και είδε ότι τα παλιά τα κοπέλλια εκάμναν μοτίφες πάστα ψτ τους !!! Ουαου ..εσκέφτηκε και να μεν τα πολυλογούμε έκαμε το εξής.

έπιασε τον σωλήνα του απατσι (τον οριτιζναλ ασπρη λαβή..του ψτ εκείνου το campion del monde :mrgreen: :mrgreen: , που έσειρνε 7 μέτρα ευθύβολα :lol: :lol: :lol: ) και του εφαίρεσε του καμόσο μήκος και έκαμε το περίπου 85 εκ μήκος, (τον σωλήνα)

αγόρασε και μια λαβή πάθος και έμπηξε τον την. έβαλε και μια κεφαλή πάθος, και πεβαλε την βέρκα την ορίτζιναλ του απάτσι (είχε στραβώσει στην μύτη, την έκοψε να γίνει οντιπ στο παραπάνω σεταπ, με το φτερό πουκάτω) !!!

ήβρε και ένα λάστιχο 15 (αν θυμάμαι καλά, λάτεξ μαλακό σαν πούπουλο) :mrgreen: (ούτε συντελεστή εν είζχα..ήταν κοντούιν και ετέντονε καμπόσο απότι θυμούμε)
με καμπάνα αδρωπινή..όι στρινκάκια :lol: !!!

ώστη να σκεφτώ να πατήσω την σκανδάλη η βέρκα ετέντωνε τα 3 μήκη !!!!

για άσπρα ήταν σκέττος δράκουλας (αλλά μακριά που βράχους)

τωρά εν να μου πείτε γιατί το εξαπόλησα....ε...έτω....εμάθαμε τζαι μεις άλλα χούγια και άστα να πάνε !!!!!

νομίζω επήραμε που φόβο τις λεπτές βέρκες...όπως είπα...παίζω με 6.3 τωρά γιατί ξέρω τα θηράματα που θα συναντήσω δεν χρειάζονται τίποτε περισσότερο...
σκεφτείτε το... εν του κουτουρού που εβάλαν 6αρες οι μαστόροι της κρέσσι ???? τόσο πολλά που τωρά που πριν λίγο καιρό, αγόρασα πάθος προ σωλήνα και έστησα φουλ παθος...βέρκα όμως επήρα μια κρέσσι 6αρα (νομίζω τζίνη που εν έθελε ο χατζηπαντέλας)

ε το λοιπόν...ήταν ένα σκέττο πυραυλούιν...
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: setup se 90ri

Post by Giorkos »

Νομίζω πρέπει να βρεθούμε καμπόσοι, να έβρουμε τα λάστιχα μας, βέρκες μας, και να πιάμε ο καθένα ένα τουφέτσι να πάμε ούλλοι μαζί και να κάμουμε Βαλιστικού ελέγχους...με διάφορα λάστιχα, βέρκες, συντελεστές κτλ.... να πνάσει η ψυσιή μας γιατί αλιώς εν θα φκάλουμε άκρη !!!

Αντρέα, πότε έρκεσαι που Αγγλία ???
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: setup se 90ri

Post by Antreas »

λοιπον
πως σας φενετε το σεταπ
6,35 ριφφε 1,30 με ενα λαστιχο 19ρι το λευκο-μαυρο της bleutec

andys
Posts: 82
Joined: Thu May 29, 2008 7:50 am

Re: setup se 90ri

Post by andys »

Omersub wrote:λοιπον
πως σας φενετε το σεταπ
6,35 ριφφε 1,30 με ενα λαστιχο 19ρι το λευκο-μαυρο της bleutec
ρε με τι ριφι χάνεις 5-6 πόντους μήκος όπλισις που εν πολλά σημαντικό..θεωρητικά τούτοι οι 5-6 πόντοι εν όπως που να έχεις ακόμα ένα λάστιχο!

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: setup se 90ri

Post by Antreas »

εφκαλε νεες βερκες ο ριφης με καμποσο πισω το καρχαριουθκια.
απλα εν θελω να πιασω τρυγονς γιατι εχει φαγωμα για να χωνεται το φτερακι τζαι με την πρωτη επαφη με πετρα θα γυρευκω βερκα.
ε τζαι κατα την γνωμη μου 90ρι χωρις επαφη με βραχια δεν λεει

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: setup se 90ri

Post by Giorkos »

Omersub wrote: 90ρι χωρις επαφη με βραχια δεν λεει
Λέει Ανδρέα, λέει..... άφηστες πέτρες...εν τζε τρώντε έτσι κι αλιώς :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

andys
Posts: 82
Joined: Thu May 29, 2008 7:50 am

Re: setup se 90ri

Post by andys »

Omersub wrote:εφκαλε νεες βερκες ο ριφης με καμποσο πισω το καρχαριουθκια.
απλα εν θελω να πιασω τρυγονς γιατι εχει φαγωμα για να χωνεται το φτερακι τζαι με την πρωτη επαφη με πετρα θα γυρευκω βερκα.
ε τζαι κατα την γνωμη μου 90ρι χωρις επαφη με βραχια δεν λεει
ρε οι τρυγονς εφκαλε ο Πανικος κατι δικες του...

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”