λάστιχα για ψαροτούφεκο

Post Reply
User avatar
panaistou
Posts: 16
Joined: Tue May 27, 2008 3:58 pm
Location: Larnaca

λάστιχα για ψαροτούφεκο

Post by panaistou »

Παίδες για σας.
Έχω το Mares Phantom Carbon 75cm και θα ήθελα να σας ρωτήσω τι λάστιχα να βάλω πάνω γιατί το δικό του είναι λίγο αδύναμο και πάει κάπως slowmotion μες το νερό=)
Τι μου συστήνεται εσείς?

Ευχάριστο

Παναγιώτης
In this white wave I am sinking in this silence in this white wave in this silence I believe......

User avatar
Mnason
Posts: 111
Joined: Fri Aug 10, 2007 7:14 am
Location: Λεμεσός

Re: λάστιχα για ψαροτούφεκο

Post by Mnason »

19mm ή 20mm
http://www.facebook.com/group.php?gid=15445623823 Δείτε τον Ο.Φ.Ε.Κ στο Facebook

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: λάστιχα για ψαροτούφεκο

Post by gptochos »

αν έχεις βεργα 6.5 βάλε ένα 19άρι λευκό μαλακό λάστιχο
αν έχεις βέργα 6.3 βάλε ένα 17.5 άρι 18 άρι λευκό.
αν έχεις βέργα 6 βάλε ένα 16αρι gorilla άσπρο ή 17άρι dunlup

Για 19άρι προτείνω λευκό speed της Blue και για 17.5άρι ή 18άρι blue ή primeline

Φυσικά έγω στο 75άρι μου με βέργα 6.5 είχα ένα dunlup από τον Τζιαπούρα 17άρι άσπρο κομμένο πάρα πολύ κοντό (νομίζω 42 πόντους) και ήταν μια πίεση. Έτσι λάστιχο δεν εξαναείδα. Όσπου το τεντώνεις παίζει. :twisted:

Αν παίζεις σε τρύπες βάλε 6.5 βέργα με 19άρι.
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
panaistou
Posts: 16
Joined: Tue May 27, 2008 3:58 pm
Location: Larnaca

Re: λάστιχα για ψαροτούφεκο

Post by panaistou »

gptochos wrote:αν έχεις βεργα 6.5 βάλε ένα 19άρι λευκό μαλακό λάστιχο
αν έχεις βέργα 6.3 βάλε ένα 17.5 άρι 18 άρι λευκό.
αν έχεις βέργα 6 βάλε ένα 16αρι gorilla άσπρο ή 17άρι dunlup

Για 19άρι προτείνω λευκό speed της Blue και για 17.5άρι ή 18άρι blue ή primeline

Φυσικά έγω στο 75άρι μου με βέργα 6.5 είχα ένα dunlup από τον Τζιαπούρα 17άρι άσπρο κομμένο πάρα πολύ κοντό (νομίζω 42 πόντους) και ήταν μια πίεση. Έτσι λάστιχο δεν εξαναείδα. Όσπου το τεντώνεις παίζει. :twisted:

Αν παίζεις σε τρύπες βάλε 6.5 βέργα με 19άρι.
Εγώ εν ψαχτήρι που ψαρεύω.
Aλλα την κυριακή επέρασαν 2 κοπέλες που διπλα μου("λιτσες") μιλούμε παρα πολλά κοντά αλλα με το που έπαιξα μέχρι να πάει η "βερκα" μου εκεί το ψάρι έκαμε 1 κίνηση και εξαφανίστηκε. Το ίδιο έγινε με με ακόμα ένα κοπάδι 100m πιο κάτω.ΕΓΎΡΙΣΕ MOYYYYYYYYY!!!!
by the way εν 6,5 η βέργα μου.
Ξέρεις που πουλάνε στην λάρνακα και πάνω κάτω τιμή?
aaa και πόσους πόντους να το πιάσω:P


Ευχαριστώ

Παναγιώτης
In this white wave I am sinking in this silence in this white wave in this silence I believe......

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: λάστιχα για ψαροτούφεκο

Post by Giorkos »

βασικά λάρνακα ο μόνος που πουλά είδη ψτ εν ο Τεκνοφισ και ο Άκης....

δες τα λάστιχα που θέλεις αλλά επέμενε σε αυτό που εσύ θα αποφασίσεις :wink:

επίσης πρόσεξε να είναι φρέσκα τα λάστιχα που θα πάρεις,


ή όταν αποφασίσεις τι θέλεις, το λες εδώ στο φόρουμ και υπάρχουν και άλλα μαγαζιά στην Κύπρο που σου στέλνουν με ταξί αυτό που θέλεις, που ίσως να είναι και η πιο καλή σου λύση !!!!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Mnason
Posts: 111
Joined: Fri Aug 10, 2007 7:14 am
Location: Λεμεσός

Re: λάστιχα για ψαροτούφεκο

Post by Mnason »

Για τέτοιο όπλο μόνο αυτά αξίζουν: 19mm ή 20mm
http://www.facebook.com/group.php?gid=15445623823 Δείτε τον Ο.Φ.Ε.Κ στο Facebook

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: λάστιχα για ψαροτούφεκο

Post by gptochos »

Ρε φίλε μου από την Λάρνακα να μην πιασεις! Είμαι και ο εγώ από τη Λάρνακα το ίδιο και ο Giorkos,o hdemetris και κανένας μας δεν ψωνίζει από την Λάρνακα. Ο Ακης ο οποίος και είναι πολύ καλός μου φίλος (πίνουμε τον καφέ μας) δεν φέρνει λάστιχα για ψαροτούφεκα. Φέρνει εξοπλισμό αυτόνομής, κανένα φανάρι πέδιλα, μάσκες κλπ.

Το να πιάσεις λάστιχα από τον Technofish είναι ρίσκο :D μπορεί να είναι και ενός χρονού λάστιχο που του εφάκαν ο λαλλαρος που πάνω :mrgreen: Μπορείς να παραγγείλεις από τα μαγαζιά της Λεμεσού τα οποία σου τα στέλλουν στο AKIS express και μπορείς να πληρώσεις εκεί.

Τώρα το μήκος του λαστίχου εξαρτάται από το λάστιχο. Κάθε λάστιχο εχει δικό του συντελεστή επιμύκησνσης το τέντωμα που λαλούμεν. Αλλά άμα πιάσεις τηλέφωνο και τους πείς για τι μήκος όπλο είναι θα σου στείλουν το μήκος που κάνει στο όπλο σου. Τα παιδκιά είναι πάρα πολύ εξηπηρετικά.

Τώρα για το όπλο σου θα καλύτερα να πιάσεις ένα 19άρι λάστιχο λευκό μαλακό.

Τα μαγαζιά είναι Bluavventura (Πανίκος 99492308) και Blueinstict (Χάρης 70004344) στη Λεμεσό.
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: λάστιχα για ψαροτούφεκο

Post by Antreas »

gptochos wrote:Ρε φίλε μου από την Λάρνακα να μην πιασεις! Είμαι και ο εγώ από τη Λάρνακα το ίδιο και ο Giorkos,o hdemetris και κανένας μας δεν ψωνίζει από την Λάρνακα. Ο Ακης ο οποίος και είναι πολύ καλός μου φίλος (πίνουμε τον καφέ μας) δεν φέρνει λάστιχα για ψαροτούφεκα. Φέρνει εξοπλισμό αυτόνομής, κανένα φανάρι πέδιλα, μάσκες κλπ.

Το να πιάσεις λάστιχα από τον Technofish είναι ρίσκο :D μπορεί να είναι και ενός χρονού λάστιχο που του εφάκαν ο λαλλαρος που πάνω :mrgreen: Μπορείς να παραγγείλεις από τα μαγαζιά της Λεμεσού τα οποία σου τα στέλλουν στο AKIS express και μπορείς να πληρώσεις εκεί.

Τώρα το μήκος του λαστίχου εξαρτάται από το λάστιχο. Κάθε λάστιχο εχει δικό του συντελεστή επιμύκησνσης το τέντωμα που λαλούμεν. Αλλά άμα πιάσεις τηλέφωνο και τους πείς για τι μήκος όπλο είναι θα σου στείλουν το μήκος που κάνει στο όπλο σου. Τα παιδκιά είναι πάρα πολύ εξηπηρετικά.

Τώρα για το όπλο σου θα καλύτερα να πιάσεις ένα 19άρι λάστιχο λευκό μαλακό.

Τα μαγαζιά είναι Bluavventura (Πανίκος 99492308) και Blueinstict (Χάρης 70004344) στη Λεμεσό.
και απο Λευκωσια ετσι κανουμε. δαμε μπορει να εχουν πραματα αλλα αμα μου λαλει 20 λιρες το σχοινι τζαι στην λεμεσο λαλουν μου 10 τζαι καμνουν μου τζαι εκπτωση να γλητωσω το ταξι φυσικα τζαι θα πιασω απο λεμεσο :D

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”