Πως να μεν θολώνει η μάσκα

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Πως να μεν θολώνει η μάσκα

Post by Giorkos »

MariosK wrote:Εντομεταξύ ρε Giorgo εν μου είπες, να την κρούσω την μάσκα anyway όξα επειδή επάλιινεν εν παίζει ρόλο πλέον? Απλά να έχω σαπούνι μαζί μου να βάλω όποτε την φκάλλω?

ναι..εξέχα σα να σου πω...έβαλα ελληνικά και έκαμα εντιτ αλλα εν το είδεσ :lol:

ΝΑΙ ...κρούσε την πέρκει στρώσει !!! ρε...εν τζαι ποτζίνες που εν πλσατικοί φακοί εννεν ???
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Πως να μεν θολώνει η μάσκα

Post by MariosK »

Όι ρε :mrgreen:. Εν μια cressi αλλά τωρά εν θυμούμαι ακριβώς πιον μοντέλλο.

User avatar
StephanosNic
Posts: 329
Joined: Wed Sep 19, 2007 12:38 pm
Location: Lefkosia

Re: Πως να μεν θολώνει η μάσκα

Post by StephanosNic »

εγω θυμούμαι μολις την εγορασα ετριψα την με οδοντόπαστα που μεσα τζιε αφηκα την μες σε σαπουνονερο ούλλη νύχτα...έκτοτε οποτε εννα πάμε απλα φτύννω της, ξεπλυμα τζιε εν μια χαρά ούτε μου κάμνει πρόβλημα. Μπένει λλιο νερό όμως τζιαμέ στην μύτη μήπως φταίει το μουστακι? (εννεν μουστακι οπως του μουστακαλλή της Πολης Χρυσοχούς απλα ελαφρώς αξύριστο :P )
I MAKE FISH YOU GO DISCO !!!! DISCO DISCO GOOD GOOD !!!!

User avatar
Mnason
Posts: 111
Joined: Fri Aug 10, 2007 7:14 am
Location: Λεμεσός

Re: Πως να μεν θολώνει η μάσκα

Post by Mnason »

Ένας κύριος λόγος που θαμπώνει η μάσκα είναι το ότι η θερμοκρασία του σώματος μας είναι υψηλότερη σε σχέση με τη θερμοκρασία του νερού με αποτέλεσμα να δημιουργείται υγρασία και να μας θολώνουν οι φακοί. Καλό είναι πριν βάλουμε τη μάσκα μας να βρέχουμε το πρόσωπο μας με θαλασσινό νερό, για να εξισορροπήσουμε όσο μπορούμε καλύτερα τη διαφορά της θερμοκρασίας.

Προσωπικά εγώ βρέχω την μάσκα μου και με λίγη σαπουνιά.
http://www.facebook.com/group.php?gid=15445623823 Δείτε τον Ο.Φ.Ε.Κ στο Facebook

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Πως να μεν θολώνει η μάσκα

Post by chrysanthos9 »

Εβαλα οδοντοκρεμα στο μεσα γυαλι τις μασκας και την αφησα σε σαπουνονερο ουλη νυκτα εφκαλα την σημερα το πρωι και επλυνα την που εν να παω να βουτισω εν να την φτυσω και να την ξεπλυνω μονο? η εν να καμω και κατι αλλο?
Rememper always someone waiting for you at home

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Πως να μεν θολώνει η μάσκα

Post by gdeme »

φτυσιμο και δοκιμη.

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”