mask riffe viso

Alexandros Kavvadias
Posts: 14
Joined: Mon May 12, 2008 2:13 pm

Re: mask riffe viso

Post by Alexandros Kavvadias »

:D :D :D Εν καλά που λαλείς...τώρα που το σκεφτουμαι πρεέπι να παιζει ρόλο τζαι η εμφάνιση μας στα ψάρκα....ετσι αξιούριστος φοούνται να μου κοντεψούν αλοπώς....λαλουν σου χτέρνει τούτος μεν κοντέψείς...τουτα θέλουν χαιδεμα τα γερήμα!!!!! :D :D :D

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: mask riffe viso

Post by giorgosxx »

Επιτελους εβουτησα σημερα το πρωι για πρωτη φορα με την riffe, ενθουσιαστικα μπορω να πω. Για πρωτη φορα δεν εχρειαστηκε να ασχοληθω με την μασκα καθολου. Ουτε σταγονα οπως ηταν στο καταστημα που εκολλουσε πανω μου ετσι κ στη θαλασσα. Θολωμα καθολου, φυσικα ομως εψες επλυνα την με υγρο των πιατων μετα ετριψα την με οδοντοκρεμα κ μετα παλι με υγρο πιατων.Πρωτη εντυπωση παιρνει 10 που τα 10. :D Εν τω μεταξυ σημερα επηγα για πρωτη φορα μετα απο παροτρυνση φιλου στον ηλεκτροπαραγωγο στη δεκελεια. Παραλιγο να λιποθυμησω που την θερμοκρασια, εφορουν κ την καινουργια μου την στολη με 5.5 παντελονι κ 5 σακακι. Ρε παιδκια εν παρα πολυ η μολυνση τζιαμε. :x

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: mask riffe viso

Post by Giorkos »

giorgosxx wrote: Εν τω μεταξυ σημερα επηγα για πρωτη φορα μετα απο παροτρυνση φιλου στον ηλεκτροπαραγωγο στη δεκελεια. Παραλιγο να λιποθυμησω που την θερμοκρασια, εφορουν κ την καινουργια μου την στολη με 5.5 παντελονι κ 5 σακακι. Ρε παιδκια εν παρα πολυ η μολυνση τζιαμε. :x

επήρε με τζιαμέ ένα κοπέλλι να παίξουμε πολλύν ψάρι όταν είμασταν 18 !!!! έσιη 15 χρόνια τωρά και ούτε θέλω να ξαναπάω !!!!

είμαι περίεργος να δω πόση θερμοκρασία παίζειστο νερό εκεί !!!!

(είδες καθόλου ζωή εκεί ??? )
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: mask riffe viso

Post by giorgosxx »

Φιλε μου ειδα 5-6 μετριους σορκους, και΄λιγα κεφαλουθκια πολλες αθερινες. Επιασα ενα σορκο κατω που το μετριο αλλα σκεφτουμε να τον πεταξω, εν να ειναι δηλητηριασμενος. Τα χορτα εν κιτρινα. Εγω παντως εν θα ξαναπατησω.

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: mask riffe viso

Post by gptochos »

Χαχα εν θέλεις να μάθεις. Πάντως το νερό εκεί εκτός από χλυαρο είναι και κατακόκκινο γιατι καθαρίζουν τις σωλήνες τους και οι σκουριές και ακαθαρσίες πέφτουν στην θάλασσα. Επηέναμε παλιά εκεί. Επήεναμε μέσα στον ποταμό που βκάλουν το βραστό νερό οι μηχανές. Πολλοί κέφαλοι και λαυράκια! Την τελευταία φορά που επήα (πριν 3 χρόνια) σε μια φάση το νερό εκοκκίνησε και εφκηκα αμέσως έξω :roll: δεν ξαναπήα.
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: mask riffe viso

Post by giorgosxx »

Παω να πεταξω τον σορκο σκεφτου τα χορτα που ετρωε ποσο σκουρια εχουν πανω

User avatar
HellRider
Posts: 123
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:10 am
Location: λεμεσος

Re: mask riffe viso

Post by HellRider »

εν εβαλες εμβολιο για τετανο στο δημοτικο? :lol:

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: mask riffe viso

Post by Antreas »

i micromas extos poy en omorfi einai i moni maska extos pou mia mares poy eixa pou eimoun mitsis pou en me enoxla poupote tzai en xriazete na thn fkalo oute mia fora giati evale nera.
gia mena einai teleia apo oles tis apopseis.
ok o mikros ogkos den tha mou fanei emena toso giati den voutao vatheia alla ayto to optiko pedio!!!!!!
allo pragma
sorry gia ta greeklish alla dame pou eimai en eshei greek oute sthn fantasia mou :lol:

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: mask riffe viso

Post by Giorkos »

Omersub wrote:i micromas extos poy en omorfi einai i moni maska extos pou mia mares poy eixa pou eimoun mitsis pou en me enoxla poupote tzai en xriazete na thn fkalo oute mia fora giati evale nera.
gia mena einai teleia apo oles tis apopseis.
ok o mikros ogkos den tha mou fanei emena toso giati den voutao vatheia alla ayto to optiko pedio!!!!!!
allo pragma
sorry gia ta greeklish alla dame pou eimai en eshei greek oute sthn fantasia mou :lol:

άσχετο με μάσκες... αλά που είσα ρε Ανδρέα..σε ποια περιοχή !????

αν είσαι κοντά σε γυαλό να παεις στα sea bass !!!!!

εγώ μπορεί να πάω Χριστούγεννα...έζεξεν με η σύζυγος...αν πάω θέλω να πάω στην Αγγλία για λαυράτζια...και κάουρους μεγάλους :mrgreen: :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: mask riffe viso

Post by giorgosxx »

HellRider wrote:εν εβαλες εμβολιο για τετανο στο δημοτικο? :lol:
Πρεπει να εβαλα αλλα εν θυμουμαι :P . Φιλε μου αν ετρωα τον σορκο ηταν να κλωτσησω την σικλα.

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: mask riffe viso

Post by Antreas »

Giorkos wrote:
Omersub wrote:i micromas extos poy en omorfi einai i moni maska extos pou mia mares poy eixa pou eimoun mitsis pou en me enoxla poupote tzai en xriazete na thn fkalo oute mia fora giati evale nera.
gia mena einai teleia apo oles tis apopseis.
ok o mikros ogkos den tha mou fanei emena toso giati den voutao vatheia alla ayto to optiko pedio!!!!!!
allo pragma
sorry gia ta greeklish alla dame pou eimai en eshei greek oute sthn fantasia mou :lol:

άσχετο με μάσκες... αλά που είσα ρε Ανδρέα..σε ποια περιοχή !????

αν είσαι κοντά σε γυαλό να παεις στα sea bass !!!!!

εγώ μπορεί να πάω Χριστούγεννα...έζεξεν με η σύζυγος...αν πάω θέλω να πάω στην Αγγλία για λαυράτζια...και κάουρους μεγάλους :mrgreen: :mrgreen:
ρε φιλε δαμε που ειμαι μονο σκιουρους εχει :lol:
αλλα οπου τζαι να εισαι ερκουμε στα χωρικα μας υδατα τζαι ειμαι πορομενος ος τζιαμε που εν παει.
τελικα εγω εν θα μπορουσα ποτε μου να σπουδαζα εκτος Κυπρου.
ειμαι στο huddersfield καπου αναμεσα στο leeds τζαι το munchester
σαν την Κυπρο εν εχει

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: mask riffe viso

Post by Giorkos »

Omersub wrote: ρε φιλε δαμε που ειμαι μονο σκιουρους εχει :lol:
να πιάσεις φιστούτζια...οι σκιουροι έρκουνται όπως του πελλούς στο καρτέρι..φάνει να τους σούσεις λίο τα φιστούτζια....


τζαι πρόσεχε α...ακκάνουν οι αμπάλατοι ....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: mask riffe viso

Post by Antreas »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”