mask riffe viso

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

mask riffe viso

Post by giorgosxx »

Ρε παιδια δοκιμασε κανενας την μασκα riffe viso ?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: mask riffe viso

Post by Giorkos »

giorgosxx wrote:Ρε παιδια δοκιμασε κανενας την μασκα riffe viso ?

Γιώργο ,

δεν εδοκίμασα την μάσκα που λές,
αλλά γιατί ρωτάς για την συγκεκριμένη ???

την είδες κάπου και σου άρεσε ? πόσα κοστίζει
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: mask riffe viso

Post by giorgosxx »

Φιλε μου ψαχνω για μασκα και δοκιμασα αρκετες τωρα τελευταια. Την riffe viso mirror την εδοκιμασα προχτες στο survival στη λευκωσια και παρολο που ημουν και δυο εβδομαδες αξυριστος εκαταφερε και κολλησε πανω μου, εν το μεταξυ δοκιμασα και αλλες και καμια δεν κολλουσε.Μου αρεσε πολυ και η mares liquid skin star, αλλα διαβασα πολυ κακες κριτικες. Μαλλον θα παω αυριο να παρω την riffe. Κανει 82 ευρουλακια. Ακριβη αλλα νομιζω θα μου βγαλει χρονια.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: mask riffe viso

Post by Giorkos »

giorgosxx wrote:Φιλε μου ψαχνω για μασκα και δοκιμασα αρκετες τωρα τελευταια. Την riffe viso mirror την εδοκιμασα προχτες στο survival στη λευκωσια και παρολο που ημουν και δυο εβδομαδες αξυριστος εκαταφερε και κολλησε πανω μου, εν το μεταξυ δοκιμασα και αλλες και καμια δεν κολλουσε.Μου αρεσε πολυ και η mares liquid skin star, αλλα διαβασα πολυ κακες κριτικες. Μαλλον θα παω αυριο να παρω την riffe. Κανει 82 ευρουλακια. Ακριβη αλλα νομιζω θα μου βγαλει χρονια.

γιατί λες δεν σου κάνουν οι άλλες μάσκες...

το πρόσωπο σου είναι λεπτό ??

της γυναίκας μου δεν εβρίσκαμε μάσκα να της κάνεις (έχει λεπτό πρόσωπο) ... τελικά ήβρα μια TUSA μια sporasub και ζήτω ζήτω την micromask !!!!

αν όντως δεν σου κάνουν γιατί είναι λεπτό το πρόσωπο σου (αν αυτός είναι ο λόγος) τότε δοκίμασε και την μικρομασκ...όλοι οι ελεύθεροι και ψταες για αυτή μιλούν πάντως !!!! την δοκίμασα μια φορά και όντως είναι αρκετά καλή (μικρός όγκος + πολύ καλό οπτικό πεδίο)

όλοι οι φτασμένοι ψταες του τόπου (οι πλήστοι που ξέρω, φορούν μικρομασκ ) !!!


ελπίζω να σε πρόλαβα !!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: mask riffe viso

Post by Antreas »

δηλαδη εγω που φορω μικρομασκ ειμαι φτασμενος ψαροτουφεκας????? :lol:

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: mask riffe viso

Post by Giorkos »

Omersub wrote:δηλαδη εγω που φορω μικρομασκ ειμαι φτασμενος ψαροτουφεκας????? :lol:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧ ...... να την πετάξεις αμέσως :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

πλάκα πλάκα !!! ενοώ ότι αρκετοί ψταες που ξέρουμε, και ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ψαρεύουν την μικρομασκ...αν είχαν άλλη μάσκα υπόψη για 'καλή' θα την φορούσαν τζίνη !!! (νομίζω)

ενιγουεις...αν ρωτήσεις κάπιον, ποια είναι Η μάσκα (ασχέτως αν σου κάμνει στο πρόσωπο η όχι) μάλλον θα σου πουν μικρομασκ !!!

νομίζω εν να αρκεψω τζαι γω να την φορώ..η σύζυγος έκατσε την στο πλευρό γιατί η παλιά της εν θολώνει καθόλου πιον...η μικρομασκ πρέπει να χρησιμοποιηθεί λιον να φέρει το νουν της.... :twisted: :twisted: :twisted:


εδώ που τα λέμε εγόρασαν τη μάσκα μόλις έφκηκε που ήταν και ακριβή. μου την έδειξε ο Α ιδιοκτήτης μαγαζιού..είπα του εν πολλά ωραία αλλα΄για μένα εν θα προσφέρει τίποτε (εν βουττώ τόσο ώστε να χρειάζομαι τον σούπρε μικρό όγκο κτλ κτλ της μάσκας τούτης) και εν λίο ακριβή για μένα...στα πολά λαλώ της γυναίκας μου να την δοκιμάσει και με έκπληξη είδα ότι της ταίριαζε...η τρίτη μάσκα μόνο που βρίσκω να της κάμνει (και τσιάκκαρα πολλές)(κατακρίβειαν η 2η...η άλλη που έχει η σπορασαπ απλώς εν οκ..εν της ταιριάζει καλά) μονομιάς το θέμα έληξε...εγόρασα της την (39 λίρες, αλλά είπα αφού εν η μόνη που την κάμνει σικκιμέ...και έπιασα την χωρίς να ενοχληθω για την τιμή καθόλου...)δηλ 66 Ευρώ.... τωρά εν πιο φτηνή...αλλά η ριφφ να είναι 82 Ευρώ ..εν λλίο πολλά ακριβή....



ΓιώργοΧΧ τι έκαμες τελικά ?? αγόρασες την ριφφ ?
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: mask riffe viso

Post by giorgosxx »

Φιλε μου εξυριστικα επσες και ξαναπηγα σημερα στο καταστημα. Εδοκιμασα μασκες της cressi της beuachat k της tusa και τελος εβαλα ξανα την riffe viso mirror. Σημερα εκολλουσαν ολες, η αληθεια αρεσε μου και η super occhio της cressi αλλα φιλε σαν τη riffe καμια ,εβαλα τις ολες και ξανα εβαλα τις καμια δεκαρκα φορες η riffe παρα λιο να μου βκαλει τα μαθκια μου δεν εξικολλα η ατιμη. Αγορασα την τελικα και χαλαλι μακαρι να εν καλη μες την θαλασσα. θα σας πω εντυπωσεις μολις την βουτησω..

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: mask riffe viso

Post by Giorkos »

giorgosxx wrote:Φιλε μου εξυριστικα επσες και ξαναπηγα σημερα στο καταστημα. Σημερα εκολλουσαν ολες,


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ρε για όνομα του Θεού...πόσο γένι είσιες ???? :lol: :lol: :lol:

το ότι ήτνα να σου φκάλει τα μάθκια σου η ριφφ εν σημαίνει ότι οι άλλες δεν εταιριάζαν στο πρόσωπο σου !!!

αφού όμως όπως λες σου άρεσε πάρα πολύ καλά έκαμες και την επήρες :!: :!: :!:

προετοίμαστην μόνο για να μεν θολώνει και να σε πιαν τα νεύρα μεσ τη θαλασσα σε να σου χαλάσει το ψάρεμα σου !!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: mask riffe viso

Post by hdemetris »

Επειδή τζαι εγώ δυσκολέφκουμαι να βρω μάσκα να έχει τέλεια εφαρμογή πάνω μου, αν πραγματικά σου έκατσε τόσο καλά τότε χαλάλι η τιμή της.
Με γεια
Who the cap fit
Let them wear it

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: mask riffe viso

Post by giorgosxx »

Πολυ γενι ρε φιλε 2 εβδομαδες αξυριστος ακομα λιο κ θα πηγαινα κ για παπας. Θα δειξει αν αξιζει τα ευρουλακια τις. Εν τω μεταξυ εκαμα μου και 20% εκπτωση επιασα την 68 ευρω. Ανυπομονο να την βουτησω :) :)

Alexandros Kavvadias
Posts: 14
Joined: Mon May 12, 2008 2:13 pm

Re: mask riffe viso

Post by Alexandros Kavvadias »

giorgosxx wrote:Πολυ γενι ρε φιλε 2 εβδομαδες αξυριστος ακομα λιο κ θα πηγαινα κ για παπας. Θα δειξει αν αξιζει τα ευρουλακια τις. Εν τω μεταξυ εκαμα μου και 20% εκπτωση επιασα την 68 ευρω. Ανυπομονο να την βουτησω :) :)


Α, τώρα στο τέλος είπες μας τζαι τα καλα!! :mrgreen: :mrgreen:
Καλοφορέτη να είναι τοτε!! Πες μας εντύπωσεις γιατί η occhio plus εν μου βγηκε σε καλό τελικα, και γω στο ψάξιμο είμαι...

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: mask riffe viso

Post by Giorkos »

Alexandros Kavvadias wrote:Πες μας εντύπωσεις γιατί η occhio plus εν μου βγηκε σε καλό τελικα, και γω στο ψάξιμο είμαι...
εβάλετε μας σε ενγοιες τωρά...εμένα κάποτε σε καρτέρι βάλλει νερό..

η αλήθκεια είναι ότι δεν προσπάθησα να δω το γιατί...νομίζω κάπου επηρεάζει η μούττη μου (μεν με ρωτάτε πως) γιατί άμαν είμαι άσιημα μππουκκωμένος-πρησμένος παρατηρώ το παραπάνω.....


θα δείξει....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: mask riffe viso

Post by gptochos »

Φίλε με γεια η μασκούα αλλά ο Ριφης (Riffe) επαραγύλωσε τις τιμές του. Μακάρι να σου βγεί φίλε μου.

Εγώ είχα την Micromask και την πούλησα και έμεινα με την Omer την ABYSS! Έχω την 5 χρόνια περίπου και είναι μια χαρά. Με νερό βάει με θολώνει. Αντιθέτα η Micromask αν και δεν με εμπόδιζε στην μύτη (πινόκιο) έβαλε μου νερό συνέχεια.
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

Alexandros Kavvadias
Posts: 14
Joined: Mon May 12, 2008 2:13 pm

Re: mask riffe viso

Post by Alexandros Kavvadias »

Giorkos wrote:
Alexandros Kavvadias wrote:Πες μας εντύπωσεις γιατί η occhio plus εν μου βγηκε σε καλό τελικα, και γω στο ψάξιμο είμαι...
εβάλετε μας σε ενγοιες τωρά...εμένα κάποτε σε καρτέρι βάλλει νερό..

η αλήθκεια είναι ότι δεν προσπάθησα να δω το γιατί...νομίζω κάπου επηρεάζει η μούττη μου (μεν με ρωτάτε πως) γιατί άμαν είμαι άσιημα μππουκκωμένος-πρησμένος παρατηρώ το παραπάνω.....


θα δείξει....

Giorko εμένα βάζει νερό συνήθώς κατω από την μύτη. Το πρόβλημα μειώνεται κάπως όταν είναι εντελώς ξυρισμένος. Αλλα εν γινεται καθε φόρα πριν το ψάρεμα να γίνεται γιαλλίν η βούκκα! :D

Πάντως εν ύπηρξε φορά που να μεν με ταλαιπώρίσει.....και κρίμα γιατι σαν κατασκευή φαίνεται πολλά καλή. Μαλλον το σχήμα του πρόσώπού φταίει.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: mask riffe viso

Post by Giorkos »

Alexandros Kavvadias wrote:. Αλλα εν γινεται καθε φόρα πριν το ψάρεμα να γίνεται γιαλλίν η βούκκα! :D

όι φίλε μου...δουλειά πάω αξιουριστος και εν με νοιάζει (και πρέπει να δείχνουμε και λίο κόσμιοι τζιαμαί )...αλλά πάντα άμαν το γένι εν παραπάνω που 2 ημερων συνήθως ξιουρίζουμε...ήντα εκατάντησε και αστείο...δουλειά να πάμε εν ξιουρισούμαστε και άμαν πιάμε του χωματόδρομουσ να μας φαν οι αλουποί , να φορίσουμε τα κολάν μας :lol: και να κάμουμε πιπί πάνω μας τότε ξιουριζούμαστεν !!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”