Υποσχόμενη Καμερούα για υποβρύχιες λήψεις

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: Υποσχόμενη Καμερούα για υποβρύχιες λήψεις

Post by hemilios »

Giorkos wrote:ένα βιτοεούι που έφκαλα...εν μιτσί γιατί η κάρτα ήταν γεμάτη.. εν 8 ΜΒ ...κατεβάστε το αν θέλετε να δείτε (το βίτεο εν όπως το τραβά η κάμερα.

http://rapidshare.com/files/147982322/PICT0008.AVI.html


θα ανεβάσω αλλο ένα που έφκαλα μέσα στο σπίτι (λίγος φωτισμός) και έξω παλι μέστον ήλιο.....
Στείλε και καμιά που θα πάεις ψάρεμ.

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Υποσχόμενη Καμερούα για υποβρύχιες λήψεις

Post by MariosK »

Giorkos wrote:ένα βιτοεούι που έφκαλα...εν μιτσί γιατί η κάρτα ήταν γεμάτη.. εν 8 ΜΒ ...κατεβάστε το αν θέλετε να δείτε (το βίτεο εν όπως το τραβά η κάμερα.

http://rapidshare.com/files/147982322/PICT0008.AVI.html


θα ανεβάσω αλλο ένα που έφκαλα μέσα στο σπίτι (λίγος φωτισμός) και έξω παλι μέστον ήλιο.....
Σχετικά εν καλή ρε. Εν λείον το FPS της αλλά τα χρώματα τζε γεννικά η εικόνα φαίνεται αρκετά sharp. Με τον φωτισμό τι κάμνει? Έτζε φαντάζουμε να έσιει καμιά ψευτό night vision τεχνολογία πάνω της. Με 40 λίρες πάλε καλά που γυρίζει τζε video :P. Στείλε καμιάν με λείον φως ή που κανένα ψάρεμα στα βαθκιά.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Υποσχόμενη Καμερούα για υποβρύχιες λήψεις

Post by Giorkos »

έφκαλα ακόμα ένα θκυο σύντομα (εν εγόρασα κάρτα ακόμα και τραβώ με τα 16Μβ που έχει πάνω)

το ένα εν μέσα στο σπίτι (λίγος φωτισμός) βγαίονω έξω και σημαδεύω φάτσα τιον ήλιο (που δεν μπορώ να τον δω με τα ματια μου γιατί είναι πολύ λαμπερός, αλλα΄η κάμερα κανονίζχει το διάφραγμα της !!! και τραβά κανονικά..εν το επίστεφκα ότι θα τα κατάφερνε αλλά εκατάφερεν τα)

όσο για θάλασσα θα προσπαθήσω να πάω αύριο....

τα βίντεο θα τα ανεβάσω ίσως πιο μετά, ή αύριο !!!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Υποσχόμενη Καμερούα για υποβρύχιες λήψεις

Post by Giorkos »

το λοιπόν,

αυτό το βίντεο είναι από ένα άλλο τύπο με την μάσκα . υπολόγιζε ότι το βάθος που εν τραβημένο το βίτεο 20-30 μέτρα ....εγω όταν θ αβγάλω θ αβγάλω ΡΗΧΑ :mrgreen:

http://rapidshare.com/files/148096053/a ... o.wmv.html

το καλό του είναι ότι έχει σκηνές και σε τρύπα με λίγο φως και στη συνέχεια αναβει φανάρι και θα δεις τη συμπεριφορά της καταγραφής εκεί....

αυτό είναι έν απου έφκαλα μέσα στο σπίτι και στην συνέχει έξω..έχει λήψη κατεθυείας στον ήλιο (τον οποίο δεν μπορούσα να δω με τα μάτια μου !!!!)

http://rapidshare.com/files/148201617/P ... a.AVI.html

αν καταφέρω και αγοράσω κάρτα σήμερα και παω θάλασσα θα τραβήσω κανένα πουκάτω ξέβαθο φυσικά :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Υποσχόμενη Καμερούα για υποβρύχιες λήψεις

Post by gptochos »

Ρε αδκιασερε επέλλανες μας την κκελέ μας με τούτην την κάμερα. Πήαινε βκάλε κανένα βίτεο και κανεί κουβέντες να δούμε τι πράμα εν τούτο που επήες τζαι γόρασες. :mrgreen:

Τζαι μεν καθηστερείς πρέπει να μου κάμεις βάση για τη κάμερα μου ρε Γιωρκούι αν θέλεις να σε περνω μαζί μου :mrgreen:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Υποσχόμενη Καμερούα για υποβρύχιες λήψεις

Post by Giorkos »

gptochos wrote:Ρε αδκιασερε επέλλανες μας την κκελέ μας με τούτην την κάμερα. Πήαινε βκάλε κανένα βίτεο και κανεί κουβέντες να δούμε τι πράμα εν τούτο που επήες τζαι γόρασες. :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:

ναι ρε...να σε πελλάνω....Γαααααάρε .... :mrgreen:
gptochos wrote: Τζαι μεν καθηστερείς πρέπει να μου κάμεις βάση για τη κάμερα μου ρε Γιωρκούι


ναι ρε..έκαμα σου την...ήντα...καρτερώ σε πως και πως να σου την δώκω !!!! :twisted: :twisted: :twisted:

gptochos wrote:αν θέλεις να σε περνω μαζί μου :mrgreen:
εν πειράζει...πήαινε εσύ..... τζαι μετά παίρνεις με τζαι μένα !!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Υποσχόμενη Καμερούα για υποβρύχιες λήψεις

Post by MariosK »

Έσιετε ούλλοι πρόβλημα με το rapidshare όξα μόνον εγώ? Προσπαθώ να κατεβάσω τα video αλλά φκάλλει error.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Υποσχόμενη Καμερούα για υποβρύχιες λήψεις

Post by Giorkos »

MariosK wrote:Έσιετε ούλλοι πρόβλημα με το rapidshare όξα μόνον εγώ? Προσπαθώ να κατεβάσω τα video αλλά φκάλλει error.
εν πρέπει να σου φκάλλει ερρορ...τωρά που εδοκίμασα (7.50 μ.μ) εν εντάξει !!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Υποσχόμενη Καμερούα για υποβρύχιες λήψεις

Post by MariosK »

Ούτε στο rapidshare.com εν με παίρνει.. Πρέπει να έχω κανένα πρόβλημα με την σύνδεση μου :?

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Υποσχόμενη Καμερούα για υποβρύχιες λήψεις

Post by MariosK »

Εκατάφερα τζε κατέβασα τα τελικά. Ρε φίλε για 40 λίρες εν πολλά καλή!!!!

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Υποσχόμενη Καμερούα για υποβρύχιες λήψεις

Post by Giorkos »

xmmm..εφάμεν την...


τελικά οι σκέψεις δεν μπορούν να πργματοπιηθούν γιατί η κάμερα (ενεν κάμερα τελικά, αλλά ένα 'μάτι' που ανοίγει και κλεινει. η εικόνα δεν 'δημιουργείται' πανω στο 'μάτι' και να μεταφερθεί για καταγραφή, αλλά δηιουργείτε απευθείας πάνω στο τσιπούι που εν πάστω IC. !!! βλέπε φωτό )


όπς και νάχει...τωρά εσακκάτεψα την...πρέπει να κολλήσω με την χαφκιά το συρμαοτύιν που έκοψα :lol: :lol: :lol:

Image
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Υποσχόμενη Καμερούα για υποβρύχιες λήψεις

Post by hdemetris »

Όι ξαπολάς!
Ήμουν σίουρος ότι ήταν να την ποσπάσεις :D
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Υποσχόμενη Καμερούα για υποβρύχιες λήψεις

Post by Giorkos »

hdemetris wrote:Όι ξαπολάς!
Ήμουν σίουρος ότι ήταν να την ποσπάσεις :D
re τζίμυ....δεν υπήρχε περίπτωση να την φορήσω και να πάω ψάρεμα..αγόρασα την για να πειραματιστώ να τη κάμω μιά πατεντούλα....
ε...έτο...έμεινε μας η τάτσα... :lol: :lol: :lol:

τούτο εν ένα μιτσί βίτεο που ετράβησα σήμερα στον Κάππαρη... φυσικά τη μάσκα εκράτουν τη στο χέρι !!!! και μετά εκουβάλαν την η Έλλη !!! :mrgreen:
άτε...τωρά να βάλω πόστα την ATC5K ή την ATC3K (αν η διαφορά είναι η οθόνη μόνο και 53 μοίρες η 5 αντί 48 η 3 !!! )


http://rapidshare.com/files/148821956/PICT0002.AVI.html
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Υποσχόμενη Καμερούα για υποβρύχιες λήψεις

Post by MariosK »

Ρε φίλε εν δύσκολο τζίνο το board έτσι όπως είναι να φκει τζε να μπεί σε ένα τζινούρκο project box? Νομίζω κάτι μπορεί να γίνετε.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Υποσχόμενη Καμερούα για υποβρύχιες λήψεις

Post by Giorkos »

MariosK wrote:Ρε φίλε εν δύσκολο τζίνο το board έτσι όπως είναι να φκει τζε να μπεί σε ένα τζινούρκο project box? Νομίζω κάτι μπορεί να γίνετε.
ενεν δύσκολο να φκει...
το πρόβλημα είναι ότι η κάμερα ( το 'ματι' είνια μόνο φακός) και η καταγραφή γίνεται πάνω στο image sensor που βρίσκεται πίσω από το μάτι...το μάτι εν βιδωμένο στην σωστή θέση..to image sensor φυσικα εν πάστo board !!!!

όπως και νάχει...

εκατάφερα και ετράβησα μερικά ρηχά (μέχρι 7 μέτρα) βιτεούθκια !!!

η γνώμη μου

θετικά
--------
- το βίτεο εν αρκετά καλό για 40 λίρες μασκαραλλίκι
- το fps εν υποφερτό (αν την έχεις στην κεφαλή τότε ζαλιζει σε το βίτεο. πάστο όπλο εν μια χαρά
- οι μπαταρίες λιθίου (2 ΑΑΑ) διαρκούν πάνω από 2 ωρες βίτεο (ετράβησα λία μεστο σπίτι για δοκιμές. μετά στη θάλασσα ετρα΄βησα καμιά 30αριά ..α΄πο 30 δευτερόλεπτα μέχρι 1 λεπτό κάτι) αλά όταν έφκαινα έξω, ετράβησα ένα βίτεο τα τσιακκίλια επειδή ήταν πολύ καθαρά το νερά και ήθελα να δω το reslution..e..εξέχασα την και ετράβαν βίτεο για 1.30 ώρα ώσπου εγέμωσε η κάρτα μνήμης 2 GB ... επομένως έχει αυτόνομία σίγουρα 2 ώρες βίτεο !!!!

Αρνητικά
-----------
-δεν έχει και ήχο...
- όταν οι σορκοί ή ασημένια ψάρια βρίσκοντια περίπου 5-6 μέτρα μακριά δεν μπορεί να τα 'δείξει' στο βίτεο καλά...βλέπεις μόνο σκιές (αν τες δεις΄....)
- κάμνει τα αντικείμενα να φαίνονται πολύ κοντά σε σχέση με την πραγματικ΄ποτητα ( για αν καταλάβεις, η άκρια του ψτ από τη κάμερα είναι 1.20 μέτρα... σύγκρινε την απόσταση οπυ νομίζεις οτι είναι οι βράχοι με την άκρη του ψτ )


χωρίς ήχο έπρεπε να κατεβάσω ιδέες...δόξα το θεό πολλες το ίντερνετ !!!! :mrgreen:

έκαμα 5 βολές...3 σε σορκούς 2 σε κουρκούνες . 1 πρώτος ο σορκός επήε θύμα της δοκιμής (για να δω αν μπορώ να παίξω με την κάμερα μπροστά μου) ... εν πειράζει..επήε σε καλές κοιλιές 4 κάττων !!!! ο άλλοι εν καλό μέγεθος... τες κουρκουνες δυστηχως εκαλλίκωσα τες !!! :lol: αλλά τα ηχητικά τους εν καλά :mrgreen:


δυστηχώς το βίτεο εν 60 ΜΒ γιατί εν ήβρα καλύτερη λύση για να το κάμω πιο μικρό...αν το κάμω divx έφκαινε πολλά χάλια... εν τα ξέρω τούτα ακόμα..


http://rapidshare.com/files/151237970/Movie.wmv.html
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”