set up για 85

Post Reply
User avatar
CHRISTOS C.
Posts: 10
Joined: Thu Dec 03, 2015 12:09 pm

set up για 85

Post by CHRISTOS C. »

Παιδιά μια ερώτηση.

Έχω το cressi geronimo pro 85 με το original set up ( λάστιχο s45 17μμ 22εκ. & βέργα 6,25μμ 1,35εκ.) και θα ήθελα να μάθω τα εξής για να γίνει πιο γρήγορο το ψαροτούφεκό μου χωρίς ανάκρουση και εννοείτε να παραμείνει ευθύβολο:

α) Να προτιμήσω το G20 19.5μμ 22εκ. ή αν υπάρχει κατι άλλο στην αγορά που να είναι δοκιμασμένο και να μην έχει ανάκρουση?
β) Σε περίπτωση που βάλω δύο λάστιχα, τι λάστιχα να χρησιμοποιήσω και αν θα πρέπει να αλλάξω βέργα γιατί η υφιστάμενη δεν έχει καρχαριάκια. Σε περίπτωση που αφήσω το υφιστάμενο λαστιχο, s45, τι λάστιχο να προσθέσω?

Σας ευχαριστώ :)

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: set up για 85

Post by admin »

Φίλε έχω το ίσιο όπλο σε 95 άρι το έχω με ένα 18 άρι αμερικάνικο λάστιχο με καρχαριάκια , το έχω δοκιμάσει και με δύο λάστιχα αλλά ένα 85άρι το θές για να το χρησιμοποιείς συχνά και εύκολα, βολές σε αρκετά θηράματα τα δύο λάστιχα κάπου κουράζουν και υπάρχουν αρκετά μπερδέματα . Προτίμα ένα καλό λάστιχο 19 άρι όχι όμως πολύ σκληρό για να μην δυσκολέυεσε να οπλίσεις και να μην υπάρχει μεγάλο κλώτσημα .. η άποψη μου είανι να πάς σε ένα κατάστημα απο κάποιον σοβαρό επαγγελματία να πάρεις άποψη και να δείς και λάστιχα.

User avatar
CHRISTOS C.
Posts: 10
Joined: Thu Dec 03, 2015 12:09 pm

Re: set up για 85

Post by CHRISTOS C. »

Ευχαριστώ για τα σχόλια φίλε.
Θα το ψάξω περισσότερο μέσο κάποιου καταστήματος και θα αποφασίσω. :)

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”