ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ SURF CASTING

User avatar
spais
Posts: 340
Joined: Fri Sep 06, 2013 10:02 am

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ SURF CASTING

Post by spais »

από inglese.fishing » Τρί Οκτ 15, 2013 9:03 pm

no-nick έγραψε:
antis έγραψε:
Μονο με καλαμια που εχουν λεπτη μουτουα εν να φκαλεις ακρη. Ενα δυο κτυπηματα στη μυτη και μετα τιποτε ή ενα δυνατο κτυπημα που ισοδιναμει με ξαγκίστρωμα και μυλουμε αν καταφερεις να το πιασεις μπορει και να ειναι και ψαρι του κιλου και πανω.

αυτα πρεπει να τα δω, μεχρι τοτε δεν πιστευω :D :lol: :lol: :lol: συμφωνώ απόλυτα !! Πολλοί ΑΠΙΣΤΟΙ ΘΩΜΑΔΕΣ βρεθήκαμε !!


ψάρεψε ρε Νίκο όχι να έχεις τα καλάμια να κάθονται :lol:. Εν τυχαίο ότι τα παραπάνω ψάρια τα έπιασα σε ένα έτσι καλάμη :D ;
Φίλε τα παραπάνω ψάρια επιασες τα με καλάμι με λεπτή μουτούα ,,,,,,,,,,, ναι,,,,,,,,,, αλλά οχι στις συνθήκες που μιλάμε !! Να βάλουμε τζε καμιά φώτο με τις συνθήκες που ψαρεύουμε για να καταλάβουμε τι εννοή ο καθένας μας !! Δεν μπορής φίλε μου να ψαρέψης με λεπτή μουτούα σε συνθήκες φουσκωμένης θάλασσας με κύμματα και ρεύματα !! Οσο και αν προσπαθείσης δεν μας πείθεις !!!

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ SURF CASTING

Post by no-nick »

Να ξεκαθαρισουμαι πρωτα κατι.Δεν ειπα οτι λετε ψεματα. η οτι εγω τα ξερω ολα, συζητηση κανουμαι για να μαθουμαι ολοι. απλα πρεπει να δω για να πειστω.
Σε 5 μποφορ συνθηκες ( και δεν μηλω για ρευματα, γιατι αυτο το θεμα πρεπει να το συζητησουμαι ξεχωριστα για να δουμε αν σε 1 μετρο νερο μπορη να υπαρχη δυνατο εντονο ρευμα χωρις κυμα)εγω πιστευω οτι για Κυπρο σε 1 μετρο νερο το ρευμα το κανη η μεγαλη ανακατοσουρα των κυματων τα οπια δημιουργουνται απο τον πολυ αερα.ρευμα εντονο χωρις κυματισμο σε ετσι ξεβαθα νερα δεν βρηκα ποτε μου. οι φιλοι ψαροτουφεκαδες μπορουν να μας πουν αν βρηκαν και ποσο συχνα υπαρχουν ετσι ρευματα.
Επειδη το συγκεκριμενο ψαρεμα εγινε μοδα και πανε πολλοι τελευτεα σε ετσι αγριες συνθηκες το 80% των ψαραδων τα καλαμια τους πανε και ερχονται .Δεν μπορω να πιστεψω οτι υπαρχει καλαμι που να ειναι αταραχτο σε ετσι συνθηκες αλλα αμαν τσιμπιση ενα ψαρουη να δειχνη τις τσιμπιες. δηλαδη η τσιμια εχει πιο μεγαλη δυναμη απο την ανακατοσουρα της θαλασσας?

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ SURF CASTING

Post by inglese.fishing »

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κολλήσατε στα 5-6 μπ Ξαναλέω
inglese.fishing wrote: Γιατί φίλε με 4 μποφόρ δεν είναι surfcasting;
Επίσης όταν πας και έχει 5-6 και μετά γίνεται σπάσιμο με 2 μποφόρ δεν είναι surfcasting; (δαμε να δεις τη παιχνίδια μπορεί να σου καμουν καποια ψαρια)
Σε τούτες τις περιπτώσεις ναι εν να χρειαστείς ένα έτσι καλάμη γιατί δεν είναι πάντα που θα πετυχεις κοπαδιαστά ψαρια να περάσουν που τα 10 καλάμια που έστησες.

Γράφω στον Παύλο για τη επιλογή που θέλει να κάμει, κανένας σας δεν το σχολίασε; Είναι δυνατό να εχεις ένα καλαμη και να σε καλύψει πλήρως; Εσεις πιάνεστε που μια λεπτομέρεια και προσθέτεται και όλα τα αλλα που γράφτηκαν και έχετε συμπέρασμα.


Στο τέλος της ημερας καλο είναι να γράψετε και για πια ψαρια στοχεύετε στο surfcasting πχ Μυλοκοπια, Σορκους, Μουρμουρες κτλ γιατι αν συνδέεται το surfcasting μονο με μυλοκοπια δαμε εν θα με βρείτε σύμφωνο.

antis
Posts: 62
Joined: Sun Jun 10, 2012 8:46 pm

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ SURF CASTING

Post by antis »

spais wrote:από inglese.fishing » Τρί Οκτ 15, 2013 9:03 pm

no-nick έγραψε:
antis έγραψε:
Μονο με καλαμια που εχουν λεπτη μουτουα εν να φκαλεις ακρη. Ενα δυο κτυπηματα στη μυτη και μετα τιποτε ή ενα δυνατο κτυπημα που ισοδιναμει με ξαγκίστρωμα και μυλουμε αν καταφερεις να το πιασεις μπορει και να ειναι και ψαρι του κιλου και πανω.

αυτα πρεπει να τα δω, μεχρι τοτε δεν πιστευω :D :lol: :lol: :lol: συμφωνώ απόλυτα !! Πολλοί ΑΠΙΣΤΟΙ ΘΩΜΑΔΕΣ βρεθήκαμε !!


ψάρεψε ρε Νίκο όχι να έχεις τα καλάμια να κάθονται :lol:. Εν τυχαίο ότι τα παραπάνω ψάρια τα έπιασα σε ένα έτσι καλάμη :D ;
Φίλε τα παραπάνω ψάρια επιασες τα με καλάμι με λεπτή μουτούα ,,,,,,,,,,, ναι,,,,,,,,,, αλλά οχι στις συνθήκες που μιλάμε !! Να βάλουμε τζε καμιά φώτο με τις συνθήκες που ψαρεύουμε για να καταλάβουμε τι εννοή ο καθένας μας !! Δεν μπορής φίλε μου να ψαρέψης με λεπτή μουτούα σε συνθήκες φουσκωμένης θάλασσας με κύμματα και ρεύματα !! Οσο και αν προσπαθείσης δεν μας πείθεις !!!
έχω την εντύπωση ότι δεν θα καταφέρουμε να εξηγηθούμε. Τα καλάμια τούτα είναι λεπτή η μύτη μόνο οι προτοι 10 ποντοι και δεν απευηυνονται για 6 μποφορ αλλα ναι είναι για SURFCASTING και οταν λιγιζει το καλαμη απο τα κυμματα εχει μια ομιομορφη καμπηλη αλλα αμαν εχει ψαρη και 100 γρ θα σου δωσει την ενδυξη της τσιμπιας. (Πιος ο λογος να εχω καλαμη στη θαλασσα που εχει ψαρι πανω και να περιμενω να το φκαλω μετα που 15 λεπτα)
Ο Κωστας εσπασε ενα ετσι καλαμη και εγορασε 3 αλλα καλαμια και μετα επειε και εξαναγορασε ακομα 2 που τζινο που εσπασε.
εγω εχω 2 της trabuco με τουτη τη συμπεριφορα και ψαρευκω τα με 125 γρ.

Φιλε spais αν εκαταλαβα καλα ποιος εισαι εν να πουμε το σαββατο θεου θελοντος.
Τζε κατι τελευταιο ειμαι και εγω απιστος θωμας οτι τα ψαρια που πιανεις πιανεις τα την ωρα που εχει 6 μποφορ

rockfishing
Posts: 139
Joined: Wed Sep 14, 2011 2:31 pm

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ SURF CASTING

Post by rockfishing »

Νικο βαση των πληροφοριων που μου εδωσες για τα καλαμια που εχεις εν λογικο να μεν μπορεις να δεις τσιμπιες. Φυσικα μπορει τον καιρο που αγοραζες τουτα τα καλαμια να απευθυνεσου σε μυλοκοποια των 2-5 κυλων.
Αλλα εχω και εγω 2 καλαμια της trabucco και μάλιστα είναι και τα αγαπημενα μου γιατι εποιασα τους ποιο πολλους μουρμουμους σε συνθηκες με φουσκομενη θαλασσα σε τοπους πολυψαρεμενους (και ριχνουν). Εν καλα να εχεις 2 ετσι καλαμια, εχει φορες που εν να σε αφισουν πολλα ευχαριστιμενο. (εχει καποια μοντελα η colmic πιο φτηνα που την trabucco αλλα και η yuki ευκαλε ετσι καλαμια)

Για καποια πραματα που γραφτηκαν για βαρηδια περαν τον 150 εν να διαφωνισω. Φυσικα ετιχεν μου φορες που εν εστεκετουν το βαριδι και εδυπλοσα τα και εφυα αλλα εν είναι υπερβολικο να θελω να ψαρεψω σε ετσι συνθηκες; Θελεις και μια εβδομαδα μες το κρεβατι μετα :drool:


Εδιαπιστωσα ότι καποιοι ψαρευκουν με πολλα καλαμια αποκληστικα για μυλοκοποια. Εχει δικαιο ο Αντης που γραφει (Πιος ο λογος να εχω καλαμη στη θαλασσα που εχει ψαρι πανω και να περιμενω να το φκαλω μετα που 15 λεπτα)
Λυπηθειτε και τα ψαρουδια που εν να πιανεται και με τουτο τον τροπο εν θα μπορειται να τα απελευθερωσεται (και μεν το αμφισβητισετε τουτο ξερουμε και εμεις που ψαρεμα).

rockfishing
Posts: 139
Joined: Wed Sep 14, 2011 2:31 pm

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ SURF CASTING

Post by rockfishing »

spais wrote: Καλάμια με λεπτή μουτούα ??? Surf Casting ??? Mα σοβαρομιλάτε ??
και εγω εχω ετσι καλαμια εν εκαταλαβα δηλαδη εψαχναμεν τοσο καιρο για κατι τετιο και τωρα να τα φκαλουμε και σκαρτα
spais wrote: Καλά εχω μια ερώτηση !! Πόσα μέτρα θα ρίξετε την 150-170 που λέτε με αυτά τα καλάμια !!

Στο Surf Casting πρέπει να ρίξουμε το μολύβι μας πέραν των κυμμάτων !! Συμφωνώ απόλυτα με τον Νικ , αν και δεν τον γνωρίζω προσωπικά , ΑΠΙΣΤΟΣ ΘΩΜΑΣ !! :lol: :lol:
Φαίνετε δεν μιλάμε για το ίδιο πράμα !!

από caveman » Τρί Οκτ 15, 2013 10:26 pm
Μα τι λέτε ρε παιδιά... ρε Νίκο wtf? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Δεν βλέπεις τσιμπιές στο σερφ? Ε ναι, αν τσιμπά 200γρ μουρμούρα δεν βλέπεις τσιμπιά... αλλά γιατί να θέλει να δει κάποιος τέτοια τσιμπιά? Στο πραγματικό σερφ ούτε θέλεις να δεις τέτοια τσιμπιά. Ποιος και γιατί να θέλει να δει έτσι τσιμπιά, αφού το όλο νόημα, είναι ότι ψαρεύεις σε έτσι συνθήκες για κάτι καλύτερο... κάτι μεγαλύτερο... κάτι ποιοτικότερο!
Και βέβαια θα δεις τις τσιμπιές, τις σοβαρές όμως! Αυτές που αξίζουν πραγματικά...
Όλοι εσείς που γράφετε για λεπτές μύτες, διεροτούμε, τι έχετε υπόψιν σας... τι ψάρια και σε τι μεγέθη, τι στοχεύετε δηλαδή? Μουρμούρες ή μυλοκόπια των 700γρ

Απο ότι εκατάλαβα ο φίλος ξέρει και γνωρίζει καλά τι είναι Surf και τι ψάρια κυνηγάς !! Και να πω κάτι .Ο Νικ ακριβώς τα ίδια πράματα λέει φίλε !! Για τις τσιμπιές εννοούσε με λεπτές μουτούες !! Στυλ μούρμουρου :lol: :lol:
spais wrote: Και ακριβώς συμφωνώ με τα τελευταία που έγραψες !! Εξαρτάτε τι στοχεύη ο καθένας !!
Και να προσθέσω ότι οι καλύτερες συνθήκες Surf Casting είναι όταν η κακοκαιρία είναι στο τέλος της και ο αέρας ησυχάζει , τότε και μόνον τότε τα ψάρια βγαίνουν για φαγητό !!
Αφου το τελιωσες ετσι ωραια γιατι εν το ξεκινισες και ωραια ρε φιλε; δαμε εν η ωρα που εν να ψαρεψεις γιατι να με εχεις ενα τετιο καλαμη;
Εξαρτάτε τι στοχεύη ο καθένας -> οι μουρμουροι οι μεγαλοι ετσι καμνουν οπως σου εγραψαν και αν σε αφησεις ο καιρος κανενα μησαωρο ετσι εν σου καμνουν οσπου ειται εν να βαρεθεις να δολωνεις ή εν να σε βαρεθουν τζινοι :D

Και διαφωνω καθετα με το σκεπτικο οτι surfcasting στην κυπρο εν μετα που τα κυματα. Μπορει να εχει κυματα για 300 -400 μετρα. (Με μου πεις οτι εν συμβενει)
Last edited by rockfishing on Wed Oct 16, 2013 9:31 am, edited 1 time in total.

rockfishing
Posts: 139
Joined: Wed Sep 14, 2011 2:31 pm

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ SURF CASTING

Post by rockfishing »

Thumbnail.axd.jpeg
Thumbnail.axd.jpeg (23.05 KiB) Viewed 5980 times

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ SURF CASTING

Post by no-nick »

ρε παιδεια πρωτα πρεπει να ξεκαθαρισουμαι τι ειναι σερφκαστινκ για να μηλαμαι ολοι την ιδια γλωσσα.
εμενα δεν με απασχολη το παχος της μυτης του καλαμιου αλλα κατα ποσο ενα καλαμι μπορη να δειχνη τις τσιμπιες σε αγριες συνθηκες.
αλλο τα 3 αλλο τα 4 αλλο τα 5 και 6 μποφορ.
σεναριο 1. αμος, βολη 50 μετρα. βαθος νερου 60 εκ
σεναριο 2. αμος, βολη 50 μετρα , βαθος νερου 2 μετρα
σεναριο 3. οπως το σεναριο 1 αλλα εχει και διασπαρτους βραχους στα 50 μετρα
σεναριο 4. μαζι με ολα αυτα βαλτε και καμποσα φυτζια

να βαλουμαι και καμποσα μποφορ να τα ανακατοσουμαι ολα μαζι .

τελικα τι καλαμια να αγορασει ο Παυλος.

User avatar
spais
Posts: 340
Joined: Fri Sep 06, 2013 10:02 am

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ SURF CASTING

Post by spais »

Δημοσίευσηαπό spais » Τρί Οκτ 15, 2013 6:24 am

pavlosneofitou έγραψε:
Αποφασισα να αγορασω 2 καλα καλαμια για surfcasting που να μπορω να τα ψαρεψω με 5 μποφορ και να ριχνω οπωσδηποτε αγκυρα 150γρ
Δεν ξερω αν μπορω να συνδυασω ευαισθησια στις τσιμπιες και καποιο που θα με βοηθησει να μαθω να ριχνω πιο μακρια.
εσεις τη εχετε που να ειναι δοκιμασμενο;

ΕΕΕΕΕΕ κοπέλια μάσιεστε να με παντρέψετε με άνθρωπο τζε είμαι και κάποιας ηλικίας :lol: :lol:

:o Αυτά έγραψα στον φίλο που ρώτησε για δύο καλάμια ο άνθρωπος!!!

""Αποφασισα να αγορασω 2 καλα καλαμια για surfcasting που να μπορω να τα ψαρεψω με 5 μποφορ και να ριχνω οπωσδηποτε αγκυρα 150γρ
Οσον αφορά το surf casting στην χώρα μας είναι ενα πολύ ενδιαφέρων θέμα !! Για να σου δώσω μια πρώτη γευση εγώ προσωπικά με συνεχόμενο άνεμο 4-5 μποφορ με κατευθυνση από θάλασσα προς ξηρά δεν μου έτυχε να πάρω ψάρια!! Αντιθέτος με άνεμο 4-5 μποφόρ από θάλασσα προς ξηρά το απόγευμα αλλά την νύκτα ακριβώς τον αντίθετο(που ως συνήθως αυτες επικρατούν) από ξηρά προς θάλασσα έκανα τρομερές ψαριές !! Μεγάλη σημασία για ενα καλό ψάρεμα παίζουν οι παλλήριες που στην χώρα μας λόγο κλειστής θάλασσας (μεσογγίου) δεν είναι και τόσο έντονες !!
για αυτό τον λόγο ενα καλάμι τρίσπαστο μέχρι 200 action είναι νομίζω αρκετό για τις συνθήκες της χώρας μας !!Τώρα οσον αφορά την άγκυρα 150 γρ νομίζω είναι υπερβολική !! μέχρι 125 είναι αρκετή !!
Δεν ξερω αν μπορω να συνδυασω ευαισθησια στις τσιμπιε
Ευαισθησία και surf δεν συνδιάζονται !! Αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη φυσικά και λόγω εμπειρίας !!
καποιο που θα με βοηθησει να μαθω να ριχνω πιο μακρια.
Εδώ το θέμα είναι νομίζω ποιό πολύ τεχνικό!! Αν ξέρεις να ρίχνεις σωστά τότε απλοποιούνται τα πράματα !!"""

Επήρετε με που τες αγκυρες 150-170 , καλαμούθκια με μουτούες λεπτες ?? τζε εξαναφέρετε με πίσω :!: :!:

Επειδή θέλω να συνεννοηθούμε τέλος πάντον , τουλάχιστον να συμφωνήσουμε σε μερικά πράματα αν γίνεται ??


Τι ψάρεμα συζητούμε ?? Και πότε??

1. Με κόντρα άνεμο ? Μέρα ή νύκτα ?? δεν έχω ψαρέψει σχεδόν ποτέ ή τουλάχιστον και τις λίγες δεν πήρα ψάρι !! μόνον νύκτα !! :roll:
2. Με πλευρινό άνεμο ? Μέρα ή νύκτα ?? το πιό δύσκολο ψάρεμα και το πιό ταλαίπωρο !! :lol: αλλάζω τόπο !! μόνον νύκτα !!
3. Με ευνοικό άνεμο ? Μέρα ή νύκτα ?? το αγαπημένο μου ψάρεμα και το πιό αποδοτικό !! πάντα νύκτα !!! :clap: :clap:

(Εγώ προσωπικά μιλώ για συνθήκες οι οποίες είναι όταν έχει δυνατούς δυτικούς ανέμους την ημέρα και την νύκτα γυρίζουν και ησυχάζει !! Πάντα νύκτα 6.00 απόγευμα μέχρι τις 10.00 πρωί Δηλαδή στην περίπτωση 3!!)

Οταν ξεκαθαρίσουμε τα πιό πάνω τότε να συζητήσουμε ότι θέλετε !!!

User avatar
spais
Posts: 340
Joined: Fri Sep 06, 2013 10:02 am

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ SURF CASTING

Post by spais »

no-nick wrote:ρε παιδεια πρωτα πρεπει να ξεκαθαρισουμαι τι ειναι σερφκαστινκ για να μηλαμαι ολοι την ιδια γλωσσα.
εμενα δεν με απασχολη το παχος της μυτης του καλαμιου αλλα κατα ποσο ενα καλαμι μπορη να δειχνη τις τσιμπιες σε αγριες συνθηκες.
αλλο τα 3 αλλο τα 4 αλλο τα 5 και 6 μποφορ.
σεναριο 1. αμος, βολη 50 μετρα. βαθος νερου 60 εκ
σεναριο 2. αμος, βολη 50 μετρα , βαθος νερου 2 μετρα
σεναριο 3. οπως το σεναριο 1 αλλα εχει και διασπαρτους βραχους στα 50 μετρα
σεναριο 4. μαζι με ολα αυτα βαλτε και καμποσα φυτζια

να βαλουμαι και καμποσα μποφορ να τα ανακατοσουμαι ολα μαζι .

τελικα τι καλαμια να αγορασει ο Παυλος.
Τώρα τα έιδα !! Κάτι παρόμιο έγραψα και εγώ !!
Τελικά τι καλάμια να αγοράση ο Παύλος !! Εγώ είπα την γνώμη μου !! Επελάναμε το κοπελλούι τελικά :lol: :lol:

rockfishing
Posts: 139
Joined: Wed Sep 14, 2011 2:31 pm

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ SURF CASTING

Post by rockfishing »

spais wrote: Τι ψάρεμα συζητούμε ?? Και πότε??

1. Με κόντρα άνεμο ? Μέρα ή νύκτα ?? δεν έχω ψαρέψει σχεδόν ποτέ ή τουλάχιστον και τις λίγες δεν πήρα ψάρι !! μόνον νύκτα !! :roll:
2. Με πλευρινό άνεμο ? Μέρα ή νύκτα ?? το πιό δύσκολο ψάρεμα και το πιό ταλαίπωρο !! :lol: αλλάζω τόπο !! μόνον νύκτα !!
3. Με ευνοικό άνεμο ? Μέρα ή νύκτα ?? το αγαπημένο μου ψάρεμα και το πιό αποδοτικό !! πάντα νύκτα !!! :clap: :clap:

(Εγώ προσωπικά μιλώ για συνθήκες οι οποίες είναι όταν έχει δυνατούς δυτικούς ανέμους την ημέρα και την νύκτα γυρίζουν και ησυχάζει !! Πάντα νύκτα 6.00 απόγευμα μέχρι τις 10.00 πρωί Δηλαδή στην περίπτωση 3!!)

Οταν ξεκαθαρίσουμε τα πιό πάνω τότε να συζητήσουμε ότι θέλετε !!!
Κοιταξε φιλε μεν αποκλειεις τιποτε από τις 2 πρωτες περιπτοσεις γιατι θα σου πω ότι όταν ξεκινισα σερφ ειμουν μαζι με ένα παιδι από ελλαδα και τον πατερα του.
Εγω δεν εφτανα να ριξω μες την αποχη που ηταν τα ψαρια (και η διαφορα ηταν 1 μετρο νερο). Ετσι για 2 χρονια δεν επιασα κατι ενώ οι άλλοι επιαναν.
Μπορει ο τοπος που ψαρευεις να μεν φερνει ψαρκα με κοντρα αερα, αλλου ομως μπορει να ειναι διαφορετικα

surfcasting η δικη μου γνωμη ειναι ολα τα σεναρια που εγραψες Νικο αλλα και αλλα

pavlosneofitou
Posts: 64
Joined: Mon Jul 15, 2013 9:59 pm

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ SURF CASTING

Post by pavlosneofitou »

Θα ήθελα πριν να σχολιάσω κάποια από τα γραφθέντα να μας πει o no nick τι ο ίδιος θεωρεί surfcasting;

pavlosneofitou
Posts: 64
Joined: Mon Jul 15, 2013 9:59 pm

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ SURF CASTING

Post by pavlosneofitou »

Επίσης έγραψε ο Αντης «Εχει μερες που θα δοκουν ολα τα ψαρια εξω και οτι καλαμη εχεις θα φκαλεις ψαρι αλλα εχει φορες που θα σου σπασουν τα νευρα σου.»
Spais και no-nick σας έτυχε; Τη κάνετε στη δεύτερη περίπτωση; Δηλαδή πως έχει αντιμετωπίζετε το φαινόμενο που αφαιρούνται τα δολώματα χωρίς να πιαστεί τίποτε;

Αν δεν θέλετε να απαντήσετε δημόσια στείλτε μου pm (η όποιος άλλος θέλει γιατί το θέμα με απασχολεί και δεν λύθηκε με αλλαγή αγκιστριών και παράμαλλων)

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ SURF CASTING

Post by no-nick »

pavlosneofitou wrote:Θα ήθελα πριν να σχολιάσω κάποια από τα γραφθέντα να μας πει o no nick τι ο ίδιος θεωρεί surfcasting;
Θεωρω οτι ειναι το ψαρεμα σε ρηχες αμουδερες θαλασσες με πολυ εντονο κυματισμο.

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ SURF CASTING

Post by no-nick »

pavlosneofitou wrote:Επίσης έγραψε ο Αντης «Εχει μερες που θα δοκουν ολα τα ψαρια εξω και οτι καλαμη εχεις θα φκαλεις ψαρι αλλα εχει φορες που θα σου σπασουν τα νευρα σου.»
Spais και no-nick σας έτυχε; Τη κάνετε στη δεύτερη περίπτωση; Δηλαδή πως έχει αντιμετωπίζετε το φαινόμενο που αφαιρούνται τα δολώματα χωρίς να πιαστεί τίποτε;

Αν δεν θέλετε να απαντήσετε δημόσια στείλτε μου pm (η όποιος άλλος θέλει γιατί το θέμα με απασχολεί και δεν λύθηκε με αλλαγή αγκιστριών και παράμαλλων)
η θα καμουμε δημοσια συζητηση η τιποτα , τα πμ σκοτωνουν το φορουμ οταν απανταμαι σε πμ θεματα που πρεπει να συζητουνται δημοσια για το καλο ολων.

Σε σερφκαστινκ καταστασεις δεν μου ετειχε αλλα ακουσα αλλα παιδεια που τους ετειχε με μυλοκοπια΄
Μου ετειχε με μουρμουρους σε ηρεμη θαλασσα αλλα δεν ειναι στο θεμα μας.
αμα αφαιρουνται τα δωλωματα χωρις να πιασω τιποτε απλα δεν κανω τιποτε, συνηθησμενα τα βουνα απτα χιονια :)

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”