Τσιπουρομαχίες...

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by michalispsarema »

konstantinos kalogir wrote:Ο Μιχάλης εν το ταλέντο μας εν τον φοούμε καθόλου. Έπιασε τες τσιπούρες του, τωρά νομίζω εν ώρα να πάει για κανένα σορκό να απολαύσει ψάρεμα!!
Σαββατοκυριακο ψαρεμα καλαμαριου και καστινγ για σορκους + μυλοκοπια....

ΧΑΡΗΣ Μ
Posts: 196
Joined: Tue Jul 05, 2011 1:38 pm

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by ΧΑΡΗΣ Μ »

konstantinos kalogir έγραψε:Ο Μιχάλης εν το ταλέντο μας εν τον φοούμε καθόλου. Έπιασε τες τσιπούρες του, τωρά νομίζω εν ώρα να πάει για κανένα σορκό να απολαύσει ψάρεμα!!

Φιλε Κωνσταντινο εν τζιαι κατηγορησαμε τον Μιχαλη
απλα του δωσαμε καποιες φιλικες συμβουλες τωρα που ειναι 13-14 χρονων ωστε να μπει στο αληθινο πνευμα του γνησιου ψαρα και ειμαι σιγουρος οτι θα τις ακολουθησει.Χαιρομαι αφανταστα οταν βλεπω παιδια σε αυτες τις ηλικιες να ασχολουντε στον ελευθερο τους χρονο με το ψαρεμα.Καθηκον μας ομως εμας τους μεγαλους ειναι να τα καθοδηγουμε.Πιστευω οτι ο Μιχαλης θα αρχισει να καθοδηγει τους μεγαλους
ΘΑΛΑΣΣΑ ΧΩΡΙΣ ΖΩΗ=ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΘΑΛΑΣΣΑ

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by michalispsarema »

ΧΑΡΗΣ Μ wrote:konstantinos kalogir έγραψε:Ο Μιχάλης εν το ταλέντο μας εν τον φοούμε καθόλου. Έπιασε τες τσιπούρες του, τωρά νομίζω εν ώρα να πάει για κανένα σορκό να απολαύσει ψάρεμα!!

Φιλε Κωνσταντινο εν τζιαι κατηγορησαμε τον Μιχαλη
απλα του δωσαμε καποιες φιλικες συμβουλες τωρα που ειναι 13-14 χρονων ωστε να μπει στο αληθινο πνευμα του γνησιου ψαρα και ειμαι σιγουρος οτι θα τις ακολουθησει.Χαιρομαι αφανταστα οταν βλεπω παιδια σε αυτες τις ηλικιες να ασχολουντε στον ελευθερο τους χρονο με το ψαρεμα.Καθηκον μας ομως εμας τους μεγαλους ειναι να τα καθοδηγουμε.Πιστευω οτι ο Μιχαλης θα αρχισει να καθοδηγει τους μεγαλους
Ευχαριστο για της συμβολες σου Χαρη. Εγω πηγα στις τςιπουρες να πιασω κατι να ευχαριστηθω. Στον τοπο που πηγα εγω επρεπε να εχεις υπομονη επειδη εβγαιναν καθε μιση ωρα (μονο μια στιγμη εφκικαν 3 συνεχομενες). Υπηρχε ενας τοπος 10 μετρα και υπηρχαν 30 ατομα εψαρευκαν και εκεινη ριξ3 βγαλε. δεν πηγα εκει επειδη συνεχια μαλωναν μεταξη τουσ.... Τωρα εγο πηγα 2 φορες.... το σ/κ θα παο να δοικιμασω τιν τυχη μου στουσ σορκους και μυλοκοπια να δουμε...

ΧΑΡΗΣ Μ
Posts: 196
Joined: Tue Jul 05, 2011 1:38 pm

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by ΧΑΡΗΣ Μ »

Mιχαλη χαιρομαι που αντιλαμβανεσαι το νοημα.Θα νιωσεις μεγαλυτερη ευχαριστηση οταν πιασεις ψαρι πολυ πιο αξιολογο.
Καλη επιτυχια για το σ/κ και περιμενω φωτογραφιες
ΘΑΛΑΣΣΑ ΧΩΡΙΣ ΖΩΗ=ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΘΑΛΑΣΣΑ

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by michalispsarema »

ΧΑΡΗΣ Μ wrote:Mιχαλη χαιρομαι που αντιλαμβανεσαι το νοημα.Θα νιωσεις μεγαλυτερη ευχαριστηση οταν πιασεις ψαρι πολυ πιο αξιολογο.
Καλη επιτυχια για το σ/κ και περιμενω φωτογραφιες
Μολις μπορεσω θα βαλω φοτο...

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by konstantinos kalogir »

ΧΑΡΗΣ Μ wrote:konstantinos kalogir έγραψε:Ο Μιχάλης εν το ταλέντο μας εν τον φοούμε καθόλου. Έπιασε τες τσιπούρες του, τωρά νομίζω εν ώρα να πάει για κανένα σορκό να απολαύσει ψάρεμα!!

Φιλε Κωνσταντινο εν τζιαι κατηγορησαμε τον Μιχαλη
απλα του δωσαμε καποιες φιλικες συμβουλες τωρα που ειναι 13-14 χρονων ωστε να μπει στο αληθινο πνευμα του γνησιου ψαρα και ειμαι σιγουρος οτι θα τις ακολουθησει.Χαιρομαι αφανταστα οταν βλεπω παιδια σε αυτες τις ηλικιες να ασχολουντε στον ελευθερο τους χρονο με το ψαρεμα.Καθηκον μας ομως εμας τους μεγαλους ειναι να τα καθοδηγουμε.Πιστευω οτι ο Μιχαλης θα αρχισει να καθοδηγει τους μεγαλους
Ξέρω το Χάρη μου, και εγώ μαζί σου είμαι! :D
Ότι είπες εσύ επανέλαβα και εγώ! Εγώ είπα το πολλές φορές, αν δεν επενδύσουμε πάνω στη νέα γενιά για το ψάρεμα (8-15 χρ.) εν υπάρχει επιστροφή.
PS: Μόλις είσαστε έτοιμοι σαν σύνδεσμος ελάτε να κάμουμε μια διοργάνωση για παιδιά τούτων των ηλικιών

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by mikrosa »

michalispsarema wrote: Σαββατοκυριακο ψαρεμα καλαμαριου και καστινγ για σορκους + μυλοκοπια....
Στηλ΄μου μηνημα αν ενει ν κανονισουμε...

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by COTSIOS80 »

michalispsarema wrote:
konstantinos kalogir wrote:Ο Μιχάλης εν το ταλέντο μας εν τον φοούμε καθόλου. Έπιασε τες τσιπούρες του, τωρά νομίζω εν ώρα να πάει για κανένα σορκό να απολαύσει ψάρεμα!!
Σαββατοκυριακο ψαρεμα καλαμαριου και καστινγ για σορκους + μυλοκοπια....
Μιχαλη επρολαβα σε φαινεται. :D :D
Για του λογου το αληθες.... παππους πιασμενος αποψε σε αμερικανο με φλοτερ, ηρεμη θαλασσα
Τσιμπια και τραβημα τα φρενα. Βραχωμα και αναμονη με τενταρισμενη μισινα για περιπου 10 λεπτα ωσπου να σπασει. Απο τις σπανιες φορες που βραχωνει ψαρι.
Ολα τα λεφτα :dance: :dance:

Καλες ψαριες (οχι κλουβισιες) :D :D
Attachments
IMG_0599 (Small).JPG
IMG_0599 (Small).JPG (114.29 KiB) Viewed 9386 times
IMG_0598 (Small).JPG
IMG_0598 (Small).JPG (79.61 KiB) Viewed 9384 times
Ditch the bitch and let's go fishing!

Νικολας Λεμεσος
Posts: 24
Joined: Wed Oct 10, 2012 8:26 pm

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by Νικολας Λεμεσος »

Επιαμε ποψε με ενα παρεα στο ladies mile για κανενα μουρμουρο. Οταν εφτασαμε τζιαμε κατα τισ 6 το απογευμα εγινετουν ο χαμος που τον κοσμο. Ειχε μια παρεα που εκουβαλισαν μεχρι και γεννητρια και προβολεις. Μετα απο μια μικρη παρατηρηση ειδαμε οτι κανενας εν επιανε τσιπουρες. Επροχορισαμεν με τον παρεα αρκετα κατω που εν ειχε κοσμο και εστισαμε τα καλαμια. Στο τελος τις νυκτας ανακαλειψαμεν οτι ο κοσμος εν ηταν τζιαμε για τσιπουρες αλλα για λαυρακια τα οποια ηταν αφθονα. Αν ηταν και αγρια εν θα ειχε λαθος. Και τελικα αντι για μουρμουρους επιασαμε λαυρακια και μια κιλισιμη τσιπουρα, ολα της φαρμας, δυστηχος.


Image
Image

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by konstantinos kalogir »

Νικόλα η κιλίσιμη 'τσιπούρα' σου εν σορκός.. Όι λάθος μου, όι σορκός, σόρκατσος

User avatar
DK Fishing Gear
Posts: 9
Joined: Tue Nov 20, 2012 9:06 am

Τσιπουρομαχίες...

Post by DK Fishing Gear »

konstantinos kalogir wrote:Νικόλα η κιλίσιμη 'τσιπούρα' σου εν σορκός.. Όι λάθος μου, όι σορκός, σόρκατσος
+1000 μιλουμε για ψαρι τροπαιο Νικολα σορκος κιλο+ !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

ΧΑΡΗΣ Μ
Posts: 196
Joined: Tue Jul 05, 2011 1:38 pm

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by ΧΑΡΗΣ Μ »

Οντως δυο σορκοι που αξιζουν εκατονταδες κλουβισιες. :clap: :clap: :clap:
Εμενα ψες δε με τιμησε κανενας, αλλα χαλαρωσα
ΘΑΛΑΣΣΑ ΧΩΡΙΣ ΖΩΗ=ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΘΑΛΑΣΣΑ

User avatar
SiliS
Posts: 288
Joined: Tue Jan 29, 2008 10:54 am
Location: Λαρνακα
Contact:

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by SiliS »

Σορκος τερας!!!
I d rather be fishing!!!

Sorkomanis
Posts: 436
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:38 pm
Location: Λευκωσία

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by Sorkomanis »

Λαλώ τζάι εγώ... ρε μα κάτι μου θυμίζει τζίνι η τσιπουρα... :lol: :lol:
Πολλά ωραίος ρε φιλε μπράβο :!:
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by michalispsarema »

σημερα λαρνακα ενα σορκο(500γ) + 3-4 μουρμουρες (+6 κατς και ρελεασε) :D :D :D :D υπεροχο απογευμα... :dance: :dance: :dance:

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”