Τσιπουρομαχίες...

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by marios »

marios pafitis wrote:100 euro να δώσω το σημείο
ρε μα επελανες? μπορεί να σε απαγάγουν για έτσι φωτογραφία σταματα πελλάρες!
που τους είδα που κοντά που τες ψαρεύαν εγυάλιζε το μάτι τους όυλους! :)
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by angiec »

Κώστας wrote:
(CyBasser) wrote:Επίσης, θα ήθελα εδώ δημοσίως να ΣΥΓΧΑΡΩ τα παιδιά του ΤΑΘΕ που όταν ειδοποιήθηκαν για παράνομους (με ψαροντούφεκα και προβολείς νύκτα) σηκώθηκαν και ήρθαν από Λευκωσία και τους συνέλαβαν. Μπράβο τους!!! :clap: :clap: :clap:
Εψες περιοχη Κερμια (Α. Ναπα) 2 ζευκαρκα νυχτερινοι με προβολης εξεπατωσαν καμια 30ρκα σορκουδια της παλαμης
Τηλεφωνισα 2 φορες χωρις καμια ανταποκριση. Ενιμερωστε αν μπορειτε τον Λοιζιδη να βαλει αλλον να απαντα γιατι τουτος που είναι υπευθηνος εν παντα τακκομενος.
Μπορεις να καμεις κατι για τουτο;
Παραλίμνι 99489643
Λάρνακα 99489645
Ζύγι 99725707
Λεμεσός 99486130
Πάφος - Λατσι 99489642

Αυτά είναι τα τηλ. που μας έδωσαν από το ΤΑΘΕ για τις παρανομίες και μπορείτε να παίρνετε μέχρι τις 10 μμ όπως μου είπαν σήμερα . Σήμερα σε ερώτηση μου γιατι στην περιοχή Παραλιμνίου δεν απαντά το τηλέφωνο που μας έχουν δώσει μου είπαν ότι υπάρχουν Σ.Κ που αλλάζει και να παίρνουμε το δεύτερο της Λάρνακας . Με άλλα λόγια πρέπει να δοκιμάζουμε όλα τα τηλέφωνα αν δεν απαντά κάποιο. Σε περίπτωση που η παρανομία γινεται στο Παραλίμνι και απαντήση το τηλ στην Λεμεσό ...κάνουμε την καταγγελία και αυτοί με την σειρά τους θα επικοινωνήσουν με τους αρμόδιους .Επίσης πήρα και στο τηλ.του Παραλιμνίου και μου απάντησαν αμέσως και μου είπαν περίπου τα ίδια. Αυτό το Σ.Κ θα ισχύει το τηλ της Λάρνακας .

andros1980
Posts: 5
Joined: Wed Nov 16, 2011 6:54 pm

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by andros1980 »

giati CyBasser efkales tin fotografia kai evales tin internet?epidi ime kai ego pano.an thes na valis foto tou eaftou sou dikeouse.na vallis allon atomon omon en nomizo na ine sosto.kai opos les den ine xalia na pienis psarema gia poskolio.e

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by apsavvas »

marios pafitis wrote:100 euro να δώσω το σημείο
ρε για ονομα. Παφιτη πουλο προστασια αν σε ενοχλησουν

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
The only source of knowledge is experience

Nikolas Nklou
Posts: 249
Joined: Thu Aug 16, 2012 6:59 am

Re: Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by Nikolas Nklou »

apsavvas wrote:
marios pafitis wrote:100 euro να δώσω το σημείο
ρε για ονομα. Παφιτη πουλο προστασια αν σε ενοχλησουν

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
99 euro να σας το δωσω...... :mrgreen:
Never back down

M.S.BUFFALO
Posts: 314
Joined: Sun Aug 12, 2012 7:04 pm

Re: Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by M.S.BUFFALO »

Nikolas Nklou wrote:
apsavvas wrote:
marios pafitis wrote:100 euro να δώσω το σημείο
ρε για ονομα. Παφιτη πουλο προστασια αν σε ενοχλησουν

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
99 euro να σας το δωσω...... :mrgreen:
καμε το οπος τες ηπεραγωρες... €98,99

Nikolas Nklou
Posts: 249
Joined: Thu Aug 16, 2012 6:59 am

Re: Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by Nikolas Nklou »

M.S.BUFFALO wrote:
Nikolas Nklou wrote: 99 euro να σας το δωσω...... :mrgreen:
καμε το οπος τες ηπεραγωρες... €98,99
:lol:
Never back down

User avatar
marios pafitis
Posts: 454
Joined: Tue Dec 09, 2008 11:31 am
Location: Λευκωσια κ/κλι
Contact:

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by marios pafitis »

andros1980 wrote:giati CyBasser efkales tin fotografia kai evales tin internet?epidi ime kai ego pano.an thes na valis foto tou eaftou sou dikeouse.na vallis allon atomon omon en nomizo na ine sosto.kai opos les den ine xalia na pienis psarema gia poskolio.e
Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω το κόλλημα σου με την φωτογραφία έχει σε τίποτε κυκλωμένο μέσα και δεν το βλέπω :?: :?: :?: :?: :?:

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by (CyBasser) »

Αγαπητέ φίλε, 1ον δεν σε ξέρω ποιος είσαι. Με δεδομένο ότι μόνο δύο άτομα φαίνονται από μπροστά υποθέτω ότι είσαι ένας απ'αυτούς. Απολογούμαι αν σε θίγει η φωτό, όμως τραβήκτηκε σε ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ όπου μπορεί οποιοσδήποτε να πάει και να βγάλει ότιδήποτε φωτό θέλει. Και να θέλω να αλλάξω κάτι στην φωτό δεν μπορώ, μόνο οι διαχειριστές μπορούν. Αν θες να τους το ζητήσεις μπορείς.
2ον: Η φωτογραφία δεν θα έμπαινε καν εάν κάποια από τα άτομα που πηγαίνουν εκεί, και αυτή την στιγμή που γράφω μια βδομάδα μετά πολλοί (ανω των 100 η ώρα 18.20) ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ, σέβονταν και τους υπόλοιπους που χρησιμοποιούν την παραλία, είτε για ψάρεμα, είτε για να κάνουν τον περίπατο τους, είτε το μπάνιο τους. Δυστυχώς τουλάχιστον τις πρώτες μέρες, γιατί τις τελευταίες τρεις μέρες έλειπα, η παραλία εκεί είχε γεμίσει σκουπίδια και ακαθαρσίες, και υπήρξα παρών σε περιπτώσεις όπου απειλήθηκαν επεισόδια με άλλους χρήστες της παραλίας. Θέλω να πιστεύω ότι εσύ δεν είσαι κάποιος από αυτούς που δημιούργησαν προβλήματα.

Όμως είναι ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ που δημιούργησαν τετελεσμένα όπως το κλείσιμο του μεγάλου λιμανιού του Βασιλικού, το "ττέλιασμα" σημείων των Βάσεων και της ΑΗΚ, και άλλες παρόμοιες περιπτώσεις. Το θέμα με αυτά τα άτομα τα οποία ενδιαφέρονται μόνο να γεμίσουν "τάσπια" και "φρίζες" με σκαστές τσιπούρες έχει γίνει πολύ ενοχλητικό για κάποιους από εμας που θέλουμε ιδιαίτερα τα νέα παιδιά να μάθουν τι αληθινά σημαίνει ψάρεμα και ότι είναι ένα σπόρ, και όχι μαζική περισυλλογή κρέατος χωρίς ίχνος σεβασμού στους υπόλοιπους χρήστες της παραλίας (που περιλαμβάνει και ψαράδες). Αυτός είναι ο λόγος που τόσο εγώ, όσο κι άλλοι (δες σχετικές φωτό στο "ιχθυοτροφεία" βάλαμε αυτές τις φωτό.

Επαναλαμβάνω, δεν υπήρχε πρόθεση να δημιουργηθεί προσωπικό πρόβλημα σε οποιονδήποτε και εάν σου δημιούργησα πρόβλημα κάποιας μορφής απολογούμαι. Όμως, από την στιγμή όμως που είσαι εκεί σε δημόσιο χώρο τότε η παρουσία σου σε μια γενικής φύσεως φωτό δεν πρέπει να θεωρείται θέμα.
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by marios »

(CyBasser) wrote: Και να θέλω να αλλάξω κάτι στην φωτό δεν μπορώ, μόνο οι διαχειριστές μπορούν. Αν θες να τους το ζητήσεις μπορείς.
Δεν βλέπω κάποιο λόγο να αφαιρεθεί η να αλλοιωθεί κάτι από την φωτογραφία. :snooty:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

andros1980
Posts: 5
Joined: Wed Nov 16, 2011 6:54 pm

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by andros1980 »

εν εντακσι ρε πεδκια εν και θελο να διμιοθργισο προβλιμα

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by fISHANDCHIPS »

... Αχ ρε καπετανιε ... Που ήταν ο νους σου και δεν είδες τα κλουφκια ?
εβαλες τον κυπριο μανιταροψαροκυνηγό σε μεγαλο διλημα
-μανιτάρια
-κυνήγι
-ψάρεμα
ΟΞΑ ΤΣΑΚΡΙΘΚΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by PrEdAtΩR »

Εσπασαν τα δυκτια παλι. Βουρατε κοσμε

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by Giorkos »

fISHANDCHIPS wrote:... Αχ ρε καπετανιε ... Που ήταν ο νους σου και δεν είδες τα κλουφκια ?
εβαλες τον κυπριο μανιταροψαροκυνηγό σε μεγαλο διλημα
-μανιτάρια
-κυνήγι
-ψάρεμα
ΟΞΑ ΤΣΑΚΡΙΘΚΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!

μανιτάρκα να πάτε σήμερα.....αύριο εν οφ οι οικιακές βοηθοί και θα τες πάρουν τα 'αφεντικά' να συνάξουν :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Τσιπουρομαχίες...

Post by chrysanthos9 »

ηβραμεν 1 τσεντουα κοκκινα σημερα :D εφκαλαμεν το μεζε μας παλε :D ρε φιλε εσπασαν τα ιχθυοτροφεια παλε? λαβρακια η τσιπουρες? πριν 2 εβδομαδες πιασαμε μια τσιπουρα πας τα 700γρ με το ψαροντουφεκο και ειδαμεν ακομα 2 η μια καναν κιλο και η αλλη πας το μισο κιλο λετε να ειναι απο αυτες που δραπετευσαν? αλλα ηταν 3 διαφορετικα μεεθοι αρκετα πονιρα ψαρια τα 2 ουτε μας εκοντεψαν για βολη και το αλλο ευτυχος εκει που το εκοψαμεν δεν ειχε τοπο να φιει και αναγκαστικα τρυπωσε και την πηραμε στη τρυπα
Rememper always someone waiting for you at home

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”