πόσα έξοδα κάνεται σε κάθε εξόρμηση?

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

πόσα έξοδα κάνεται σε κάθε εξόρμηση?

Post by caveman »

...δαμέ μπορούμεν να αναφέρουμεν τα έξοδα που κάνουμεν κάθε φορά που πάμεν ψάρεμα τζαι τι τρόπους ήβρεν ο καθένας για να τα μιώνει :wink: διότι οι πιο πολλοί που μας, θα μας εστίχειζεν λιγότερο αν εγωράζαμεν το ψάρι που την ψαραγορά :lol: αλλά φυσικά δεν το πράττουμεν αφού θέλουμεν να λεγόμαστεν ψαράδες τζαι όχι κρεατοσιλέκτες 8)
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: πόσα έξοδα κάνεται σε κάθε εξόρμηση?

Post by Someone »

Κοίταξε, εγώ προσωπικά νιώθω πολλά περήφανος που τρώω ίσως το πιό ακριβό ψάρι μες τη Λεμεσό.
Μούζα νάσιει ο Λανίτης.

Έκατσα τζιαι υπολόγισα τα μια φορά: το κιλό έρκεται μου γύρω στες 35-40 λίρες μίνιμουμ.

Τούτο υπολογίζοντας δολώματα τζιαι παρελκόμενα που χρειάζονται για να φκεί ένα κιλό ψάρι. Καλάμια/μηχανούες εφκήκαν έξω γιατί ήταν να με πιάσει ο ταμπλάς.

:lol:

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: πόσα έξοδα κάνεται σε κάθε εξόρμηση?

Post by gdeme »

πρωταρας - αγ.ναπα 50-60 ευρώ
λεμεσος - ακρωτηρι 50-60 ευρώ
παφος - πεγεια 60-70 ευρώ
ακαμα - λατσι - πομος 70- .... ευρώ.

βενζινες - φαγητα - νερα.

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: πόσα έξοδα κάνεται σε κάθε εξόρμηση?

Post by marios »

gdeme wrote:πρωταρας - αγ.ναπα 50-60 ευρώ
λεμεσος - ακρωτηρι 50-60 ευρώ
παφος - πεγεια 60-70 ευρώ
ακαμα - λατσι - πομος 70- .... ευρώ.

βενζινες - φαγητα - νερα.
:wink: etsi opos ta les
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: πόσα έξοδα κάνεται σε κάθε εξόρμηση?

Post by Greg »

e sira... jino to kounellopsaro pu piasame dekelia thumase to?? aksizen 120-150 euro aneta jino :D :D .. Exo to mes tin fizza me to spirto akoma gia na thimume tis gerimies mas :twisted:
Esox Lucius

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: πόσα έξοδα κάνεται σε κάθε εξόρμηση?

Post by caveman »

Someone wrote:Κοίταξε, εγώ προσωπικά νιώθω πολλά περήφανος που τρώω ίσως το πιό ακριβό ψάρι μες τη Λεμεσό.
Μούζα νάσιει ο Λανίτης.

Έκατσα τζιαι υπολόγισα τα μια φορά: το κιλό έρκεται μου γύρω στες 35-40 λίρες μίνιμουμ.


:lol:

:lol: :lol: :lol: πολλά ωραίος :!: :lol: :lol: :lol:


....εγώ απλά να αναφέρω ότι τον τελευταίο καιρό που πάω surfcasting με τον Νικόλα, πιάνουμεν που 50 εβρό σκούλουκους.....βάλε κομμένα βαρίδια, μισίνες για παράμαλλα, αγγίστρια, χάντερς-πιλιούες, στριφτόγιρους, κάναν τζενούρκον παλούτζι αφού κάθε φορά ξεχάνο τζαι ένα, πεζιιιιιίνες, φαγιά....τζαι τρώω κάμποσον :!: παταρίες για την φοτογραφική, παταρίες για το φαναρούι της κελλές, νερά, πόκες, κοακόλες, σέρβις το αυτοκίνιτο....αφού που τες διαδρομές που κάμω....εν προλαβαίνω το κολοαυτοκίνιτον, διάφορα μασκαραλίκια, ψαροδόλια, βελόνες του σκούλουκου τζαι τζιάλλα διάφορα μασκαραλίκια.....

...καλάν, φκάλε έξω το σέρβις αυτοκινίτου :lol: πάλε εν πεύτω κάτο που τα 100 :o :oops: έτσι είπα....κανεί ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΤΖΑΙ ΦΟΥΡΝΟΙ :!: ότι παίρνω να φάω πιον εν που έσσο....ότι φαίν έσχει το μεσομέρι...ταπερούι τζαιν καλόν τζαι το λουβίν ολάν :!: νερό της βρίσης μέστην μπουκάλλα που πέρνω πάντα...τζαι κανέναν παούριν για πιο survival φάση :lol: η πεζίνα εν πεζίνα :( για δολώματα πιον θα πέρνω μόνον πράματα που βρίσκω.....καλιστρίνες, σολίνες τζαι σαμάρια τζαι κανέναν ψαροδόλι......εν η πιο φτυνή λύση :wink: τζαι πιάνεις βατιά τέρατα :wink: παταρίες φορτιζόμενες :lol: τα διάφορα μασκαραλλίκια επαρέτισα τα....μόνον ο χαμένος ο Νο-Υπόθεσης χρεισιμοπιά πράματα σαν τζίντους στιφτόγιρους με κάτι πλαστικές μαλακίες τζαι κάτι κότζηνα πράματα :lol: :lol: :lol: τζαι τζίντες περίεργες χροματιστές πιλιούες που βάλλει πάνο τζαι που κάτο τζαι στο πλάι τζαι ποτζί τζαι ποδά του δολώματος :lol: τζαι για τα βαρίδια....έπιασα καλούπια :wink:
Last edited by caveman on Thu Mar 20, 2008 11:03 pm, edited 1 time in total.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: πόσα έξοδα κάνεται σε κάθε εξόρμηση?

Post by caveman »

Greg wrote:e sira... jino to kounellopsaro pu piasame dekelia thumase to?? aksizen 120-150 euro aneta jino :D :D .. Exo to mes tin fizza me to spirto akoma gia na thimume tis gerimies mas :twisted:
πέταξε το ρε πελλέ :shock: να το δει καμιάν ημέραν κανένας τζαι να νομίσει ότι τρώετε :!: :lol:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: πόσα έξοδα κάνεται σε κάθε εξόρμηση?

Post by marios »

caveman wrote: μόνον ο χαμένος ο Νο-Υπόθεσης χρεισιμοπιά πράματα σαν τζίντους στιφτόγιρους με κάτι πλαστικές μαλακίες τζαι κάτι κότζηνα πράματα τζαι τζίντες περίεργες χροματιστές πιλιούες που βάλλει πάνο τζαι που κάτο τζαι στο πλάι τζαι ποτζί τζαι ποδά του δολώματος
:oops: Και όχι μονο ο no-nick :oops: εγώ να δεις χαντρουες και πούλιες που βάλω 8) :P
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
CASTING
Posts: 191
Joined: Tue Mar 04, 2008 6:53 pm

Re: πόσα έξοδα κάνεται σε κάθε εξόρμηση?

Post by CASTING »

Καταρχας εγω παω στανταρ 1φορα την εβδομαδα αλλα πολλες φορες παω τζαι 2 γιατι λογω της δουλειας μου εχω τζαι καθημερινες ελευθερες.Θελω περιπου καμια 30Ευρω τη φορα, τα παραπανω τρωωτα πανω σε αγκιστρια,βαριδια,στριφτογυρους τζαι καμποσα αλλα πραματουθκια.Για δολωματα εν τρωω πολλα γιατι τους διαφορους σκουλουκους που γοραζω εμαθα να τους διατηρω ζωντανους για αρκετο τζαιρο.Δεν υπολογιζω φαγια,ποτα,πεζινες.Περσυ θυμουμε που εκαμα ενα προχειρο υπολογισμο που το Μαρτη-Οκτοβρη εξοδεψα περιπου 1000-1200Ευρω μονο σε αγορα νεων καλαμιων-μηχανων,τριποδες,νεες βαλιτσουες.
ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ.......

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: πόσα έξοδα κάνεται σε κάθε εξόρμηση?

Post by Someone »

Κοίταξετε ρε κοπέλλια, η ουσία είναι μία:

Παρά σε ΓΕΝΑΙΤΖΙΕΣ τζιαιΚΟΥΜΑΡΚΑ, καλλύττερα σε ακροβάτες, μονοδόλια, γαρίδες, βαρίθκια κ.λ.π.

Σωστά;
Σωστά να λαλείτε.

:lol:

User avatar
CASTING
Posts: 191
Joined: Tue Mar 04, 2008 6:53 pm

Re: πόσα έξοδα κάνεται σε κάθε εξόρμηση?

Post by CASTING »

Someone wrote:Κοίταξετε ρε κοπέλλια, η ουσία είναι μία:

Παρά σε ΓΕΝΑΙΤΖΙΕΣ τζιαιΚΟΥΜΑΡΚΑ, καλλύττερα σε ακροβάτες, μονοδόλια, γαρίδες, βαρίθκια κ.λ.π.

Σωστά;
Σωστά να λαλείτε.

:lol:
Σωστοτατος φιλε μου :!:
ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ.......

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: πόσα έξοδα κάνεται σε κάθε εξόρμηση?

Post by Greg »

monodolia?? h genejes??? idou i aporia :roll:
Esox Lucius

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: πόσα έξοδα κάνεται σε κάθε εξόρμηση?

Post by caveman »

:lol: :lol: :lol: :lol: μαζή σου Greg :lol: :lol: :lol:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: πόσα έξοδα κάνεται σε κάθε εξόρμηση?

Post by caveman »

marios wrote:
caveman wrote: μόνον ο χαμένος ο Νο-Υπόθεσης χρεισιμοπιά πράματα σαν τζίντους στιφτόγιρους με κάτι πλαστικές μαλακίες τζαι κάτι κότζηνα πράματα τζαι τζίντες περίεργες χροματιστές πιλιούες που βάλλει πάνο τζαι που κάτο τζαι στο πλάι τζαι ποτζί τζαι ποδά του δολώματος
:oops: Και όχι μονο ο no-nick :oops: εγώ να δεις χαντρουες και πούλιες που βάλω 8) :P

ε φίλε εσεί βάλλεις έξυπνα πράματα, μελετημένα, ενό ο άλλος βάλλει ότι του κατεβεί...ή μάλλον ότι εδιάβασεν πριν έξι χρόνια σε κάπιο Ελληνικό περιοδικό :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: πόσα έξοδα κάνεται σε κάθε εξόρμηση?

Post by no-nick »

εμενα καθε ψαρεμα μου στοιχιζη περιπου 2-3 εβρο, δεν αγοραζω ποτε τιποτε γιατι πιανωτα που το caveman που τα εχει τριπλα και τετραπλα. :) παντως το ψαρεμα ειναι γενικα ακριβο χομπυ. εχει παρα πολλα μικρα αναλωσιμα που μας την κοφκουν και καπιος που ασχολητε η θελη να ψαρευκη με διαφορετικες τεχνικες αναγκαζετε να εχει εξοπλισμο για ολα.αν βαλουμαι και τις πεζινες - πετρελαια που συνηθως ενας καλος τοπος ειναι μακρια τα κοστα ειναι πραγματικα μεγαλα. το καλο ομως ειναι οτι το πιανουμαι φρεσκο :)

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”