Δίκτυα - νόμιμες αποστάσεις

Post Reply
Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by Someone »

ALEXIS SURFMANIA wrote:Τσάι αν κάμω εν να αλλάξει τίποτε τσάι αν σε βάλουν υπόψη στο κράτος που ζούμε ο καθένας θώρι το κόλο του τσάι τον συφέρων του ακόμα τσάι τούτη που τάχα υποκρίνονται ακόμα το πιο πιθανόν να σου μιλήσουν θετικά και κάλα και μόλις κλείσουν το τηλέφωνο να συνεχίσουν την υπηρεσία τους ώσπου να πάση σπίτι τους αν δεν τους ταΐζουν τσάι τούτους λίγο πσαρουι για να κλιουν τα μαθκια τους και τα αυτιά τους για να με σου ΠΟ ότι σε μια συκεντρομει κοινότητα οπός το πισουρι μπορεί να τσάι ουλή συγγενής μετάξι τους η στο τελος να σου φκι τσάι ξινή η καταγγελία

Κάμνεις λάθος.
Πριν 5 μέρες έκοψα κάτι κοπέλλια "ερασιτέχνες" που εσύρναν ΑΘΕΡΙΝΟΔΥΧΤΟ με βάρκα, στα ξέβαθα, μες τη Λεμεσό.
Εμάζεψα τα καλάμια μου, έκαμα καταγγελία, ήρταν σε 20 λεπτά τζιαι εσυνάξαν τους τζιαι μάλιστα επιάσαν με πίσω για να μου πούν ότι όντως επήαν (βασικά εθώρουν τους τζιαι εγώ που την παραλία).

Η Λιμενική έν έσιει μάθκια παντού, εν στες καταγγελίες που βασίζονται για να τσιμπήσουν τους παράνομους.

User avatar
jack tar
Posts: 299
Joined: Tue Jul 29, 2008 6:37 am
Location: λευκωσια-Δάλι

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by jack tar »

Someone wrote:
ALEXIS SURFMANIA wrote:Τσάι αν κάμω εν να αλλάξει τίποτε τσάι αν σε βάλουν υπόψη στο κράτος που ζούμε ο καθένας θώρι το κόλο του τσάι τον συφέρων του ακόμα τσάι τούτη που τάχα υποκρίνονται ακόμα το πιο πιθανόν να σου μιλήσουν θετικά και κάλα και μόλις κλείσουν το τηλέφωνο να συνεχίσουν την υπηρεσία τους ώσπου να πάση σπίτι τους αν δεν τους ταΐζουν τσάι τούτους λίγο πσαρουι για να κλιουν τα μαθκια τους και τα αυτιά τους για να με σου ΠΟ ότι σε μια συκεντρομει κοινότητα οπός το πισουρι μπορεί να τσάι ουλή συγγενής μετάξι τους η στο τελος να σου φκι τσάι ξινή η καταγγελία

Κάμνεις λάθος.
Πριν 5 μέρες έκοψα κάτι κοπέλλια "ερασιτέχνες" που εσύρναν ΑΘΕΡΙΝΟΔΥΧΤΟ με βάρκα, στα ξέβαθα, μες τη Λεμεσό.
Εμάζεψα τα καλάμια μου, έκαμα καταγγελία, ήρταν σε 20 λεπτά τζιαι εσυνάξαν τους τζιαι μάλιστα επιάσαν με πίσω για να μου πούν ότι όντως επήαν (βασικά εθώρουν τους τζιαι εγώ που την παραλία).

Η Λιμενική έν έσιει μάθκια παντού, εν στες καταγγελίες που βασίζονται για να τσιμπήσουν τους παράνομους.


ετσι ειναι ακριβως τα πραγματα
''surf casting'' A way of Living

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by chrysanthos9 »

jack tar wrote:
Someone wrote:
ALEXIS SURFMANIA wrote:Τσάι αν κάμω εν να αλλάξει τίποτε τσάι αν σε βάλουν υπόψη στο κράτος που ζούμε ο καθένας θώρι το κόλο του τσάι τον συφέρων του ακόμα τσάι τούτη που τάχα υποκρίνονται ακόμα το πιο πιθανόν να σου μιλήσουν θετικά και κάλα και μόλις κλείσουν το τηλέφωνο να συνεχίσουν την υπηρεσία τους ώσπου να πάση σπίτι τους αν δεν τους ταΐζουν τσάι τούτους λίγο πσαρουι για να κλιουν τα μαθκια τους και τα αυτιά τους για να με σου ΠΟ ότι σε μια συκεντρομει κοινότητα οπός το πισουρι μπορεί να τσάι ουλή συγγενής μετάξι τους η στο τελος να σου φκι τσάι ξινή η καταγγελία

Κάμνεις λάθος.
Πριν 5 μέρες έκοψα κάτι κοπέλλια "ερασιτέχνες" που εσύρναν ΑΘΕΡΙΝΟΔΥΧΤΟ με βάρκα, στα ξέβαθα, μες τη Λεμεσό.
Εμάζεψα τα καλάμια μου, έκαμα καταγγελία, ήρταν σε 20 λεπτά τζιαι εσυνάξαν τους τζιαι μάλιστα επιάσαν με πίσω για να μου πούν ότι όντως επήαν (βασικά εθώρουν τους τζιαι εγώ που την παραλία).

Η Λιμενική έν έσιει μάθκια παντού, εν στες καταγγελίες που βασίζονται για να τσιμπήσουν τους παράνομους.


ετσι ειναι ακριβως τα πραγματα
:animals-chickencatch:
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by MariosK »

Someone συμφωνώ μαζί σου. Ας κάμνουμεν πάντα την καταγγελία τζε έστω τζε μιαν στις 100 φορές να έρτουν εμείς εν να ήμαστεν κερδισμένοι.

ALEXIS SURFMANIA
Posts: 19
Joined: Thu Apr 02, 2009 10:44 am

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by ALEXIS SURFMANIA »

σηφονο και εγώ Θα γράψω τα τηλεφωνά κατακελιον στο κινείτο και θα κάνω την καταγγελία τσάι βλέπουμε για ανταπόκριση

User avatar
savvis
Posts: 162
Joined: Fri Aug 22, 2008 11:11 am
Location: Κατω-Παφος

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by savvis »

Να γραψει καποιος και το τηλ του τμηματος αλιειας.
Εν τω μεταξυ πρεπει τζαι μεις να φκαλουμε αδεια.
Που παμε και ποσα πληρωνουμε?

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by MariosK »

Φίλε πίεννε δαμέ τζε έχει ούλλα τα τηλέφωνα που χρειάζεσαι http://www.cyprusfishingmagazine.com/fo ... m.php?f=30 . Σε ώρες που εν κλειστό το τμήμα αλιείας μπορείς να καλείς την αστυνομία της περιοχής (στην χειρότερη περίπτωση καλείς το 199 τζε ενόνουν σε με τον αρμόδιο αστυνομικό σταθμό της περιοχής)

ALEXIS SURFMANIA
Posts: 19
Joined: Thu Apr 02, 2009 10:44 am

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by ALEXIS SURFMANIA »

MariosK wrote:Φίλε πίεννε δαμέ τζε έχει ούλλα τα τηλέφωνα που χρειάζεσαι http://www.cyprusfishingmagazine.com/fo ... m.php?f=30 . Σε ώρες που εν κλειστό το τμήμα αλιείας μπορείς να καλείς την αστυνομία της περιοχής (στην χειρότερη περίπτωση καλείς το 199 τζε ενόνουν σε με τον αρμόδιο αστυνομικό σταθμό της περιοχής)
Φίλε Μαρίε ισχύ και για τα παραγάδια το ίδιο αν ξέρης

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by MariosK »

Αν εννοείς τα τηλέφωνα, Ναι. Μπορείς να καλέσεις την λιμενική ή το τμήμα αλιείας για όποιαδήποτε παρανομία στην θάλασσα τζε για τους φράχτες μπορείς να καλείς την αστυνομία ή το τμήμα αλιείας.

User avatar
savvis
Posts: 162
Joined: Fri Aug 22, 2008 11:11 am
Location: Κατω-Παφος

Εκτος ελεγχου

Post by savvis »

Μετα απο αυτο που μου ετυχε το Σαββατο σκεφτομαι να
παρατησω και το ψαρεμα.
Πηγαμε 4 ατομα στην Αργακα για surf casting και καποιος ηρθε
με την βαρκα εριξε μια ζεμπυλα καθετα δεξια μας και μια καθετα αριστερα μας
και μετα αλλες δυο πιο κατω.Εννοειται οτι τα δικτυα εβγαιναν στη στερια
Αποφασισαμε να φυγουμε αφου ο μ@λ@κ@ς μας χαλασε την ημερα και να παμε πιο κατω
Πηγαμε αριστερα της αποβαθρας .
Δυο αλλοι μ@λ@κες μας βλεπουν και παρολα αυτα κανουν ενα ημικυκλιο με 4 ζεμπυλες
ενωμενες κλεινοντας εμας και την αποβαθρα της λιμνης και φευγουν.
Σκεφτειτε τη ωραια περασαμε.
Παντως κατι πρεπει να γινει
Ξεχασα να πω οτι πηρα τη λιμενικη και η απαντηση της ηταν ΠΡΕΠΕΙ (μαλλον )
να εχουν αδεια!!!
Κατι πρεπει να γινει.
Αφου υπαρχουν τοσο ασυνειδητοι μαλακες τουλαχιστον ας αλλαξει η νομοθεσια
Αηδιασα τοσο που ακομα και στο site δεν ηθελα να μπω.
Εσεις οι φορουμιστες που ειστε και πιο ενεργοι πειτε μου την γνωμη σας

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Εκτος ελεγχου

Post by Giorkos »

άμαν την Γαουροσύνη τζαι την Μ@λ@κία έχουν την μέστο γιέμα τους, ήντα μπου καρτεράς.... :evil: :evil: :evil:

τζαι που είσαι ακόμα...τώρα να σάσει ο τζαιρός τζαι να κατεβούν ούλλοι στες θάλασσες...να στήσουν ,-'Φράξουν'- τζαι τες παραλίες με τα σπιτούθκια τους, τα τροχοσπιτούθκια τους, τα λεωφορεία τους, τους 'αποπάτους τους΄ και ότι άλλη μ@λ@κί@ σκεφτούν....... τον επόμενα Χειμώνα κοπέλλια πλέον (ελπίζω να καταφέρουμε να ψαρέψουμε παραπάνω που φέτος :doh: )


Υ.Γ : αν είχα σιήρο Ευχαρίστως θα τα έσειρνα ούλλα μές την θάλασσα :shhh:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Εκτος ελεγχου

Post by admin »

Aπο 31 Μαϊου απαγορεύεται να ρίχνουν δίκτυα κάτω απο πέντε μέτρα νερό και σε περιοχές λουωμένων,οι επαγγελμάτίες η κατηγορία Γ ερασιτέχνες ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ. Επίσης η κατηγορία Γ επιτρέπεται να βάζει 3 ζεμπύλες 300 μέτρα δίκτυα Μόνο δύο φορές την βδομάδα τα Σαββατοκυρίακα. Αν το λιμενιοκό δέν ξέρει την νομοθεσία ενημερώστε τους

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Εκτος ελεγχου

Post by chrysanthos9 »

Εμάς κάμνουμας το καθε εβδομαδα τουτο εν για αυτο που πάω rockfishing ακάμα γλιτώνω που τουτους τους (ερασιτέχνες :roll: :roll: )
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Εκτος ελεγχου

Post by marios »

admin wrote:Aπο 31 Μαϊου απαγορεύεται να ρίχνουν δίκτυα κάτω απο πέντε μέτρα νερό και σε περιοχές λουωμένων,οι επαγγελμάτίες η κατηγορία Γ ερασιτέχνες ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ. Επίσης η κατηγορία Γ επιτρέπεται να βάζει 3 ζεμπύλες 300 μέτρα δίκτυα Μόνο δύο φορές την βδομάδα τα Σαββατοκυρίακα. Αν το λιμενιοκό δέν ξέρει την νομοθεσία ενημερώστε τους
Για την κατηγορια Γ Βρήκα τα πιο κάτω: Η χρήση διχτυών επιτρέπεται καθόλην την διάρκεια του έτους κατά τα σαββατοκύριακα εκτος τους μήνες Γενάρη και μάιο που δεν επιτρέπεται καθόλου!!! κατά τους μήνες φεβρουάριο μάρτιο και νοέβριο η χρήση διχτυών επιτρέπεται μονο μια φορα κατά τι διάρκεια κάθε σαββατοκύριακου...το μέγιστο μήκος διχτυών που μπορεί να χρησιμοποιηθεί δεν πρέπει να ξεπερνά τα 600 μετρα http://www.moa.gov.cy
admin wrote:Αν το λιμενιοκό δέν ξέρει την νομοθεσία ενημερώστε τους
Και όχι μονο!! Οποιο δήποτε όργανο τις τάξης η λειτουργός του τμήματος τελωνείου τμήματος λιμένων η τμήματος αλιείας δύναται όταν έχει εύλογες αιτίες να υποψιάζεται ότι διαπράχτηκε αδίκημα η πιθανό να διαπραχτεί βάση τον διατάξεων του νομου αυτού η οπίου δήποτε κανονισμού που γίνετε δύναμη αυτού δύναται χωρίς ένταλμα να εισέρχεται εντός οποιαδήποτε ιδιοκτησίας εκτος κατοικίας http://www.moa.gov.cy Περι%20Αλιείας%20Νόμος%20Κεφ.%20135.pdf?OpenElement
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Εκτος ελεγχου

Post by caveman »

savvis wrote:Μετα απο αυτο που μου ετυχε το Σαββατο σκεφτομαι να
παρατησω και το ψαρεμα.
Πηγαμε 4 ατομα στην Αργακα για surf casting και καποιος ηρθε
με την βαρκα εριξε μια ζεμπυλα καθετα δεξια μας και μια καθετα αριστερα μας
και μετα αλλες δυο πιο κατω.Εννοειται οτι τα δικτυα εβγαιναν στη στερια
Αποφασισαμε να φυγουμε αφου ο μ@λ@κ@ς μας χαλασε την ημερα και να παμε πιο κατω
Πηγαμε αριστερα της αποβαθρας .
Δυο αλλοι μ@λ@κες μας βλεπουν και παρολα αυτα κανουν ενα ημικυκλιο με 4 ζεμπυλες
ενωμενες κλεινοντας εμας και την αποβαθρα της λιμνης και φευγουν.
Σκεφτειτε τη ωραια περασαμε.
Παντως κατι πρεπει να γινει
Ξεχασα να πω οτι πηρα τη λιμενικη και η απαντηση της ηταν ΠΡΕΠΕΙ (μαλλον )
να εχουν αδεια!!!
Κατι πρεπει να γινει.
Αφου υπαρχουν τοσο ασυνειδητοι μαλακες τουλαχιστον ας αλλαξει η νομοθεσια
Αηδιασα τοσο που ακομα και στο site δεν ηθελα να μπω.
Εσεις οι φορουμιστες που ειστε και πιο ενεργοι πειτε μου την γνωμη σας
Πέρσι ρε φίλε εν εξοκόλλουν που τζικάτο, φέτος... επεία μόνο μια φορά μες τον Δεκέμβρη... έννεν τιχαίο τούτο.... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”