Δίκτυα - νόμιμες αποστάσεις

Post Reply
User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Ξεφτηλα!!

Post by george87d »

:shock: :shock: :shock: Ρε για ονομα του θεου τελεια ποξο ο μλκς .......
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Ξεφτηλα!!

Post by konstantinos kalogir »

Πάντως πρώτη φορά ακούω πως επιτρέπεται το δίκτυ τόσο έξω... :cry: Που την μια απογοητεύκουμε ακόμα παραπάνω για κάποια θέματα, που την άλλη κατανοώ καλύτερα κάποια άλλα πράγματα.....

ALEXIS SURFMANIA
Posts: 19
Joined: Thu Apr 02, 2009 10:44 am

δίχτια στα ρηχά

Post by ALEXIS SURFMANIA »

Ρε κοπέλια γνωρίζει κανένας μες το μίνα Μάιο η επαγγελματίες πσαραες δικαιούνται να σύρουν δίκτυα ποιες είναι η νομοθεσίες γνωρίζει κάποιος

:?: :?: :?: :?: :?: :? :? :?

User avatar
jack tar
Posts: 299
Joined: Tue Jul 29, 2008 6:37 am
Location: λευκωσια-Δάλι

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by jack tar »

φιλε αλεξη αν δεν κανω λαθος απο 15 Μαιου ΜΕΧΡΙ 15οκτ. απαγορευεται να ριχνουν δικτυα στα ρηχα.το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα τες τελευταιες 2 βδομαδες με αρκετους επαγγελματιες ,όπου πηγαινα για ψαρεμα εβρισκα μπροστα μου (10 μετρα) τα δικτυα τους ,αλλα δυστυχως η νομοθεσια ειναι υπερ τους
''surf casting'' A way of Living

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by Someone »

jack tar wrote:φιλε αλεξη αν δεν κανω λαθος απο 15 Μαιου ΜΕΧΡΙ 15οκτ. απαγορευεται να ριχνουν δικτυα στα ρηχα.το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα τες τελευταιες 2 βδομαδες με αρκετους επαγγελματιες ,όπου πηγαινα για ψαρεμα εβρισκα μπροστα μου (10 μετρα) τα δικτυα τους ,αλλα δυστυχως η νομοθεσια ειναι υπερ τους

Είσαι σίγουρος ότι είναι επαγγελματίες;

Γιατί τωρά εφκήκαν στη γύρα τζιαι οι "ερασιτέχνες" (που πάρα πολλοί εν έχουν καν άδεια), τζιαι θερίζουν ό,τι έβρουν στα ξέβαθα.

Οι επαγγελματίες έχω την εντύπωση ότι εν ασχολούνται με μουρμουρούθκια των 5 πόντων, εν νομίζω να τους συμφέρει έτσι τζι αλλιώς.

ALEXIS SURFMANIA
Posts: 19
Joined: Thu Apr 02, 2009 10:44 am

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by ALEXIS SURFMANIA »

Πριν λίγες ήμερες πήγα για ψάρεμα στο κόλπο πισουριου 3 σοβαρή άντρες ηλικίας από 40-50 γάζωναν από τα ρηχά όλο το κόλπο πισουριο τους έβλεπα με τα κιάλια που το διασκέδαζαν το πιο πιθανόν ερασιτέχνες μιλούμε για κυριακή απόγευμα δικαιούνται και άλλες πολλές περίπτωσης που μου έρχονται στο μυαλό με αυτήν την πιο πρόσφατη

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by marios »

Στο κόλπο πισουριου δεν έχουν τοποθέτηση σημαδούρες? :think: αν έχει σημαδούρες απαγορεύεται!
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by admin »

marios wrote:Στο κόλπο πισουριου δεν έχουν τοποθέτηση σημαδούρες? :think: αν έχει σημαδούρες απαγορεύεται!
Αν έχει σημαδούρες απαγορεύεται μέσα

User avatar
jack tar
Posts: 299
Joined: Tue Jul 29, 2008 6:37 am
Location: λευκωσια-Δάλι

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by jack tar »

Someone wrote:
jack tar wrote:φιλε αλεξη αν δεν κανω λαθος απο 15 Μαιου ΜΕΧΡΙ 15οκτ. απαγορευεται να ριχνουν δικτυα στα ρηχα.το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα τες τελευταιες 2 βδομαδες με αρκετους επαγγελματιες ,όπου πηγαινα για ψαρεμα εβρισκα μπροστα μου (10 μετρα) τα δικτυα τους ,αλλα δυστυχως η νομοθεσια ειναι υπερ τους

Είσαι σίγουρος ότι είναι επαγγελματίες;

Γιατί τωρά εφκήκαν στη γύρα τζιαι οι "ερασιτέχνες" (που πάρα πολλοί εν έχουν καν άδεια), τζιαι θερίζουν ό,τι έβρουν στα ξέβαθα.

Οι επαγγελματίες έχω την εντύπωση ότι εν ασχολούνται με μουρμουρούθκια των 5 πόντων, εν νομίζω να τους συμφέρει έτσι τζι αλλιώς.

πιστευω οτι ηταν επαγγελματιες διοτι στην συγκεκριμενη περιοχη τωρα αρχισε να βγαινει το ψαρι εξω και το εχω προσεξει και εγω που ασχολουμε με το surfcasting. όντως αυτο ειπα και στον φιλο που ηταν μαζι μου εκεινες τες μερες οτι ειναι ρεζιλι να εχουν μια θαλασσα για να ψαρεψουν και να ερχονται τελια ρηχα και να βαζουν τα δικτυα καθετα,παντως εχω φκαλι αξιολογα ψαρια εκει τις τελευταιες μερες.
''surf casting'' A way of Living

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by Someone »

Έννεν παράνομο έτσι κι αλλιώς να βάλλεις τα δίχτυα κάθετα;

Την επόμενη φορά, κάμε καταγγελία.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by Giorkos »

Someone wrote:Έννεν παράνομο έτσι κι αλλιώς να βάλλεις τα δίχτυα κάθετα;

Την επόμενη φορά, κάμε καταγγελία.

παιθκιά εξηγάτε το λίο το πιο πάνω ????
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by Someone »

Giorkos wrote:
Someone wrote:Έννεν παράνομο έτσι κι αλλιώς να βάλλεις τα δίχτυα κάθετα;

Την επόμενη φορά, κάμε καταγγελία.

παιθκιά εξηγάτε το λίο το πιο πάνω ????
Βάλλοντας τα δίχτυα κάθετα προς την παραλία, κόφκεις την πορεία ολόκληρων κοπαδιών τα οποία κυρίως κινούνται παράλληλα.
Τζιαι υποτίθεται απαγορεύεται (αν δεν κάμνω λάθος).

ALEXIS SURFMANIA
Posts: 19
Joined: Thu Apr 02, 2009 10:44 am

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by ALEXIS SURFMANIA »

Τσάι αν κάμω εν να αλλάξει τίποτε τσάι αν σε βάλουν υπόψη στο κράτος που ζούμε ο καθένας θώρι το κόλο του τσάι τον συφέρων του ακόμα τσάι τούτη που τάχα υποκρίνονται ακόμα το πιο πιθανόν να σου μιλήσουν θετικά και κάλα και μόλις κλείσουν το τηλέφωνο να συνεχίσουν την υπηρεσία τους ώσπου να πάση σπίτι τους αν δεν τους ταΐζουν τσάι τούτους λίγο πσαρουι για να κλιουν τα μαθκια τους και τα αυτιά τους για να με σου ΠΟ ότι σε μια συκεντρομει κοινότητα οπός το πισουρι μπορεί να τσάι ουλή συγγενής μετάξι τους η στο τελος να σου φκι τσάι ξινή η καταγγελία

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by EVANTHIS LOIZOU »

ΟΡΜΗΔΕΙΑ
Ταχα χειροτερα
Μια φουχτα αμπαλατοι να μας καταδυναστευουν
:evil: :evil:

User avatar
jack tar
Posts: 299
Joined: Tue Jul 29, 2008 6:37 am
Location: λευκωσια-Δάλι

Re: δίχτια στα ρηχά

Post by jack tar »

Someone wrote:
Giorkos wrote:
Someone wrote:Έννεν παράνομο έτσι κι αλλιώς να βάλλεις τα δίχτυα κάθετα;

Την επόμενη φορά, κάμε καταγγελία.

παιθκιά εξηγάτε το λίο το πιο πάνω ????
Βάλλοντας τα δίχτυα κάθετα προς την παραλία, κόφκεις την πορεία ολόκληρων κοπαδιών τα οποία κυρίως κινούνται παράλληλα.
Τζιαι υποτίθεται απαγορεύεται (αν δεν κάμνω λάθος).

συμφωνω απολυτα μαζι σου, ηδη εδω και ενα χρονο εκανα αρκετες καταγγελιες και ελπιζω να μεν βρεθω στον τοιχο μετα.πιστευω υπαρχουν κενα κατα του συστηματος τα οποια τους βγαζουν κουππα απαννι,θεωρω ομως οτι χρειαζεται προσπαθεια απο ολους μας για να αντιμετωπισουμε τετοια προβληματα.εχω δει και εν καιρω που ''φευγουν'' ψαρια απο ιχθυοτροφεια να κατεβαινουν και να βαζουν τα δυκτια σε σχημα ημικυκλιων με αποτελεσμα να εγκλωβιζεται το ψαρι.δεν ξερω κατα ποσο υπαρχει σχετικη νομοθεσια αλλα επειδη μου κινησε την περιεργια τωρα, θα προσπαθσω να μαθω περαιτερω λεπτομερειες.εχω και καποιες φωτο σχετικες που εβγαλα,με την πρωτη ευκαιρια θα τις δημοσιευσω.
''surf casting'' A way of Living

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”