SIGN IN | REGISTER
Αρθρογραφία

ΑΚΤΗ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ ΣΚΑΦΟΣ ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ

Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

Re: Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό loukas88b » Κυρ Μαρ 25, 2012 2:48 am

Πάρα πολύ ωραία εμπειρία, ευχαριστώ και εγώ τα παιθκια που αφιέρωσαν ώρες και πολύ κόπο,για να οργανωθεί αυτή η συνάντηση και να περάσουμε μια τέλια νύχτα. Είμαι πολύ χαρούμενος που γνώρισα πολλούς ανθρώπους με την ίδια αγάπη για το ψάρεμα (το σωστό ψάρεμα) και ελπίζω στην επόμενη συνάντηση να είμαστε οι διπλάσιοι.
loukas88b

Δημοσ.: 17
Εγγραφη: Δευτ Νοέμ 14, 2011 12:42 pm

Δημοσίευσηαπό chrisostomos » Κυρ Μαρ 25, 2012 6:31 pm

Ειπα να παω σήμερα το μεσημέρι για ψάρεμα στην παραλία που μαζευτικαμε την παρασκευή .το τι σκουπίδια αφήσαμε πίσω μας δεν περιγραφετε . Καφέδες ποτήρια κουτιά από δωλοματα σακούλες με πέτρες γιαψτριποδες μπουκάλια μπύρας κουτιά από μισινεζες + τα νάιλον με τα καλαμο παζαρλικια. Όσα μπόρεσα μαζεψα .θέλω το άλλο σάββατο να μαζευτούμε 5-10 άτομα με σακούλες απορριμάτων και ένας με ένα διπλοκαμπινο να πιούμε ένα καφέ και σε μια ώρα να την κάνουμε γυαλί την παραλία
2012-03-25 13.35.59.jpg
2012-03-25 13.35.59.jpg (1.46 MiB) 2780 προβολές

2012-03-25 13.27.34.jpg
2012-03-25 13.27.34.jpg (1.06 MiB) 2778 προβολές

2012-03-25 13.27.20.jpg
2012-03-25 13.27.20.jpg (1.18 MiB) 2779 προβολές
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος
chrisostomos

Δημοσ.: 259
Εγγραφη: Κυρ Οκτ 24, 2010 6:44 pm
Τοποθεσια: ΙΔΑΛΙΟΝ

Δημοσίευσηαπό mikrosa » Κυρ Μαρ 25, 2012 6:42 pm

Λυπάμε παρα πολυ...δεν το περιμενα οτι θα αφιναμε πισω μας σκουπιδια...
Ειμαι μεσα αν γινει Κυριακη...
mikrosa

Δημοσ.: 549
Εγγραφη: Παρ Απρ 22, 2011 8:11 pm
Τοποθεσια: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Δημοσίευσηαπό angiec » Κυρ Μαρ 25, 2012 7:28 pm

Πάντως έμεινα έκπληκτη ,δεν το περίμενα αυτό μετά από όσα λέμε σχεδόν καθημερινά . Ευχαριστώ τον Χριστόδουλο που επανέφερε το θέμα αυτό με τα σκουπίδια .Λυπάμαι, και ναι όσοι μπορούμε να πάμε για να την καθαρίσουμε και ΑΜΕΣΩΣ
Άβαταρ μέλους
angiec

Δημοσ.: 1088
Εγγραφη: Κυρ Νοέμ 29, 2009 12:48 pm
Τοποθεσια: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό belluga » Κυρ Μαρ 25, 2012 7:37 pm

Ε παιδια η αληθεια να λεγεται οσο προσεκτικοι τζαι να ειμασταν οταν μαζευτουν 40-50 ατομα που ενα ποτσιαρο να αφισει ο καθενας εννα γινει χαλια η παραλια!
Άβαταρ μέλους
belluga

Δημοσ.: 680
Εγγραφη: Κυρ Μαρ 22, 2009 6:00 pm

Δημοσίευσηαπό angiec » Κυρ Μαρ 25, 2012 7:51 pm

μα δεν μιλάμε για ποτσίγαρα, αλλά για κουτιά σκουλικιών ,μπιρες καφέδες κά.
Άβαταρ μέλους
angiec

Δημοσ.: 1088
Εγγραφη: Κυρ Νοέμ 29, 2009 12:48 pm
Τοποθεσια: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό belluga » Κυρ Μαρ 25, 2012 8:23 pm

Τροπος του λεγιν το ποτσιγαρο!
Άβαταρ μέλους
belluga

Δημοσ.: 680
Εγγραφη: Κυρ Μαρ 22, 2009 6:00 pm

Δημοσίευσηαπό Sorkomanis » Κυρ Μαρ 25, 2012 9:13 pm

και εγώ με την σειρά μου να ευχαριστήσω τους διοργανωτές, το φαΐ ήταν άπαιχτο και το ουίσκι για να βράσουμε, γνώρισα αρκετό κόσμο και πέρασα πολλά ωραία. Λίγο ζόρι με τες αποστάσεις αλλα επεράσαμε. μέχρις τις 2 που εφύγαμε ήμασταν 4 άτομα στην παραλια τίποτε αποτέλεσμα. Ήταν όμως λιπιρο που περπατούσα για το αυτοκίνητο και έβλεπα τα σκουπίδια. Ότι θέλεις είχε... δυστυχώς
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)
Sorkomanis

Δημοσ.: 436
Εγγραφη: Δευτ Νοέμ 01, 2010 12:38 pm
Τοποθεσια: Λευκωσία

Δημοσίευσηαπό chrisostomos » Δευτ Μαρ 26, 2012 12:43 am

Το μεγαλο προβλημα ειναι με τα πλαστικα. Τα σιαλουμ ειναι περισοτερα απο τα αποτσιγαρα. Η μεγαλη γαιδουρια ειναι τα κουτια απο αμερικανους και κυριος οι σακουλες με τις πετρες που βαζαμε για αντιβαρο στους τριποδες. Δεν ειναι ρε γαμοτη μου τοσο δυσκολο να εχουμε μια σακουλα στην καρεκλα μας και να τα σερνουμε ολα μεσα.
Παντος αν πιασουμε 5 ατομα στην σειρα απο μια μαυρη σακουλα απορρυματων ο καθε ενας και παραλληλα στον χωματοδρομο να μας ακολουθα καποιος με ενα δυπλοκαμπινο σε 20 λεπτα την κανουμε γυαλι 1 km ακτη.
Το σαββατοκυριακο που θα ερθει εγω θα παω παντος οσα μπωρεσω να συναξω.
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος
chrisostomos

Δημοσ.: 259
Εγγραφη: Κυρ Οκτ 24, 2010 6:44 pm
Τοποθεσια: ΙΔΑΛΙΟΝ

Δημοσίευσηαπό fISHANDCHIPS » Δευτ Μαρ 26, 2012 7:16 pm

Καλά έκαμες Χρυσοστομε που εφερες το θέμα στην επιφάνια.
Δυστιχώς επικρατή η παπαρ***για στο φόρουμ απο πολλούς αλλά στην πράξη μ0η0δε0ν
Ειμαι σίγουρος οτι και σε άλλα θέματα περι αλιείας ησχύει το ίδιο απο πολλούς που απλά κλάν***ν μες το φόρουμ άλλά στην πράξη μηδεν.
... για όσους πέρασαν την εφηβική ηλικία και εξακολούθουν να λειτουργούν ασυνήδειτα ... ξερω το οτι ειναι δύσκολο να αλλάξη η κατάσταση αλλά πάντα υπάρχη περιθόριο ... η ουσία ειναι να μπει στην ΣΥΝΗΔΗΣΗ :!: :!: :!: ... και οχι να μέινει ως μια επιφανιακή συνήθεια (που ευκολα ξεχνιέται ή αποφεύγεται).
Για τους έφηβους τα πράματα ειναι πιο ευκολα.
Κανεί τριτοκοσμικές συνήθειες που κληρονομίσαμε που τους πιο παλιους ... ζουμε σε μια ανεπτυγμένη χώρα ετος 2012
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια
fISHANDCHIPS

Δημοσ.: 1547
Εγγραφη: Τρί Δεκ 18, 2007 6:01 pm

Δημοσίευσηαπό ΑΗ ΓΙΩΡΚΟΥΗ-ΛΕΥΤΕΡΗΣ » Δευτ Μαρ 26, 2012 7:23 pm

Καλησπερα σε ολους! σιγουρα δεν ειμαι χαρουμενος με το οτι αφησαμε τοσα πολλα σκουπιδια.........δεν νομιζω ομως οτι ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.....ξερω πολυ καλα αυτη την περιοχη κ πρεπει να σας πω οτι ψαρευετε σχεδον καθημερινα! Να ξερετε οτι η παραλια αυτη ειχε πιο πολλα σκουπιδια απο οτι αφησαμε.....δεν σας κανω τον εξυπνο ουτε θελω διωξω τις ευθηνες που μου αναλογουν.Θελω να σας πω ενα μεγαλο ευχαριστω που ηρθατε στο ψαρευτικο μας ραντεβου! εμεις απο το καταστημα ΘΑΛΑΣΣΑ καναμε οτι μπορουσαμε για να περασουμε ολοι μας καλα κ πιστευω τα καταφεραμε!!! δυστηχως δεν πιασαμε ψαρια αν και ειχα μαλαγρωση με ζωντανα κ ψοφια σκουλικια τον τοπο που ψαρεψαμε.Απο τα 6 δωρα που ειχαμε δωσαμε μονο τα 2.....γιαυτο θα το ξανακανουμε συντομα για να δοθουν ολα τα δωρα και για να γνωριστουμε ακομα καλητερα!!!Αυτη την φορα λεω να παμε απογευμα.....απο 5 εως 9. καποια Κυριακη η Τεταρτη μετα το Πασχα! θα το μιλησουμε με τον Αριστο και βλεπουμε!
ΑΗ ΓΙΩΡΚΟΥΗ-ΛΕΥΤΕΡΗΣ

Δημοσ.: 11
Εγγραφη: Τετ Φεβ 23, 2011 12:50 pm

Δημοσίευσηαπό mariosspinning » Δευτ Μαρ 26, 2012 7:31 pm

Να τον κάμετε περβόλια το διαγωνισμο
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα
Άβαταρ μέλους
mariosspinning

Δημοσ.: 492
Εγγραφη: Παρ Αύγ 26, 2011 10:26 am

Δημοσίευσηαπό marios pafitis » Δευτ Μαρ 26, 2012 7:46 pm

Πιστεύω κα διοργανωθεί διαγωνισμός καθαρίσματος παραλίας και τα δώρα να δοθούν σε εκείνους που θα γεμίσουν τα πιο πολλά μαύρο σακούλα :!: :!: :!: :!:
Άβαταρ μέλους
marios pafitis

Δημοσ.: 454
Εγγραφη: Τρί Δεκ 09, 2008 11:31 am
Τοποθεσια: Λευκωσια κ/κλι

Δημοσίευσηαπό ΑΗ ΓΙΩΡΚΟΥΗ-ΛΕΥΤΕΡΗΣ » Δευτ Μαρ 26, 2012 8:00 pm

Μαριε καλησπερα! ειναι λιγο δυσκολο να γινει στα Περβολια κ ειδικα εκει που ψαρευουν καθημερινα τα λαβρακια......δεν θα μας αφησουν. ξερω τι λεω....οταν εμαθαν οτι θα ψαρευαμε τοσα πολλα ατομα στην περιοχη δεν τους αρεσε και ελεγαν οτι θα εβαζαν δυχτια σε περιπτωση που θα επιλεγαμε τα Περβολια.
ΑΗ ΓΙΩΡΚΟΥΗ-ΛΕΥΤΕΡΗΣ

Δημοσ.: 11
Εγγραφη: Τετ Φεβ 23, 2011 12:50 pm

Δημοσίευσηαπό MaRiOs(PouLLIs) » Τρί Μαρ 27, 2012 1:48 pm

κανονιστε προς λεμεσο για πσαρεμα να αλαξουμε και λιο τοποθεσια..και να εφκολινουμε και λιο τους αλλους που ενα ερτουν που παφο παλε η που αλλο χωριο η επαρχια ...η γνωμη :roll:
MaRiOs(PouLLIs)

Δημοσ.: 44
Εγγραφη: Τρί Μαρ 20, 2012 10:33 am
Τοποθεσια: Λεμεσος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στην Ψάρεμα από ακτή

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

USEFUL LINKS

- Windfinder forecast
- CYCOFOS weather forcecast
- Google weather forcecast

Navionics Cyprus Maps

SISTER SITES

HUNT & SHOOT
MAGAZINE
CYPRUS YACHTING
MAGAZINE
MAGAZINES

Cyprus Fishing Magazine
P.O. Box 55329, 3821 Limassol, Cyprus | Telephone: +357 25577750 | e-mail: info@cyprusfishingmagazine.com

Copyright © Dacor Advertising & Media LTD 2012
Designed by Dacor