Νυχτερινό ψάρεμα με αντένα από βράχους

Nikolas Nklou

Re: Νυχτερινό ψάρεμα με αντένα από βράχους

Post by Nikolas Nklou »

chrysanthos9 wrote:εν καμνει το καλαμι το ψαρα
εε ειπαμε αλλα οι τελια ρε ..... :lol:

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Νυχτερινό ψάρεμα με αντένα από βράχους

Post by AggelosLRK »

chrysanthos9 wrote:εν καμνει το καλαμι το ψαρα
που να πιασει ενα κεφαλο 1 κιλο και πεταχτει το ρουλεμαν της μηχανης πανω στο κρικο του καλαμιου ξαναμιλαμε :lol:

Nikolas Nklou

Re: Νυχτερινό ψάρεμα με αντένα από βράχους

Post by Nikolas Nklou »

AggelosLRK wrote:
chrysanthos9 wrote:εν καμνει το καλαμι το ψαρα
που να πιασει ενα κεφαλο 1 κιλο και πεταχτει το ρουλεμαν της μηχανης πανω στο κρικο του καλαμιου ξαναμιλαμε :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
marios pafitis
Posts: 454
Joined: Tue Dec 09, 2008 11:31 am
Location: Λευκωσια κ/κλι
Contact:

Re: Νυχτερινό ψάρεμα με αντένα από βράχους

Post by marios pafitis »

Με ρουλεμά πετασετε με τίποτε αν πιαστεί κάτι και εγραφτον του να βγει ένα βγει


christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: Νυχτερινό ψάρεμα με αντένα από βράχους

Post by christos nic »

Φιλε το καλαμι που εχεις για αρχη κανεις ψαρεμα δεν χανεις τιποτε να το δοκιμασεις..καμνει για καλαμαρια βαλεις του μια καλαμαριερα και εισαι ετοιμος και καμνει και για ψαρεμα στο χερι με βαρυδι 20-40 γραμμαρια περαστη ελια ενα στριφταρι και παραμαλλο με το αγκιστρι σου να ψαρευει πατωτα με στοχο μουρμουρους,λαβρακια,σορκους..οπως βλεπω το μηχανισμο ομως μπορει σε λιγο καιρο να μην δουλευουν τα στοπερ η να παθει αλλη ζημια..βλεπεις και κανεις..εχω και εγω ενα ετσι φαση που χρονολογειτε αλλα μια χαρα ψαρευει :)

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Νυχτερινό ψάρεμα με αντένα από βράχους

Post by marios »

:think: καλά ρε κοπελια εσείς όλοι ξεκινήσετε το ψάρεμα με τα "ειδικά" καλαμια και μηχανισμούς?..Christopher είσαι από λευκωσία φιλε? μπορείς να ξεκινήσεις ότι ψάρεμα θέλεις από την ακτή φιλε με το καλάμι σου. με φελλό με ψεύτικο ψαράκι με πάτοτο με μικρό μολυβάκι ότι γουστάρεις. γράψε μου σε προσωπικό μήνυμα να σου πω περισσότερα η και να πάμε παρέα για ψάρεμα να σου δείξω
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

Sorkomanis
Posts: 436
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:38 pm
Location: Λευκωσία

Re: Νυχτερινό ψάρεμα με αντένα από βράχους

Post by Sorkomanis »

marios wrote::think: καλά ρε κοπελια εσείς όλοι ξεκινήσετε το ψάρεμα με τα "ειδικά" καλαμια και μηχανισμούς?..Christopher είσαι από λευκωσία φιλε? μπορείς να ξεκινήσεις ότι ψάρεμα θέλεις από την ακτή φιλε με το καλάμι σου. με φελλό με ψεύτικο ψαράκι με πάτοτο με μικρό μολυβάκι ότι γουστάρεις. γράψε μου σε προσωπικό μήνυμα να σου πω περισσότερα η και να πάμε παρέα για ψάρεμα να σου δείξω
That's the spirit!!!! :D :clap:
Να ερτω και γώ??? (δεν μιλώ ειρωνικά) :)
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)

User avatar
Christopher
Posts: 37
Joined: Wed Sep 07, 2011 2:20 pm
Location: Λευκωσία

Re: Νυχτερινό ψάρεμα με αντένα από βράχους

Post by Christopher »

Νε ρε ειμαι που Λευκωσια. Επειδη επεισετε με ενα παο να πιασω ενα εγγλεζικο να τελειωνω. Ρε Μαριε αν ενδιαφερεσε να ερτεις να μου καμεις κανενα μαθημα ενα παμε χυλοφαγου την Κυριακη το πρωι

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Νυχτερινό ψάρεμα με αντένα από βράχους

Post by chrysanthos9 »

Nikolas Nklou wrote:
chrysanthos9 wrote:εν καμνει το καλαμι το ψαρα
εε ειπαμε αλλα οι τελια ρε ..... :lol:
εσυ ετοιμαστου για το φιλικο σημερα και κανει πελαρες :) και το πρωτο γκολ αφιερωνω σου το :) Φιλε το καλυτεροπ που εχεις να κανεις αφου εισαι και αρχαριος ειναι να παεις με ενα πιο εμπειρο σου να σου μαθει ορισμενα πραματα και ετσι θα εχεις τι βασεις για να μαθεις πιο καλα αν ειχα και εγω εν ειχα καποιο εμπειρο να μου μαθει πηγαινα συνεχεια ψαρεμα και ετσι εμαθα απο μονος μου και απο περιοδικα και βιντεο :)
Rememper always someone waiting for you at home

Nikolas Nklou

Re: Νυχτερινό ψάρεμα με αντένα από βράχους

Post by Nikolas Nklou »

chrysanthos9 wrote:
Nikolas Nklou wrote:
chrysanthos9 wrote:εν καμνει το καλαμι το ψαρα
εε ειπαμε αλλα οι τελια ρε ..... :lol:
εσυ ετοιμαστου για το φιλικο σημερα και κανει πελαρες :) και το πρωτο γκολ αφιερωνω σου το :) Φιλε το καλυτεροπ που εχεις να κανεις αφου εισαι και αρχαριος ειναι να παεις με ενα πιο εμπειρο σου να σου μαθει ορισμενα πραματα και ετσι θα εχεις τι βασεις για να μαθεις πιο καλα αν ειχα και εγω εν ειχα καποιο εμπειρο να μου μαθει πηγαινα συνεχεια ψαρεμα και ετσι εμαθα απο μονος μου και απο περιοδικα και βιντεο :)
ahahaha ενα σε αφηκω να βαλεις γκολ? ενα φκεις τραυματιας που εμενα αν δεν πασαρεις για να βαλουμε κανενα γκολακι :lol: :lol: :lol:

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Νυχτερινό ψάρεμα με αντένα από βράχους

Post by AggelosLRK »

αφου ρωτα τι ψαρεματα κανει το καλαμι και ειπα την αληθεια,εγω επιασα ενα παρομοιο για τον γιο μου 6 χρονων :D και εγω 12 χρονων με κινεζικα ειμουν γιατι ενεβαστουν για παραπανω αλλα ξεχωριζα οτι καμνει για που***ς μονο :P

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Νυχτερινό ψάρεμα με αντένα από βράχους

Post by marios »

Christopher wrote:Νε ρε ειμαι που Λευκωσια. Επειδη επεισετε με ενα παο να πιασω ενα εγγλεζικο να τελειωνω. Ρε Μαριε αν ενδιαφερεσε να ερτεις να μου καμεις κανενα μαθημα ενα παμε χυλοφαγου την Κυριακη το πρωι
Νυχτερινό ψάρεμα με αντένα από βράχους: Δεν ξέρω ποιος σε έπεισε ,αλλα εγγλέζικο είναι η χειρότερη επιλογή που μπορείς να κανεις για τέτοιου είδους ψάρεμα.Σε περιορίζει στον τρόπο ψαρέματος και ιδιαιτερα στις καιρικές συνθήκες .πρώτο είσαι αρχάριος στο ψάρεμα! λεπτά εργαλεία "μισινες" παράμαλλα τρόπος στησίματος αρματωσιάς χειρισμός καλαμιού είναι όλα ενάντιο σου.και ειδικά αν ψαρεύεις στην περιοχή που έγραψες σου είναι άχρηστο το συγκεκριμένο καλάμι!! μην βιαστεις να αγοράσεις γιατί στις επόμενες 5,10 δημοσιεύσεις που θα κάμεις θα γράψεις και στην ενότητα αγοραπωλησίες..
ps:αν είσαι "κουρτισμενος" να αγοράσεις καλάμι εδώ και τώρα προτίμησε ένα bolognese :handgestures-thumbup:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
Christopher
Posts: 37
Joined: Wed Sep 07, 2011 2:20 pm
Location: Λευκωσία

Re: Νυχτερινό ψάρεμα με αντένα από βράχους

Post by Christopher »

Ευχαριστω ρε Μαριε ειμουν στο τσακ να παω να πιαο εγγλεζικο αλλα επεισες με να μεινω με την αντεννα προς το παρον τζιαι στο μελλον θωρουμε αν θα συνεχισω με κατι πιο δυσκολο

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: Νυχτερινό ψάρεμα με αντένα από βράχους

Post by christos nic »

Φιλε ο καθε ενας μας θα σου προτεινη και διαφορετικα πραγματα και επειδη εισαι στην αρχη το ποιο πιθανον να ξοδεψεις πολλα αδικα και να βρεθεις με πολλα καλαμια και εξοπλισμο για πολλες μεθοδους ψαρεματος και στην τελικη να θελεις και να σου αρεση να ασχοληθεις μονο με ενα ειδος ψαρεματος που θα χρειαζεσαι μονο ενα καλαμι και τα υπολοιπα να τα βαλεις στην γωνια..αυτο που σου προτεινα για τις ωρες που αναφερες ειναι καλυτερο για μενα απο την αντενα ομως οι ωρες οι βραδινες προσφερονται και για αλλες μεθοδους ψαρεματος που μπορει να σου αρεσουν περισσοτερο!!ψαξε μαθε τις μεθοδους ψαρεματος(συνθηκες που απαιτουνται και ποιες ωρες,αποτελεσματα,καλη εποχη για την μεθοδο κτλ) και σκευτου ποια μεθοδος θα σε ευχαριστουσε να κανεις περισσοτερο..μην βιαστεις να αγορασεις μελετα λιγο πρωτα αφου εχεις καποιο εξοπλισμο προς το παρον.

User avatar
Christopher
Posts: 37
Joined: Wed Sep 07, 2011 2:20 pm
Location: Λευκωσία

Re: Νυχτερινό ψάρεμα με αντένα από βράχους

Post by Christopher »

Τελικα το νυχτερινο ψαρεμα ηταν σκετη αποτυχια. Εν ετσιμπισε ουτε μια φορα που τες 3 μεχρι τις 6. Και μετα επιαμεν μονο μια κουρκουνα και 2 αρκετα καλους κεφαλους. Νομιζω δεν θα το χαναδοκιμασουμε με ετσι αποτελεσματα.

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”