C.A.B.A.C

Post Reply
User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: C.A.B.A.C

Post by MariosK »

marios wrote:οποια και να είναι η δικαιολογία η ουσία μια είναι Marie.
Δυστυχώς όπως τα λες ρε φίλε. Μια εικόνα 1000 λέξεις. Αν βρεθεί έναν κονδύλι ίσως εν μια καλή ιδέα να τυπωθούν σε αυτοκόλλητα τούτα που έκαμες τζε να τα κολλήσουμεν παντού, ακόμα τζε έξω που το Τ.Α. σε περίπτωση που το θέμα συνεχιστεί τζε άλλον.

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: C.A.B.A.C

Post by mikrosa »

ρε παιθκια σκευτομαι να παω την Δευτερα ζυγι.
Να καρτερω να με θκιωξουν και να τους ρωτησω το λογο....και τι θα μου καμουν αμαν δεν φυω.αν μου πουν οτι εν να μου βαλουν προστιμο να τους ρωτισω σε πιον νομο στεκει τουτο.
Εν καλα που εν να καμω ή εν μ@λ@κ!α?

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: C.A.B.A.C

Post by angiec »

[quote="mikrosa"]ρε παιθκια σκευτομαι να παω την Δευτερα ζυγι.
Να καρτερω να με θκιωξουν και να τους ρωτησω το λογο....και τι θα μου καμουν αμαν δεν φυω.αν μου πουν οτι εν να μου βαλουν προστιμο να τους ρωτισω σε πιον νομο στεκει τουτο.
Εν καλα που εν να καμω ή εν μ@λ@κ!α?[/quot


Άραγε :think: να έλθω και εγώ με μιά κάμερα την ώρα που να σε τραβούν έξω .Έτσι θα έχουμε και στοιχεία το πως συμπεριφέρονται Εμένα δεν θα με υποψιαστούν. :whistle: :whistle:

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: C.A.B.A.C

Post by mikrosa »

καμερα?εν το εσκεφτηκα :D
εχω γιαλια ηλιου που εχουν πανω ενσοματομενη καμερα.Θα τα παρω μαζι μου και θα τα φοραω καθ΄ολη την διαρκεια. και αν θελουν μετα ας μας διαψευσουν :D

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by admin »

΄Την Κυριακή ο πρόεδρος των επαγγελματιών ψαράδων εγύριζε με την μοτορούα του και έδιωχνε καλαμαδες απο το καταφύγιο και έλεγε έβαλε με υπεύθυνο το τμήμα αλιείας αν δέν φκείτε έξω ενα σας καταγγείλω. Εισήγηση μου είναι μέχρι τηνΤετάρτη το μόνο που πρέπει να κάνουμε είναι να μαζεύουμε κόσμο . Την Τετάρτη θα δείξουμε την δύναμη μας και εάν αποφασίσουμε να πάμε όλοι για ψάρεμα θα πάμε όλοι για ψάρεμα

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: C.A.B.A.C

Post by angiec »

admin wrote:΄Την Κυριακή ο πρόεδρος των επαγγελματιών ψαράδων εγύριζε με την μοτορούα του και έδιωχνε καλαμαδες απο το καταφύγιο και έλεγε έβαλε με υπεύθυνο το τμήμα αλιείας αν δέν φκείτε έξω ενα σας καταγγείλω. Εισήγηση μου είναι μέχρι τηνΤετάρτη το μόνο που πρέπει να κάνουμε είναι να μαζεύουμε κόσμο . Την Τετάρτη θα δείξουμε την δύναμη μας και εάν αποφασίσουμε να πάμε όλοι για ψάρεμα θα πάμε όλοι για ψάρεμα

Άριστε ο πρόεδρος των επαγγελματιών είναι κάποιος Αντρέας,που έχει την βάρκα του στο ρομάντζο??

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: C.A.B.A.C

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Καλη σου μερα Αντζιη :)
ΝΑΙ. Ο Αντρεας ο "Σιεσης" οπως ειναι γνωστοτερος, εχει την βαρκα του στο Ρομαντζο.
Εξ οσων γνωριζω το ψαρεμα ειναι ΠΑΡΕΡΓΟ αφου εργαζεται και αλλου :o :o :o :o :o

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: C.A.B.A.C

Post by angiec »

[quote="EVANTHIS LOIZOU"]Καλη σου μερα Αντζιη :)
ΝΑΙ. Ο Αντρεας ο "Σιεσης" οπως ειναι γνωστοτερος, εχει την βαρκα του στο Ρομαντζο.
Εξ οσων γνωριζω το ψαρεμα ειναι ΠΑΡΕΡΓΟ αφου εργαζεται και αλλου :o :o :o :o :o[/quote

Καλη σου μέρα Κ.Ευάνθη, τον γνωρίζω επειδή παλιά είχα την βάρκα μου εκεί. Γιά να γυρίζει με την μοτορούα τούτο πρέπει να το τρίτο του επάγγελμα τι κάμνει ο άνθρωπος να ζήσει την οικογένεια .!!!!!!!!!!!!!!!!!διότι αν τον εβάλαν υπέυθυνο θα πληρώνεται για την θέση .

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: C.A.B.A.C

Post by angiec »

Την Τετάρτη θα έχουμε και κανένα Κανάλι?

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by admin »

angiec wrote:Την Τετάρτη θα έχουμε και κανένα Κανάλι?
όχι προς το παρών δέν θέλουμε

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: C.A.B.A.C

Post by Giorkos »

καταρχάς σόρρυ για το οφ τόπικ....


ήμουν περιοχή Ζυγίου εχτές τζαι έδωκα τον γυρό μου να δω το λιμανούι....

ίσιεν ένα κύριο που έφκαλλε την βάρκα του έξω (που την ράμπα) τζαι εσυζητούσε με ένα τύπο με καπελούιν του καπετάνιου, μαυρισμένου που τον ήλιο (σαν ψαράς δηλαδή!!!) πάνω σε μια γουρούνα.... ο γουρουνάρης μαύρος καπετάνιος, εφορούσε τζαι ένα πράσινο φωσφόρο γιλέκο που έγραφε πάνω ' SECURITY ' .

τελικά ο γουρουνάρης με΄τα που την συζήτηση τους, επήε κάτω που το κιόσκι τζαι ο κύριος με την βάρκα έφηε.... περπατώντας προς το Αυτοκίνητο, άκουσα τον γουρουνάρη σεκιουριτά που εξιστορούσε και εξυμνούσε το κατόρθωμα του σε ένα παρέα του, ότι τάχα επήεν ο βαρκάρης να του γελάσει κτλ κτλ αλλά τούτος τετραπέρατος εν εμασούσε..... (για να πάει 30 μέτρα δρόμο, επήεν με την γουρούνα :wink: )

μιλώντας με τον κύριο με την βάρκα, μου είπε ότι ο γουρουνάρης καπεταναίος σεκιουριτάς, έκαμνε του παράπονο ότι εκαθυστερούσε και παρεμπόδιζε με το αυτοκίνητο του.... Φυσικά ΔΕΝ υπήρχε τίποτε για να επηρεάσει !!!!

μιλούμε πολλύ πλάκα η φάση...Δεν ξέρω πως την είδαν τζικάτω.... ίσως ναν που τες φράουλες, ίσως που τες ορμόνες....δεν ξέρω και γω τι....


Υ.Γ α... και κάτι άλλο.... μιαν κοπή ταπέλλες ότι απαγορεύεται το ψάρεμα...πέρκει να εδώκαν παραπάνω για να κάμουν τζίνες ούλλες τες ταπέλλες παρά το πόσο εκόστισε το όλο έργο :lol:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: C.A.B.A.C

Post by paulos charalambous »

Giorkos wrote:καταρχάς σόρρυ για το οφ τόπικ....


ήμουν περιοχή Ζυγίου εχτές τζαι έδωκα τον γυρό μου να δω το λιμανούι....

ίσιεν ένα κύριο που έφκαλλε την βάρκα του έξω (που την ράμπα) τζαι εσυζητούσε με ένα τύπο με καπελούιν του καπετάνιου, μαυρισμένου που τον ήλιο (σαν ψαράς δηλαδή!!!) πάνω σε μια γουρούνα.... ο γουρουνάρης μαύρος καπετάνιος, εφορούσε τζαι ένα πράσινο φωσφόρο γιλέκο που έγραφε πάνω ' SECURITY ' .

τελικά ο γουρουνάρης με΄τα που την συζήτηση τους, επήε κάτω που το κιόσκι τζαι ο κύριος με την βάρκα έφηε.... περπατώντας προς το Αυτοκίνητο, άκουσα τον γουρουνάρη σεκιουριτά που εξιστορούσε και εξυμνούσε το κατόρθωμα του σε ένα παρέα του, ότι τάχα επήεν ο βαρκάρης να του γελάσει κτλ κτλ αλλά τούτος τετραπέρατος εν εμασούσε..... (για να πάει 30 μέτρα δρόμο, επήεν με την γουρούνα :wink: )

μιλώντας με τον κύριο με την βάρκα, μου είπε ότι ο γουρουνάρης καπεταναίος σεκιουριτάς, έκαμνε του παράπονο ότι εκαθυστερούσε και παρεμπόδιζε με το αυτοκίνητο του.... Φυσικά ΔΕΝ υπήρχε τίποτε για να επηρεάσει !!!!

μιλούμε πολλύ πλάκα η φάση...Δεν ξέρω πως την είδαν τζικάτω.... ίσως ναν που τες φράουλες, ίσως που τες ορμόνες....δεν ξέρω και γω τι....


Υ.Γ α... και κάτι άλλο.... μιαν κοπή ταπέλλες ότι απαγορεύεται το ψάρεμα...πέρκει να εδώκαν παραπάνω για να κάμουν τζίνες ούλλες τες ταπέλλες παρά το πόσο εκόστισε το όλο έργο :lol:
ρε Γιωρκο τουλαχιστον τες βαρκες μπορει αν τες σειρνει που τζιαμε ο κοσμος? οξα θελουν σελινουι?

User avatar
maky
Posts: 120
Joined: Thu Jan 24, 2008 6:48 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by maky »

Καλημέρα σας...
Παρακολουθώ και γω την συζήτηση και θα είμαι εκεί στις 29 του μήνα εκτός απροόπτου...
Θα συμφωνήσω απόλυτα με την θέση του κυρίου Ευανθη ότι οι άμεσα υπεύθυνοι για την κατάσταση είμασται εμείς οι ερασιτέχνες είτε ονομαζόμασται καλαμάδες, ψαροτουφεκάδες και λοιπά... Πότε δεν έγινε κάτι από κοινού για να φανούμε ποιοι είμαστε και τι κάνουμε...
2 πράγματα θέλω να αναφέρω
ούτε οι ψαράδες είν εχθροί ούτε το τμήμα αλιείας... Εμείς πρέπει να αποκτήσουμε ταυτότητα σαν ερασιτέχνες κάθε είδους
Ελπίζω να έχουν ειδοποιηθεί και προσωπικα τα υπόλοιπα οργανωμένα σύνολα του χώρου σύλλογοι και οργανώσεις πχ ΟΦΕΚ ΣΦΥΚΚ σύνδεσμος για γλύκα νερα και οποιοδήποτε μπορεί να είναι επηρεασμένος ή και να είναι ο επόμενος στη λίστα να επηρεαστεί...

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: C.A.B.A.C

Post by paulos charalambous »

Ξερει κανενας να μου απαντησει αν μπορουμε να βαλλουμε την βαρκα που το λιμανι του ζυγιου? η εν αν φαμεν προστυμο?

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: C.A.B.A.C

Post by MariosK »

Καλύτερα να μιλήσεις με το Τμήμα Αλιείας τζε να μας πεις τζε εμάς.

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”