ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ...

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ...

Post by marios »

ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΝΑ ΤΙΜΗΣΟΥΝ ΤΑ ΔΟΛΩΜΑΤΑ ΜΟΥ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΚΥΡΙΑΚΗΣ 18/ 2 ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΓΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ.ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΑ 2,3 ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΨΑΡΕΨΩ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΟ,ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΕ ΕΝΑ ΛΙΜΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΕΣ ΜΟΥ ΕΞΟΡΜΗΣΗΣ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 2,3 ΨΑΡΑΚΙΑ.ΤΕΛΙΚΑ 4:40 ΕΙΧΑ ΗΔΗ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ 3 ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ 2 ΜΕ ΑΚΡΟΒΑΤΕΙ 1 ΖΩΝΤΑΝΗ ΓΑΡΙΔΑ.5:10 ΚΤΥΠΗΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΜΠΑΝΑΚΙ! ΜΥΛΟΚΟΠΟΙ!!(ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΧΡΟΝΑΚΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ )ΜΕΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΜΕΡΙΚΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΗ ΚΑΙ 2 "ΣΟΡΚΙ",ΣΥΝΟΛΟ 14 ΨΑΡΙΑ! ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ 800gm ΜΥΛΟΚΟΠΟΙ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ,ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΟ 200 ΜΕΧΡΙ 500gm.ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑ ΚΑΙ ΨΑΡΙ ΠΙΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ 8:30 ΑΠΟ ΚΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 11:30 ΠΟΥ ΕΦΥΓΑ ΟΥΤΕ ΤΣΙΜΠΙΑ!! ΤΡΙΤΗ ΠΡΩΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑ ΠΑΟ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΡΟΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΚΙ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑ ΟΥΤΕ ΤΣΙΜΠΙΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΧΑΡΑΜΑ ΟΥΤΕ ΠΙΟ ΜΕΤΑ!!! ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!! ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΤΙΣ ΨΑΡΙΑΣ ΑΣ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΣΩ.

User avatar
GFISH
Posts: 61
Joined: Tue Dec 19, 2006 2:14 pm

Mpravo

Post by GFISH »

Έστω και μιαν kate 5 να συμβαίνει αυτό που σου συνέβηκε σε ένα ερασιτέχνη είναι πέρα για πέρα ικανοποιητικό στο κάτω κάτω εν το κέφι μας που ικανοποιούμε . Για τις φωτό κάτι αναφέρει ο κροκόδειλος με τον "γροοπερ" σε μιαν συζήτηση τους και εξηγούν πως να βάλεις μέσα photo check it

User avatar
GFISH
Posts: 61
Joined: Tue Dec 19, 2006 2:14 pm

pigene

Post by GFISH »

stin sizitisi o grouper epiase kai tha dis

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Post by marios »

Image[/img]

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Post by marios »

Image

User avatar
GFISH
Posts: 61
Joined: Tue Dec 19, 2006 2:14 pm

HARMA OFTHALMON

Post by GFISH »

EYGE

lalouk
Posts: 25
Joined: Sat Feb 10, 2007 1:35 pm
Location: Λευκωσία
Contact:

Post by lalouk »

Μάριε συγχαρητήρια για την ψαριά !! :!:
Πώς το είπαμε το λιμανάκι?? :roll:
:lol:
Κρατάτε τις Θάλασσες καθαρές!!
Μακριά από ψαροτροφές , και από κλουβίσια
ψάρια!!
Βλάπτουν σοβαρά την υγεία!!

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Post by marios »

:lol:ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΛΩΝΟ :wink: ΟΠΩΣ ΗΠΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΛΟΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΣΩΣΤΟ TAIMING! ΤΟ ΛΙΜΑΝΑΚΙ ΤΟ "ΙΠΑΜΕΝ" ΑΓΙΑ ΤΡΙΑDΑ!!ΜΕΓΑΛΗ Η ΧΑΡΙΤΗΣ :lol:

lalouk
Posts: 25
Joined: Sat Feb 10, 2007 1:35 pm
Location: Λευκωσία
Contact:

Post by lalouk »

Mάριε σε ευχαριστώ , η Αγία Τριάδα ήταν από τους πρώτους μου ψαρότοπους , για κέφαλους ως επί το πλείστον , από την πίσω πλευρά που είναι οι ξέρες....
Από ποιά μεριά την ψάρεψες? Έχει δύσκολο βυθό.....
Κρατάτε τις Θάλασσες καθαρές!!
Μακριά από ψαροτροφές , και από κλουβίσια
ψάρια!!
Βλάπτουν σοβαρά την υγεία!!

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Post by marios »

ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΙΣ ΕΙΣΟΔΟΥ ΤΟΥ ΛΙΜΑΝΙΟΥ ΣΤΗΝ ΜΠΟΥΚΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕΝ,ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΨΑΡΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΑΚΙ, ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ, ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΕΣ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΜΜΩΔΗΣ ΚΑΙ ΓΥΡΟ ΓΥΡΟ ΕΧΕΙ ΒΡΑΧΑΚΙΑ,ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΚΑΛΩΜΑΤΑ,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΒΓΑΙΝΟΥΝ Η ΒΑΡΚΕΣ ΤΙΣ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ.

User avatar
GFISH
Posts: 61
Joined: Tue Dec 19, 2006 2:14 pm

Aporia

Post by GFISH »

Ρε παιδιά sorry αν ακούγομαι αγεωγράφητος αλλα στην ανατολική πλευρά του νησιού μας δεν ψαρεύω και πολύ συχνά και επειδή ειπώθηκε και η πόλις Αμμόχωστος μιλάτε για περιοχή στην Ελεύθερη Αμμόχωστο?

iacovos
Posts: 50
Joined: Tue Feb 13, 2007 11:51 am
Location: larnaca

Post by iacovos »

ωραίος ρε marie.δυνατή ψαρια.αμάν ακούεις το καμπανάκι τόσες φορες σε μια μέρα ανεβαίνει και αδρεναλίνη!!btw,gureukw κανένα φουσκωτό από 5m-5,5m.έχει κανένας tpt υπόψιν?
piranxas

krokodilos
Posts: 54
Joined: Mon Jan 08, 2007 7:45 am
Location: Λευκωσία
Contact:

Post by krokodilos »

iacovos wrote:wraios re marie.dunati psaria.aman akoueis to kampanaki toses fores se mia mera anevainei kai adrenalini!!btw,gureukw kanena fouskwto apo 5m-5,5m.exei kanenas tpt upopsin?
Τι budget έχεις; Στείλε μου π.μ.

gostas
Posts: 25
Joined: Wed Feb 14, 2007 6:48 am

Post by gostas »

Φίλε Νίκο(Lalouk) στη περιοχή παλια υπήρχε αρκετό ψάρι / Λίτσες,Κεφάλια,Ζαργάνες. Το Πήγαινε έλα με τις βάρκες και τα δίκτια δεν εχει μείνει τίποτα. Και το χειρότερο ,τα ψάρια έμαθαν την τροφή και δεν κοίτανε τα φυσικά δολώματα.
Νίκο έχεις χαθεί απο το ελληνικό ψάρεμα. Τι γίνετε?

lalouk
Posts: 25
Joined: Sat Feb 10, 2007 1:35 pm
Location: Λευκωσία
Contact:

Post by lalouk »

gostas wrote:Φίλε Νίκο(Lalouk) στη περιοχή παλια υπήρχε αρκετό ψάρι / Λίτσες,Κεφάλια,Ζαργάνες. Το Πήγαινε έλα με τις βάρκες και τα δίκτια δεν εχει μείνει τίποτα. Και το χειρότερο ,τα ψάρια έμαθαν την τροφή και δεν κοίτανε τα φυσικά δολώματα.
Νίκο έχεις χαθεί απο το ελληνικό ψάρεμα. Τι γίνετε?

Πρώτα απ'όλα , χαίρομαι που σε ακούω .....
Την λατρεύω την περιοχή αυτή , γιατί τυγχάνει να έχω ένα διαμέρισμα εκεί....
Δεν χάθηκα από το http://www.psarema.gr , κάθε άλλο , απλά προσπαθώ με την σειρά μου και εγώ να δυναμώσω αυτό το φόρουμ , γιατί πραγματικά νομίζω ότι μας χρειάζεται , και το χρειαζόμαστε.... :wink:
Κρατάτε τις Θάλασσες καθαρές!!
Μακριά από ψαροτροφές , και από κλουβίσια
ψάρια!!
Βλάπτουν σοβαρά την υγεία!!

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”