Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

ANTREAS GTR&PITBULL
Posts: 46
Joined: Tue May 07, 2013 6:16 am

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by ANTREAS GTR&PITBULL »

προχτεσινι εξορμισι 8μ.μ- 2π.μ
Attachments
2013-06-18 22.50.38.jpg
2013-06-18 22.50.38.jpg (1.81 MiB) Viewed 8697 times

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by plenom'metatopsarem? »

admin wrote:Αγαπητέ Αντι αν μπαίνει κάποιος καλόβουλα ή κακόβουλα στο φόρουμ και γράφει κάτι δέν σημαίνει ότι θα το δέσουμε ψηλό μαντίλη και θα το κρατάμε. Δηλαδή αν έβαζα εγώ μια φωτογραφία με 2 μυλοκόπια και έλεγα σας ότι τα έπιασα στην αθαλάσσα ήταν να στείλεις όλο σου το σόϊ να ψαρέψει στην αθαλάσσα???? Για όνομα του θεού το φόρουμ σε καμία περίπτωση δέν είναι εδώ για να στέλνει τον κόσμο ψάρεμα και εγώ προσωπικά είμαι ενάντια στου να λέει κάποιος τον ψαρότοπο του. Η έννοια του όρου ψάρεμα είναι να βρίσκεις και που είναι τα ψάρια όχι αν περιμένεις να σου πεί ο άλλος που θα παέις! Τώρα Αντώνη συνεχίζεις σε λάθος ύφος και πρόσεξε γιατί αν ενόμισες ότι μόνο εσύ μπορεις να απειλάς που τα τηλέφωνα είσαι γελασμένος. Την επόμενη φορά που θα σε κόψω μέσα στο φόρουμ να παραφέρεσαι θα κάνω επίσημη επιστολή πρός την δουλειά σου και όπως εσύ μου κάμνεις προβλήματα στην δουλειά μου θα σου κάνω και εγώ στην δική σου, έχω φυλαγμένες όλες σου τις δημοσιεύσεις και εσένα και του παρέα σου!! Επίσης Αντι την δημοσίευση την δική σου την έσβησα γιατί τα πράγματα θα έπερναν άλλες διαστάσεις και δέν ήθελα προκληθεί περαιτέρο αναστάτωση.Αντί να εκτονόσενστε μέσα απο τα φόρουμ σε βλακείες ελάτε να σας δώ αύριο έξω απο την βουλή. Θα έχει σίγουρα μεγάλα ψάρια :snooty: :snooty:
Επιτέλους σοβαρευτείτε λίγο, αστεία μπορούμε να κάνουμε μεταξύ μας με προσωπικά μηνύματα. Και υπάρχουν ειδών και ειδών πειράγματα στο ψάρεμα! Αν δεν κάνεις αστεία στο ψάρεμα , δεν είναι ψάρεμα. Αλλά ως ένα σημείο. Πολύ σωστά τα είπε ο admin και σκεφτείτε τα! Πήγε κανένας σας σήμερα στη Βούλή; Εμένα αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο από το τι έπιασε καθένας σας (μας) τον τελευταίο χρόνο, ή την τελευταία δεκαετία!

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by AggelosLRK »

plenom'metatopsarem? wrote:
admin wrote:Αγαπητέ Αντι αν μπαίνει κάποιος καλόβουλα ή κακόβουλα στο φόρουμ και γράφει κάτι δέν σημαίνει ότι θα το δέσουμε ψηλό μαντίλη και θα το κρατάμε. Δηλαδή αν έβαζα εγώ μια φωτογραφία με 2 μυλοκόπια και έλεγα σας ότι τα έπιασα στην αθαλάσσα ήταν να στείλεις όλο σου το σόϊ να ψαρέψει στην αθαλάσσα???? Για όνομα του θεού το φόρουμ σε καμία περίπτωση δέν είναι εδώ για να στέλνει τον κόσμο ψάρεμα και εγώ προσωπικά είμαι ενάντια στου να λέει κάποιος τον ψαρότοπο του. Η έννοια του όρου ψάρεμα είναι να βρίσκεις και που είναι τα ψάρια όχι αν περιμένεις να σου πεί ο άλλος που θα παέις! Τώρα Αντώνη συνεχίζεις σε λάθος ύφος και πρόσεξε γιατί αν ενόμισες ότι μόνο εσύ μπορεις να απειλάς που τα τηλέφωνα είσαι γελασμένος. Την επόμενη φορά που θα σε κόψω μέσα στο φόρουμ να παραφέρεσαι θα κάνω επίσημη επιστολή πρός την δουλειά σου και όπως εσύ μου κάμνεις προβλήματα στην δουλειά μου θα σου κάνω και εγώ στην δική σου, έχω φυλαγμένες όλες σου τις δημοσιεύσεις και εσένα και του παρέα σου!! Επίσης Αντι την δημοσίευση την δική σου την έσβησα γιατί τα πράγματα θα έπερναν άλλες διαστάσεις και δέν ήθελα προκληθεί περαιτέρο αναστάτωση.Αντί να εκτονόσενστε μέσα απο τα φόρουμ σε βλακείες ελάτε να σας δώ αύριο έξω απο την βουλή. Θα έχει σίγουρα μεγάλα ψάρια :snooty: :snooty:
Επιτέλους σοβαρευτείτε λίγο, αστεία μπορούμε να κάνουμε μεταξύ μας με προσωπικά μηνύματα. Και υπάρχουν ειδών και ειδών πειράγματα στο ψάρεμα! Αν δεν κάνεις αστεία στο ψάρεμα , δεν είναι ψάρεμα. Αλλά ως ένα σημείο. Πολύ σωστά τα είπε ο admin και σκεφτείτε τα! Πήγε κανένας σας σήμερα στη Βούλή; Εμένα αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο από το τι έπιασε καθένας σας (μας) τον τελευταίο χρόνο, ή την τελευταία δεκαετία!

Τι εγινε τελικα??

User avatar
LEONIDAS
Posts: 489
Joined: Thu Sep 27, 2007 2:37 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by LEONIDAS »

Κάστινγκ την περασμένη Τετάρτη στον Άγιο Θεόδωρο (το εννοώ δεν λέω παπαριές) από τις 1900 - 0000, 2 άτομα, 4 καλάμια, με δολώματα ακροβάτη και γαρίδα (μπας και βρεθεί καμιά τσιπούρα λέμε τώρα!!) αποτέλεσμα οι μουρμούρες της φωτογραφίας. Οι δυο ήταν πολύ καλές 30+ cm, η μια μέτρια και οι άλλες λίγο μικρότερες που κρατήθηκαν λόγω ανεπανόρθωτης ζημιάς μαζί με ένα σορκούι. Τα τσιμπήματα ακατάπαυστα και έγιναν release ακόμα 5-6 μουρμούρες μικρές. Ήταν από τις ωραιότερες βραδιές κάστινγκ, η θάλασσα τέλεια και τα ψάρια μας κράτησαν σε συνεχή εγρήγορση. Δεν προλάβαινες να πετάξεις καλάμι αμέσως τσιμπούσε. Μοναδικό άσχημο γεγονός ήταν τα ελικόπτερα της αστυνομίας και της πυροσβεστικής που έκαναν βυθίσεις δίπλα μας για ανεφοδιασμό νερού για την κατάσβεση της πυρκαγιάς που μαινόταν στην περιοχή Σκαρίνου - Χοιροκιτίας.
Attachments
Μουρμούρες 19 Ιουνίου 2013
Μουρμούρες 19 Ιουνίου 2013
DSC_0111.jpg (24.84 KiB) Viewed 7872 times
Το ψάρι θέλει υπομονή και το μ....νί κυνήγι.

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by belluga »

Επετουσαν ελικοπτερα την νυκτα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by plenom'metatopsarem? »

20:40 περίπου νυχτώνει. Αν τα παιδιά πήγαν και από τις 18:30 να στήσουν, σίγουρα τα είδαν. Και από το δρόμο όπως πήγαιναν.

Ωραία ψάρια παιδιά, μπράβο!

User avatar
LEONIDAS
Posts: 489
Joined: Thu Sep 27, 2007 2:37 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by LEONIDAS »

Φίλε είμασταν τζιαμέ κατά τες εξέμισι ως τες 8 οκτώ και κάτι επετούσαν ήταν σχεδόν τέλεια σκοτάδι ώσπου να σταματήσουν.
belluga wrote:Επετουσαν ελικοπτερα την νυκτα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Το ψάρι θέλει υπομονή και το μ....νί κυνήγι.

User avatar
LEONIDAS
Posts: 489
Joined: Thu Sep 27, 2007 2:37 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by LEONIDAS »

belluga wrote:Επετουσαν ελικοπτερα την νυκτα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ελπίζω να μεν είναι ειρωνικά που το λαλείς... Ότι εν πετούν νύκτα ξέρουμεν το φίλε.
Το ψάρι θέλει υπομονή και το μ....νί κυνήγι.

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by belluga »

LEONIDAS wrote:
belluga wrote:Επετουσαν ελικοπτερα την νυκτα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ελπίζω να μεν είναι ειρωνικά που το λαλείς... Ότι εν πετούν νύκτα ξέρουμεν το φίλε.
οι ρε φιλε κανενα ιχνος ειρωνιας απλως ξερω οτι σε περιπτωση πυρκαγιας με την δυση του ηλιου σταματα οποιαδηποτε προσπαθεια απο αερος!
Εν επροσεξα το ωραριο που εβαλες! ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by konstantinos kalogir »

LEONIDAS wrote:Κάστινγκ την περασμένη Τετάρτη στον Άγιο Θεόδωρο (το εννοώ δεν λέω παπαριές) από τις 1900 - 0000, 2 άτομα, 4 καλάμια, με δολώματα ακροβάτη και γαρίδα (μπας και βρεθεί καμιά τσιπούρα λέμε τώρα!!) αποτέλεσμα οι μουρμούρες της φωτογραφίας. Οι δυο ήταν πολύ καλές 30+ cm, η μια μέτρια και οι άλλες λίγο μικρότερες που κρατήθηκαν λόγω ανεπανόρθωτης ζημιάς μαζί με ένα σορκούι. Τα τσιμπήματα ακατάπαυστα και έγιναν release ακόμα 5-6 μουρμούρες μικρές. Ήταν από τις ωραιότερες βραδιές κάστινγκ, η θάλασσα τέλεια και τα ψάρια μας κράτησαν σε συνεχή εγρήγορση. Δεν προλάβαινες να πετάξεις καλάμι αμέσως τσιμπούσε. Μοναδικό άσχημο γεγονός ήταν τα ελικόπτερα της αστυνομίας και της πυροσβεστικής που έκαναν βυθίσεις δίπλα μας για ανεφοδιασμό νερού για την κατάσβεση της πυρκαγιάς που μαινόταν στην περιοχή Σκαρίνου - Χοιροκιτίας.
Αυτα είναι, ατε περκει φανουν σιγα σιγα οι μεγαλες μουρμουρες.. Φοιβοοοοοοοοοοοοοοο

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by plenom'metatopsarem? »

konstantinos kalogir wrote:
LEONIDAS wrote:Κάστινγκ την περασμένη Τετάρτη στον Άγιο Θεόδωρο (το εννοώ δεν λέω παπαριές) από τις 1900 - 0000, 2 άτομα, 4 καλάμια, με δολώματα ακροβάτη και γαρίδα (μπας και βρεθεί καμιά τσιπούρα λέμε τώρα!!) αποτέλεσμα οι μουρμούρες της φωτογραφίας. Οι δυο ήταν πολύ καλές 30+ cm, η μια μέτρια και οι άλλες λίγο μικρότερες που κρατήθηκαν λόγω ανεπανόρθωτης ζημιάς μαζί με ένα σορκούι. Τα τσιμπήματα ακατάπαυστα και έγιναν release ακόμα 5-6 μουρμούρες μικρές. Ήταν από τις ωραιότερες βραδιές κάστινγκ, η θάλασσα τέλεια και τα ψάρια μας κράτησαν σε συνεχή εγρήγορση. Δεν προλάβαινες να πετάξεις καλάμι αμέσως τσιμπούσε. Μοναδικό άσχημο γεγονός ήταν τα ελικόπτερα της αστυνομίας και της πυροσβεστικής που έκαναν βυθίσεις δίπλα μας για ανεφοδιασμό νερού για την κατάσβεση της πυρκαγιάς που μαινόταν στην περιοχή Σκαρίνου - Χοιροκιτίας.
Αυτα είναι, ατε περκει φανουν σιγα σιγα οι μεγαλες μουρμουρες.. Φοιβοοοοοοοοοοοοοοο
Εξαφανίστηκες κύριε, μεν γυρεύκεις και τα ρέστα! Έχει και πανσέληνο!!!! Τέλεια ρομαντική κατάσταση...ΓΙΑ ΣΦΥΡΝΕΣ! :lol: :lol: :lol:

goldsargus2
Posts: 7
Joined: Tue Jun 18, 2013 7:33 pm

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by goldsargus2 »

ΨΑΡΕΜΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΝΥΚΤΑ 22/6/13
by: Mylokopas :character-afro:

Τσιπουρες αλανιαρες με το δολωμα που χρησιμοποιηθηκε :shhh:

:auto-ambulance:
Attachments
996192_201510026673266_1538740114_n.jpg
996192_201510026673266_1538740114_n.jpg (15.87 KiB) Viewed 7414 times
17509_201511380006464_76138670_n.jpg
17509_201511380006464_76138670_n.jpg (14.29 KiB) Viewed 7412 times

User avatar
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Posts: 218
Joined: Tue Aug 31, 2010 5:44 pm
Location: ΛΕΜΕΣΣΟ

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by ΦΙΛΙΠΠΟΣ »

ΟΙ ΑΛΑΝΙΑΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ!!!!! ΤΣΑΜΠΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΤΑ ΔΟΛΩΜΑΤΑ ΑΥΤΕΣ ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΝ ΟΥΤΕ ΑΚΡΟΒΑΤΗ Η ΨΑΡΟΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΠΕΦΤΕΙ!!!
Ψαρεύω μόνο τις μέρες που τελειώνουν με ''Η'' !

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by mariosspinning »

δηλαδη φιλιππε αν σοθ τσιμπισει εννα τη ριξεισ μεσα παλε΄;
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by mikrosa »

mariosspinning wrote:δηλαδη φιλιππε αν σοθ τσιμπισει εννα τη ριξεισ μεσα παλε΄;
Ενοει ρε οτι εν αξιζει να πεταξεις ετσι λευτα σε σκουλουτσια για να ψαρεψεις το συγκεκριμενο ψαρι

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”