SIGN IN | REGISTER
Αρθρογραφία

ΑΚΤΗ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ ΣΚΑΦΟΣ ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ

Ψαρότοποι-"στέκκια"

Δημοσίευσηαπό marios » Τρί Μαρ 27, 2007 7:14 am

PANTIS έγραψε:re pedia enas apo tous agapimenous mou topous gia 4arema pu krata sorkous,kefalous,melanes,kourkousnes ine to limanaki tis agias triadas stin perioxi kapari.epia to paraskevosavatokiriako ala tpt.ine i pio asximi 4areftiki xronia. :(
:roll: ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ .ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΝΗΘΩΣ ΨΑΡΕΥΩ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΡΩΤΑΡΑ & ΑΓΙΑ ΝΑΠΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΨΑΡΕΥΕΙΣ ΣΕ ΝΕΚΡΑ ΘΑΛΑΣΣΑ!!ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΡΙΑ ΤΙΣ ΚΥΠΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΝΕ.
Άβαταρ μέλους
marios
Site Admin

Δημοσ.: 1784
Εγγραφη: Τρί Φεβ 13, 2007 5:53 pm
Τοποθεσια: Λ/σια.κ/κλι.

Δημοσίευσηαπό Greg » Τετ Αύγ 08, 2007 11:34 pm

Στην παραλια διπλα από το αεροδρόμιο τις Λάρνακας (προς πολύ, πίσω που κάτι clubs) επιάσαμε μερικά μεγάλα λαβράκια στο surfcasting και είχαμε και 2-3 κοψίματα

Εικόνα[/img]
Άβαταρ μέλους
Greg

Δημοσ.: 3067
Εγγραφη: Τρί Αύγ 07, 2007 3:54 pm
Τοποθεσια: by the sea

Δημοσίευσηαπό marios » Πέμ Αύγ 09, 2007 8:53 am

ωραίο ψάρι φιλε! καλοφάγωτο!! περισσότερες πληροφορίες πως ψαρεύτηκε? p.x δόλωμα, αγκίστρι, mmMisinas?
Άβαταρ μέλους
marios
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Greg » Πέμ Αύγ 09, 2007 12:17 pm

Το ψάρι το έπιασε ο φίλος μου που πήγαμε μαζί. Καλάμι 3,60m ,με casting weight 100-200gr. Μεσίνα μάνα 45ra, παράμαλλο 30ara με αγκίστρι 3ri "σασαμε". Βαρίδι 150 gr με το παράμαλλο πριν το βαρίδι, δόλωμα μικρό χέλι που είχε πιαστεί προηγούμενος σε φιλέτο από σαφρίδι.
Άβαταρ μέλους
Greg

Δημοσίευσηαπό lisha » Παρ Αύγ 10, 2007 4:26 pm

φιλε marie αν γνωρίζεις γιάτο τασία maris στην αγια νάπα που ψαρεύουν εκεί μέσα στη bali που φαίνεται στη φωτό η απέξω ?
lisha

Δημοσ.: 18
Εγγραφη: Σάβ Ιούλ 28, 2007 2:49 pm

Δημοσίευσηαπό marios » Παρ Αύγ 10, 2007 5:50 pm

lisha έγραψε:file marie an gnorizis giato tasia maris stin agia napa pou psareboun eki mesa sti bali pou fenete sti foto i ape3o ?
φιλε μου εξαρτάται πως ψαρεύεις και τι θέλεις. στοκόκκινοψαρεύουν μουρμούρες το βραδυ(casting) στο κίτρινοψαρεύουν με αντένα "κουρκουνες",σκάρους αυτή την εποχή,και αν κάνει και λίγο καιρό βγάζουν αξιόλογους "σορκους" και μελανές.. Εικόνα ελπίζω να βοήθησα PS: αν ψαρέψεις εκεί "ενιμεροσμας" για το αποτέλεσμα :wink:
Τελευταία επεξεργασία απο marios την Σάβ Αύγ 11, 2007 11:03 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
marios
Site Admin

Δημοσίευσηαπό lisha » Παρ Αύγ 10, 2007 6:07 pm

πιστεύω anta καταφέρω θα δοκιμάσω τι περιοχή "μεστουντες" μέρες k θα σε ενημερώσω γιάτο αποτέλσμα.μάλλον από βδομάδας η κυριακή που ξεκινούν k καλές μέρες:D
lisha

Δημοσ.: 18
Εγγραφη: Σάβ Ιούλ 28, 2007 2:49 pm

Δημοσίευσηαπό maratheftis » Παρ Αύγ 17, 2007 1:35 pm

παιδιά..άκουσα στο Λενιώς beach hotel ορόκλινη είναι καλά,"ψερεψε" κανένα εκεί?

επίσης όταν λέτε αεροδρόμια λάρνακας,,εννοείτε περιοχή μακένζι? η προς μενεού,,etc? που ακριβώς? διότι γνωρίζω ότι η θάλασσα εκεί δεν έχει βάθος
ΗΤΟΙ ΜΕΝ ΠΡΩΤΙΣΤΑ ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ
Άβαταρ μέλους
maratheftis

Δημοσ.: 217
Εγγραφη: Παρ Μαρ 23, 2007 4:03 pm
Τοποθεσια: Nicosia

Δημοσίευσηαπό marios » Παρ Αύγ 17, 2007 1:51 pm

maratheftis έγραψε:e pedia..akousa sto Lenios beach hotel oroklini ine kala,pserepse kanena eki?

episis otan lete aerodromia larnacas,,ennoite perioxi makenzi? i pros meneou,,etc? pou akrivos? dioti gnorizo oti i thalassa eki den exi vathos..?
sto lenios "lene"oti fanikan kopadia apo mourmoures arketa pio mesa apo tous kimato8ravstes,ego psarepsa 2 vradia den pira tipote!!prosopika otan leo aerodromio larnakas milo sigkekrimena gia tin perioxi apenanti apo to aerodromio pou einai i monada afalatosis sto terma pou einai ta telia tou aerodromiou,eki einai va8ia ta nera,exei kai proidopiitikes ntappeles pou to anaferoun. Εικόνα kai sto telefteo sou erotima gia to va8os apla sou anafero oti enas apo tous kaliteros psarotopous pou psarevo mexri kai 70,80 metra apo tin axth to va8os tou den kseperna to 1 metro :wink:
Τελευταία επεξεργασία απο marios την Παρ Αύγ 17, 2007 2:03 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
marios
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Greg » Παρ Αύγ 17, 2007 1:52 pm

maratheftis έγραψε:e pedia..akousa sto Lenios beach hotel oroklini ine kala,pserepse kanena eki?

episis otan lete aerodromia larnacas,,ennoite perioxi makenzi? i pros meneou,,etc? pou akrivos? dioti gnorizo oti i thalassa eki den exi vathos..?

Ego file mu ime apo lemeso.. piga psarema se mia paralia dipla apo to aerodromio (anatolika tou). opou eine para polu ksevathi
Άβαταρ μέλους
Greg

Δημοσίευσηαπό Pantera » Τετ Οκτ 17, 2007 3:04 pm

Κοπελλια ξερει κανενας να μου πει πως παμε στο ιχθυοτροφειο του Ακρωτηρκου η εστω να μου δωκει συντεταγμενες του τοπου???
Το πάθος μου στο γαλάζιο, η αγάπη μου στην στεριά...
Άβαταρ μέλους
Pantera

Δημοσ.: 54
Εγγραφη: Σάβ Αύγ 25, 2007 7:42 am
Τοποθεσια: Λεμεσός

Δημοσίευσηαπό no-nick » Τετ Οκτ 17, 2007 4:45 pm

Pantera έγραψε:Κοπελλια ξερει κανενας να μου πει πως παμε στο ιχθυοτροφειο του Ακρωτηρκου η εστω να μου δωκει συντεταγμενες του τοπου???

δεν ξερω αν το ακρωτηρι εχει ιχθυοτροφειο, αν ενοας το ιχθυοτροφειο του αγιου ερμογενη ειναι μετα την εκλησια αριστερα και θα το δεις στην αριστερη σου πλευρα μετα που 1-2 χιλιομετρα νομιζω.
Άβαταρ μέλους
no-nick

Δημοσ.: 898
Εγγραφη: Πέμ Φεβ 15, 2007 9:45 pm

Δημοσίευσηαπό Pantera » Τετ Οκτ 17, 2007 5:25 pm

Ναι ρε φιλε εν για εκεινο που λεω ...
Ξερεις καμμια πληροφορια για το βυθο ρευματα ορατοτητα κτλ... ???
Το πάθος μου στο γαλάζιο, η αγάπη μου στην στεριά...
Άβαταρ μέλους
Pantera

Δημοσ.: 54
Εγγραφη: Σάβ Αύγ 25, 2007 7:42 am
Τοποθεσια: Λεμεσός

Δημοσίευσηαπό no-nick » Τετ Οκτ 17, 2007 6:07 pm

Pantera έγραψε:Ναι ρε φιλε εν για εκεινο που λεω ...
Ξερεις καμμια πληροφορια για το βυθο ρευματα ορατοτητα κτλ... ???

την ψαρεψα 2-3 φορες μονο, θα ρωτησω ενα φιλο και θα σου πω, νομιζω ξερη πως ειναι εκει ο βυθος
Άβαταρ μέλους
no-nick

Δημοσ.: 898
Εγγραφη: Πέμ Φεβ 15, 2007 9:45 pm

thelo na piaso psariaaaaaaaaaaaa

Δημοσίευσηαπό shark23 » Παρ Νοέμ 16, 2007 8:53 pm

gia sas pedia. meta apo apotoxinosi apo to psarema gia 3 mines epistrepho. epidi ligous topous xero gia psarema an kanis exi tipota ipopsi tou gia zugi me antena as me voithisi.
liopetri exakoloutha na tsimpai?
shark23

Δημοσ.: 33
Εγγραφη: Παρ Μαρ 02, 2007 10:43 pm
Τοποθεσια: nicosia

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στην Ψάρεμα από ακτή

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

USEFUL LINKS

- Windfinder forecast
- CYCOFOS weather forcecast
- Google weather forcecast

Navionics Cyprus Maps

SISTER SITES

HUNT & SHOOT
MAGAZINE
CYPRUS YACHTING
MAGAZINE
MAGAZINES

Cyprus Fishing Magazine
P.O. Box 55329, 3821 Limassol, Cyprus | Telephone: +357 25577750 | e-mail: info@cyprusfishingmagazine.com

Copyright © Dacor Advertising & Media LTD 2012
Designed by Dacor