GREECE OPEN 2009

User avatar
zerocast
Posts: 10
Joined: Mon Nov 05, 2007 9:55 am

GREECE OPEN 2009

Post by zerocast »

Αγαπητοι φιλοι,
συναντηθηκα με τον Ευανθη στην Αθηνα(εκθεση) και μου ειπε για το ποσο καλα προχωρατε με το αθλημα των ριψεων.
Βεβαια αυτο ηταν κατι παραπανω απο σιγουρο λογω του δασκαλου,με την ευκαιρια αυτην θα ηθελα να σας ενημερωσω για τον διεθνη αγωνα που διοργανωνουμε(ο συλλογος ΦΑΡ) για 3η χρονια στην Θεσ/νικη.
Θα ηταν μεγαλη μας χαρα να σας δουμε στον αγωνα, να ριξουμε παρεα στο χωραφι και να ανταλαξουμε αποψεις.
Στον αγωνα θα συμμετεχουν μεγαλα ονοματα των ριψεων απο την Αγγλια.Οι ξενες συμμετοχες μεχρι στιγμης ειναι 12.
Το μονο σιγουρο ειναι οτι η εμπειρια ενος τετοιου αγωνα θα σας μεινει αξεχαστη.
Ο αγωνας ειναι στις 16-17 Μαιου στην Θεσ/νικη. (no-nick σε περιμενω) :D :D
περισσοτερες πληροφοριες στο www.far-hellas.gr

φιλικα
Μακης Κυριακιδης

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: GREECE OPEN 2009

Post by Someone »

Άτε Νίκο.

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: GREECE OPEN 2009

Post by admin »

Someone wrote:Άτε Νίκο.

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ.
Το λοιπόν για την συγκεκριμένη εκδήλωση το περιοδικό το ψάρεμα και τα μυστικά του προτείνει όπως συσταθεί Ανεπίσημη Εθνική Ομάδα Ρίψεων για να συμμετάσχουν στην εκδήλωση. Είμαστε διατεθειμένοι να καλύψουμε 50% των εξόδων των ατόμων που θέλουν να συμμετέχουν (Αεροπορικά εισιτήρια-Ξενοδοχείο)
Η επιλογή των ατόμων εάν πρόκειται για περισσότερα από δύο άτομα που ενδιαφέρονται θα γίνει σε αγώνα που θα διοργανώσουμε στα τέλη Απριλίου. όσοι ενδιαφέρονται να δηλώσουν συμμετοχή μέσο της ιστοσελίδας.
:clap: :clap: :clap:

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: GREECE OPEN 2009

Post by MariosK »

Μπράβο ρε Άριστε :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: !!!

Άτε Νο-nick περιμένουμεν να ρτεις πίσω με το κύπελλο :mrgreen: !!!

User avatar
zerocast
Posts: 10
Joined: Mon Nov 05, 2007 9:55 am

Re: GREECE OPEN 2009

Post by zerocast »

admin wrote:
Το λοιπόν για την συγκεκριμένη εκδήλωση το περιοδικό το ψάρεμα και τα μυστικά του προτείνει όπως συσταθεί Ανεπίσημη Εθνική Ομάδα Ρίψεων για να συμμετάσχουν στην εκδήλωση. Είμαστε διατεθειμένοι να καλύψουμε 50% των εξόδων των ατόμων που θέλουν να συμμετέχουν (Αεροπορικά εισιτήρια-Ξενοδοχείο)
Η επιλογή των ατόμων εάν πρόκειται για περισσότερα από δύο άτομα που ενδιαφέρονται θα γίνει σε αγώνα που θα διοργανώσουμε στα τέλη Απριλίου. όσοι ενδιαφέρονται να δηλώσουν συμμετοχή μέσο της ιστοσελίδας.
:clap: :clap: :clap:
Φοβερη κινηση!!!
αξιζουν πολλα συγχαρητηρια,
εαν θελετε μπορω να σας κανονισω το ξενοδοχειο
http://www.hit360.com/hotelheaven/en/default.htm
ολοι οι αθλητες θα μεινουν εδω.Ηδη ο συλλογος εχει κλεισει 12 δωματια.
Το ξενοδοχειο απεχει 3 λεπτα απο το γηπεδο του αγωνα
και 10 λεπτα απο το αεροδρομιο.

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: GREECE OPEN 2009

Post by no-nick »

Μακη εχει κυπελο και σε αυτον που θα ριξη τα λιγοτερα ? :) , ευχαριστω για την προσκληση αλλα δεν νομιζω τα μετρα που εχω να ειναι αρκετα ωστε να δικαιολογη συμετοχη σε μια τετια διωργανωση, ισως καπιος αλλος απο Κυπρο μπορη να συμετασχη, παντως σε περιπτωση που δεν βρεθουν τα ιδανικα ατομα θα ερθω σαν δημοσιογραφος του περιοδικου :) :)

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: GREECE OPEN 2009

Post by Someone »

(Να σημειωθεί ότι μετά την πτώση-κατάρριψη του αεροπλάνου των αγγλικών βάσεων στο Ακρωτήρι και επειδή οι έρευνες συνεχίζονται, ο Νίκος πρέπει να προσέχει στις δηλώσεις του)

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: GREECE OPEN 2009

Post by admin »

no-nick wrote:Μακη εχει κυπελο και σε αυτον που θα ριξη τα λιγοτερα ? :) , ευχαριστω για την προσκληση αλλα δεν νομιζω τα μετρα που εχω να ειναι αρκετα ωστε να δικαιολογη συμετοχη σε μια τετια διωργανωση, ισως καπιος αλλος απο Κυπρο μπορη να συμετασχη, παντως σε περιπτωση που δεν βρεθουν τα ιδανικα ατομα θα ερθω σαν δημοσιογραφος του περιοδικου :) :)
Αν ήταν να στείλω δημοσιογράφω πήγαινα και εγώ :D Φανταστείτε ότι με δύο σεμινάρια με τον Neil και βελτιωθήκατε αφάνταστα. Μόνο και μόνο η εμπειρίες γύρω απο κάποιους αθλητές που ασχολούνται αρκετά τον τελευταίων καιρό θα σας βοηθήσουν να βελτιωθείτε ακόμη περισσότερο. Αυτό είναι και σαν ερώτηση στον φίλο Μάκη αν και δέν τον γνωρίζω προσωπικά, πρίν 6-7 χρόνια υπήρχε ομάδα στην Ελλάδα για ρίψης? Υπήρχαν αθλητές? προπονητές? . όλοι απο κάπου ξεκίνησαν εγώ νομίζω η αρχή για την Κύπρο έγινε απλώς τώρα πρέπει να υπάρξει συνέχεια. Και αν δέν κάνω λάθος σε κάποιες ρίψεις τις οποίες μέτρησα εγώ προσωπικά είδα κάτι 158-170 μέτρα :shock: δέν νομίζω να είναι και τόσο άσχημο το ρίξιμο αυτό για'Πρωτάριδες'. Με έχουν πάρει είδη δύο άτομα τηλέφωνο που έδειξαν ενδιαφέρον , άτε κύριε nick πρέπει να αγωνιστείς για το εισητήριο. :dance:

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: GREECE OPEN 2009

Post by marios »

admin wrote:
no-nick wrote:, άτε κύριε nick πρέπει να αγωνιστείς για το εισητήριο. :dance:
:text-+1: :happy-cheerleaderkid:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: GREECE OPEN 2009

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Τα θερμα μου συγχαρητηρια στον Κο Αριστειδη και στο Περιοδικο για την προσφορα αυτη.
Η δικη μου γνωμη ειναι οτι θα πρεπει, παση θυσια, να πανε δυο ατομα και ισως και ενας συνοδος.
Το ξερουμε οτι δεν εχουμε ατομα που να μπορουν να φτασουν τις επιδοσεις του φιλου μου του Αντρεα του Σωτηροπουλου. Το να βρισκεσαι ομως σε ενα γηπεδο και να παιζεις με ανθρωπους που ειναι καταξιωμενοι στο αθλημα, μονο καλο μπορει να κανει. Η εμπειρια και οι γνωσεις που θα αποκτηθουν θα ειναι ανεπαναληπτες. Θα ειναι ο σπορος για το μελλον. Θα ειναι η αφορμη για το ξεκινημα της δικης μας ομαδας.
Το μυαλο μου παει πισω πριν μερικες δεκαετιες οταν καναμε τα πρωτα βηματα να δημιουργησουμε τις δικες μας ομαδες σκοπευσης. Πολυ λιγα ξεραμε. Οι πιο πολλοι ενοιωθαν μειονεκτικα κοντα σε αλλες καταξιωμενες Εθνικες ομαδες. Δεν φοβηθηκαμε ομως και δειτε που εφτασε σημερα η Κυπριακη Σκοπευση.
Προσωπικα αναλαμβανω να μιλησω με τον ΔΑΣΚΑΛΟ να βοηθηση οσο μπορει και να προπονηση τα ατομα που θα πανε. Θα τον εχουμε μαζι μας την ερχομενη βδομαδα απο τις 8 μεχρι τις 15 Απριλιου.
Μπορω επισης να μιλησω με καποιους φιλους εμπορους για να καλυψουν και καποιες αναγκες σε εξοπλισμο.
Και εγω με την σειρα μου, λεω οτι ο Κυριος Προεδρος ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ. Στο κατω κατω ειναι πρωτοπορος και εδωσε εμπνευση σε παρα πολλους απο εμας.
Επ'Ευκαιρια θελω να πω και ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον Μακη, τον Αποστολη ,τον Φωτη, τον Νικολα, τον Ακη και τα αλλα παιδια που καναμε παρεα το βραδυ του Σαββατου μετα την Εκθεση στην Αθηνα.
Τα λεμε.

User avatar
zerocast
Posts: 10
Joined: Mon Nov 05, 2007 9:55 am

Re: GREECE OPEN 2009

Post by zerocast »

admin wrote:
no-nick wrote:Μακη εχει κυπελο και σε αυτον που θα ριξη τα λιγοτερα ? :) , ευχαριστω για την προσκληση αλλα δεν νομιζω τα μετρα που εχω να ειναι αρκετα ωστε να δικαιολογη συμετοχη σε μια τετια διωργανωση, ισως καπιος αλλος απο Κυπρο μπορη να συμετασχη, παντως σε περιπτωση που δεν βρεθουν τα ιδανικα ατομα θα ερθω σαν δημοσιογραφος του περιοδικου :) :)
Αν ήταν να στείλω δημοσιογράφω πήγαινα και εγώ :D Φανταστείτε ότι με δύο σεμινάρια με τον Neil και βελτιωθήκατε αφάνταστα. Μόνο και μόνο η εμπειρίες γύρω απο κάποιους αθλητές που ασχολούνται αρκετά τον τελευταίων καιρό θα σας βοηθήσουν να βελτιωθείτε ακόμη περισσότερο. Αυτό είναι και σαν ερώτηση στον φίλο Μάκη αν και δέν τον γνωρίζω προσωπικά, πρίν 6-7 χρόνια υπήρχε ομάδα στην Ελλάδα για ρίψης? Υπήρχαν αθλητές? προπονητές? . όλοι απο κάπου ξεκίνησαν εγώ νομίζω η αρχή για την Κύπρο έγινε απλώς τώρα πρέπει να υπάρξει συνέχεια. Και αν δέν κάνω λάθος σε κάποιες ρίψεις τις οποίες μέτρησα εγώ προσωπικά είδα κάτι 158-170 μέτρα :shock: δέν νομίζω να είναι και τόσο άσχημο το ρίξιμο αυτό για'Πρωτάριδες'. Με έχουν πάρει είδη δύο άτομα τηλέφωνο που έδειξαν ενδιαφέρον , άτε κύριε nick πρέπει να αγωνιστείς για το εισητήριο. :dance:
Νικο θα μου επιτρεψεις να σου απαντησω με ερωτηση,
Γεννηθηκε κανεις που να ξερει τεχνικες και να ριχνει 200 μετρα?
απαντηση:Σαφως και ΟΧΙ.
Ολοι μας ανεξαιρετως ξεκινησαμε απο πολυ χαμηλοτερες επιδοσεις.
Ειναι τοσα πολλα αυτα που θα δεις και θα κρατησεις που δεν φτανουν ουτε 3 σεμιναρια.
Ασχολεισαι μικρο χρονικο διαστημα με τις ριψεις και σου δινεται η ευκαιρια συμμετοχης σε ενα τετοιο αγωνα.
Εγω περιμενα 2 χρονια....
Το σημαντικοτερο ειναι οτι εχετε ενα περιοδικο που σας στηριζει.....και δεν σας πολεμαει οπως εμας τους "ΨΑΡΑΔΕΣ ΤΟΥ ΧΩΡΑΦΙΟΥ" και χαιρομαι πολυ για σας.
Οι ριπτες ειναι μια μικρη "κοινωνια" οπου ο ενας βοηθαει τον αλλον χωρις ιχνος υπεροψιας και βεντετισμου.
Νικο μεσα απο τους αγωνες θα μαθεις να μην τρεμουν τα ποδια σου στην βαλβιδα και πιστεψε με εισαι σε θεση να συναγωνιστεις αλλους 10 αθλητες απο εδω με τις αντιστοιχες επιδοσεις.
Ξεκινησαμε το 2004, 15 τρελλοι.
Μετα απο 7 σεμιναρια με τον master , 2 Greece open και 12 αγωνες μπορω να σου πω με σιγουρια οτι αξιζει.
Ελπιζω να απαντησα και στον admin,αν οχι εδω ειμαστε.

ΥΓ1 μην ξεχασεις και το πανο του χορηγου σας για να το τοποθετησουμε στο γηπεδο.
Ευχομαι του χρονου να ερθουμε στην Κυπρο και να λαβουμε και εμεις μερος σε ενα αγωνα που θα διοργανωσετε.
Θα ειναι μεγαλη χαρα για εμας.
ΥΓ2 αλλωστε ο Neil θα ειναι στον αγωνα

φιλικα
Μακης

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: GREECE OPEN 2009

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Απο Καρδιας ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ στον Κο. Προεδρο, τον Αριστειδη και τον Γιωρκο τον Κατουντα :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΕΣ

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: GREECE OPEN 2009

Post by MariosK »

Καλό ταξίδι τζε καλή επιτυχία!!! :clap: :clap: :clap: :clap:

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: GREECE OPEN 2009

Post by Giorkos »

Να ευχηθώ τζαι γώ καλές Βολές τζαι ισσιαλλα να λειφτεί τη μισίνα η μηχανή :dance: :dance: :dance:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: GREECE OPEN 2009

Post by fISHANDCHIPS »

καλη επιτυχια στα παιδιά ....βασικά καλη εμπειρία 8-)
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”