ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by konstantinos kalogir »

Πολύ καλή η ιδέα σου απλά θέλει κάποια εξικοίωση με τον γάντζο. Εγώ συνήθως εν χρησιμοποιώ απόχη γιατί ψαρεύκω σε ομαλές παραλίες αλλά μετά την γκέλα προχτές με το μυλοκόπι που η απόχη ήταν άστητη μέσα στο αυτοκίνητο και το ψάρι μόλις εκόντευκε στα 3 μέτρα εμουλάρωνε εν να την έχω πάντα ανοιχτή. Αν είμουν μόνος μου τζίντη νύχτα, όπως είμαι συνήθως, ήταν να επάλευκα με το ψάρι ακόμα :lol: :lol:

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by (CyBasser) »

Στην περίπτωση μου τότε ούτε απόχη ούτε γάντζος με έσωναν, γιατί ήμουν σε δύσκολο σημείο ΜΟΝΟΣ μου. Το ψάρι πιάστηκε ενώ δύο άλλοι παρέες, ο ένας εκ των οποίων είναι στο φόρουμ (bassman) αποχωρούσαν και λόγω αέρα δεν άκουαν τα ουρλιαχτά μου. Δεν μπορούσα με τίποτε εκείνο το ψάρι να το ελέγξω για απόχη, αλλά και γάντζο να είχα ήταν τόσο γρήγορες και βίαιες οι κινήσεις του που μόνος μου δεν είχα την παραμικρή πιθανότητα.

Αν ήμουν σε αμμουδερή παραλία πιστεύω θα το έβγαζα τελικά τραβώντας το σιγά σιγά, εκτός αν έκοβε την μυσίνα. Αλλά σε βράχια να κρεμανταλίζομαι και να προσπαθώ να το βγάλω... Τελικά με ένα απότομο κατέβασμα του κεφαλιού έσπασε το καλάμι και στο τέλος κόπηκε η σχετικά χοντρή μάνα από την τριβή στα βράχια....
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by konstantinos kalogir »

Τωρά αν σου ξανατύχει κάτι παρόμοιο Παρασκευή ή Σάββατο νύχτα call me να φέρω απόχη, έτσι και αλλιώς πάνω κάτω στους ίδιους τόπους κυκλοφορούμε... :wink:

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by chrysanthos9 »

Φίλε cybasser στην περίπτωση σου το μονο που θα σε έσωζε θα ήταν μία μπαζούκα :lol: :lol:
Rememper always someone waiting for you at home

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”