1os ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ "CASTING TOURNAMENT"

MarinePlus
Posts: 79
Joined: Mon Sep 08, 2008 10:39 am

Re: 1os ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ "CASTING TOURNAMENT"

Post by MarinePlus »

admin wrote:
MarinePlus wrote:Παιδιά,

Καταρχήν σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον και για τις συμβουλές σας. Μέσα απο αρκετή σκέψη και τις δικές σας προτροπές και γνώμες η ιδέα είναι ο αγώνας να γίνει από τις 6 το απόγευμα μέχρι τις 1 το βράδυ. Θα πρέπει φυσικά να μαζευτούμε λίγο νωρίτερα για τα τυπικά. Κατά τις 1630 - 1700 και για την κλήρωση των θέσεων. Θα αναρτήσω τους κανονισμούς εδώ αρκετά σύντομα για αυτούς που δεν μπορούν να περάσουν από το μαγαζί. Στο θέμα του ανήλικου που θέλει να λάβει μέρος είναι οκ φτάνει να συνοδεύεται από κάποιο ενήλικα.

Στο θέμα δολωμάτων. Εμείς σαν εταιρία θα ετοιμάσουμε παραγγελεία για δόλωμα όπως κάνουμε έτσι και αλλιώς κάθε εβδομάδα. Αν κάποιος θέλει να πάρει από εμάς μπορεί να πάρει ένα τηλέφωνο να μας πεί τι θέλει. Δεν προκειται όμως να υποχρεώσουμε κανένα να χρησιμοποιήσει τα δικά μας δολώματα και όυτε να το χρησιμοποιήσουμε σαν όρο του διαγωνισμού.

Στο θέμα δήλωσης συμμετοχών, αν είναι εντάξει με το φόρουμ και τον Πανίκο μπορείται να δηλώνετε ομάδες εδώ αλλα σας παρακαλώ πάρτε και ένα τηλέφωνο.

Περισσότερα σύντομα με την ανάρτηση των κανονισμών
Ποιον Πανίκο? Επαραγνωνίσαμε τον εκλελεγμένο Πρόεδρο του Φόρουμ και ζητούμε άδεια που τους υπαλλήλους :?: :?: :twisted: :twisted: Το ΝΑΙ και το ΟΪ τούτου του φόρουμ εν ο ΝΟ-ΝΙCK , οι να ξαναπείτε έτσι πελλάρα τσε εν να έχουμε πρόβλημα :mrgreen:
Έγινε. Απολογούμε. :D ΝΟ-ΝΙCK? τι λες?

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: 1os ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ "CASTING TOURNAMENT"

Post by marios »

MarinePlus wrote:Παιδιά,

Καταρχήν σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον και για τις συμβουλές σας. Μέσα απο αρκετή σκέψη και τις δικές σας προτροπές και γνώμες , Θα αναρτήσω τους κανονισμούς εδώ αρκετά σύντομα για αυτούς που δεν μπορούν να περάσουν από το μαγαζί..
Περισσότερα σύντομα με την ανάρτηση των κανονισμών
Σχετικά με τους κανονισμούς θα μπορούσαν να βοηθήσουν και αυτά: A` υποχρεωτική χρήση shock leaders σε όσους θα χρησιμοποιήσουν μολύβια από 100gr και πάνω- B` τουλάχιστο 12 μετρα πλάτος ψαρεφτρα για κάθε ζευγάρι - - C`μίνιμουν size αγκίστρια νούμερο 4 το πολύ πολύ 6 - D`θα μπορούν να χρησιμοποιηθούν μαλαγροτες? αν ναι να απαγορευτεί η χρήση μαγροματος με "ψαροτροφι" - E` Nα υπάρχει σχετικό φυλλάδιο με τα επίσημα επιτρεπόμενα μεγέθη ψαριών !.. http://www.cyprusfishingmagazine.com/fo ... ?f=1&t=343
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

Panikos

Re: 1os ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ "CASTING TOURNAMENT"

Post by Panikos »

Μαριε μπράβο για τα πιο πάνω , πολύ σημαντικά για την διεξαγωγή ενός διαγωνισμού

κάνω αρχή με τι δήλωση ομάδας για το διαγωνισμό που όταν δείτε ποιον θα έχω μαζί μου θα καταλάβετε ότι χάσατε από τώρα


Panikos+No-nic . όνομα ομάδας :arrow: NO-CASE :D

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: 1os ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ "CASTING TOURNAMENT"

Post by (CyBasser) »

Δεν ξέρω ακόμη αν θα μπόρω να συμμετάσχω, αλλά πρέπει να ρωτήσω. Τα ψάρια τι θα γίνουν? Σαν διαγωνισμός εισηγούμαι να εφαρμοστεί catch and release - τόσο για να μην προκληθεί επιβάρυνση στην περιοχή, όσο και για να δοθεί καλό παράδειγμα, ειδικά στα νεώτερα παιδιά :D :D :D . Ψάρια μπορούμε να κρατούμε στις ιδιωτικές μας εξορμήσεις, μπορούμε σε μια εξιδεικευμένη περίπτωση να κάνουμε catch and release :roll: :roll: :roll:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: 1os ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ "CASTING TOURNAMENT"

Post by caveman »

CyBasser... πολλά ωραία θα ήταν να ελευθερόνουμε τα ψάρια πίσω, αλλά, μια τέτεια υπόθεση απετή πολλύ περισσότερη οργάνοση που δεν ξέρουμε αν θα ήθελαν οι διοργανοτές να επομιστούν.

Θα ήθελα τζαιγώ νάρτω... τώρα νάβρω ζευγάρι να κάνουμε ομάδα :D
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: 1os ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ "CASTING TOURNAMENT"

Post by admin »

caveman wrote:CyBasser... πολλά ωραία θα ήταν να ελευθερόνουμε τα ψάρια πίσω, αλλά, μια τέτεια υπόθεση απετή πολλύ περισσότερη οργάνοση που δεν ξέρουμε αν θα ήθελαν οι διοργανοτές να επομιστούν.

Θα ήθελα τζαιγώ νάρτω... τώρα νάβρω ζευγάρι να κάνουμε ομάδα :D
Να πάμε μαζί Χαμπή μου .. ο ένας να ελέγχει τα καλάμια τσε ο άλλος την φωτογραφική τσε να αλλάσουμε. όποιος θέλει να τον φκάλουμε φωτογραφία με το ψάρι που έπιασε πρέπει μετά την φωτογραφία να μας το διά αν θέλει να μπεί στο περιοδικό και το φόρουμ :idea: :idea: Εν χάνουμε με τίποτε. τσε φυσικά ξέρεις ο πρόεδρος τυγχάνει διαφορετκικής μεταχείρισης :wink:

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: 1os ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ "CASTING TOURNAMENT"

Post by caveman »

admin wrote: Εν χάνουμε με τίποτε. τσε φυσικά ξέρεις ο πρόεδρος τυγχάνει διαφορετκικής μεταχείρισης :wink:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Πολλά ωραία :D :D η νίκη(τζαι πρωτάθλημα ΤΖΑΙ κύπελλο :twisted: :twisted: ) είναι στο χέρι μας !!!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: 1os ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ "CASTING TOURNAMENT"

Post by (CyBasser) »

caveman wrote:CyBasser... πολλά ωραία θα ήταν να ελευθερόνουμε τα ψάρια πίσω, αλλά, μια τέτεια υπόθεση απετή πολλύ περισσότερη οργάνοση που δεν ξέρουμε αν θα ήθελαν οι διοργανοτές να επομιστούν.
Με θέληση γίνεται... 2 κριτές με μέτρο / ζυγαριά / σημειωματάριο είναι ότι χρειάζεται. Άλλωστε είναι απίθανο να βγαίνουν ψάρια με τέτοιους ρυθμούς που να μην προλαμβάνουν 2 κριτές να ελέγχουν την κατάσταση! Ξέρω ότι σε κάποιους υποψήφιους συμμετέχοντες ίσως να μην αρέσει η ιδέα, αλλά οφείλω να κάνω την εισήγηση :) :) :)
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: 1os ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ "CASTING TOURNAMENT"

Post by konstantinos kalogir »

[quote="(CyBasser)"]Δεν ξέρω ακόμη αν θα μπόρω να συμμετάσχω, αλλά πρέπει να ρωτήσω. Τα ψάρια τι θα γίνουν? Σαν διαγωνισμός εισηγούμαι να εφαρμοστεί catch and release - τόσο για να μην προκληθεί επιβάρυνση στην περιοχή, όσο και για να δοθεί καλό παράδειγμα, ειδικά στα νεώτερα παιδιά :D :D :D . [quote][quote]

Έχω την ίδια άποψη με τον κ.Ρολάνδο, βασικά το σημαντικό είναι να περάσουμε καλά αλλά ας σεβαστούμε και λίο την περιοχή...Έτσι και αλλιώς εν νομίζω να εν τόσο δύσκολο να εφαρμοστεί κάτι τέτοιο, ιδικά αν προβληθεί και που το περιοδικό εν να κάμει πολλά μεγάλο καλό...

User avatar
ps1xas
Posts: 290
Joined: Tue Sep 04, 2007 9:47 pm

Re: 1os ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ "CASTING TOURNAMENT"

Post by ps1xas »

εν νομίζω να φκουν και πολλά ψαρια :P :P :P :P

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: 1os ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ "CASTING TOURNAMENT"

Post by (CyBasser) »

ps1xas wrote:εν νομίζω να φκουν και πολλά ψαρια :P :P :P :P
Άσχετο! Υπάρχουν πολλά θετικά στο να γίνει με catch and release. Μόνο η καλή και θετική εικόνα των ερασιτεχνών που θα βγεί έξω στην σημερινή εποχή που το ψάρεμα έχει τόσα προβλήματα κάτι αξίζει! Σκεφτείτε το λίγο και ελπίζω και οι διοργανωτές να το σκεφτούν. Η εισήγηση μένει στο τραπέζι....
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
largemouth
Posts: 506
Joined: Tue Sep 18, 2007 1:25 pm

Re: 1os ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ "CASTING TOURNAMENT"

Post by largemouth »

Θα συμφωνήσω και εγώ με το C&R.Μονο το ζευγάρι μου λείπει.Θα έρτω με τον Greg αλόπως.Αν δέχετε φυσικά γιατι οι γεριμίες εν πολλές :twisted: :twisted:
Waiting for the perfect storm

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: 1os ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ "CASTING TOURNAMENT"

Post by Greg »

largemouth wrote:Θα συμφωνήσω και εγώ με το C&R.Μονο το ζευγάρι μου λείπει.Θα έρτω με τον Greg αλόπως.Αν δέχετε φυσικά γιατι οι γεριμίες εν πολλές :twisted: :twisted:

αν ειχα καλαμι για ετσι ψαρεμα ηταν να παω :).... μονο μηχανουες εχω
Esox Lucius

User avatar
largemouth
Posts: 506
Joined: Tue Sep 18, 2007 1:25 pm

Re: 1os ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ "CASTING TOURNAMENT"

Post by largemouth »

Παρε το κόκκινο το dam :twisted: :twisted: :twisted:
Waiting for the perfect storm

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: 1os ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ "CASTING TOURNAMENT"

Post by konstantinos kalogir »

ps1xas wrote:εν νομίζω να φκουν και πολλά ψαρια :P :P :P :P
Ε οι τζαι έτσι!!! Θετική ενέργεια και εν να πιάσουμε και ψάρκα!! :lol:
Πάντως προσωπικά εν να τα κάμω release τζαι ας μεν τα μετρήσουν...

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”