Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by marios »

Greg wrote:εσυρα την μιση στο φουρνο...τωρα να δουμε τι αποτελεσμα θα βγει
:?: :?: :?:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by plenom'metatopsarem? »

κοπέλες και κοπέλια?
Κάποιος πριν καιρό μου είχε γράψει για ένα κινητό αδιάβροχο! Εν βρίσκω το ποστ δυστυχώς! Αν μπορεί να μου το ξαναστείλει παρακαλώ!
Α! Και να σας πω πως το κινητό μου άφηκε μας χρόνους, επήεν σπονδή στη θάλασσα! :(
Υπο άλλες περιστάσεις θα χαιρόμουν ,αλλά είχα περασμένες επαφές και το ημερολόγιο με σημειώσεις για τη δουλειά, άρα καταλαβαίνετε. Θα επικοινωνήσω με τους γνωστούς αν και όταν καταφέρω κάτι με τα νούμερα!

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by sea-hunter »

Keep Walking...Keep Fishing!!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by Greg »

marios wrote:
Greg wrote:εσυρα την μιση στο φουρνο...τωρα να δουμε τι αποτελεσμα θα βγει
:?: :?: :?:
εκαμα και την αλλη μιση στο φουρνο... ηταν θεσπεσια !
Esox Lucius

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by plenom'metatopsarem? »

ευχαριστώ!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by MariosK »

Greg wrote:Θελω να ρωτησω ποιοι ειναι οι 'καλυτεροι' τροποι για να μαγειρεψουμε σφυριδες και πινκες ποιοι γνωριζουν?
Φίλε την άλλη φορά την πίγκαν δοκίμαστην στα κάρβουνα. Έκαμα μιαν την Κυριακή τζε ακόμα τρέχουν τα σάλλια μου :drool: :drool: :drool: .

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by fISHANDCHIPS »

MariosK wrote:Φίλε την άλλη φορά την πίγκαν δοκίμαστην στα κάρβουνα. Έκαμα μιαν την Κυριακή τζε ακόμα τρέχουν τα σάλλια μου :drool: :drool: :drool: .
Ειπες μας το με πλάγιο τρόπο οτι έπιασες πιγγα και επόσταρες την που τα πλάγια, ως κουβέντα του καφενέ,άλλη φορά στα αποτελέσματα και να επισυνάπτεται με φώτο
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by MariosK »

fISHANDCHIPS wrote:
MariosK wrote:Φίλε την άλλη φορά την πίγκαν δοκίμαστην στα κάρβουνα. Έκαμα μιαν την Κυριακή τζε ακόμα τρέχουν τα σάλλια μου :drool: :drool: :drool: .
Ειπες μας το με πλάγιο τρόπο οτι έπιασες πιγγα και επόσταρες την που τα πλάγια, ως κουβέντα του καφενέ,άλλη φορά στα αποτελέσματα και να επισυνάπτεται με φώτο
Απλά έφερε το η κουβέντα του καφενέ ρε :shifty:. Ο Greg δηλαδή να πιστέψω εγόρασεν την? :lol:

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by Greg »

Τα καρβουνα δεν τα συμπαθω διοτι ουλλα τα ψαρκα πιανουν την ιδια γευση πανω τους ή χανουν την (ουτε ο μαστρε χαμπης δεν με επεισε με τη μαγειρικη του και μεν μου συναφερεται λαδολεμενα κτλ). Το μονο πραμα που μου αρεσκει πανω στο καρβουνο εν ο σχοιρος. γιαυτο ρωτησα για συνταγες :)

Η σφυριδα :whistle: εκοστησε μου 24 ευρο
Esox Lucius

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by psarakas »

fISHANDCHIPS wrote:
MariosK wrote:Φίλε την άλλη φορά την πίγκαν δοκίμαστην στα κάρβουνα. Έκαμα μιαν την Κυριακή τζε ακόμα τρέχουν τα σάλλια μου :drool: :drool: :drool: .
Ειπες μας το με πλάγιο τρόπο οτι έπιασες πιγγα και επόσταρες την που τα πλάγια, ως κουβέντα του καφενέ,άλλη φορά στα αποτελέσματα και να επισυνάπτεται με φώτο
+1
Greg wrote:Τα καρβουνα δεν τα συμπαθω διοτι ουλλα τα ψαρκα πιανουν την ιδια γευση πανω τους ή χανουν την (ουτε ο μαστρε χαμπης δεν με επεισε με τη μαγειρικη του και μεν μου συναφερεται λαδολεμενα κτλ). Το μονο πραμα που μου αρεσκει πανω στο καρβουνο εν ο σχοιρος. γιαυτο ρωτησα για συνταγες :)

Η σφυριδα :whistle: εκοστησε μου 24 ευρο
ναι ναι
catch and release

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by fISHANDCHIPS »

MariosK wrote:Απλά έφερε το η κουβέντα του καφενέ ρε :shifty:. Ο Greg δηλαδή να πιστέψω εγόρασεν την? :lol:
Ο Γρηγόρης αν εμπόρεν, ηταν να βάλει ερωτηματικό στην θέση της φωτογραφιας του πας την ταυτοτητα :lol: :lol: :lol:
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by MariosK »

Greg διαφωνώ μαζί σου για το κάρβουνο αλλά δεν θα ασχοληθώ να σε πίσω.

P.S. Πετρή, πελλός που ξανα ανοίει το στόμα του :P.

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Προσωπικα προτιμω την Σφυριδα ΒΡΑΣΤΗ :idea:

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by Greg »

fISHANDCHIPS wrote:
MariosK wrote:Απλά έφερε το η κουβέντα του καφενέ ρε :shifty:. Ο Greg δηλαδή να πιστέψω εγόρασεν την? :lol:
Ο Γρηγόρης αν εμπόρεν, ηταν να βάλει ερωτηματικό στην θέση της φωτογραφιας του πας την ταυτοτητα :lol: :lol: :lol:
axaxaxa good one! Ταχα ειμαι μυστικοπαθεις?

Ετσι και αλλιως τζινος ο μακρυμαλλης γενας που εχει πανω στην ταυτοτητα δεν μου μοιαζει καθολου :twisted:
Esox Lucius

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by caveman »

Τελικά... δεν έχει ψάρι η Κύπρος ή είμαστε ανυπόθετοι σαν ψαράδες??? :think: :think: :think: :lol: :lol:

Ο Φράνκο, ένας φίλος που την Ιταλία, όποτε έρτει δακάτω χειμερινούς μήνες φορτώνετε ψάρι με το match rod & feeder rod. Έτσι και φέτος... ήρτε πριν λίγες μέρες, πρώτο ψάρεμα προχτές = 10 λαβράκια από 600γρ. μέχρι 2.5κιλά & μια τσιππούρα μισόκιλη :o :shock: έκαμεν ούλλους τους παρεβρισκόμενους ψαράδες να νομίζουν ότι εσπάσαν τα δίχτυα αλλά για κάποιο μαγικό λόγο κανένας άλλος δεν έβγαζε τίποτα :lol: :lol: :lol: στο τέλος έφυγε νωρίς διότι ελύσαν τα νεύρα του που εκάτσαν 500 κουρούπεττοι(κροκόδειλοι) πας την κελλέν του να δουν τι κάμνει :lol: :lol: μέσα στις επόμενες ώρες εγέμεοσε ο χώρος αντενάριδες που εγυρέφκαν τα κλουβίσια :lol: :lol: :lol: αλλά φυσικά εν έπιασε κανένας τίποτε :lol:
Δεύτερο ψάρεμα σήμερα = 4 λαβράκια από 400γρ μέχρι κιλό και μια τσιπούρα 400ρα :o

Θα είναι δακάτο μέχρι την άλλη βδομάδα.... θέλω να δω τι άλλο θα φκάλει ο καθηγητής!!! :dance:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”