Λιμνι ΜΑΓΚΛΗ

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Λιμνι ΜΑΓΚΛΗ

Post by Someone »

Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθούν τα λόγια μου (θα προσπαθήσω να εξηγηθώ όσο πιο "καθαρά" γίνεται):
Οι τωρινοί Λευκωσιάτες δήμαρχοι δεν έχουν υπόθεση.
Απο τη δήμαρχο Λευκωσίας, μέχρι τους υπόλοιπους.

Θωρώ τη Λευκωσία να κατακλύζεται που άσχετα έργα, που δε βλέπω να προσφέρουν οποιαδήποτε βελτίωση στην ποιότητα ζωής του κόσμου.
Πιάσε νέο κτίριο βουλής τζιαι πήεννε στο τερατούργημα-καθεδρικό ναό που θέλουν να κάμουν στην παλιά πόλη.

Σάννα τζιαι ο Λευκωσιάτης θέλει να θωρεί μπετον γυρώ του, άτε τζιαι λλίο γυαλί-μέταλλο. Βασικά νιώθω ότι θέλουν οι "άρχοντες" να κινηθεί το μεγάλο κεφάλαιο, να γίνουν έργα εκατοντάδων εκατομμυρίων τζιαι στα παπάρια τους ο κοσμάκης. Η εκκλησία τζιαι οι μεγαλοεργολάβοι πάνω απ'όλα.

Στεκκούθκια όμορφα όπως η πλατεία Φανερωμένης χαρακτηρίζονται "κέντρα αντιεξουσιαστικών ομάδω" ή "γκέτο" τζιαι αμέσως αππώνονται οι κοτζιάκαρες (τζιαι τζιήνοι που τες κουρτίζουν) τζιαι φωνάζουν για κάθαρση τζιαι νέους ναούς (σάννα τζιαι ελειφτήκαμε τις εκκλησιές μες την Κύπρο).

Εν κρίμα. Κάποτε η Λευκωσία ήσιε τα φόντα να γίνει κουκλί (γραμμικό πάρκο, Αθαλάσσα, λαϊκή γειτονιά) τζιαι εκατάντησε...σκατά.

Αν αφήκετε τον Κύκκου να καπαρτίζει με τούντο τρόπο, να είσαστε σίουρι ότι θα φάει τζιαι το μετόχι με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Τούτοι θωρούν τα ευρώ τζιαι αρχίζουν τα κύριε ελέησον τζιαι τα αμήν.

Αυτά τζιαι οι πιό κοντα στην εκκλησία που μένα, να με συγχωρούν.

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Λιμνι ΜΑΓΚΛΗ

Post by caveman »

Έχει απόλυτο δίκιο ρε Μιχάλη!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: Λιμνι ΜΑΓΚΛΗ

Post by Tryfon »

Someone wrote:Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθούν τα λόγια μου (θα προσπαθήσω να εξηγηθώ όσο πιο "καθαρά" γίνεται):
Οι τωρινοί Λευκωσιάτες δήμαρχοι δεν έχουν υπόθεση.
Απο τη δήμαρχο Λευκωσίας, μέχρι τους υπόλοιπους.

Θωρώ τη Λευκωσία να κατακλύζεται που άσχετα έργα, που δε βλέπω να προσφέρουν οποιαδήποτε βελτίωση στην ποιότητα ζωής του κόσμου.
Πιάσε νέο κτίριο βουλής τζιαι πήεννε στο τερατούργημα-καθεδρικό ναό που θέλουν να κάμουν στην παλιά πόλη.

Σάννα τζιαι ο Λευκωσιάτης θέλει να θωρεί μπετον γυρώ του, άτε τζιαι λλίο γυαλί-μέταλλο. Βασικά νιώθω ότι θέλουν οι "άρχοντες" να κινηθεί το μεγάλο κεφάλαιο, να γίνουν έργα εκατοντάδων εκατομμυρίων τζιαι στα παπάρια τους ο κοσμάκης. Η εκκλησία τζιαι οι μεγαλοεργολάβοι πάνω απ'όλα.

Στεκκούθκια όμορφα όπως η πλατεία Φανερωμένης χαρακτηρίζονται "κέντρα αντιεξουσιαστικών ομάδω" ή "γκέτο" τζιαι αμέσως αππώνονται οι κοτζιάκαρες (τζιαι τζιήνοι που τες κουρτίζουν) τζιαι φωνάζουν για κάθαρση τζιαι νέους ναούς (σάννα τζιαι ελειφτήκαμε τις εκκλησιές μες την Κύπρο).

Εν κρίμα. Κάποτε η Λευκωσία ήσιε τα φόντα να γίνει κουκλί (γραμμικό πάρκο, Αθαλάσσα, λαϊκή γειτονιά) τζιαι εκατάντησε...σκατά.

Αν αφήκετε τον Κύκκου να καπαρτίζει με τούντο τρόπο, να είσαστε σίουρι ότι θα φάει τζιαι το μετόχι με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Τούτοι θωρούν τα ευρώ τζιαι αρχίζουν τα κύριε ελέησον τζιαι τα αμήν.

Αυτά τζιαι οι πιό κοντα στην εκκλησία που μένα, να με συγχωρούν.
Ετσι είναι...:(
Δυστιχως εμείς οι Κυπραιοι ενεμαθαμε να θορούμε το μέλλουσο συμφέρον αλλα οτι αρπαξει το σιερι μας τώρα τζαι βλεπουμεν!! :evil:
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

haris
Posts: 70
Joined: Sun Jul 04, 2010 12:03 pm

Re: Λιμνι ΜΑΓΚΛΗ

Post by haris »


User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Λιμνι ΜΑΓΚΛΗ

Post by angiec »

ΔΕΝ μπορούμε σαν Σύνδεσμος να κάνουμε κάτι ,με άλλα κατάλληλα τμήματα :?: :?: :evil: :evil: Δεν μπορούν οι ΟΠΟΙΟΙ να σβήνουν τώρα τις αναμνήσεις του κόσμου.Εγώ πήγαινα με το ποδήλατο από Άγιο Δομέτιο εκεί και η διαδρομή ήταν όλη με κυπαρίσια ευκαλίπτους ,φανταστήτε την Άνοιξη που ήταν ολοπράσινη η περιοχή αφού ήταν όλα οικόπεδα.Μέχρι και μανιτάρια μαζεύαμε.Την Δευτέρα της Καθαρής ήταν ο τόπος που πήγαινε όλος ο κόσμος της περιοχής,ήταν όλα χωράφια και η ΛΙΜΝΗ ήταν η όλη ΟΜΟΡΦΙΑ συνδιασμένη με τα τεράστια δέντρα.

haris
Posts: 70
Joined: Sun Jul 04, 2010 12:03 pm

Re: Λιμνι ΜΑΓΚΛΗ

Post by haris »

angiec wrote:
ΔΕΝ μπορούμε σαν Σύνδεσμος να κάνουμε κάτι ,με άλλα κατάλληλα τμήματα :?: :?: :evil: :evil: Δεν μπορούν οι ΟΠΟΙΟΙ να σβήνουν τώρα τις αναμνήσεις του κόσμου.Εγώ πήγαινα με το ποδήλατο από Άγιο Δομέτιο εκεί και η διαδρομή ήταν όλη με κυπαρίσια ευκαλίπτους ,φανταστήτε την Άνοιξη που ήταν ολοπράσινη η περιοχή αφού ήταν όλα οικόπεδα.Μέχρι και μανιτάρια μαζεύαμε.Την Δευτέρα της Καθαρής ήταν ο τόπος που πήγαινε όλος ο κόσμος της περιοχής,ήταν όλα χωράφια και η ΛΙΜΝΗ ήταν η όλη ΟΜΟΡΦΙΑ συνδιασμένη με τα τεράστια δέντρα.

φιλε πιστεύω πως οι κάτοικοι τις περιοχής μπορούν να επηρεάσουν περισσότερο από εμάς. ο τοπικός δήμος και οι κάτοικοι του σίγουρα έχουν μεγαλύτερη επιρροή από εμάς τους ψαράδες. αν ο δήμος το θέλει πραγματικά τότε μπορεί να "καταφeρουν" να κρατήσουν το φυσικό της περιοχής. εμείς τι να κάνουμε? να πούμε ότι θα γίνουμε μουσουλμάνοι???? :twisted:

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Λιμνι ΜΑΓΚΛΗ

Post by fISHANDCHIPS »

... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Λιμνι ΜΑΓΚΛΗ

Post by caveman »

Έπρεπε να τα εγράφαν πιο γρήγορα, που εχτές, πολλοί που μας αν το εξέρεραν ίσως να επηέναν να συμμετάχουν!!!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Λιμνι ΜΑΓΚΛΗ

Post by angiec »

Προς όλους τους Δημότες Λακατάμιας ΣΧΕΤΙΚΆ ΜΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ ΛΙΜΝΗΣ ΜΑΓΓΛΗ.Εγώ νομίζω να πάμε όσοι από μας μπορούν μια δυναμική ομάδα.Εκείνο που δεν γνωρίζω αν αυτή η πρόσκληση δόθηκε και σε άλλους δήμους η μόνο για Λακατάμια.
Attachments
-0328.JPG
-0328.JPG (861.65 KiB) Viewed 5028 times

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Λιμνι ΜΑΓΚΛΗ

Post by angiec »

Μπορεί η ανακοίνωση να γράφει για τους δημότες της Λακατάμιας αλλά δεν παύει να είναι θέμα όλων μας .Βλέπω ότι δεν ανταποκρίθηκε ούτε ένας από το φόρουμ ενώ πριν λίγο καιρό φώναζαν αρκετοί.Δεν πειράζει. :evil: :cry:

Christoscy
Posts: 46
Joined: Sat Oct 23, 2010 10:21 am

Re: Λιμνι ΜΑΓΚΛΗ

Post by Christoscy »

Εγω μαλλον θα παω.
Οπιοσ μπορεί θα ειναι καλα να παρευρεθεί. Ίσως να ειναι η αρχη για διάλυση αρκετών λιμνών και πνευμόνων πρασίνου.

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Λιμνι ΜΑΓΚΛΗ

Post by caveman »

Έχει μέρες ακόμα Άντζη, πολλοί ίσως να μην το είδαν ακόμη :) Εγώ θα έρθω, αν έχει κανένα άλλο που Λεμεσό να κανονίσουμε να πάμε μαζί :wink:
Άντζη, εγώ λέω να ψαρέψουμε τζιόλας!! Άκουσα έχει μεγάλους κάττους
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Λιμνι ΜΑΓΚΛΗ

Post by (CyBasser) »

caveman wrote:Έχει μέρες ακόμα Άντζη, πολλοί ίσως να μην το είδαν ακόμη :) Εγώ θα έρθω, αν έχει κανένα άλλο που Λεμεσό να κανονίσουμε να πάμε μαζί :wink:
Άντζη, εγώ λέω να ψαρέψουμε τζιόλας!! Άκουσα έχει μεγάλους κάττους
Χαραλάμπη, το ψάρεμα εκεί ίσως τωρά να μεν είναι καλή ιδέα γιατί οι κάτοικοι της περιοχής θεωρο΄υν τους παράνομους ψαράδες ως υπεύθυνους για το σκουπιδαριό στες όχθες (είχε σχετικό άρθρο στον Φιλελεύθερο της Τρίτης)...
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Λιμνι ΜΑΓΚΛΗ

Post by caveman »

Ok, no fishing then :lol:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Λιμνι ΜΑΓΚΛΗ

Post by MariosK »

caveman wrote:Ok, no fishing then :lol:
Εν να φάτε τζε ξύλο στο τέλος :lol: :lol: :lol:

Post Reply

Return to “ΦΡΑΓΜΑΤΑ”