28/11/2009 ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΟΥΡΗ

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

28/11/2009 ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΟΥΡΗ

Post by caveman »

Αγαπητοί φίλοι,

Ο Σύνδεσμος CFAA, στα πλαίσια της περιβαλλοντικής του συμβολής, προστασίας και περιφρούρησης των οικοσυστημάτων των υδατοφρακτών μας, σας προσκαλεί το Σάββατο 28 Νοεμβρίου 2009, από τις 11:00 μέχρι τις 13:00, στο φράγμα Κούρη για να συμβάλετε και εσείς με τον δικό σας τρόπο στην προσπάθεια που θα καταβληθεί για καθαρισμό του φράγματος, από τα πολλά σκουπίδια που υπάρχουν στην περιοχή.

Τονίζουμε ιδιαίτερα την μεγάλη μας ευαισθησία στα θέματα περιβάλλοντος γιατί πιστεύουμε ότι αποτελούν εθνικό πλούτο αλλά και ένδειξη πολιτισμού για τον κάθε ένα μας. Η προστασία και η διαφύλαξη των φραγμάτων μας είναι υπόθεση όλων, πολύ περισσότερο δε για εμάς που τα χρησιμοποιούμε καθημερινά και που μας προσφέρουν ανεπανάληπτες ψαρευτικές εμπειρίες. Θα πρέπει να τα προστατεύουμε και να τα διαφυλάσσουμε με κάθε δυνατό τρόπο, αν θέλουμε πραγματικά να τα ζούμε και να τα χαιρόμαστε.

Η συμβολική αυτή ενέργεια μας, είναι το λιγότερο που θα μπορούσαμε να πράξουμε για να δείξουμε και έμπρακτα ότι νοιαζόμαστε και ανησυχούμε για την διαφύλαξη των φραγμάτων μας.

Όλοι λοιπόν στο φράγμα Κούρη για ένα φράγμα καθαρό, για ένα περιβάλλον απαλλαγμένο από ασχήμιες και μαζί να δώσουμε το μήνυμα:

«Η Καθαριότητα στα φράγματα μας είναι υπόθεση που αφορά όλους»
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: 28/11/2009 ΚΑΡΑΡΙΣΜΟΣ ΚΟΥΡΗ

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Φιλε ΧΑΜΠΗ, σε χαιρετω.
Χαιρομαι για την ενεργεια σας αυτη και μακαρι να μπορουσα να ελθω :cry: :cry: :cry: :cry:
Επειδη θελω να βοηθησω ομως, εστω και απο μακρια, θελω να δεχτης μια προσφορα απο εμενα.
Προσφερω για κληρωση, που θελω να γινει μεταξυ των ατομων που θα ελθουν για τον καθαρισμο, ενα BACK PACK του Cabela's οπως εκεινο που εχεις εσυ.
Ελπιζω στο μελλον να ακολουθησουν και αλλες παρομοιες εκδηλωσεις.
Ευχομαι καλη επιτυχια και αθρωα συμμετοχη.

User avatar
branko
Posts: 21
Joined: Mon Nov 09, 2009 5:17 am
Location: Lsos

Re: 28/11/2009 ΚΑΡΑΡΙΣΜΟΣ ΚΟΥΡΗ

Post by branko »

Έχω πει το κόμμα των Πρασίνων πως θα είναι ο καθαρισμός το Σάββατο και αυτό μου είπαν :
"Dear Mr. Milosevic,

Thank you for the information. Our Secretary General, Mrs. Ioanna Panayiotou, will be there on Saturday and please do not hesitate to speak with her.

Best Regards,

Alexia Sakadaki
Organizing Manager
Cyprus Green Party
Tel: 22518034
Fax: 22512710"

Έχω κάνει λάθος?

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: 28/11/2009 ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΟΥΡΗ

Post by MariosK »

Ευχαριστούμε κ. Ευάνθη.

Branko σου απάντησα είδη στο αγγλικό section http://www.cyprusfishingmagazine.com/fo ... 878#p30726.

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: 28/11/2009 ΚΑΡΑΡΙΣΜΟΣ ΚΟΥΡΗ

Post by caveman »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Φιλε ΧΑΜΠΗ, σε χαιρετω.
Χαιρομαι για την ενεργεια σας αυτη και μακαρι να μπορουσα να ελθω :cry: :cry: :cry: :cry:
Επειδη θελω να βοηθησω ομως, εστω και απο μακρια, θελω να δεχτης μια προσφορα απο εμενα.
Προσφερω για κληρωση, που θελω να γινει μεταξυ των ατομων που θα ελθουν για τον καθαρισμο, ενα BACK PACK του Cabela's οπως εκεινο που εχεις εσυ.
Ελπιζω στο μελλον να ακολουθησουν και αλλες παρομοιες εκδηλωσεις.
Ευχομαι καλη επιτυχια και αθρωα συμμετοχη.

Κύριε Ευάνθη, ευχαριστούμε πάρα πολύ για την προσφορά!

Ευχαριστούμε επίσης και τον χορηγώ μας, τον Σταύρο και το κατάστημα “Gone Fishing” για την μεγάλη του προσφορά!!!

υγ. Μπράνκο, θα σε δούμε το Σαβάτο?
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
branko
Posts: 21
Joined: Mon Nov 09, 2009 5:17 am
Location: Lsos

Re: 28/11/2009 ΚΑΡΑΡΙΣΜΟΣ ΚΟΥΡΗ

Post by branko »

caveman wrote:
EVANTHIS LOIZOU wrote:Φιλε ΧΑΜΠΗ, σε χαιρετω.
Χαιρομαι για την ενεργεια σας αυτη και μακαρι να μπορουσα να ελθω :cry: :cry: :cry: :cry:
Επειδη θελω να βοηθησω ομως, εστω και απο μακρια, θελω να δεχτης μια προσφορα απο εμενα.
Προσφερω για κληρωση, που θελω να γινει μεταξυ των ατομων που θα ελθουν για τον καθαρισμο, ενα BACK PACK του Cabela's οπως εκεινο που εχεις εσυ.
Ελπιζω στο μελλον να ακολουθησουν και αλλες παρομοιες εκδηλωσεις.
Ευχομαι καλη επιτυχια και αθρωα συμμετοχη.

Κύριε Ευάνθη, ευχαριστούμε πάρα πολύ για την προσφορά!

Ευχαριστούμε επίσης και τον χορηγώ μας, τον Σταύρο και το κατάστημα “Gone Fishing” για την μεγάλη του προσφορά!!!

υγ. Μπράνκο, θα σε δούμε το Σαβάτο?
φυσικά :mrgreen:

User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: 28/11/2009 ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΟΥΡΗ

Post by bassman »

Μερικές φωτογραφίες από τη σημερινή εκδήλωση συμβολικού καθαρισμού του φράγματος Κούρη. Τα σκουπίδια που φαίνονται, μαζεύτηκαν από μιά μικρή περιοχή μόνο. Φαναταστείτε τι υπάρχει στο υπόλοιπο φράγμα καθώς και στα άλλα φράγματα.
Ευχαριστούμε όλους όσους βρέθηκαν εκεί σήμερα καθώς και το χορηγό της εκδήλωσης, κατάστημα "Gone Fishing".
Attachments
PB280218s.JPG
PB280218s.JPG (122.48 KiB) Viewed 5958 times
PB280207s.JPG
PB280207s.JPG (149.63 KiB) Viewed 5923 times
I'd rather be fishing!

User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: 28/11/2009 ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΟΥΡΗ

Post by bassman »

Και η συνολική ποσότητα που μαζεύτηκε.....
Attachments
P1000300s.JPG
P1000300s.JPG (89.24 KiB) Viewed 5918 times
PB280232s.JPG
PB280232s.JPG (111.61 KiB) Viewed 5916 times
I'd rather be fishing!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: 28/11/2009 ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΟΥΡΗ

Post by caveman »

Τρομακτηκά ΤΕΡΑΣΤΙΑ η ποσότητα που μαζέψαμε σήμερα!! :shock:

Θέλω και εγώ να ευχαριστήσω πάρα πολύ τα μέλη μας που ήρθαν σήμερα, τον Μιχάλη Κοπτίδη, τον FISHANDCHIPS, ton Branko, τον ΝικολάΊ Ιβανόβ και τον κύριο Μάριο!!

Σε γενικές γραμμές, τα περισσότερα σκουπίδια ήταν τενεκεδάκια μπύρας και μπουκάλλια βότκας... μπύρες και ρακΊες βουλγάρικες, μπύρες Ρουμάνικες, μπύρες Πολονικές και βότκες από όλη την Ευρώπη και... τον Καύκασο............. τι να πει κανείς... ουδέν σχόλιο, και εις ανώτερα :clap: :clap: :clap: :clap: :evil:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: 28/11/2009 ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΟΥΡΗ

Post by Greg »

μπραβο παιδια, ανατριχιασα μονο που ειδα την φωτο με το διπλοκαμπινο φορτωμενο... εν πολλυ το γυρισμα με τους γυφτους που γεμισαν οι φρακτες μας
Esox Lucius

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: 28/11/2009 ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΟΥΡΗ

Post by apsavvas »

οφείλω να ομολογήσω ότι τα "περισσοτερα" "φραγματα" στη κύπρο "τα καταστρεφουν" κάποια άτομα όπως μιλα k ο caveman και πρέπει να υπάρχει κάποια παρατήρηση η και κάποιος πιο συχνός έλεγχος για αυτά τα άτομα μπορώ να πω. αν και φέτος είχαμε μια καλή δώσει από νερό ελπίζω να βοηθήση στο ψαρεμα μας .
The only source of knowledge is experience

User avatar
branko
Posts: 21
Joined: Mon Nov 09, 2009 5:17 am
Location: Lsos

Re: 28/11/2009 ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΟΥΡΗ

Post by branko »

Ένα πράγμα εξίσου σημαντικό με νερό σε όλα τα φράγματα είναι Υπηρεσίας Φρούρησης. Μπορείτε να T εκπαιδεύσουμε αυτό το είδος των ανθρώπων οι οποίοι είναι πολιορκία τα φράγματα, έχετε ανάγκη ελέγχου τους σε όλες τις εποχές.

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: 28/11/2009 ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΟΥΡΗ

Post by marios »

caveman wrote:Τρομακτηκά ΤΕΡΑΣΤΙΑ η ποσότητα που μαζέψαμε σήμερα!! :shock:

Θέλω και εγώ να ευχαριστήσω πάρα πολύ τα μέλη μας που ήρθαν σήμερα, τον Μιχάλη Κοπτίδη, τον FISHANDCHIPS, ton Branko, τον ΝικολάΊ Ιβανόβ και τον κύριο Μάριο!!

Σε γενικές γραμμές, τα περισσότερα σκουπίδια ήταν τενεκεδάκια μπύρας και μπουκάλλια βότκας... μπύρες και ρακΊες βουλγάρικες, μπύρες Ρουμάνικες, μπύρες Πολονικές και βότκες από όλη την Ευρώπη και... τον Καύκασο............. τι να πει κανείς... ουδέν σχόλιο, και εις ανώτερα :clap: :clap: :clap: :clap: :evil:
Χαμπή μου (εν να πω την κατζια μου παλε) εμενα με εξέπληξε περισσότερο από την ποσότητα τον σκουπιδιών η πολύ μικρή παρουσία απλών μελών "φανατικών φίλων του γλυκού νερού" (και όχι μονο) και ειδικότερα μέλλον του φόρουμ!! ( σε σύγκριση πάντα με τον διαγωνισμό ψαρέματος που πραγματοποιήσατε) μήπως τελικά τους περισσοτερους μας ενδιαφέρει μονο τι ψαρια υπάρχουν και πως θα τα ψαρέψουμε??....κρίμα και πάλι κρίμα!!... :clap: συχαρητήρια στο συμβούλιο και κορμό του CFAA που έδωσαν το παρόν τους και στα 3,4 απλά μελη που παρευρέθηκαν!
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: 28/11/2009 ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΟΥΡΗ

Post by MariosK »

Μάριε μου ξίνεις πληγές. Πάντος τα μέλη μας θα ενημερωθούν ότι η απουσία τους μας στεναχώρησε ιδιαίτερα.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: 28/11/2009 ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΟΥΡΗ

Post by admin »

Δαμέ θα κάμω παρέμβαση γιατί εν να πάω θύμα. Είμαι και εγώ μέλος του συνδέσμου και παρα το γεγονός ότι λόγο υποχρεώσεων μου ήταν αδύνατο να πάω τελικά πετάχτηκα κλεφτά καμιά ώρα έβγαλα και φώτο τα παιδιά τους κανόνισα και αυτοκίνητο να έρθει να πάρει τα σκουπίδια ( τσε έσχει ένα χρόνο να ψαρέψω σε φράγμα) :!:

Post Reply

Return to “ΦΡΑΓΜΑΤΑ”