Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by plenom'metatopsarem? »

πωσ πάει αυτό το θέμα?!
έχει γίνει καμιά προσπάθεια τελευταία?!
η κατάσταση είναι αηδία!!!!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by MariosK »

Έχει εγκριθεί κονδύλι για το τμήμα αλιείας και είδη έγιναν κάποιοι καθαρισμοί.

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by plenom'metatopsarem? »

MariosK wrote:Έχει εγκριθεί κονδύλι για το τμήμα αλιείας και είδη έγιναν κάποιοι καθαρισμοί.
μμμ, ναι....

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by MariosK »

plenom'metatopsarem? wrote:
MariosK wrote:Έχει εγκριθεί κονδύλι για το τμήμα αλιείας και είδη έγιναν κάποιοι καθαρισμοί.
μμμ, ναι....
Εν καλά που σου λαλώ :D :P. Ξέρω το ότι εν η Ταμασσός που σε κρούζει αλλά τι να σου κάμω?

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by plenom'metatopsarem? »

MariosK wrote:
plenom'metatopsarem? wrote:
MariosK wrote:Έχει εγκριθεί κονδύλι για το τμήμα αλιείας και είδη έγιναν κάποιοι καθαρισμοί.
μμμ, ναι....
Εν καλά που σου λαλώ :D :P. Ξέρω το ότι εν η Ταμασσός που σε κρούζει αλλά τι να σου κάμω?
χεχε, ε, ναι ρε Μάριε, φέτος δεν βλέπω καν ούλλα τζίνα τα πουλιά που έβλεπα πέρσυ!
Ελπίζω μάλιστα να μεν έγινα γεύμα κάποιου! :?

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by MariosK »

Καθόλου απίθανο :(.

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by plenom'metatopsarem? »

MariosK wrote:Καθόλου απίθανο :(.
θυμάσαι κάτι μεγάλα πουλιά που είχε πέρυσι?! Εξαφανισμένα!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by MariosK »

Ναι θυμούμαι. Και πάρα πολλές πάπιες. Ρε φίλε που να ξαναπάεις αν μπορείς στίλμου μερικές φώτο από τις όχθες...

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by plenom'metatopsarem? »

MariosK wrote:Ναι θυμούμαι. Και πάρα πολλές πάπιες. Ρε φίλε που να ξαναπάεις αν μπορείς στίλμου μερικές φώτο από τις όχθες...
Μερικές φωτός?! Θα γεμίσω τη φωτογραφική! Να μεν σου πω εννα βγάλω και βίντεο!
Θυμάσαι την ιδέα που σου είχα πει παλαιότερα?! Δεν θα περιμένω από πολιτικούς και λοιπούς, θα δράσω μόνος μου , όπως σου είπα! Νομίζω μπορώ να τα καταφέρω! Και με τη δική σας βοήθεια!
Μαζέψετε υλικό και θα βρεθούμε μια μέρα σε ένα καφέ να δούμε πως θα δράσουμε! ( αν και προτιμώ να βρισκόμασταν σε καμιά βάρκα! Αλλά με την αρρώστεια που μας δέρνει , βλέπω μας να ψάχνουμε τρόπους όλοι μας να ψαρέψουμε αντί να συζητήσουμε!ο ένας θα έχει κάτω που τη μπλούζα καμιά συρτή, ο άλλος καμιά καθετή, ο τρίτος απλά έφερε να μας δείκσει το νέο ψεύτικο που απέκτησε, κανένα καλάμι, καμιά μηχανή...ξέρεις!) :)
Αλλά επειδή το θέμα είναι σοβαρό και φτάνει πια...πρέπει να δουλέψουμε σοβαρά! να πάρουν οι μηχανές φωτιά!

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Χαιρετω τα πατρια εδαφη :) :) :)
Χθες εκανα μια βολτα στο Φραγμα της Αχνας και με χαρα μου :clap: :clap: :clap: διεπιστωσα οτι αρχισε καποιος καθαρισμος της οχθης.
Απο "ΕΓΚΥΡΗ" πηγη εμαθα οτι τες τελευταιες μερες εγινε μεγαλος ντορος στην βουλη και ισως επιτελους οι τοπικες αρχες να εχουν παρει καποιες πρωτοβουλιες.
Φιλε "ΑΠΛΥΤΕ" :wink: :wink: :idea: αν θελεις να κανεις κατι ουσιαστικο για το θεμα αυτο, η γνωμη μου, ειναι να πας να βρης τον "Βολευτατσο" που ψηφιζεις παραδοσιακα και να του πης οτι μεχρι εδω ηταν. Το νεο σου κριτηριο για να τον ξαναψηφισεις ειναι να ψηφισει νομο που να ρυθμιζει με σαφηνεια ποιος εχει την ευθυνη για την εποπτεια και την καθαριοτητα των Φραγματων. Και αν σου πει οτι εχει προτεραιοτητα το Εθνικο βρισε τον διοτι περιπαιζει σε :evil: :evil:

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by plenom'metatopsarem? »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Χαιρετω τα πατρια εδαφη :) :) :)
Χθες εκανα μια βολτα στο Φραγμα της Αχνας και με χαρα μου :clap: :clap: :clap: διεπιστωσα οτι αρχισε καποιος καθαρισμος της οχθης.
Απο "ΕΓΚΥΡΗ" πηγη εμαθα οτι τες τελευταιες μερες εγινε μεγαλος ντορος στην βουλη και ισως επιτελους οι τοπικες αρχες να εχουν παρει καποιες πρωτοβουλιες.
Φιλε "ΑΠΛΥΤΕ" :wink: :wink: :idea: αν θελεις να κανεις κατι ουσιαστικο για το θεμα αυτο, η γνωμη μου, ειναι να πας να βρης τον "Βολευτατσο" που ψηφιζεις παραδοσιακα και να του πης οτι μεχρι εδω ηταν. Το νεο σου κριτηριο για να τον ξαναψηφισεις ειναι να ψηφισει νομο που να ρυθμιζει με σαφηνεια ποιος εχει την ευθυνη για την εποπτεια και την καθαριοτητα των Φραγματων. Και αν σου πει οτι εχει προτεραιοτητα το Εθνικο βρισε τον διοτι περιπαιζει σε :evil: :evil:

χεχε, φίλε μου Ευάνθη(κύριε Ευάνθη καλύτερα, αφού σε λέει ο φίλος ο Μάριος έτσι, πιστεύω κι εγώ πως πρέπει :) ) , θα σε παραπέμψω σε ένα δικό σου μήνυμα στη ίδια κατηγορία! :wink:
παραδοσιακά ,δεν ψηφίζω, αλλά αν το κάνω τις περισσότερες πιθανότητες να πάρει την ψήφο μου κάποιος είναι αν κάνει κάτι με το θέμα μας!
τζιαι για το Εθνικό θέμα...άστα! Φροντίζω να ενημερώνομαι όσο καλύτερα μπορώ! και η γνώμη μου είναι πως μια είναι η λύση στο πρόβλημά μας! Λύση δεν υπάρχει κι η μόνη λύση για μας είναι οι οικογένειες και το ψάρεμά μας! δεν ξέρω αν συμφωνείς ή διαφωνείς...

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Φιλε μου :) :) :)
Τελικα εκει καταληγουμε ολοι :oops: :oops: Κλεινωμαστε στον εαυτο μας, κοιταζουμε την οικογενεια και το στενο μας περιβαλλον .....και τελος.........
Ειναι ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ομως.
Καποτε ΙΣΩΣ :pray: :pray: :pray: οι νεωτερες γεννιες καταφερουν να αποβαλουν το συνδρομο του "Γλυφτη του Ραγια" που μας κατατρωει και γινουν καλυτεροι.

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by plenom'metatopsarem? »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Φιλε μου :) :) :)
Τελικα εκει καταληγουμε ολοι :oops: :oops: Κλεινωμαστε στον εαυτο μας, κοιταζουμε την οικογενεια και το στενο μας περιβαλλον .....και τελος.........
Ειναι ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ομως.
Καποτε ΙΣΩΣ :pray: :pray: :pray: οι νεωτερες γεννιες καταφερουν να αποβαλουν το συνδρομο του "Γλυφτη του Ραγια" που μας κατατρωει και γινουν καλυτεροι.
'Ισως, έχουν όμως πολύυυυυυ δουλειά να κάνουν !!!!!
και ας ελπίσουμε να μην φτάσουν τα πράγματα σε μη αναστρέψιμη κατάσταση για να ξυπνήσουν!!!
εδώ κάπου θα... "διαφωνήσω"? θα προσθέσω καλύτερα! Δε θα έλεγα πως κλεινόμαστε στον εαυτό μας, θα έλεγα καλύτερα ψάχνουμε να βρούμε πράγματα που αρχικά είχαμε και σιγά σιγά τα στερούμαστε (ή μας τα στερούν!) Γιατί ψάχνουμε μία κυριακή να πάμε ένα ψάρεμα? γιατί να γυρεύω μία καθαρή, μια ήσυχη παραλία, ένα φράγμα που ήταν στο παρελθόν οάσεις στο ξερό τοπίο της Κύπρου το Καλοκαίρι. για να απολαύσω κάποιες στιγμές?
Δεν θα έλεγα κλεινόμαστε στον εαυτό μας, αλλά ψάχνουμε να κρατηθούμε σε επαφή με αυτά που πραγματικά αγαπάμε και χρειαζόμαστε.
Ίσα, ίσα, μιλώντας τουλάχιστον για μένα, φροντίζω όπως σου είπα να ενημερώνομαι όσο καλύτερα γίνεται (και δυστυχώς να τρομάζω τον εαυτό μου όσο καλύτερα γίνεται με τα ..ευρήματα!). Μένω από κοντά και παράλληλα σε απόσταση για να μπορέσω όπως μπορώ να επέμβω, να βοηθήσω, να εμποδίσω στο κάτω κατω κάτι που μπορεί να συμβεί στο μέλλον.

Αλλά επειδή αυτό το φόρουμ (ευτυχώς) δεν είναι για τέτοιες συζητήσεις αν και το θέμα μας σπρώχνει κατά κει, να το αφήσουμε έτσι :)

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Ειναι ομως πολυ ωραιες , χρησιμες και εποικοδομητικες συζητησεις και χαιρομαι να συζητω με ανθρωπους σαν εσενα που ειναι ψαγμενοι.
Εστω και λιγο νωρις.....ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ να φτασουμε :) :) :)


Post Reply

Return to “ΦΡΑΓΜΑΤΑ”