ΦΡΑΓΜΑ ΚΟΥΡΗ

Post Reply
User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΚΟΥΡΗ

Post by (CyBasser) »

Κούρης 32.6 εκατομμύρια,

Λεύκαρα 1.047 εκατομμύρια

Διπόταμος 0.947 εκατομμύρια

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
:dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΚΟΥΡΗ

Post by EVANTHIS LOIZOU »

ΟΧΙ νουμερα Ρολανδο :lol: :lol: :lol:
Θελω ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ απο σενα και τον Παμπο :dance: :dance:

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΚΟΥΡΗ

Post by fISHANDCHIPS »

πολλά καλές οι τελευταίες βροχές ..... :clap: :clap: :clap: :clap: :D :D :D πανικός !!!!!!!!!!!!!
το απόγευμα φώτος απο Λευκαρα ...
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΚΟΥΡΗ

Post by PeRoUkKaS »

παιδια τα φραγματα που δεν τα δειχνει απο την ιστιοσελιδα του ΤΑΥ τι γινετε? μιλω για ταμασσο, λευκα, αραδιππου, παλαιχωρι..

πετρο αν μπορεσεις περνα και απο διποταμο.. αν και η προσβαση για το φραγμα απο τον χωματοδρομο ειναι λιγο δυσκολη αμαν βρεξει..
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΚΟΥΡΗ

Post by (CyBasser) »

Kούρης...

Η πρώτη φωτό είναι από τις αρχές Φεβράρη 2009 (γύρω στα 8 εκ κυβικά)...

Η δεύτερη 11 μήνες μετά, γύρω στα 46 εκ. κυβικά...
Attachments
Kour0.jpg
Kour0.jpg (190.83 KiB) Viewed 4206 times
Kour1.jpg
Kour1.jpg (124.81 KiB) Viewed 4202 times
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΚΟΥΡΗ

Post by (CyBasser) »

Και άλλες δύο φωτό του Κούρη... Οι φωτογραφίες βγήκαν στις 24/1/2010... Ελπίζω να μην τις βλέπουμε σε δυο-τρία χρόνια και να κλαιγόμαστε πάλι...
Attachments
Kour2.jpg
Kour2.jpg (141.86 KiB) Viewed 4200 times
Kour3.jpg
Kour3.jpg (137.59 KiB) Viewed 4200 times
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

Τεγγης
Posts: 23
Joined: Mon Oct 19, 2009 8:10 am

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΚΟΥΡΗ

Post by Τεγγης »

Φίλε Ρόλάνδο,
Είδα τις δημοσιεύσεις σου και θυμήκα ένα ψάρεμα που κάναμε μαζί στον Διπόταμο πριν 17 χρόνια όταν αφθονούσαν οι πίγγες. Το όνομα μου είναι Χρίστος Απέγητος και είχα δουλέψει ένα καλοκαίρι στο Ινστιτούτο Νευρολογιάς όπου γνωριστήκαμε. Ασχολούμε συστηματικά με το θαλλάσσιο ψάρεμα και χαίρομαι που υπάρχουν αρκετοί ευσυνίδητοι συμπάσχοντες που είναι παθιασμένοι με το ψάρεμα.
Attachments
DhipotamosTench.jpg
DhipotamosTench.jpg (77.5 KiB) Viewed 4160 times

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΚΟΥΡΗ

Post by Greg »

(CyBasser) wrote:Κούρης 32.6 εκατομμύρια,

Λεύκαρα 1.047 εκατομμύρια

Διπόταμος 0.947 εκατομμύρια
Ωραια τα νουμερα.

Αν εβρεχε και ψαρια μαζι με τα νερα εννα ηταν καλα :lol: . Φετος τα ψαρια φανταζουμε θα ειναι ποιο αραια στα φραγματα αρα ποιο δυσκολοπιαστα. Το καλο ειναι οτι θα καταφερουν να αναπαραχθουν με λιγοτερη πιεση απο οτι αλλες χρονιες.
Esox Lucius

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΚΟΥΡΗ

Post by admin »

Τεγγης wrote:Φίλε Ρόλάνδο,
Είδα τις δημοσιεύσεις σου και θυμήκα ένα ψάρεμα που κάναμε μαζί στον Διπόταμο πριν 17 χρόνια όταν αφθονούσαν οι πίγγες. Το όνομα μου είναι Χρίστος Απέγητος και είχα δουλέψει ένα καλοκαίρι στο Ινστιτούτο Νευρολογιάς όπου γνωριστήκαμε. Ασχολούμε συστηματικά με το θαλλάσσιο ψάρεμα και χαίρομαι που υπάρχουν αρκετοί ευσυνίδητοι συμπάσχοντες που είναι παθιασμένοι με το ψάρεμα.

Ρε μα εν ο Ρολάνδος τσίνο το παιδάκι τσαμε πουπίσω που κρατά τα ψάρκα??????????????? :o Τσαι μετά λέτε τάχα ότι εν ο αλωνεύτης που έφερε την μόδα με τα άσπρα τα γιαλιά :geek:

User avatar
jack tar
Posts: 299
Joined: Tue Jul 29, 2008 6:37 am
Location: λευκωσια-Δάλι

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΚΟΥΡΗ

Post by jack tar »

:o :lol: :lol: :lol: :lol: :clap: :clap: :clap:
''surf casting'' A way of Living

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΚΟΥΡΗ

Post by (CyBasser) »

Τεγγης wrote:Φίλε Ρόλάνδο,
Είδα τις δημοσιεύσεις σου και θυμήκα ένα ψάρεμα που κάναμε μαζί στον Διπόταμο πριν 17 χρόνια όταν αφθονούσαν οι πίγγες. Το όνομα μου είναι Χρίστος Απέγητος και είχα δουλέψει ένα καλοκαίρι στο Ινστιτούτο Νευρολογιάς όπου γνωριστήκαμε. Ασχολούμε συστηματικά με το θαλλάσσιο ψάρεμα και χαίρομαι που υπάρχουν αρκετοί ευσυνίδητοι συμπάσχοντες που είναι παθιασμένοι με το ψάρεμα.
Γειά σου ρε Χρίστε! Χαίρομαι που σε ξανασυναντώ! Μια μικρή διόρθωση, τα ψάρια είναι τίγγες (όχι πίγγες), τον καιρό που ότι πιάναμε κατέληγε στα στομάχια μας :oops: Παλιοί καλοί καιροί της αφθονίας.... Στην φωτό μαζί μου είναι ο Χρίστος (δεξιά) και ό Μιχάλης ο γνωστός με το όνομα συγκεκριμμένου δολώματος (αριστερά)... Το κόκκινο το Patrol το έχεις ακόμη???
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΚΟΥΡΗ

Post by (CyBasser) »

Το μωρό επενηντάρισε σήμερα :twisted: :twisted: !

http://www.cyprus.gov.cy/moa/wdd/WDD.ns ... enDocument

Να μας ζήσει να το χαιρόμαστε, και να το προσέχουμε να μεν μας ξανα-αρρωστήσει πάλι :roll: :roll: :roll:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΚΟΥΡΗ

Post by no-nick »

τελικα το μονο πραμα που δεν αλαξε στα τελευτεα 17 χρονια ειναι οι σικλες :D

Τεγγης
Posts: 23
Joined: Mon Oct 19, 2009 8:10 am

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΚΟΥΡΗ

Post by Τεγγης »

(CyBasser) wrote:
Τεγγης wrote:Φίλε Ρόλάνδο,
Είδα τις δημοσιεύσεις σου και θυμήκα ένα ψάρεμα που κάναμε μαζί στον Διπόταμο πριν 17 χρόνια όταν αφθονούσαν οι πίγγες. Το όνομα μου είναι Χρίστος Απέγητος και είχα δουλέψει ένα καλοκαίρι στο Ινστιτούτο Νευρολογιάς όπου γνωριστήκαμε. Ασχολούμε συστηματικά με το θαλλάσσιο ψάρεμα και χαίρομαι που υπάρχουν αρκετοί ευσυνίδητοι συμπάσχοντες που είναι παθιασμένοι με το ψάρεμα.
Γειά σου ρε Χρίστε! Χαίρομαι που σε ξανασυναντώ! Μια μικρή διόρθωση, τα ψάρια είναι τίγγες (όχι πίγγες), τον καιρό που ότι πιάναμε κατέληγε στα στομάχια μας :oops: Παλιοί καλοί καιροί της αφθονίας.... Στην φωτό μαζί μου είναι ο Χρίστος (δεξιά) και ό Μιχάλης ο γνωστός με το όνομα συγκεκριμμένου δολώματος (αριστερά)... Το κόκκινο το Patrol το έχεις ακόμη???
Απίστευτο ότι άκομα θυμάσε το Patrol. Το έχει άκομα ο πατέρας μου και είναι σε πολύ κατάσταση. Εγω πήρα ένα XTRAIL για να μπόρω να είμαι οικογενιαρχής και επίδοξος ψαράς ταυτόχρονα. Εχεί καίρο να πάω ψάρεμα σε φράκτη (Διπόταμο πριν 4 χρόνια) και μπορώ να πω ότι το πεθύμησα.

Αν οι πληροφόριες μου είναι σωστές, έσυ έφυγες άπο το Ινστιτούτο και είσαι στην Πολ. Αερ. τώρα. Ούτε έγω επέστρεψα στις βιολογίες και μτώρα είμαι στην Ελληνική Τράπεζα.

Αν κανονίσεις κανένα παρείστικο ψάρεμα τώρα που έπιασαν νερό τα φράγματα, το τηλ μου είναι 99-417449. Θα χάρω πόλυ να σε ξανάδω.

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΚΟΥΡΗ

Post by Greg »

Πηγα σημερα γυρο απο τον κουρρη.. Οι φοτος βγηκαν καταλαθος ασπρομαυρες και μου θυμιζουν εξωφυλλο απο album νορβηγικου black metal συγκροτηματος :shock:
Esox Lucius

Post Reply

Return to “ΦΡΑΓΜΑΤΑ”