Λαβρακες στο εγγλεζικο

labraxcy
Posts: 126
Joined: Mon Feb 25, 2013 8:11 pm

Λαβρακες στο εγγλεζικο

Post by labraxcy »

1
Attachments
20130317_213624.jpg
20130317_213624.jpg (72.93 KiB) Viewed 8616 times

User avatar
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Posts: 218
Joined: Tue Aug 31, 2010 5:44 pm
Location: ΛΕΜΕΣΣΟ

Re: Λαβρακες στο εγγλεζικο

Post by ΦΙΛΙΠΠΟΣ »

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΛΑΥΡΑΚΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ! ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΜΑΝΑ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥ ΠΑΡΑΜΑΛΟ ΚΑΙ ΔΟΛΩΜΑ , ΓΑΡΙΔΑ ΖΩΝΤΑΝΗ Η ΜΠΙΚΑΤΙΝΙ?
Ψαρεύω μόνο τις μέρες που τελειώνουν με ''Η'' !

labraxcy
Posts: 126
Joined: Mon Feb 25, 2013 8:11 pm

Re: Λαβρακες στο εγγλεζικο

Post by labraxcy »

Οσο για την ιστορια:το ψαρι ζιγιζε 6.380kg kai πιαστικε τις προτες πρωινες ωρες τις καθαρας δευτερας και χρειαστικαν περισοτερα απο 10λεπτα μαχης μεχρι να το φερω εξω χρησιμοποιηθηκε ενα match rod custom made 5-15 μηκους 4.20 με μισινα 0.16 mm xt pro jaxon reel shimano stradic 2500 και δολομα ζωντανη μουρμουρα και παρα πολλη υπομονη,οσο για τις στιγμες?απεριγραπτες!που μονο η εγγλεζικη τεχνικη μπορει να σου χαρισει μια τοσο δισκολη αμφιροπη και δικαια αναμετριση μεταξη ψαρα-ψαριου

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Λαβρακες στο εγγλεζικο

Post by AggelosLRK »

Ψαρι ονειρο!! σου χτυπησε μεσα η εξω απο το λιμανακι?

User avatar
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Posts: 218
Joined: Tue Aug 31, 2010 5:44 pm
Location: ΛΕΜΕΣΣΟ

Re: Λαβρακες στο εγγλεζικο

Post by ΦΙΛΙΠΠΟΣ »

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΟΥ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ !!!! ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΘΕΛΕΙ ΕΠΙΜΟΝΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΟΥΙ!!!
Ψαρεύω μόνο τις μέρες που τελειώνουν με ''Η'' !

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: Λαβρακες στο εγγλεζικο

Post by mariosko »

Ωραιος !!!
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
andreas michael
Posts: 107
Joined: Mon May 07, 2012 5:54 pm
Location: Δρομολαξιά

Re: Λαβρακες στο εγγλεζικο

Post by andreas michael »

εγω επιδι σε ξερω προσοπικα δεν με ξανφιαζι τιποτα απο σενα .. τι να πω στο ιδος του σιγκεκριμενου ψαρεματος πιστεβω πος εισαι ο καλιτερος εφοσον εγω ξερω πος το σιγκεκριμενο ψαρι το εχις βαλι στοχο εδο και κερο το παρακολουθουσες με διαφορες μεθοδους για μενα ηταν θεμα χρονου η σιλιψυ του απο σενα. μραβο ΑΝΤΡΕΑ :clap: :clap: :clap: :clap:

M.S.BUFFALO
Posts: 314
Joined: Sun Aug 12, 2012 7:04 pm

Re: Λαβρακες στο εγγλεζικο

Post by M.S.BUFFALO »

:clap: :clap:

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: Λαβρακες στο εγγλεζικο

Post by michalispsarema »

Καλωσορησες!!!!
Μπραβο για το Τερας .... Σιγουρα απεριγραπτες στιγμες.... :clap: :clap: :clap: :clap:
respect...

labraxcy
Posts: 126
Joined: Mon Feb 25, 2013 8:11 pm

Re: Λαβρακες στο εγγλεζικο

Post by labraxcy »

Εφχαριστο φιλοι για τα καλα σας λογια,μεγαλα λαβρακια υπαρχουν αλλα σε μικρο αριθμο και οτα μιλαμε για το πιο εγκεφαλικα ανεπτιγμενο και καχιποπτο ψαρι τοτε οι πιθανοτιτες μας μιονονται σε μεγαλο βαθμο ,και οχι μονο για το λαβρακι αλλα για ολα τα ειδη ψαριων ,και πιστευω ολοι μας θα θελαμε να χερομαστε πιο συχνα τετοια ψαρια τροπαια, γιαυτο φιλοι μου δοστε την εφκαιρια στα μικρα ψαρια να μεγαλοσουν να αναπαραχθουν και να γινουν αξιολογοι αντιπαλοι σταθιτε εμποδιο σε οποιο σκοτωνει αυτο που μας γεμηζει στη ζωη , τη θαλασσα και τα παιδια της!

Nikolas Nklou
Posts: 249
Joined: Thu Aug 16, 2012 6:59 am

Re: Λαβρακες στο εγγλεζικο

Post by Nikolas Nklou »

labraxcy wrote:Εφχαριστο φιλοι για τα καλα σας λογια,μεγαλα λαβρακια υπαρχουν αλλα σε μικρο αριθμο και οτα μιλαμε για το πιο εγκεφαλικα ανεπτιγμενο και καχιποπτο ψαρι τοτε οι πιθανοτιτες μας μιονονται σε μεγαλο βαθμο ,και οχι μονο για το λαβρακι αλλα για ολα τα ειδη ψαριων ,και πιστευω ολοι μας θα θελαμε να χερομαστε πιο συχνα τετοια ψαρια τροπαια, γιαυτο φιλοι μου δοστε την εφκαιρια στα μικρα ψαρια να μεγαλοσουν να αναπαραχθουν και να γινουν αξιολογοι αντιπαλοι σταθιτε εμποδιο σε οποιο σκοτωνει αυτο που μας γεμηζει στη ζωη , τη θαλασσα και τα παιδια της!
Συγχαρητηρια φιλε μου! Απλα μπραβο σου για τον τροπο σκεψης σου! Ευχαριστει με ιδιαιτερα το γεγονος οτι υπαρχουν και στην θαλασσα ψαραδες που δινουν ευκαιριες στα μικρα ψαρια να μεγαλωσουν και ισως καποια μερα να προσπαθησουν να μας αντιμετωπισουν ξανα ;) μεχρι τοτε ομως μπορει και να μας νικησουν...
Never back down

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Λαβρακες στο εγγλεζικο

Post by fISHANDCHIPS »

:clap: :clap: :clap: ΤΡΟΠΑΙΟ ... Μπράβο φίλε
Δεν σε δυσκόλεψαν οι βάρκες κ τα σχοινιά αριστερά κ δεξιά σου?
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

Λαβρακες στο εγγλεζικο

Post by belluga »

:clap: :clap: :clap: και εις βαρυτερα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sailor
Posts: 153
Joined: Wed Apr 13, 2011 6:45 pm

Re: Λαβρακες στο εγγλεζικο

Post by Sailor »

Μπραβο φιλε,μου αρεσει η νοοτροπια σου.Αυτο ειναι το αθλητικο ψαρεμα και η αγαπη στη φυση.Δικαια πηρες το ψαρι.εΤΣΙ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ Ο ΣΩΣΤΟς ΨΑΡΑς και οχι σαν καποιοι που καθονται κι αμα τυχει και τσιμπαν λαυρακακια μπορει να ξεκληρισουν ολοκληρη περιοχη απο αυτα απο 8-15 ποντους μεγεθος για να βγαλουν την τηγανια και να κανουν και τους καΛΟΥς ΨΑΡΑΔΕς ΣΤΟΥς ΦΙΛΟΥς ΤΟΥς.Προστατευομε τα μικρα για να μπορεσομε να εχομε συγκινησεις σαν κι αυτη στο μελλον

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Λαβρακες στο εγγλεζικο

Post by admin »

Μπράβο ρε Αντρίκο δυνατός!!!!! 'οπως πάντα

Post Reply

Return to “Εγγλέζικο”