Σεμιναριο για Εγγλεζικο

User avatar
alive
Posts: 30
Joined: Thu Dec 06, 2007 6:47 am

Re: Σεμιναριο για Εγγλεζικο

Post by alive »

Τελικά η ιδέα για το σεμινάριο ναυάγησε?
:?: :?: :?:
no singature

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Σεμιναριο για Εγγλεζικο

Post by admin »

alive wrote:Τελικά η ιδέα για το σεμινάριο ναυάγησε?
:?: :?: :?:
Επειδή το να βρεθούμε όλοι όσοι ενδιαφερόμαστε για το Εγγλέζικο για να κάνουμε σε ένα συγκεκριμένο τόπο σεμινάριο είναι δύσκολο, σκέφτηκα εάν θέλεικαι ο κ. Ευάνθης να κάνουμε κανένα μισάωρο dvd όπου θα δείχνουμε αρκετά βασικά πράγματα για το Εγγλέζικο . Έτσι θα υπάρχει στο περιοδικό σε dvd και θα μπορούν αρκετοί είτε μέλη του φόρουμ ή ακόμη απλοί αναγνώστες να πάρουν μια καλή ιδέα τι είναι εγγλέζικο. Μάλιστα Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και εικόνες κάτων απο το νερό με κάμερα νερού για να έχουμε καλύτερη εικόνα στο τι λέγετε? Εάν ο Κ Ευάνθης είναι διαθέσιμος έγω θα ετοιμάσω τον μηχανικό εξοπλισμό που χρειάζετε και να το κάνουμε

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: Σεμιναριο για Εγγλεζικο

Post by apsavvas »

καλημέρα παιδιά πολύ σωστή κίνηση μπορώ να πω. αν και είμαι λάτρης του εγγλέζικου πάντοτε υπάρχουν καινούργια πράγματα και πάντοτε θα υπάρχουν καινούργια.
The only source of knowledge is experience

User avatar
mourmouros
Posts: 199
Joined: Thu Jan 01, 2009 9:24 am

Re: Σεμιναριο για Εγγλεζικο

Post by mourmouros »

admin wrote:
alive wrote:Τελικά η ιδέα για το σεμινάριο ναυάγησε?
:?: :?: :?:
Επειδή το να βρεθούμε όλοι όσοι ενδιαφερόμαστε για το Εγγλέζικο για να κάνουμε σε ένα συγκεκριμένο τόπο σεμινάριο είναι δύσκολο, σκέφτηκα εάν θέλεικαι ο κ. Ευάνθης να κάνουμε κανένα μισάωρο dvd όπου θα δείχνουμε αρκετά βασικά πράγματα για το Εγγλέζικο . Έτσι θα υπάρχει στο περιοδικό σε dvd και θα μπορούν αρκετοί είτε μέλη του φόρουμ ή ακόμη απλοί αναγνώστες να πάρουν μια καλή ιδέα τι είναι εγγλέζικο. Μάλιστα Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και εικόνες κάτων απο το νερό με κάμερα νερού για να έχουμε καλύτερη εικόνα στο τι λέγετε? Εάν ο Κ Ευάνθης είναι διαθέσιμος έγω θα ετοιμάσω τον μηχανικό εξοπλισμό που χρειάζετε και να το κάνουμε
Όταν λέμε "τα βασικά" μερικοί χρειάζεται να πιάσουμε εντελώς τη βάση...π.χ. πως να στήσουμε το καλάμι, για αρχή.... :whistle:
κλι κλι....τα ψαράκια μου!!!

User avatar
maratheftis
Posts: 217
Joined: Fri Mar 23, 2007 4:03 pm
Location: Nicosia

Re: Σεμιναριο για Εγγλεζικο

Post by maratheftis »

perfect! DO IT!

Τουτο το τευχος εννα το γοραζω σιουρα με το dvd για εγγλεζικο....γενικα το περιοδικο εγω το βρισκω ακριβο,,,
ΗΤΟΙ ΜΕΝ ΠΡΩΤΙΣΤΑ ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Σεμιναριο για Εγγλεζικο

Post by admin »

maratheftis wrote:perfect! DO IT!

Τουτο το τευχος εννα το γοραζω σιουρα με το dvd για εγγλεζικο....γενικα το περιοδικο εγω το βρισκω ακριβο,,,
Φίλε με τι μέτρο σύγκρισεις το βρίσκεις ακριβό. Πωλείται 6 ευρώ χωρίς dvd και 8,50 με dvd και είναι 176 σελίδες. Τα αντοίστιχα Ελληνικά περιοδικά που είναι 80-100 σελίδες (ψαρεύω-casting-deep-βυθός) ξεπερνούν τα 10 ευρώ. Επιπλέον απλά για να ξέρετε και εσείς το κόστος για να τυπωθεί ένα περιοδικό είναι περίπου 2 ευρώ και απο την τιμή πώλησις το 30% τα παίρνει το πρακτορείο διανομής. Για να γίνει ένα dvd πρέπει να πληρώσεις κινηματογραφιστές, μοντάζ , να πληρώσεις να κάνεις τα copy να πληρώσεις να σου το βάλουν μέσα στο σακκούλι μαζί με το περιοδικό όλα αυτά βγάζουν το κόστοε του dvd στα 2,5 ευρώ περίπου. Ε συγνώμη εδώ δουλεύουμε και κάποια άτομα για να μαζεύουμε ύλη , να συντάσουμε , πληρώνουμε σχεδιαστεί, άτομο για να βλέπει τους πελάτες, ενοίκια, ρεύματα, φόρους , λογιστές κ.τ.λ κ.τ.λ κ.τ.λ ας έρθει κάποιος να αναλάβει όλα αυτά τα έξοδα και να μας δώσει τους μισθούς που έπρεπε να παίρνουμε και να το βγάζαμε δωρεάν. Εγώ προσωπικά με την μόρφωση που έχω αλλά και την εργασιακή μου εμπειρία θα μπορούσα να είμαι διευθυντής σε μια δουλειά και να τσακρώ ένα ΄σύο με δυόμιση χιλιάδες εθρώ τον μήνα και θα έιχα και το ωράριο μου το σταθερό και κανένα άγχος. Αντί αυτού πέρνω τα μισά, και δουλεύω 12άωρα και Σαββατοκυρίακα για να είναι βιώσιμη αυτή η επειχήρηση επειδή ΑΓΑΠΟΥΜΕ αυτό που κάνουμε και το πονούμε.

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Σεμιναριο για Εγγλεζικο

Post by MariosK »

Άριστε συνέχισε να κάνεις αυτό που κάνεις. Εν πολλοί τζίνοι που δεν καταλαβαίνουν τι χρειάζεται για να βγει ένα περιοδικό και ακόμα πιο λίοι τίνοι που αντιλαμβάνονται τι σημαίνει να έχουμεν στην Κύπρο ένα τέθκιο περιοδικό. Με τον καιρό θα φανεί το έργο του περιοδικού.

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Σεμιναριο για Εγγλεζικο

Post by gptochos »

Σήμερα με 6 ευρώ ακόμα λίο εν θα πινεις καφέ ρε φίλε Marathefti! Δαμε πάεις στο Costa τζαι καρτεράς όπως τον γάρο σειρά και ώσπου να κνιστει τζαι να κάμει τον πασιαμά του ο καφετζής για να πιεισ καφέ και διας 3.5 ευρώ για ένα κουταλάκι καφέ, νερό και 5 σταγόνες γάλα! :whistle:

Τα ελληνικά περιοδικά πολλές φορές μπορεί να τα βρεις σε περίπτερα 13 - 14 ευρώ και είναι μηνιαία! Το κυπριακό περιοδικό είναι 6 ευρώ και είναι τριμηνιαίο άρα 2 ευρώ το μήνα! Μια χαρά εν η τιμή του! :naughty:

Keep the good work Άριστε! :clap:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
maratheftis
Posts: 217
Joined: Fri Mar 23, 2007 4:03 pm
Location: Nicosia

Re: Σεμιναριο για Εγγλεζικο

Post by maratheftis »

ρε παιδακια....εν τζιαι ειπα οτι η δουλεια του περιοδικου εννε καλη κτλ κτλ κτλ κτλ...η οτι τα τα ελληνικα περιοδικα ειναι καλυτερα κτλ κτλ κτλ...συγνωμη αν επροσβαλα καποιους,,,,δεν εννουσα καθολου τπτ για την δουλεια που κανετε και για τα αρθα του περιοδικου....η για την προσπάθεια που κανεται...απλως σαν πρωσοπικη μου γνωμη εγω βρισκω το περιοδικο ακριβο....οπως σε μερικους απο εσας εν σας αρεσκουν τα κουκια ας πουμε τωρα...same thing...αυτη είναι η γνωμη μου..απλως δεν γοραζω το περιοδικο καθε τευχος.,..το γοραζω επιλεκτικα..διοτι δεν είμαι διατεθημενος να δώσω 6 ευρω,,να διαβαζω απο τις 176 σελιδες τις 5....το τευχος με τα yauchts ιδιως ας πουμε καθόλου δεν με ενδιαφερει...εσχιει αλλους που τους αρεσκει όμως...ο καθενας με το γνωμη του της αποψεις του κτλ κτλ κτλ.....
ΗΤΟΙ ΜΕΝ ΠΡΩΤΙΣΤΑ ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Σεμιναριο για Εγγλεζικο

Post by MariosK »

maratheftis wrote:ρε παιδακια....εν τζιαι ειπα οτι η δουλεια του περιοδικου εννε καλη κτλ κτλ κτλ κτλ...η οτι τα τα ελληνικα περιοδικα ειναι καλυτερα κτλ κτλ κτλ...συγνωμη αν επροσβαλα καποιους,,,,δεν εννουσα καθολου τπτ για την δουλεια που κανετε και για τα αρθα του περιοδικου....η για την προσπάθεια που κανεται...απλως σαν πρωσοπικη μου γνωμη εγω βρισκω το περιοδικο ακριβο....οπως σε μερικους απο εσας εν σας αρεσκουν τα κουκια ας πουμε τωρα...same thing...αυτη είναι η γνωμη μου..απλως δεν γοραζω το περιοδικο καθε τευχος.,..το γοραζω επιλεκτικα..διοτι δεν είμαι διατεθημενος να δώσω 6 ευρω,,να διαβαζω απο τις 176 σελιδες τις 5....το τευχος με τα yauchts ιδιως ας πουμε καθόλου δεν με ενδιαφερει...εσχιει αλλους που τους αρεσκει όμως...ο καθενας με το γνωμη του της αποψεις του κτλ κτλ κτλ.....
Δεν είναι το ίδιο οι γαστρονομικές σου προτιμήσεις με την τιμή του περιοδικού. Το ένα είναι υποκειμενικό και το άλλο αντικειμενικό. Αντικειμενικά μιλώντας, για το τι προσφέρει το περιοδικό, η τιμή του είναι πολύ καλή. Αν εσύ βρίσκεις χρήσιμα μόνο τις 5 από τις 175 σελίδες τότε αυτό δεν έχει να κάνει με την τιμή του περιοδικού.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Σεμιναριο για Εγγλεζικο

Post by admin »

maratheftis wrote:ρε παιδακια....εν τζιαι ειπα οτι η δουλεια του περιοδικου εννε καλη κτλ κτλ κτλ κτλ...η οτι τα τα ελληνικα περιοδικα ειναι καλυτερα κτλ κτλ κτλ...συγνωμη αν επροσβαλα καποιους,,,,δεν εννουσα καθολου τπτ για την δουλεια που κανετε και για τα αρθα του περιοδικου....η για την προσπάθεια που κανεται...απλως σαν πρωσοπικη μου γνωμη εγω βρισκω το περιοδικο ακριβο....οπως σε μερικους απο εσας εν σας αρεσκουν τα κουκια ας πουμε τωρα...same thing...αυτη είναι η γνωμη μου..απλως δεν γοραζω το περιοδικο καθε τευχος.,..το γοραζω επιλεκτικα..διοτι δεν είμαι διατεθημενος να δώσω 6 ευρω,,να διαβαζω απο τις 176 σελιδες τις 5....το τευχος με τα yauchts ιδιως ας πουμε καθόλου δεν με ενδιαφερει...εσχιει αλλους που τους αρεσκει όμως...ο καθενας με το γνωμη του της αποψεις του κτλ κτλ κτλ.....

Δέν τίθεται θέμα ρε φίλε προσβολής ή παρεξήγησεις αλλά χωρίς να το θέλεις με τα λεγώμενα σου αφήνεις κακές εντυπώσεις για κάποιο ο οποίος διαβάζει αυτά που γράφεις. Για παράδειγμα, λές ότι το περιοδικό είναι ακριβό. ενώ απο τα περιοδικά του Ψαρέματος στην Κύπρο είναι το πιο φτηνό, λές ότι μόνο 5 σελίδες αξίζουν για εσένα δηλαδή λές σε κάποιος που δέν ξέρει ότι απο τις 176 σελίδες μόνο 5 αξίζουν. Ε κάτσε ένα λεπτό ρε φίλε εσύ τι ψαράς είσαι, όταν το περιοδικό έχει 40 σελίδες για ψάρεμα απο την ακτή, (αν πούμε ότι μόνο αυτό σε ενδιαφέρει) όταν έχει 20 σελίδες διάφορα θέματα όταν έχει 20 σελίδες νέα προϊόντα της αγοράς όταν έχει 40 καταστήματα που διαφημίζουν προϊόντα και υπηρεσίες για το ψάρεμα εσύ μόνο 5 βρίσκεις να διαβάσεις???? Παρεπιπτόντος το cyprus yachting δίδεται δωρεάν δέν επειρεάζει την τιμή του περιοδικού. Άρα φίλε Μαραθεύτη δέν διατυπώνεις σωστά τις απόψεις σου και αφήνεις λανθασμένα υπονοούμενα.

User avatar
savvis
Posts: 162
Joined: Fri Aug 22, 2008 11:11 am
Location: Κατω-Παφος

Re: Σεμιναριο για Εγγλεζικο

Post by savvis »

Το περιοδικο που πηρα δεν ειχε dvd
Ρωτησα τον περιπτερα αλλα μου ειπε οτι ειναι χωρις.

Εν το πιστευκω ο Sillis θα παει σεμιναριο!!!
Εγω θελω σεμιναριο που τον Silli !!!

Εσιη τζαιρο να βαλει ψαρκα
Εν θα ξεχασω τους τζεφαλους που εβαλλε μεσα στο φορουμ!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Σεμιναριο για Εγγλεζικο

Post by admin »

savvis wrote:Το περιοδικο που πηρα δεν ειχε dvd
Ρωτησα τον περιπτερα αλλα μου ειπε οτι ειναι χωρις.

Κάθε Μάϊο και Αύγουστο Βάζουμε dvd

Εν το πιστευκω ο Sillis θα παει σεμιναριο!!!
Εγω θελω σεμιναριο που τον Silli !!!

Εσιη τζαιρο να βαλει ψαρκα
Εν θα ξεχασω τους τζεφαλους που εβαλλε μεσα στο φορουμ!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Σεμιναριο για Εγγλεζικο

Post by admin »

admin wrote:
savvis wrote:Το περιοδικο που πηρα δεν ειχε dvd
Ρωτησα τον περιπτερα αλλα μου ειπε οτι ειναι χωρις.

Κάθε Μάϊο και Αύγουστο Βάζουμε dvd

Εν το πιστευκω ο Sillis θα παει σεμιναριο!!!
Εγω θελω σεμιναριο που τον Silli !!!

Θα φέρουμε και τον Βασίλη στο σεμινάρειο Quest star[/size][/code]

Εσιη τζαιρο να βαλει ψαρκα
Εν θα ξεχασω τους τζεφαλους που εβαλλε μεσα στο φορουμ!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Σεμιναριο για Εγγλεζικο

Post by admin »

admin wrote:
admin wrote:
savvis wrote:Το περιοδικο που πηρα δεν ειχε dvd
Ρωτησα τον περιπτερα αλλα μου ειπε οτι ειναι χωρις.

Κάθε Μάϊο και Αύγουστο Βάζουμε dvd

Εν το πιστευκω ο Sillis θα παει σεμιναριο!!!
Εγω θελω σεμιναριο που τον Silli !!!

Θα φέρουμε και τον Βασίλη στο σεμινάρειο Quest star[/size][/code]

Εσιη τζαιρο να βαλει ψαρκα
Εν θα ξεχασω τους τζεφαλους που εβαλλε μεσα στο φορουμ!

Post Reply

Return to “Εγγλέζικο”