δοκιμη εγγλεζικου

Post Reply
marioslemesos
Posts: 20
Joined: Mon Apr 22, 2013 1:28 pm

δοκιμη εγγλεζικου

Post by marioslemesos »

αυτες τις μερες που ειμουν με αδεια ειπα να δοκιμασω για πρωτη φορα το εγγλεζικο,εχω ενα browning τρισπαστο και το ειχα στο ερμαρι πολυ καιρο ολοκαινουργιο.ψαρευα απο την ακτη,παραλια σε περιπου 1,5 -2 μετρα βαθος.ειχα αρκετα καλες επητυχιες κυριως σε κουρκουνες ,λαβρακια ,και λιγους σκαρους και μελανες.ειδικα οι κουρκουνες ειχαν καλο μεγεθως οι περισσοτερες .αυτο που προσεξα ειναι οτι οι μεγαλες κουρκουνες ηταν περιπου στα 20 μετρα απο την ακτη που δεν μπορεις να τις πιασεις με αντενα.παντα εχω μαζι μου και αντενα αλλα ουτε που την ανοιξα αυτες τις μερες.επειδη ψαρεβα με ζυμη προσεξα οτι ειναι λιγο φασαρεια,θελει συνεχεια δολωμα.σε γενεικες γραμμες μου αρεσε περυσσοτερο απο το ψαρεμα της αντενας και εχεις περυσσοτερες επιλογες,[παραμαλλα,αποστασεις,φελλους,τοπους]νομιζω θα κανω πολυ καιρο να ξαναπιασω αντενα στα χερια μου :D ψαρεβα με 20 αρα μανα και 16 αρη παραμαλλω περιπου 80 ποντους αορατο και αγγυστρι νουμερο 12.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: δοκιμη εγγλεζικου

Post by admin »

εγώ φίλε παο τον καιρό που έπιασα εγγλέζικο ξέχασα την αντέννα, όπως είπες έχεις πολλές επιλογές και μπορείς να κυνηγήσεις και μεγάλα ψάρια με την προοπτική να τα βγάλεις

Post Reply

Return to “Εγγλέζικο”