Γιατί ήρθαν τα "λαγοψαρα" στην κύπρο?

Post Reply
User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Γιατί ήρθαν τα "λαγοψαρα" στην κύπρο?

Post by AggelosLRK »

κανενα βοσκοψαρο δεν ερχεται? μονο τα πιρανχας μας τιμουν?

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Γιατί ήρθαν τα "λαγοψαρα" στην κύπρο?

Post by marios »

caveman wrote: Φέτος ήταν η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ χρονιά που είχαμεν ως τώρα όσων αφορά τες βελονίδες... εγώ είμαι πεπισμένος ότι αυτόν οφοίλετε στους κούνελλους!!!
Φιλε μου ένας μεγάλος ανταγωνιστής τον βελονίδων και μόνιμος κάτοικος πλέον του νησιού κύριος στα ανατολικά είναι το cornetfish-fistularia commersonii ...... αυτός να dis πως πληθύνεται και ποσο γόνο καταναλώνει :twisted:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Γιατί ήρθαν τα "λαγοψαρα" στην κύπρο?

Post by fISHANDCHIPS »

... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Γιατί ήρθαν τα "λαγοψαρα" στην κύπρο?

Post by caveman »

marios wrote:
caveman wrote: Φέτος ήταν η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ χρονιά που είχαμεν ως τώρα όσων αφορά τες βελονίδες... εγώ είμαι πεπισμένος ότι αυτόν οφοίλετε στους κούνελλους!!!
Φιλε μου ένας μεγάλος ανταγωνιστής τον βελονίδων και μόνιμος κάτοικος πλέον του νησιού κύριος στα ανατολικά είναι το cornetfish-fistularia commersonii ...... αυτός να dis πως πληθύνεται και ποσο γόνο καταναλώνει :twisted:
Μα έχει πολλά χρώνια που τα έχουμε... από τότε που με θυμάμαι να ψαρεύω! Αλλά όντως... φέτος ήρταν με το παραπάνο! όπως και οι τσαρτελλοβελονίδες αλλά τζαι τούτες υπάρχουν από τότε που θυμάμαι... εν ξέρω Μάριε, είναι πολύ πιθανόν να επέξαν τζαι τούτες τον ρόλο τους....
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
mourmouros
Posts: 199
Joined: Thu Jan 01, 2009 9:24 am

Re: Γιατί ήρθαν τα "λαγοψαρα" στην κύπρο?

Post by mourmouros »

marios wrote:
Δεν θα κυνηγάς για πολύ ακόμα κούνελους :) πολύ σύντομα θα κυνηγάτε κάτι που λέγεται scomberomorus commerson 8) ...κανε λίγη υπομονή... και αν βρήκαν τον δρόμο προς εδώ 2,3 :wink: ακολουθούν και τα υπόλοιπα ![/quote]

Το έχω δει να το ψαρεύουν στο Νova,νομίζω πως το μετέφραζαν Ισπανικό σκουμπρί, δεν είμαι σίγουρος...!
Άντε να βάλουμε λουβιά φέτος.... :lol: :lol: :lol:
κλι κλι....τα ψαράκια μου!!!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Γιατί ήρθαν τα "λαγοψαρα" στην κύπρο?

Post by Greg »

Ακουστηκε οτι ενα ατομο απο το φορουμ πηγε εχτες στην θαλασσα για να δοκιμασει κατι πανακριβα τεχνητα δολωματα 12ιντζα που προοριζονταν για την αιγυπτο... Ο καημενος φιλος μας ομως εν υπολογιζε πως ηταν να του καμουσην ΝΤΟΥ κατι κουνελλοι 6κιλοι :twisted:
Esox Lucius

alexandros 1991
Posts: 4
Joined: Mon Mar 09, 2009 6:50 pm

Re: Γιατί ήρθαν τα "λαγοψαρα" στην κύπρο?

Post by alexandros 1991 »

Greg wrote:Ακουστηκε οτι ενα ατομο απο το φορουμ πηγε εχτες στην θαλασσα για να δοκιμασει κατι πανακριβα τεχνητα δολωματα 12ιντζα που προοριζονταν για την αιγυπτο... Ο καημενος φιλος μας ομως εν υπολογιζε πως ηταν να του καμουσην ΝΤΟΥ κατι κουνελλοι 6κιλοι :twisted:
pios eni an epitrepetai :?:

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Γιατί ήρθαν τα "λαγοψαρα" στην κύπρο?

Post by konstantinos kalogir »

Greg wrote:Ακουστηκε οτι ενα ατομο απο το φορουμ πηγε εχτες στην θαλασσα για να δοκιμασει κατι πανακριβα τεχνητα δολωματα 12ιντζα που προοριζονταν για την αιγυπτο... Ο καημενος φιλος μας ομως εν υπολογιζε πως ηταν να του καμουσην ΝΤΟΥ κατι κουνελλοι 6κιλοι :twisted:
Κάπου κοντά στην Ορμήδεια ένα περίπου....;;;; Επείαν και τα καημένα τα ψεύτικα, αιωνία η μνήμη τους..... :lol:

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Γιατί ήρθαν τα "λαγοψαρα" στην κύπρο?

Post by marios »

:) μουντάρουν τες αρματωσιές από το βαρίδι τώρα!! ήντα ξέρω εν να μας φάσιν :|
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Γιατί ήρθαν τα "λαγοψαρα" στην κύπρο?

Post by caveman »

...τζαι κάποιος άλλος αχάπαρος που περιπέζει τους άλλους, επείεν να δοκιμάσει τα δολώματα της Αιγύπτου τζαι έσειρεν μέσα το δόλωμα χωρίς πραγγαρόλλα.... τζαι εχτύπισεν το ο τερατολάβρακος :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Γιατί ήρθαν τα "λαγοψαρα" στην κύπρο?

Post by Greg »

lol
Esox Lucius

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Γιατί ήρθαν τα "λαγοψαρα" στην κύπρο?

Post by konstantinos kalogir »

caveman wrote:...τζαι κάποιος άλλος αχάπαρος που περιπέζει τους άλλους, επείεν να δοκιμάσει τα δολώματα της Αιγύπτου τζαι έσειρεν μέσα το δόλωμα χωρίς πραγγαρόλλα.... τζαι εχτύπισεν το ο τερατολάβρακος :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Γύρισμααααααααααααααααααααα...... :lol:

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Γιατί ήρθαν τα "λαγοψαρα" στην κύπρο?

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Ρε παιθκια :!:
Αφηστε τα αστεια :cry: :cry:
Αν εβλεπατε τον τροπο που επιτεθηκαν στο δολωμα :shock: :shock: :shock: :shock: (ηταν ενα κοπαδι 8-10 κουνελλοι των 80-90 ποντων ο καθενας) εδυαλισαν το σε κλασμα δευτερολεπτου :shock: :shock: :shock:
Ενας γνωστος που ειδε την φαση εμεινε με το στομα ανοιχτο :lol: :lol: :lol: :lol:
Βεβαια ο ενας επιαστηκε αλλα οι αλλοι εδακκασαν το νημα τζιαι.....παει.. παει
Μεν εσιετε εννοιαν ομως τζιαι ειμαι "καλος" για λλοου τους :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Γιατί ήρθαν τα "λαγοψαρα" στην κύπρο?

Post by MariosK »

Πρέπει να κατασκευάσουμεν ειδικά δολώματα καμικάζι για τους κούνελλους :mrgreen:!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Γιατί ήρθαν τα "λαγοψαρα" στην κύπρο?

Post by konstantinos kalogir »

:?: :?: :?: :?: Τί εννοείς με τον όρο 'καμικάζι'...;;;;
Μόλις το πιάνουν στο στόμα τους να...ανατινάζεται...;;;; :lol: (Βλέπω σας να χάνεται πολλούς τερατολάβρακες ακόμα με έτσι δόλωμα...!!!!!) :lol: :lol:

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”