Κέφαλοι

arkantos
Posts: 37
Joined: Fri Oct 09, 2009 5:08 pm

Re: Κέφαλοι

Post by arkantos »

ρε παιθκια πέρσι έτσι καιρό οι "πελαγισηιοι" είχαν γευτεί την frontzola μας .... φέτος γιατί όχι ακόμη?

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Κέφαλοι

Post by AggelosLRK »

γιατι ειμαστε αχορταγοι

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: Κέφαλοι

Post by mariosko »

εβαρεθηκαν την φραντζιολα. Βαρτους ταχινοπιττα
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

arkantos
Posts: 37
Joined: Fri Oct 09, 2009 5:08 pm

Re: Κέφαλοι

Post by arkantos »

απάντησης επιπεδου

User avatar
stoukas
Posts: 2
Joined: Wed Oct 28, 2009 2:05 pm

Re: Κέφαλοι

Post by stoukas »

γεια σε ολους .ειμαι νεος στο φορουμ.

οντος φετος οι κεφαλοι ειναι σχεδον ανυπαρκτοι συγκριτικα με περσι. ουτε μικρους ουτε μεγαλους. επιασε κανενας κανενα κομματι καλο?
οι πελαγισιοι παντως απο οσο ξερω θελουν αλλο κανενα μηνα να εμφανιστουν.

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Κέφαλοι

Post by AggelosLRK »

χαθηκαν οι κεφαλοι και ουτε γονος τους πολυς υπηρχε φετος,κριμα και ειναι σημαντικο κομματι της αλυσιδας

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Κέφαλοι

Post by Greg »

κοπελια οι κεφαλοι ηρθαν πολυ νωρις φετος και οσοι τους πηραν χαμπαρι... επηραν τους :twisted: . Το μεγαλυτερο κομματι που ειδα φετος ηταν ενας 3800γρ. Υπολογιζω να ερθει και μια 2η φουρνια αργοτερα φετος
Esox Lucius

User avatar
andrea5
Posts: 445
Joined: Sat Dec 06, 2008 8:02 am
Location: λευκωσια

Re: Κέφαλοι

Post by andrea5 »

παιδια θα ηθελα την συμβουλη σας ,σκευτουμε να παω για κεφαλους σε καποιο λιμανι την κυριακη με εγγλεζικο η μπολονεζ (εξαρταται αν εχω ορεξη να περνω την μισηνα που τους οδηγους :P ) μαλλον λαρνακα...αλλα λογω αρκετων αποτυχιων τουντο μηνα σκευτουμε το διπλα ,ακουσατε κατι ,μπορειται να μου πειτε που εμπειρια ετσι καιρο ,την μερα αν εχει αποτελεσμα σε κεφαλους ?μαλλον το δολωμα μου θα ειναι μπικατινη και ζυμαρι . :)

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Κέφαλοι

Post by mariosspinning »

κοπελια ειπα μου κατι γεροι εχτεσ που ειμουν στο ψαρι,οτι αν ψαρευο με πολιαγκιστρο και φραντζολα,η φραντζολα θα διαλιεται σε μικρα κομματια στο νερο και απο τα κυμματα θα πηγαινει μεσα και οι κεφαλοι θα κυνηγουν τα μικρα κομματια απομακρυνοντασ τουσ κεφαλουσ απο την περιοχη με το δολομα μου,αυτο με εβαλε σε προβληματισμουσ,ισχυει;;;;;;;;;;;;;;;;; :think: :think:
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Κέφαλοι

Post by marios »

mariosspinning wrote:κοπελια ειπα μου κατι γεροι εχτεσ που ειμουν στο ψαρι,οτι αν ψαρευο με πολιαγκιστρο και φραντζολα,η φραντζολα θα διαλιεται σε μικρα κομματια στο νερο και απο τα κυμματα θα πηγαινει μεσα και οι κεφαλοι θα κυνηγουν τα μικρα κομματια απομακρυνοντασ τουσ κεφαλουσ απο την περιοχη με το δολομα μου,αυτο με εβαλε σε προβληματισμουσ,ισχυει;;;;;;;;;;;;;;;;; :think: :think:
Αλτσχάιμερ .......επειδή μίλησες για ηλικιωμένους έτσι να μαθαίνουμε και λίγα ιατρικά :arrow: Η νόσος του Αλτσχάιμερ είναι μια εκφυλιστική νόσος, η οποία αργά και προοδευτικά καταστρέφει εγκεφαλικά κύτταρα. Πήρε το όνομά της από τον Alois Alzheimer , έναν Γερμανό νευρολόγο, ο οποίος το 1907 πρώτος περιέγραψε τα συμπτώματα και τα νευ­ροπαθολογοανατομικά ευρήματα της νόσου, όπως είναι οι πλάκες και οι νευροϊνιδιακές εκφυλίσεις στον εγκέφαλο. Η νόσος προσβάλλει τη μνήμη και τη νοητική λειτουργία (π.χ., σκέψη, ομιλία κ.λπ.), αλλά μπορεί επίσης να οδηγήσει και σε άλλα προβλήματα, όπως σε σύγχυση, αλλαγές στη διάθεση και αποπροσανατολισμό σε χρόνο και χώρο.

. Η νόσος του Αλτσχάιμερ δεν είναι ούτε μολυσματική ούτε μεταδοτική. Είναι μια ανίατη νόσος, η οποία προκαλεί μια γενική αποδιοργάνωση στην υγεία.
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Κέφαλοι

Post by mariosspinning »

χαχαχαχαχααχαχα εν καλα που λαλεισ φιλε μου, εκατσα και ακουω τεσ πελλαρες των γερων,τωρα εκαταλαβα γιατι μου ειπαν ετσι,εφοηθηκαν αμπα και σιναξω τουσ κεφαλουσ ουλλουσ και εεν τουσ αφηκω τζινουσ(με το νου που κουβαλουν τουτον ενομισαν),τελοσπαντον σεβασμον στην τριτη ηλικια :P :P
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Κέφαλοι

Post by angiec »

χαχαχαχαχααχαχα εν καλα που λαλεισ φιλε μου, εκατσα και ακουω τεσ πελλαρες των γερων

Μην ξεχνάς ότι θα βρεθείς και εσύ κάποτε σε αυτήν την ηλικία και φαντάζομαι ότι δεν θα σου άρεσε να σου πουν ότι οι γέροι λαλούν πελλάρες .........................εμένα τουλάχιστον ένας ηλικιωμένος παππούς μου έμαθε το τυλιχτό πριν από πολλά χρόνια και δεν το αλλάζω με κανένα δόλωμα ........

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Κέφαλοι

Post by angiec »

angiec wrote:χαχαχαχαχααχαχα εν καλα που λαλεισ φιλε μου, εκατσα και ακουω τεσ πελλαρες των γερων

Μην ξεχνάς ότι θα βρεθείς και εσύ κάποτε σε αυτήν την ηλικία και φαντάζομαι ότι δεν θα σου άρεσε να σου πουν ότι οι γέροι λαλούν πελλάρες .........................εμένα τουλάχιστον ένας ηλικιωμένος παππούς μου έμαθε το τυλιχτό πριν από πολλά χρόνια και δεν το αλλάζω με κανένα δόλωμα ........
Και ναι πολλές φορές με την ρίψη το φραντζολάκι μοιράζεται η φευγουν κομμάτια δεν είναι δυνατόν να είναι ακέραιο να μην σπάζει ποτέ

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Κέφαλοι

Post by chrysanthos9 »

εν εχουν προβλημα αμαν ειναι η μερα τους τσιμπουν παντου αν και βαζω παρα πολυ μικρο κομματι εγω φρατζιολακι
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Κέφαλοι

Post by mariosspinning »

αντζη πιστεψε με οταν ακουσεισ αυτα που λαλουν θα με θυμηθεισ,εχω και εγω παππουδεσ και ξερω,τουτοι οποτε παω ψαρεμα συρνου μου υπονοουμενα να μεν ψαρευκω κοντα τουσ,μισιμου πωσ εν α τουσ φαρασω τουσ κεφαλουσ και να τουσ παρω μεσα,τουτοι ειναι αξιοι να μεν αφισιυν ψαρι στην περιοχη τζιαμε,καθουνται καθε μερα και ψαρευκουν μικρα λιτσακια ξεροντασ οτι το ψαρι αυτο γινεται τερασ :oops:
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”