Καλαμάρια

Post Reply
User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: Καλαμάρια

Post by Στάθης »

:lol: :lol: :lol:
Εν να ερτουν, που εννα πάει ρε Φοιβο. :wink:
Το πρόβλημα είναι ότι εν να αδειάσουν τα φράγματα από τα προιοντα εισαγωγής, και θα γεμίσουν οι παραλίες. :hand:
no whey no gain

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Καλαμάρια

Post by fISHANDCHIPS »

plenom'metatopsarem? wrote:έτο!!!!
Θέλαμε καλαμάρια, θέλαμε καλαμάρια, εμμαθκιάσαμεν το, άλλαξεν ο τζιαιρός τζιαι εφύαν τζιαι τα ξαδέρφια τους οι λεσεψιανοί!
Εμείναμεν έτσι!!!!! :D
Πάντος στο Λατσί το Σαββατοκυρίακο εξαφανήστηκε οτι ζωντανο υπάρχη στην περιόχη ... ηταν πολλά παράξενος ο καιρός και η κατευθυνση των ανέμων ... ίσως να δούλευκε το καστινγκ ... 2 3ωρα ψαρέματα ούτε μια τσιμπιά
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Καλαμάρια

Post by plenom'metatopsarem? »

fISHANDCHIPS wrote:
plenom'metatopsarem? wrote:έτο!!!!
Θέλαμε καλαμάρια, θέλαμε καλαμάρια, εμμαθκιάσαμεν το, άλλαξεν ο τζιαιρός τζιαι εφύαν τζιαι τα ξαδέρφια τους οι λεσεψιανοί!
Εμείναμεν έτσι!!!!! :D
Πάντος στο Λατσί το Σαββατοκυρίακο εξαφανήστηκε οτι ζωντανο υπάρχη στην περιόχη ... ηταν πολλά παράξενος ο καιρός και η κατευθυνση των ανέμων ... ίσως να δούλευκε το καστινγκ ... 2 3ωρα ψαρέματα ούτε μια τσιμπιά
και σε Λάρνακα μεριά μια από τα ίδια!!!!
Φυσικά και θα φανούν ,αλλά τη μεταφορά των..."ψαράδων"(?!?!?!?) από τα φράγματα...δεν τη γλυτώνουμε!!!

Christoscy
Posts: 46
Joined: Sat Oct 23, 2010 10:21 am

Re: Καλαμάρια

Post by Christoscy »

Πρωινό ψάρεμα καλαμαριών δεν γινετε? Μονο νύκτα?. Αγορασα 4 καμαριέρες εκτες και ήθελα να τις δοκιμάσω.

User avatar
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Posts: 218
Joined: Tue Aug 31, 2010 5:44 pm
Location: ΛΕΜΕΣΣΟ

Re: Καλαμάρια

Post by ΦΙΛΙΠΠΟΣ »

plenom'metatopsarem? wrote:
fISHANDCHIPS wrote:
plenom'metatopsarem? wrote:έτο!!!!
Θέλαμε καλαμάρια, θέλαμε καλαμάρια, εμμαθκιάσαμεν το, άλλαξεν ο τζιαιρός τζιαι εφύαν τζιαι τα ξαδέρφια τους οι λεσεψιανοί!
Εμείναμεν έτσι!!!!! :D
Πάντος στο Λατσί το Σαββατοκυρίακο εξαφανήστηκε οτι ζωντανο υπάρχη στην περιόχη ... ηταν πολλά παράξενος ο καιρός και η κατευθυνση των ανέμων ... ίσως να δούλευκε το καστινγκ ... 2 3ωρα ψαρέματα ούτε μια τσιμπιά
και σε Λάρνακα μεριά μια από τα ίδια!!!!
Φυσικά και θα φανούν ,αλλά τη μεταφορά των..."ψαράδων"(?!?!?!?) από τα φράγματα...δεν τη γλυτώνουμε!!!
η θαλασσα τη πεμπτη ηταν σαν να εβραζα νερο για καφε το βραδυ εβγαζα το μονοδολι εξω και εκαιγε ειλικρινα! τι διαολο γινεται!
Ψαρεύω μόνο τις μέρες που τελειώνουν με ''Η'' !

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Καλαμάρια

Post by plenom'metatopsarem? »

Christoscy wrote:Πρωινό ψάρεμα καλαμαριών δεν γινετε? Μονο νύκτα?. Αγορασα 4 καμαριέρες εκτες και ήθελα να τις δοκιμάσω.

γίνεται φίλε μου. αλλά προτίμα πολύ πρωινές ώρες

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Καλαμάρια

Post by plenom'metatopsarem? »

η θαλασσα τη πεμπτη ηταν σαν να εβραζα νερο για καφε το βραδυ εβγαζα το μονοδολι εξω και εκαιγε ειλικρινα! τι διαολο γινεται![/quote]


Φίλε Φίλιππε, πριν μια ώρα εκολυμπούσα ακόμα στη θάλασσα!!!! Τα πόθκια μου εν ακόμα βρεμένα!
Να δούμε πότε εννα κρυαδίσει...επιτέλους!

Christoscy
Posts: 46
Joined: Sat Oct 23, 2010 10:21 am

Re: Καλαμάρια

Post by Christoscy »

plenom'metatopsarem? wrote:
Christoscy wrote:Πρωινό ψάρεμα καλαμαριών δεν γινετε? Μονο νύκτα?. Αγορασα 4 καμαριέρες εκτες και ήθελα να τις δοκιμάσω.

γίνεται φίλε μου. αλλά προτίμα πολύ πρωινές ώρες
κατα τισ 6 εν καλα ? εκινι τιν ωρα δυστυχωσ θα ειμαι εκι.

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Καλαμάρια

Post by plenom'metatopsarem? »

Christoscy wrote:
plenom'metatopsarem? wrote:
Christoscy wrote:Πρωινό ψάρεμα καλαμαριών δεν γινετε? Μονο νύκτα?. Αγορασα 4 καμαριέρες εκτες και ήθελα να τις δοκιμάσω.

γίνεται φίλε μου. αλλά προτίμα πολύ πρωινές ώρες
κατα τισ 6 εν καλα ? εκινι τιν ωρα δυστυχωσ θα ειμαι εκι.
6 μπορεί να εν στα τελειώματα!
αν εν για αύριο, δεν ξέρω ανα θα κάμεις τίποτε, φυσικά ποτέ δεν ξέρεις, ήμουν πριν λίγο και δοκίμαζα αλλά τίποτα! Το νερό ήταν πολύ ζεστό!
μπορεί να κρυώσει τώρα που νύχτωσε, έκατσε και ο αέρας, ίσως το πρωί καταφέρεις κανένα!

Christoscy
Posts: 46
Joined: Sat Oct 23, 2010 10:21 am

Re: Καλαμάρια

Post by Christoscy »

Πηγα και εγω σημερα το πρωι αλλα τιποτε και ηταν και πολλη ζεστη.΄'Δεκελια΄΄
Αυριο πρωι θα παω ζυγι και θα δωκιμασω στο λιμανακι πιο πανο απο Βασιλικο και ο θεοσ βοηθοσ.
Ευχαριστω φιλε phenom για τα κομεντσ σου ΄ :D

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Καλαμάρια

Post by plenom'metatopsarem? »

Christoscy wrote:Πηγα και εγω σημερα το πρωι αλλα τιποτε και ηταν και πολλη ζεστη.΄'Δεκελια΄΄
Αυριο πρωι θα παω ζυγι και θα δωκιμασω στο λιμανακι πιο πανο απο Βασιλικο και ο θεοσ βοηθοσ.
Ευχαριστω φιλε phenom για τα κομεντσ σου ΄ :D
χαχα! plenom, όχι phenom! :D
Να σαι καλά φίλε μου! Ζύγι θα προτιμούσα κι εγώ στη θέση σου! :wink:
εκεί έχω βγάλει και ημέρα :)

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Καλαμάρια

Post by plenom'metatopsarem? »

έβγαλα το πρώτο μου καλαμάρι για φέτος :D , είδα τη θάλασσα πριν να ππέσω τζιαι εσκέφτηκα πως πρωινές ώρες θα ήταν ό,τι έπρεπε για καλαμάρια.
δυστυχώς όμως, μόνο ένα!
όταν ξημέρωσε, κατάλαβα και το λόγο... ένα ψαροκάικο είχε κυριολεκτικά γαζώσει την περιοχή, πολύ κοντά στην ακτή για μίλια ολόκληρα!!!!
άδικα το ξενύχτι!!! :(
Αν έβαζε και κανένα σημάδι κοντά για να καταλάβω πως είχε δίκτυα...
και πάντα κοιτάζω, για να μην την πάθω, αλλά τα είχε βάλει φαίνεται πολύ μακρυά :( :( ....υγεία...
αλλά άτε...κρίμα οι πεζίνες τζιαι το ξενύχτι...τζιαι ό,τι μικρόψαρο εμάζεψε, τόσο έξω που τα έριξε!!!! :?

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: Καλαμάρια

Post by Στάθης »

Μπράβο Φοίβο! :clap:
Αρχίσαν και φαίνονται σιγά σιγα. :pray:
Κρίμα για το δίχτυ, το καλοκάιρι θα είναι λουόμενοι, το χειμώνα δίκτυα. :|
no whey no gain

Christoscy
Posts: 46
Joined: Sat Oct 23, 2010 10:21 am

Re: Καλαμάρια

Post by Christoscy »

Ουτε και ενα ψαρι σημερα απο η ωρα 6 ωσ τισ 12 τιποτε.Ημουν στο λιμανι πιο πανω απο βασιλικο.

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Καλαμάρια

Post by plenom'metatopsarem? »

Christoscy wrote:Ουτε και ενα ψαρι σημερα απο η ωρα 6 ωσ τισ 12 τιποτε.Ημουν στο λιμανι πιο πανω απο βασιλικο.
υγεία φίλε Christo! την επόμενη φορά! υπομονή κι επιμονή! τα όπλα του ψαρά!
σκέψου πως ούτε εγώ θα έκανα τίποτα αν δεν κτυπούσε εκείνο το ένα! άρα θα νόμιζα πως ακόμα να κοντέψουν στις ακτές! Ενώ ήταν άλλος τελικά ο λόγος...

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”