Η Μουρμούρα

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Η Μουρμούρα

Post by konstantinos kalogir »

caveman wrote:Ακριβός έτσι είναι τα πράγματα! Προφητηκά τα λόγια του "κακού λαβρακιού"!

Εγώ αυτό που βλέπω ΣΗΜΕΡΑ, είναι ότι το τέλος έχει έρθει! Αλλά παρόλα ταύτα ο παραθερισμός και η αλόγιστη εκμετάλευση της θάλασσας ακόμη σινεχείζεται έστο και αν δεν πέρνουν ψάρια οι διάφοροι γνωστοί και άγνωστοι.... δλδ μέχρι που θα φτάσουμε? Οι ψαράδες να είμαστε περισσότεροι από τα ψάρια?
Όταν γίνει αυτό, θα λιγοστέψουν οι ψαράδες και θα αρχίσει το αντίθετο σε σημείο που σε 1 εκατομύριο χρόνια να φτάσουμε ξανά σε εποχές που η θάλασσα θα είναι γεμάάάάάάάάτη ψάρια!! :roll:

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Η Μουρμούρα

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Αξιος πον να ζησει ως τοτε να το δει :roll: :roll: :roll: :lol: :lol:

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Re: Η Μουρμούρα

Post by sea-hunter »

MariosK wrote:
panikos wrote:Μαριε καμνε ότι γουστάρεις για πειραματισμό , και μεν ακούεις κανένα , φαίνεται αυτοί που ήταν να σε φάσειν μπορεί να μεν ήξεραν καν τι είναι το casting
Τούτο τους είπα τζε γω, πειραματίζουμαι τζε μαθαίνω :oops:.
Ετσι επειραματιστηκα και εγω κ ανακαλυψα οτι τσιμπα και στην α8ερινα :o
Keep Walking...Keep Fishing!!

User avatar
jack tar
Posts: 299
Joined: Tue Jul 29, 2008 6:37 am
Location: λευκωσια-Δάλι

Re: Η Μουρμούρα

Post by jack tar »

ημουν για διακοπες στην περιοχη του πρωταρα και επισκέφθηκα ενα καταστημα που πουλα είδη αλιειας και καθως μιλουσαμε για διαφορα γυρω απο το ψαρεμα μου μιλησε για μια μουρμουρα τερας .το μεγεθος θα σας το πω μετα απο τις απαντησεις που θα μου δωσετε στην ερωτηση......εσεις μεχρι σημερα ποσο μεγαλη μουρμουρα εχετε ψαρεψει ειτε τουλαχιστον δει με τα ματια σας????μου υποσχεθηκε οτι θα μου δωσει μια φωτογραφια για να δημοσιευθει στο περιοδικο μιλαμε για τερας...και προσωπικα ειχα δει μια τετοια πριν 3 χρονια!!!κωνσταντινε ??
''surf casting'' A way of Living

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Η Μουρμούρα

Post by fISHANDCHIPS »

εγω μόνο μεταμφιεσμένους σε κούνελούς βλέπω μεγάλους :think:
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Η Μουρμούρα

Post by chrysanthos9 »

εγω πιο μεγαλη που 700γρ εν ειδα επιασαμεν την προπερσι στο surfcasting με δολωμα σαμαρι :shhh:
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Η Μουρμούρα

Post by marios »

jack tar wrote:ημουν για διακοπες στην περιοχη του πρωταρα και επισκέφθηκα ενα καταστημα που πουλα είδη αλιειας και καθως μιλουσαμε για διαφορα γυρω απο το ψαρεμα μου μιλησε για μια μουρμουρα τερας .το μεγεθος θα σας το πω μετα απο τις απαντησεις που θα μου δωσετε στην ερωτηση......εσεις μεχρι σημερα ποσο μεγαλη μουρμουρα εχετε ψαρεψει ειτε τουλαχιστον δει με τα ματια σας????μου υποσχεθηκε οτι θα μου δωσει μια φωτογραφια για να δημοσιευθει στο περιοδικο μιλαμε για τερας...και προσωπικα ειχα δει μια τετοια πριν 3 χρονια!!!κωνσταντινε ??
Αύγουστος του 2007 παραλια ladys mile έβγαλε ο bad bass( μέλος του φόρουμ) μια λίγο μεγαλύτερη από 40cm μιλώντας μαζί ντού μου είπε ότι είχε βγάλει και μεγαλύτερη :shock: δεν τον πίστεψα!!!!.....έβγαλε το κινητό από την τζέπι του και μου έδειξε μια φωτογραφία !! μια μουρμούρα απλωμένη στο χέρι του ξεκινουσε η ουρα τις από την άκρη τον δάχτυλο τού και τελειωνε το κεφάλι τις πάνω από τον αγκώνα περίπου στην μέση του ποντικού του χεριού :o 52 με 55cm easy!!!! Ευτυχώς δεν ήμουν ο μονος που την είδε γιατί θα με βγάζετε λαφαζάνη!! τι έχει δει επίσης ο panikos και ο no nick :D
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Η Μουρμούρα

Post by AggelosLRK »

marios wrote:
jack tar wrote:ημουν για διακοπες στην περιοχη του πρωταρα και επισκέφθηκα ενα καταστημα που πουλα είδη αλιειας και καθως μιλουσαμε για διαφορα γυρω απο το ψαρεμα μου μιλησε για μια μουρμουρα τερας .το μεγεθος θα σας το πω μετα απο τις απαντησεις που θα μου δωσετε στην ερωτηση......εσεις μεχρι σημερα ποσο μεγαλη μουρμουρα εχετε ψαρεψει ειτε τουλαχιστον δει με τα ματια σας????μου υποσχεθηκε οτι θα μου δωσει μια φωτογραφια για να δημοσιευθει στο περιοδικο μιλαμε για τερας...και προσωπικα ειχα δει μια τετοια πριν 3 χρονια!!!κωνσταντινε ??
Αύγουστος του 2007 παραλια ladys mile έβγαλε ο bad bass( μέλος του φόρουμ) μια λίγο μεγαλύτερη από 40cm μιλώντας μαζί ντού μου είπε ότι είχε βγάλει και μεγαλύτερη :shock: δεν τον πίστεψα!!!!.....έβγαλε το κινητό από την τζέπι του και μου έδειξε μια φωτογραφία !! μια μουρμούρα απλωμένη στο χέρι του ξεκινουσε η ουρα τις από την άκρη τον δάχτυλο τού και τελειωνε το κεφάλι τις πάνω από τον αγκώνα περίπου στην μέση του ποντικού του χεριού :o 52 με 55cm easy!!!! Ευτυχώς δεν ήμουν ο μονος που την είδε γιατί θα με βγάζετε λαφαζάνη!! τι έχει δει επίσης ο panikos και ο no nick :D
2κομματια τετοια περυσι στο ψαρολιμανο λαρνακας,περιπου κιλο?επαιρναν φρενα βυραααααα :lol:
και παντα γυρω στις 5 το πρωι

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Η Μουρμούρα

Post by Giorkos »

marios wrote:
jack tar wrote:ημουν για διακοπες στην περιοχη του πρωταρα και επισκέφθηκα ενα καταστημα που πουλα είδη αλιειας και καθως μιλουσαμε για διαφορα γυρω απο το ψαρεμα μου μιλησε για μια μουρμουρα τερας .το μεγεθος θα σας το πω μετα απο τις απαντησεις που θα μου δωσετε στην ερωτηση......εσεις μεχρι σημερα ποσο μεγαλη μουρμουρα εχετε ψαρεψει ειτε τουλαχιστον δει με τα ματια σας????μου υποσχεθηκε οτι θα μου δωσει μια φωτογραφια για να δημοσιευθει στο περιοδικο μιλαμε για τερας...και προσωπικα ειχα δει μια τετοια πριν 3 χρονια!!!κωνσταντινε ??
Αύγουστος του 2007 παραλια ladys mile έβγαλε ο bad bass( μέλος του φόρουμ) μια λίγο μεγαλύτερη από40cm μιλώντας μαζί ντού μου είπε ότι είχε βγάλει και μεγαλύτερη :shock: δεν τον πίστεψα!!!!.....έβγαλε το κινητό από την τζέπι του και μου έδειξε μια φωτογραφία !! μια μουρμούρα απλωμένη στο χέρι του ξεκινουσε η ουρα τις από την άκρη τον δάχτυλο τού και τελειωνε το κεφάλι τις πάνω από τον αγκώνα περίπου στην μέση του ποντικού του χεριού :o52 με 55cm easy!!!! Ευτυχώς δεν ήμουν ο μονος που την είδε γιατί θα με βγάζετε λαφαζάνη!! τι έχει δει επίσης ο panikos και ο no nick :D
:o :o :o :o :o :o :o :o Α μάμμα μου !!!!! :o :o :o :o :o :o :o :o

:clap: :clap: :clap:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Η Μουρμούρα

Post by konstantinos kalogir »

jack tar wrote:ημουν για διακοπες στην περιοχη του πρωταρα και επισκέφθηκα ενα καταστημα που πουλα είδη αλιειας και καθως μιλουσαμε για διαφορα γυρω απο το ψαρεμα μου μιλησε για μια μουρμουρα τερας .το μεγεθος θα σας το πω μετα απο τις απαντησεις που θα μου δωσετε στην ερωτηση......εσεις μεχρι σημερα ποσο μεγαλη μουρμουρα εχετε ψαρεψει ειτε τουλαχιστον δει με τα ματια σας????μου υποσχεθηκε οτι θα μου δωσει μια φωτογραφια για να δημοσιευθει στο περιοδικο μιλαμε για τερας...και προσωπικα ειχα δει μια τετοια πριν 3 χρονια!!!κωνσταντινε ??
Παιδκιά σας παρακαλώ μεν βάλετε έτσι φώτο δαμέσα εν θα το αντέξωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

User avatar
jack tar
Posts: 299
Joined: Tue Jul 29, 2008 6:37 am
Location: λευκωσια-Δάλι

Re: Η Μουρμούρα

Post by jack tar »

konstantinos kalogir wrote:
jack tar wrote:ημουν για διακοπες στην περιοχη του πρωταρα και επισκέφθηκα ενα καταστημα που πουλα είδη αλιειας και καθως μιλουσαμε για διαφορα γυρω απο το ψαρεμα μου μιλησε για μια μουρμουρα τερας .το μεγεθος θα σας το πω μετα απο τις απαντησεις που θα μου δωσετε στην ερωτηση......εσεις μεχρι σημερα ποσο μεγαλη μουρμουρα εχετε ψαρεψει ειτε τουλαχιστον δει με τα ματια σας????μου υποσχεθηκε οτι θα μου δωσει μια φωτογραφια για να δημοσιευθει στο περιοδικο μιλαμε για τερας...και προσωπικα ειχα δει μια τετοια πριν 3 χρονια!!!κωνσταντινε ??
Παιδκιά σας παρακαλώ μεν βάλετε έτσι φώτο δαμέσα εν θα το αντέξωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

επειδη σχεδον εκαλυψετε με θα πω και ποσο μεγαλη ηταν.....
60cm
:o :o :o ..δυστυχως δεν ζυγιστηκε αλλα ευτυχως την εχουν βγαλει φωτογραφια και θα προσπαθησω να την βαλω και εδω.
κωνσταντινε μου εχουμε ακομα ελπιδες..... :violin: :violin: :violin:
''surf casting'' A way of Living

User avatar
since1984
Posts: 128
Joined: Wed Aug 13, 2008 10:55 am
Location: Paphos/Cyprus

Re: Η Μουρμούρα

Post by since1984 »

:o :o :o θέλω και γώ να τον δω και γώ τούτον τον κύριο μούρμουρο :o :o :o ο μεγαλύτερος που έπιασα εγώ ήταν παs τα 30cm

kostis
Posts: 44
Joined: Mon Jun 15, 2009 7:19 am

Re: Η Μουρμούρα

Post by kostis »

παιδια στην περιοχη λαρνακας στο λενιος peach εχει μουρμουρους :?: :?: :?:

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Η Μουρμούρα

Post by MariosK »

Ναι αλλά να πάεις δεξιά του Λένιου.

kostis
Posts: 44
Joined: Mon Jun 15, 2009 7:19 am

Re: Η Μουρμούρα

Post by kostis »

ακουσα κατι για τζαμε στο intercollage για μουρμουρους και μουκρασιελα εν αλι
θκια :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”