Mυλοκοπια

M.S.BUFFALO
Posts: 314
Joined: Sun Aug 12, 2012 7:04 pm

Re: Mυλοκοπια

Post by M.S.BUFFALO »

οπος και να εχει εν καλα να ερκετε κοσμος απο αλλες περιοχες στο τοπο σου για ψαρεμα η για οτι δηποτε αλλο, ποσο μαλλον σε καιρους οικονομικης κρισης.

ο αλλος που εννα ερτει εννα πιασει και τον καφε/νερο/αναψυκτικο του που το περιπτερο της περιοχης, και το σαντουιτς χαμπουρκερ του που κανενα μαχαζι εκει κοντα... κινειτε η οικονομια.

οπος και να εχει το θεμα, μπορει να μεν εχεις εσυ περιπτερο η σουπερμαρκετ η φαστφουνταδικο αλλα ο τοπος γεννικα παει πιο μπροστα

Nikolas Nklou
Posts: 249
Joined: Thu Aug 16, 2012 6:59 am

Re: Mυλοκοπια

Post by Nikolas Nklou »

michalisblakis wrote:
Nikolas Nklou wrote:φιλε μου να σε ρωτησω ενα πραμα ομως?
την Αρκακα γιατι την εσυναφερνες σε καθε φωτογραφια που εβαλες?
γιατι η κατασταση πλεον εν απελπιστικη...να γυρευκεις τοπο να ψαρεψεις κατω που το σπιτι σου τζε να μεν βρισκεις γιατι εμαθαν ουλλοι οτι κρατει μυλοκοπια η παραλια της Αργακας δηθεν! :o
ερκουνται μια φορα μονο ομως.....μετα πολλα δυσκολο να ξαναερτουν.....
τζε εν κανει τουτο να καμνουν τζε κατι μουτρα γιατι εν επιασαν ψαρι....
φίλε Νικόλα :text-imsorry: αν δημιούργησα πρόβλημα αλλά ενε εγώ που φταίω.ο μουκτάρης της περιοχής εν :romance-adore: φίλος μου τζε είπε μου ότι εν εσιη κίνηση στην αρκάκα τούτο το τζερό. ε... είπα να του κάνω λίγη :romance-grouphug: κίνηση. καταλαμβαίνης, αμα εν :confusion-shrug: βρίσκουν ψάρια και λόγω του μακρυνού ταξιδιού εν να παραλλείλουν κανένα σουγλούι να τρων ή κανένα γύρο . σωστός :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
χαχαχαχχαχαχαχαχα με ετσι κριση εννα φερνουν το φαι τους με τα τταπερ που εν τζε πιο οικονομικη λυση φιλε!!!
ξερεις τον μουχταρη μας δηλαδη?
Never back down

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: Mυλοκοπια

Post by michalispsarema »

Ρε φιλε πολυ φιλοι μου επιαν αλλα ειπαν οτι εν θα ξαναπαν...ατε να παν ουλλοι και μετα να μεν ξαναπιεννουνννν.... :lol: :lol: :lol: Να ησυχασεις... :D :D

Nikolas Nklou
Posts: 249
Joined: Thu Aug 16, 2012 6:59 am

Re: Mυλοκοπια

Post by Nikolas Nklou »

michalispsarema wrote:Ρε φιλε πολυ φιλοι μου επιαν αλλα ειπαν οτι εν θα ξαναπαν...ατε να παν ουλλοι και μετα να μεν ξαναπιεννουνννν.... :lol: :lol: :lol: Να ησυχασεις... :D :D
ενε τουτο το θεμα ρε φιλε! εχτος που την ταλαιπωρια να ερτεις που μακρυα! (γιατι εν ειμαστε τζε πολλα κοντα που οπουδιποτε στην Κυπρο) εν κριμα να φαεις τις ωρες σου χωρις αποτελεσμα και το κυριοτερο χωρις ψαρι!! σκεφτου και τα εξοδα να ερτεις σε ετσι τοπο! θελεις 50-60 ευρω πεζινα να ερτεις τζε να παεις πισω! μπορει τζε παραπανω! δολωματα,αρματωσιες ,καφες ,τσιαρα(για οσους πινουν) φαϊ κ.α πολλα που σε φερνουν σε δυσκολη θεση και πρεπει να το σκεφτεις 2 τζε 3 φορες για να καμεις ετσι εξορμηση!
Never back down

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: Mυλοκοπια

Post by michalispsarema »

Και εγω εσκεφτουμουν να ερτο αλλα εμηλισα με τους παρεες και εμετανιωσα.....Αποτι φαινεται καλυτερη περιοχη ΚΑτεχομενα.... 8-) 8-)

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: Mυλοκοπια

Post by michalispsarema »

:lol: :lol: :lol: :lol:

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Mυλοκοπια

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Παφιτες κατα Πολη μερκαν :D
Τουντες μερες εν να σας κατεβουμεν καμποσοι που το Φορουμ για προπονηση στον Φραχτη της Ευρετου.
Εν να μεινισκουμεν στο Χοτελ Μαριον.
Κοπιαστε καμιαν νυχταν να γνωριστουμεν. Αν ηξερετε τζιαι καμμιαν καλην ταβερνουαν να μας προξενεψετε εν ναν καλα :lol:

User avatar
LEONIDAS
Posts: 489
Joined: Thu Sep 27, 2007 2:37 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Mυλοκοπια

Post by LEONIDAS »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Παφιτες κατα Πολη μερκαν :D
Τουντες μερες εν να σας κατεβουμεν καμποσοι που το Φορουμ για προπονηση στον Φραχτη της Ευρετου.
Εν να μεινισκουμεν στο Χοτελ Μαριον.
Κοπιαστε καμιαν νυχταν να γνωριστουμεν. Αν ηξερετε τζιαι καμμιαν καλην ταβερνουαν να μας προξενεψετε εν ναν καλα :lol:
Κύριε Ευάνθη όσο για το Μάριον ξανασκεφτείτε το!!!
Το ψάρι θέλει υπομονή και το μ....νί κυνήγι.

Nikolas Nklou
Posts: 249
Joined: Thu Aug 16, 2012 6:59 am

Re: Mυλοκοπια

Post by Nikolas Nklou »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Παφιτες κατα Πολη μερκαν :D
Τουντες μερες εν να σας κατεβουμεν καμποσοι που το Φορουμ για προπονηση στον Φραχτη της Ευρετου.
Εν να μεινισκουμεν στο Χοτελ Μαριον.
Κοπιαστε καμιαν νυχταν να γνωριστουμεν. Αν ηξερετε τζιαι καμμιαν καλην ταβερνουαν να μας προξενεψετε εν ναν καλα :lol:
ενημερωστε μας απλα λιο πιο γρηγορα να κανονισουμε το προγραμμα μας! :D
εν κοντα μας το ξενοδοχειο...μπορειτε ευκολα να δοκιμασετε την τυχη σας τζε στο θαλασσινο νερο :) ειστε κοντα στο Λατσι και στην αποβαθρα :)
Never back down

User avatar
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Posts: 218
Joined: Tue Aug 31, 2010 5:44 pm
Location: ΛΕΜΕΣΣΟ

Re: Mυλοκοπια

Post by ΦΙΛΙΠΠΟΣ »

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΜΥΛΟΚΟΠΙ ΣΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΡΕΒΕΖΑ! ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΠΡΕΒΕΖΑ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΠΙΑΣΤΗΚΕ ΜΕ ΣΚΟΥΛΗΚΙ ΤΗΣ ΓΗΣ!
http://youtu.be/T65PhUeFPCo EΨΑΧΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ
Ψαρεύω μόνο τις μέρες που τελειώνουν με ''Η'' !

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: Mυλοκοπια

Post by michalispsarema »

Πωω πωωω ΠΟΛΥ μεγαλο Μυλοκοπι Μπραβο τους.....

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Mυλοκοπια

Post by fISHANDCHIPS »

Δεν ειναι μυλοκοπι ... Ειναι κρανιος Argyrosomus regius
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Posts: 218
Joined: Tue Aug 31, 2010 5:44 pm
Location: ΛΕΜΕΣΣΟ

Re: Mυλοκοπια

Post by ΦΙΛΙΠΠΟΣ »

ΕΤΣΙ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΦΙΛΕ FISH & CHIPS ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΝΙΟΣ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΙΟΝΙΟ ΣΤΗ ΠΡΕΒΕΖΑ ΚΡΑΝΙΟΙ ΜΕΓΑΛΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΝΟΤΙΑ ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΚΡΗΤΗ! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΚΡΑΝΙΟ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΜΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ! ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ!
Ψαρεύω μόνο τις μέρες που τελειώνουν με ''Η'' !

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Mυλοκοπια

Post by konstantinos kalogir »

fISHANDCHIPS wrote:Δεν ειναι μυλοκοπι ... Ειναι κρανιος Argyrosomus regius
+1

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Mυλοκοπια

Post by fISHANDCHIPS »

ΦΙΛΙΠΠΟΣ wrote:ΕΤΣΙ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΦΙΛΕ FISH & CHIPS ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΝΙΟΣ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΙΟΝΙΟ ΣΤΗ ΠΡΕΒΕΖΑ ΚΡΑΝΙΟΙ ΜΕΓΑΛΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΝΟΤΙΑ ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΚΡΗΤΗ! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΚΡΑΝΙΟ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΜΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ! ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ!
Καλημέρα Φιλιππε
Πρόσεξε το στόμα του να δεις ότι δεν ειναι μυλοκοπι
Η ευδιάκριτη διάφορα ειναι στο στόμα.το μυλοκοπι τρέφεται από τον βυθό έτσι το στόμα του βρίσκεται κάτω ενώ ο κρανιος ειναι αρπακτικο και το στόμα του ειναι πιο μεγάλο και βρίσκεται μπροστα
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”