Mυλοκοπια

Post Reply
User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: milokopia

Post by caveman »

'Ετσι γενικά εν ολόχρονα αλλά οι συνθίκες οι καλές καί βολικότερες είναι Καλοκαίρι που εκτός που μυλοκόπια πιάνουντε καί άλλα πράματα. Κυρίος μετά τον Μάιο μέχρι καί Αύγουστο
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: milokopia

Post by Greg »

caveman wrote::lol: :lol: καλάν ρε σιρά, εσεί μείνε Λεμεσό να παέννεις παλιο λιμάνι τζαί επίχωση :lol: μείνε να ονειρέφκεσαι τον μίνερο :lol: :lol:

υγ: τι έγεινεν Ασπρόκρεμμο, επιάτε καναν λαβράκι :?:
ixame 2 ktupimata alla den epiastikan, to nero itan opws tin granita :twisted: . An kamei allo 1 evdomada illiofanias opws twra mallon enna arxisoun ta tsimpimata

Oso gia ta sxolia su ta alla.. egw enna fkallo terata(varkes, jetski,istiofora) pou tin mpoukka tis marinas lemesou tou xronou :twisted: :twisted:..
Esox Lucius

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: milokopia

Post by caveman »

Πριν καμπόσον τζερόν εξεκινήσαν οι διαφονίες μας με τον Νο-νικ για το ψάρεμα του μυλοκοπιού.....οι οποίες ε σινεχηστίκαν μέχρι...τζαι τωρά που μιλούμεν :lol: αλλά με το πέρασμα του χρόνου είδα όσα μου έλεεν ο ανυπόθετος να γίνονται πράξη στο συγκεκρημμένο ψάρεμμα.... έτσι θέλω δημόσια να σας πω, πως τελικά ο φίλος μας ο Νο-υπόθεσης....έσχει πολλήν υπόθεση τελικά....μόνον που, πιάννει πάντα τον μίτα :lol: ...αλλά τούτον εν λόγο έλειψης χρόνου
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: milokopia

Post by no-nick »

caveman wrote:Πριν καμπόσον τζερόν εξεκινήσαν οι διαφονίες μας με τον Νο-νικ για το ψάρεμα του μυλοκοπιού.....οι οποίες ε σινεχηστίκαν μέχρι...τζαι τωρά που μιλούμεν :lol: αλλά με το πέρασμα του χρόνου είδα όσα μου έλεεν ο ανυπόθετος να γίνονται πράξη στο συγκεκρημμένο ψάρεμμα.... έτσι θέλω δημόσια να σας πω, πως τελικά ο φίλος μας ο Νο-υπόθεσης....έσχει πολλήν υπόθεση τελικά....μόνον που, πιάννει πάντα τον μίτα :lol: ...αλλά τούτον εν λόγο έλειψης χρόνου
μα καλα ρε συ ειπα σου να απολογηθης δημοσια για την ξεροτζαιφαλια σου :) τζαι εσυ επιστεψες?σε πολλα πραματα διαφωνουμαι , ετσι ειναι γενικα η ζωη , αλλα στο ψαρεμα δεν ειναι παντα ο κανονας, δεν ειναι 2+2=4. εκει που νομιζης οτι τα ξερης ολα κατι γινετε και αναιρουντε ολα.

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

psarema mulokopiou

Post by chrysanthos9 »

ρε παιδιά ξέρει κανένας να ψαρεύει μυλοκοπια? :( :( :(
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: psarema mulokopiou

Post by admin »

chrysanthos9 wrote:ρε παιδιά ξέρει κανένας να ψαρεύει μυλοκοπια? :( :( :(
Φίλε δυστηχώς έμεινες κάποια επεισόδια πίσω, κοίταξε λίγο στο φόρουμ αλλά και σε προηγούμενες εκδόσης του περιοδικού και θα δείς σχετικά άρθρα όπως τευχος 11 Μυλοκόπι ο βασιλιάς της άμμου :!: :!:

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Mυλοκοπια

Post by Someone »

Άποψη μου:
Δημοτικό: Μούρμουροι
Γυμνάσιο: Σορκοί, κέφαλοι "συνηθισμένοι"
Λύκειο: Λαυράκια άγρια, πόκλανοι
Πανεπιστήμιο: Τα διάφορα άλλα τρόπαια, ένα απο τα οποία είναι τζιαι το μυλοκόπι.

Μιλώ πάντα για "συστηματικά" ψαρέματα, όι φάσεις τύπου "έκατσε μου ένα λαυράκι 2 κιλά πάνω στον ακροβάτη, ενώ επήεννα για μούρμουρους".
:D


Προσωπικά που τον τζιαιρό που έγινα πιό συστηματικός στα ψαρέματα μου, αποφεύγω να μπώ στη διαδικασία να σκέφτομαι θηράματα που δεν είναι του "βεληνεκούς" μου, τζιαι προσπαθώ να σπάσω τα "μυστικά" των ειδών που φαίνεται ότι μπορώ σιγά σιγα να "κουμαντάρω". Φέτος το χειμώνα ας πούμε, θα επικεντρωθώ 100% στο σορκό. Ούλλο τον περασμένο χρόνο εγύρευκα μούρμουρους τζιαι μόνο.
Τα μυλοκόπια είναι εντελώς "εκτός" απο ό,τι θωρώ. Θέλεις εξοπλισμό εξειδικευμένο, βολές δυνατές, βλάγκα να τρώεις τον αέρα στα μούτρα σου για ώρες, τζιαι ικανοτητα να φκάλεις ψάρι μεγάλο έξω, μέσα στα κύματα τζιαι τα φύτζια. Οπότε παρά να μπαίνω σε χωράφκια που εν κατέχω, καλλύττερα να περάσω πρώτα τα "βασικά".
Πρέπει να φκάλουμε το.. δημοτικό τζιαι το γυμνάσιο πρώτα. :lol:

User avatar
ANDREAS TSOKKOS
Posts: 105
Joined: Wed Apr 01, 2009 9:09 am
Location: Παραλιμνι

Re: Mυλοκοπια

Post by ANDREAS TSOKKOS »

τι παραμαλλα χρησιμοποιητε για μυλοκοπια ? οταν η περιοχη εχει φυκια πολλα χρησιμοποιητε μοναγκιστρο με floater ?
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΨΑΡΕΜΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΨΑΡΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Mυλοκοπια

Post by chrysanthos9 »

συνηθως καλα 35αρια οταν εχει φυκια η περιοχη κανουμε μακρινες ρυψις και βαζουμε το καλαμι καθετα και ετσι τα αποφευγουμε :D
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
evol12
Posts: 62
Joined: Thu Apr 10, 2008 7:33 pm

Re: Mυλοκοπια

Post by evol12 »

τα μυλοκοπια εν κοπαδκιαστο ψαρι?

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Mυλοκοπια

Post by marios »

evol12 wrote:τα μυλοκοπια εν κοπαδκιαστο ψαρι?
Όσο είναι μικρά είναι κοπαδιαστά..όσο μεγαλώνουν συνήθως είναι σε ομάδες 2,3 ψαριών!
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

γίωργος κυρίακου
Posts: 190
Joined: Sat Oct 16, 2010 11:54 am

Re: Mυλοκοπια

Post by γίωργος κυρίακου »

το μυλοκόπι απο τη έμαθα φοβάτε αρκετά τα άλλα ψάρια και κρύβετε στα φυκια ακόμα και μεγάλο φοβάται τα άλλα :think:
για αύτο εγώ όταν πάω σε τόπους με φύκια ρίχνω σχε΄δον δίπλα τους και πέτυχα την ίδια νύκτα 2 μεγάλα(1κίλο, 1.3 το άλλο) :dance:
όμως φέτος μονο ένα πήρα που είναι πιο κάτω απο κίλο :snooty: και το άφησα
Ο ΕΠΙΜΕΝΩΝ ΝΙΚΑ

Nikolas Nklou

Re: Mυλοκοπια

Post by Nikolas Nklou »

το καλυτερο δολωμα για μυλοκοπια ποιο ενει ? σε ποιο ειχεται τα περισοτερα αποτελεσματα? :) :)

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: Mυλοκοπια

Post by orfos »

Κοπελια τα μυλοκοπια ενω συτζιος κυπριακα?

Nikolas Nklou

Re: Mυλοκοπια

Post by Nikolas Nklou »

orfos wrote:Κοπελια τα μυλοκοπια ενω συτζιος κυπριακα?
οι ρε φιλε το μυλοκοπι εν μυλοκοπι εν εχει αλλην ονομασια :D

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”