σκαροι

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: σκαροι

Post by mariosspinning »

έκοπελια τους γέρους μες τους λαλείται τίποτε τζιε εν κρίμα,έντζε πρόκειται να βάλουν νουν τωρά τζιε να πάει
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

Nikolas Nklou

Re: σκαροι

Post by Nikolas Nklou »

εκαμαν τα ψαρεματα τις ζωης τους πριν καποια χρονια που υπηρχαν ακομα πολλα ψαρια και δεν εν αναγκη να κρατουν τζε τα πιο μικρα ψαρουθκια που πιανουν......προσεχουμε για να εχουμε....αλλα οι Κυπρεοι ετσι ενει....αν δεν το πιασω εγω εννα το πιασει αλλος ,εν τουτη η νοοτροπια μας που μας εκαταστρεψε.....

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: σκαροι

Post by maxhtec »

κοπελλια συνηθος ο σκαρος ποσα εκατοστα που τον πατο τσιμπα οπος επισης τσε η κουρκουνα

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: σκαροι

Post by sotiris!129 »

διπλα που μονοπετρα σε βραχοδες βυθους μεχρι και 15-20cm πανω που τον βραχο νομιζω θα τσιμπισει... αλλα κατα την δικη μου αποψη οσο πιο κοντα στο βυθο εισαι τοσο το καλιτερο και για σκαρο και για κουρκουνα! δεν ενοω πατοτο ομως 5-10cm εν το ιδανικοτερο για μενα
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: σκαροι

Post by maxhtec »

Ευχαριστο φιλε Σωτηρι ως τωρα εψαρεφκα τους 10cm πανω με καλα αποτελεσματα. Ιντα δολομα θεορειτε το καλυτερο για το σκαρο η φτιρα? Ο ακροβατης εχει καλα αποτελεσματα ειδα που επιαναν πολλους με ακροβατη αλλα μορα. Ως τορα εβαλλα γαριδα με καλα αποτελεσματα ενα δοκιμασο μια νεα ζυμι τορα ζουμι που την γλιστιριδα τσε σκεφτουμε να το καμο η τυλιχτο η ζιμαρι

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: σκαροι

Post by sotiris!129 »

φιλε πανω κατω ψαρεφκv παντα με τροφη τους σκαρους και εχω καλα αποτελεσματα εν ξερω αν εν η τροφη μου ομως!
ομως δε τα τουτα εν μεγαλη βοηθεια το youtube! αλλα προσοχη οι να πιασεις το κλαμα!
http://www.youtube.com/watch?v=Lpeh1vgK ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=OEVTJOlhtKw
http://www.youtube.com/watch?v=t72HMw7J ... ure=relmfu
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: σκαροι

Post by maxhtec »

Πολλα δυνατος ο γερος. Εντωμεταξυ φετος εχει πολην σκαρο κουρκουνες ακομα να φανουν στους τοπους μου.

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: σκαροι

Post by sotiris!129 »

θα δειξει την Παρασκευη που μπαινει ο ιουνιος
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

cydiver900
Posts: 151
Joined: Mon Apr 09, 2012 11:07 am

Re: σκαροι

Post by cydiver900 »

sotiris!129 wrote:θα δειξει την Παρασκευη που μπαινει ο ιουνιος
Ατε να μπει ο Ιουνης να ψαρεψουμε τζιαι λλιον εμεις οι ψαροτουφεκαες!!! :D :D :D
Φίλε Οδυσσεα(maxhtec) τζιαι γω που ειμαι που Παφον ακουσα αρκέψαν τζιαι κινούνται.
Σκάρους εσιη πολλους σε τερατωδεις μεγεθη
Κουρκουνες εφανηκαν τζιαι τζιηνες
Εννα αρκεψουν οι πρωτες παραστασεις!!!! :D :D

antreas omo
Posts: 49
Joined: Mon Apr 30, 2012 12:08 pm

Re: σκαροι

Post by antreas omo »

Είδα ενα γέρο εχτες και εποιανε σκαρουσ κάτω Πάφο Λιμανάκι

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: σκαροι

Post by maxhtec »

Φιλε ειρηναιο εβουτησα σημερα τσε ειδα παραααααα πολλους σκαρους πολλοι απο τους οποιους τερατα σαλπες ειδα παρααααα πολλες ειδα πολλα κοπαδια σαλπες απο 60-70 μελη μαλιστα ειχεν ενα κοπαδι καμια 100στι απο μισοκιλες μεχρι κιλισιμες αλλα κουρκουνες το πολλην να ειδα 5 χωρις υπερβολη. Επαρατηρησετε οτι εχει πολλην γονο σορκους παντος εγω ειδα παρα πολλους τελια μορα

cydiver900
Posts: 151
Joined: Mon Apr 09, 2012 11:07 am

Re: σκαροι

Post by cydiver900 »

maxhtec wrote:Φιλε ειρηναιο εβουτησα σημερα τσε ειδα παραααααα πολλους σκαρους πολλοι απο τους οποιους τερατα σαλπες ειδα παρααααα πολλες ειδα πολλα κοπαδια σαλπες απο 60-70 μελη μαλιστα ειχεν ενα κοπαδι καμια 100στι απο μισοκιλες μεχρι κιλισιμες αλλα κουρκουνες το πολλην να ειδα 5 χωρις υπερβολη. Επαρατηρησετε οτι εχει πολλην γονο σορκους παντος εγω ειδα παρα πολλους τελια μορα
Ακριβως φιλε μου....οι σκάροι εγιναν θηρία ακουσα το που πολλους τζιαι ειδα το τζιαι με τα μαθκια μου
Ωστε εσιη γονο σορκου ..Θετικον τουτο για τα μελλοντικα θηραματα μας!!! :D :D
Οι κουρκουνες φιλε Οδυσσεα εστω οι 5-6 που ειδες ηταν μαυρες οξα ασπρες?
Απλως που περιεργεια που ρωτω να δω οχι για τιποτα ιδιαιτερο εξαλλου τζιαι οι 2 εν κουρκουνες! :) :D

Ατε εννα καμουμεν το γαμο των σκαρων με το εμπα του Ιουνη!!!! :)

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: σκαροι

Post by maxhtec »

ειδα 2-3μαυρες τσε 2-3 ασπρεσ αλλα μιλουμε για θηρηα κουρκουνες ηταν μες τα κοπαδια μαζι με τες σαλπες εν τερατα μιλουμεν. οσο για τους σορκους ελππιζο να αντεξουν τσε να μεν τους φαν οι πραγκαρολαες ηβρα κατι τοπουθκια τορα 'παρθενα' μολις τελιοσουν οι εξετασεις θα τους δοκο πας τα φκια

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: σκαροι

Post by mariosspinning »

Αφου η κουρκούνα εν αγριόσαρπα ρε κοπέλια :)άτε παρασκευή να βουττίσουν οι ψαροτουφεκκάες να δούμεν αν φκάλουν ψάρι που το γιαλό :D
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: σκαροι

Post by maxhtec »

Τσε με τον σκαρο εν συγκενεις ειδα πολλες φορες τες κουρκουνες να εν μαζι με τους σκαρους

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”