Ημερήσια ψαρια

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Ημερήσια ψαρια

Post by MariosK »

Στάθης wrote:
christos nic wrote: οχι να παει κανενας με το καλαμι της τουνας και τους απαραιτητους μηχανισμους πας σε κανα βραχο και να περιμενη το τσιμπιμα της :D
:(
:oops: Εμπειραζεί ρε έπιασα τον Τρύφωνα τζε είπεν μου εν ΟΚ να τα πάρουμεν πίσω τζε να πιάσουμε ψαροτούφεκκα για το τζινίην :oops:

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Ημερήσια ψαρια

Post by Greg »

christos nic wrote:
Greg wrote:Η απαντηση ειναι απλη.. τη μερα τσιμπουν ΟΛΑ ανεξαρτητως τα ειδη που ειχουμε στο νησι, ακομα και τα καλαμαρια, με τη διαφορα οτι τη μερα τσιμπουν τα θηρια
Γρηγορη εθελες να πεις <<με την διαφορα οτι τη νυχτα τσιμπουν τα θηρια>>???
απλα διερωτιθηκα γιατι τα συμπερασματα μου και μερικων φιλων ειναι πως τα ποιο μεγαλα ψαρια στο καστινγκ τσιμπουν ποιο συχνα νυχτα..
Οπως ειπα χρηστο τη μερα
Esox Lucius

Sorkomanis
Posts: 436
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:38 pm
Location: Λευκωσία

Re: Ημερήσια ψαρια

Post by Sorkomanis »

Την μέρα έχει διαφορα ο τρόπος ψαρέματος κάποιων ψαριών που απότι την νύχτα?
Έχτος που το να είσαι πιο διακριτικός με την αρματωσιά και τα σχετικά...
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: Ημερήσια ψαρια

Post by Στάθης »

MariosK wrote: :oops: Εμπειραζεί ρε έπιασα τον Τρύφωνα τζε είπεν μου εν ΟΚ να τα πάρουμεν πίσω τζε να πιάσουμε ψαροτούφεκκα για το τζινίην :oops:
Το δικό μου θα το πάρω μαζί μου αύριο για κολασμένα καρτέρια κυπρίνου από την όχθη. :twisted: :twisted: :twisted:
Θα μου κάμνει πάντημα ο Χαμπής. :banana-tux: :banana-tux:
no whey no gain

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: Ημερήσια ψαρια

Post by christos nic »

MariosK wrote:
Στάθης wrote:
christos nic wrote: οχι να παει κανενας με το καλαμι της τουνας και τους απαραιτητους μηχανισμους πας σε κανα βραχο και να περιμενη το τσιμπιμα της :D
:(
:oops: Εμπειραζεί ρε έπιασα τον Τρύφωνα τζε είπεν μου εν ΟΚ να τα πάρουμεν πίσω τζε να πιάσουμε ψαροτούφεκκα για το τζινίην :oops:
μεν καμεις το λαθος να τα παρεις πισω και καμνουν για κυνηγι ειδικα στις φασσες που θελουν υψος..:D αν επιμενης ομως να πιασεις ψαροτουφεκο προτιμα με ανοιχτη κεφαλη και οποσδηποτε η στολη σου να ειναι λεια-ξυρισμενη με ενσωματωμενη κουκουλα :doh:
:lol:

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”