Γοφαρια

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Γοφαρια

Post by Greg »

chrysanthos9 wrote:φιλε Μαριε θυμαμε σε ενα τευχος του περιοδικου μας ενα αρθρο για τα γοφαρι και απο οτι θυμουμε ο ανθρωπος περιμενε τα γοφαρια να κανουν την εμφανιση τους απο στιγμη σε στιγμη ου σημαινει οτι καθε χρονο τα ψαρευει συστηματικα

τον αθρωπο τουτο βλεπω τον καθε χρονια και καμμω του την ιδια ερωτηση καθε φορα... ''μαστρε μου εφανηκαν γοφαρκα φετος ?? '' Η φετινη του απαντηση ηταν : ''εχει 3 χρονια να δω ετσι ψαρι, εφαν τα με τους δυναμιτες''

συμφωνω και γω με τον μαριο. εσυζητησαμε 100 φορες τουτο το θεμα και δεν θα ξαναμπω στη διαδικασια, ειμαι και γω απολυτος
Esox Lucius

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Γοφαρια

Post by marios »

chrysanthos9 wrote:φιλε Μαριε θυμαμε σε ενα τευχος του περιοδικου μας ενα αρθρο για τα γοφαρι και απο οτι θυμουμε ο ανθρωπος περιμενε τα γοφαρια να κανουν την εμφανιση τους απο στιγμη σε στιγμη ου σημαινει οτι καθε χρονο τα ψαρευει συστηματικα :D
τεύχος 6 του 2007 ...ναι Χρύσανθε μιλάμε για πιάσιμο ενός ψαριού δεν μου λέει τίποτα ένα ψάρι!
Greg wrote: τον αθρωπο τουτο βλεπω τον καθε χρονια και καμμω του την ιδια ερωτηση καθε φορα... ''μαστρε μου εφανηκαν γοφαρκα φετος ?? '' Η φετινη του απαντηση ηταν : ''εχει 3 χρονια να δω ετσι ψαρι, εφαν τα με τους δυναμιτες''

συμφωνω και γω με τον μαριο. εσυζητησαμε 100 φορες τουτο το θεμα και δεν θα ξαναμπω στη διαδικασια, ειμαι και γω απολυτος
:neutral: εσύ είσαι ύποπτος! :lol: :lol: ..... :idea: βάλεις μου δευτερες σκέψης τώρα που σύμφωνης ! ρε μπας και υπάρχουν? :think: :lol:
Attachments
Teyxos_6o_Aygoystos_2007.jpg
Teyxos_6o_Aygoystos_2007.jpg (29.69 KiB) Viewed 3164 times
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Posts: 218
Joined: Tue Aug 31, 2010 5:44 pm
Location: ΛΕΜΕΣΣΟ

Re: Γοφαρια

Post by ΦΙΛΙΠΠΟΣ »

ΑΧ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΡΥΑ ΡΕΜΑΤΑ Η ΝΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΕΙ ΚΑΝΑΣ ΠΛΗΘΗΣΜΟΣ ΣΑΡΔΕΛΑΣ Η ΦΡΙΣΑΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΔΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ ΚΑΙ ΝΑ ΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΑΓΚΑΝΙΩΡΙΑ (ΓΟΦΑΡΙΑ) ΠΡΟΣ ΤΑ ΔΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΕΜΟΣ!!!!
Ψαρεύω μόνο τις μέρες που τελειώνουν με ''Η'' !

User avatar
Cabanas
Posts: 9
Joined: Tue Sep 06, 2011 10:43 am
Location: Λαμία

Re: Γοφαρια

Post by Cabanas »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Μολις πριν ενα λεπτο μου τηλεφωνησε ο καλος μου φιλος ο Σταυρος ο Πλανακης απο την Αθηνα.
Ο Ευβοικος γεμισε χιλιαδες ΓΟΦΑΡΙΑ που μπαινουν μεσα για να γεννησουν. Τα Γρι-Γρι τα κτυπουν ανελεητα. Αν καποιος εχει ορεξη ιδου η Ροδος :lol: :lol:
Μάλλον έτσι θα εξηγείται το γεγονός ότι έκαναν φέτος της εμφάνισή τους στον Μαλιακό. Μην φανταστείτε του κιλού, 100-200 γραμμάρια. Ένα έπιασα σε καθετή το βράδυ (!), ενώ κάμποσες φορές φέτος το καλοκαίρι έβγαλα μερικά στο τσαπαρί. Μάλλον όμως ήρθαν επειδή είναι μικρά και ...απονήρευτα, πως σημείωσε κι ένας φίλος.
Κυνηγός δεν βγάζει ψαρά. Ψαράς βγάζει κυνηγό!

ΘΕΟΔΩΡΟΣ Π.Ν.
Posts: 1
Joined: Wed Oct 19, 2011 10:47 pm
Location: Λαμία Φθιώτιδας
Contact:

Re: Γοφαρια

Post by ΘΕΟΔΩΡΟΣ Π.Ν. »

Μόλις σήμερα μου είπαν ότι μπήκαν στον Μαλιακό και τα μεγλα και ετοιμάζομαι.ΘΟΔΩΡΗΣ Π.Ν. με το Ναυπηγείο δίπλα στον ΠΑΡΙΣΗ με τα τρακτέρ στο 7ο χιλ Στυλίδος.
Cabanas wrote:
EVANTHIS LOIZOU wrote:Μολις πριν ενα λεπτο μου τηλεφωνησε ο καλος μου φιλος ο Σταυρος ο Πλανακης απο την Αθηνα.
Ο Ευβοικος γεμισε χιλιαδες ΓΟΦΑΡΙΑ που μπαινουν μεσα για να γεννησουν. Τα Γρι-Γρι τα κτυπουν ανελεητα. Αν καποιος εχει ορεξη ιδου η Ροδος :lol: :lol:
Μάλλον έτσι θα εξηγείται το γεγονός ότι έκαναν φέτος της εμφάνισή τους στον Μαλιακό. Μην φανταστείτε του κιλού, 100-200 γραμμάρια. Ένα έπιασα σε καθετή το βράδυ (!), ενώ κάμποσες φορές φέτος το καλοκαίρι έβγαλα μερικά στο τσαπαρί. Μάλλον όμως ήρθαν επειδή είναι μικρά και ...απονήρευτα, πως σημείωσε κι ένας φίλος.

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”