Καλαμάρια

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: Καλαμάρια

Post by orfos »

Ατε ρε φιλε παεννε τζιαι ενημερωσμας τζιαι μας ομως για την κατασταση(αν εν καλη η θαλασσα , κ.τ.λ.)
:) :)

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Καλαμάρια

Post by nicolas theocharous »

orfos wrote:Ατε ρε φιλε παεννε τζιαι ενημερωσμας τζιαι μας ομως για την κατασταση(αν εν καλη η θαλασσα , κ.τ.λ.)
:) :)
φιλε ειμαι γραφειο τωρα και εν ταρασει φυλο, ο καιρος εν πολλα καλος. ετσι φαινεται οποτε λογικα και το βραδυ εννα ειναι καλο. μετα που τοση κακοκαιρια τοσες μερες νομιζω εν καλη νυχτα για ψαρεμα. αποτελεσματα αποψε. μακαρι να παν ουλλα καλα :wink: :wink: :wink: :wink:

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Καλαμάρια

Post by mariosspinning »

Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Καλαμάρια

Post by nicolas theocharous »

εψες επιαμε με την βαρκα για καλαμαρια. τιποτε απολυτως ουτε τσιπμημα. στα θετικα της βραδιας εκτος απο την καλη παρεα εκαμναν μας παρεα και κατι παιδια της λιμενικης που ηρταν να μας καμουν ελεγχο και στο τελος επιασαμε το πουρρου πουρρου. περιεργο πραμα για μενα να πιασω την κουβεντα. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


εφανικαν μου πολλα φιλοτιμα παιδια και εν ωραιο να βλεπεις ατομα πουεν εκμεταλευκουντε την θεση τους για να παιξουν τους καποιους γιατι εγνωρησα και καποιους αλλους που ηταν στο αλλο ακρο. πολλα περιεργη νυχτα η εψεσινη ψαρευτικα και αρκετη θολουρα ισως απο την κακοκαιρια των προηγουμενων ημερων. οι αλλες βαρκες που εφκηκαν ουτε εκεινοι εκαμαν τιποτε. εν πειραζει next time :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Καλαμάρια

Post by plenom'metatopsarem? »

nicolas theocharous wrote:εψες επιαμε με την βαρκα για καλαμαρια. τιποτε απολυτως ουτε τσιπμημα. στα θετικα της βραδιας εκτος απο την καλη παρεα εκαμναν μας παρεα και κατι παιδια της λιμενικης που ηρταν να μας καμουν ελεγχο και στο τελος επιασαμε το πουρρου πουρρου. περιεργο πραμα για μενα να πιασω την κουβεντα. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


εφανικαν μου πολλα φιλοτιμα παιδια και εν ωραιο να βλεπεις ατομα πουεν εκμεταλευκουντε την θεση τους για να παιξουν τους καποιους γιατι εγνωρησα και καποιους αλλους που ηταν στο αλλο ακρο. πολλα περιεργη νυχτα η εψεσινη ψαρευτικα και αρκετη θολουρα ισως απο την κακοκαιρια των προηγουμενων ημερων. οι αλλες βαρκες που εφκηκαν ουτε εκεινοι εκαμαν τιποτε. εν πειραζει next time :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
an en kolpo tis Larnakas pou isoun, irtan ki elegksan me ki emena! Kai itan evgenikoi kai polla sostoi! Bravo tous an diavazoun!

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Καλαμάρια

Post by nicolas theocharous »

plenom'metatopsarem? wrote:
nicolas theocharous wrote:εψες επιαμε με την βαρκα για καλαμαρια. τιποτε απολυτως ουτε τσιπμημα. στα θετικα της βραδιας εκτος απο την καλη παρεα εκαμναν μας παρεα και κατι παιδια της λιμενικης που ηρταν να μας καμουν ελεγχο και στο τελος επιασαμε το πουρρου πουρρου. περιεργο πραμα για μενα να πιασω την κουβεντα. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


εφανικαν μου πολλα φιλοτιμα παιδια και εν ωραιο να βλεπεις ατομα πουεν εκμεταλευκουντε την θεση τους για να παιξουν τους καποιους γιατι εγνωρησα και καποιους αλλους που ηταν στο αλλο ακρο. πολλα περιεργη νυχτα η εψεσινη ψαρευτικα και αρκετη θολουρα ισως απο την κακοκαιρια των προηγουμενων ημερων. οι αλλες βαρκες που εφκηκαν ουτε εκεινοι εκαμαν τιποτε. εν πειραζει next time :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
an en kolpo tis Larnakas pou isoun, irtan ki elegksan me ki emena! Kai itan evgenikoi kai polla sostoi! Bravo tous an diavazoun!
Ναι φιλε κολπο Λαρνακας. οντως μπραβο τους. Καλαμαρια απ οσο εμαθα κανενας εν εκαμε τιποτε ουτε που ακτη. εν ηταν η νυχτα τους εψες

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Καλαμάρια

Post by plenom'metatopsarem? »

nicolas theocharous wrote:
plenom'metatopsarem? wrote:
nicolas theocharous wrote:εψες επιαμε με την βαρκα για καλαμαρια. τιποτε απολυτως ουτε τσιπμημα. στα θετικα της βραδιας εκτος απο την καλη παρεα εκαμναν μας παρεα και κατι παιδια της λιμενικης που ηρταν να μας καμουν ελεγχο και στο τελος επιασαμε το πουρρου πουρρου. περιεργο πραμα για μενα να πιασω την κουβεντα. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


εφανικαν μου πολλα φιλοτιμα παιδια και εν ωραιο να βλεπεις ατομα πουεν εκμεταλευκουντε την θεση τους για να παιξουν τους καποιους γιατι εγνωρησα και καποιους αλλους που ηταν στο αλλο ακρο. πολλα περιεργη νυχτα η εψεσινη ψαρευτικα και αρκετη θολουρα ισως απο την κακοκαιρια των προηγουμενων ημερων. οι αλλες βαρκες που εφκηκαν ουτε εκεινοι εκαμαν τιποτε. εν πειραζει next time :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
an en kolpo tis Larnakas pou isoun, irtan ki elegksan me ki emena! Kai itan evgenikoi kai polla sostoi! Bravo tous an diavazoun!
Ναι φιλε κολπο Λαρνακας. οντως μπραβο τους. Καλαμαρια απ οσο εμαθα κανενας εν εκαμε τιποτε ουτε που ακτη. εν ηταν η νυχτα τους εψες
Τέτοιους θέλουμε :) για να υπάρχει και συνεργασία και σωστά αποτελέσματα! Συγνώμη παιθκιά για τα γρεεκλιση, έφυεν μου! Κεκτημένη ταχύτητα!
Νικόλα, μάλλον πρέπει να κάτσει λίο η θάλασσα, είπαμεν τα! Ψάξτε το επόμενο τριήμερο για άλλα ψαρέματα! ;)
Αν και, σε μέρη που κόφκουν, καθόλου απίθανο να βρουμε κεφαλόποδα!

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: Καλαμάρια

Post by orfos »

Κοπελια 1 μιση ωρα εψες!
Απολογισμός 1 καλαμάρι!!!!
(περιοχες Παφου) :) :) :)
Η σεζον αρκεψεν!!! :) :) :clap: :clap:

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Καλαμάρια

Post by nicolas theocharous »

εψες το βραδυ ψαρεμα μιαμιση ωρας απο βαρκα αποτελεσμα 12 καλαμαρια και 4-5 χαμενα γιατι επροσεχαμε να μεν λερωθει η βαρκα μιshιμου!!! αναχωρησαμε νωρις λογο τραπεζοματος που επρεπε να παμε.

στα αρνητικα της βραδιας τωρα. 4 επαγγελματιες που εμαχουνταν να μας διωξουν απο τον τοπο μας με εο ετσι θελω. ο ενας επερασε 1 μετρο διπλα μας πατητος σας παρακαλω. ενομιζα ηταν να μας βουλιαξει. ειδαμεν τον που ερκετουν πετητος επαζαμεν του πουρουες, φωνες τιποτε ερεξε απο διπλα μας. το αλλο μεγαλο αρνητικο και παρανομο, κατι αλλο που εν θελω να το θεσω δημοσια αλλα εννα καμω την επισκεψη μου στο ψαρολιμανο σημερα να μηλισω με κατι επαγγελματιες να πιασω τις απαντησεις που θελω. αν δεν τις πιασω το τμημα αλιειας εν διπλα γιατι εψες αν ειμουν με την βαρκα μου και εγινισκουνταν τα συμβαντα που εγιναν θα εγινουμον φονιας.... καπιοι δυστυχως εφκαλαν και το σχινι και το παλουτζι..

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Καλαμάρια

Post by plenom'metatopsarem? »

nicolas theocharous wrote:εψες το βραδυ ψαρεμα μιαμιση ωρας απο βαρκα αποτελεσμα 12 καλαμαρια και 4-5 χαμενα γιατι επροσεχαμε να μεν λερωθει η βαρκα μιshιμου!!! αναχωρησαμε νωρις λογο τραπεζοματος που επρεπε να παμε.

στα αρνητικα της βραδιας τωρα. 4 επαγγελματιες που εμαχουνταν να μας διωξουν απο τον τοπο μας με εο ετσι θελω. ο ενας επερασε 1 μετρο διπλα μας πατητος σας παρακαλω. ενομιζα ηταν να μας βουλιαξει. ειδαμεν τον που ερκετουν πετητος επαζαμεν του πουρουες, φωνες τιποτε ερεξε απο διπλα μας. το αλλο μεγαλο αρνητικο και παρανομο, κατι αλλο που εν θελω να το θεσω δημοσια αλλα εννα καμω την επισκεψη μου στο ψαρολιμανο σημερα να μηλισω με κατι επαγγελματιες να πιασω τις απαντησεις που θελω. αν δεν τις πιασω το τμημα αλιειας εν διπλα γιατι εψες αν ειμουν με την βαρκα μου και εγινισκουνταν τα συμβαντα που εγιναν θα εγινουμον φονιας.... καπιοι δυστυχως εφκαλαν και το σχινι και το παλουτζι..

Σκέφτομαι το τζιαι εγώ που εχτές!
έχει να κάνει τίποτα με το δέσιμο μεγάλων πλοίων?! Σκέφτου το καλά πριν μου απαντήσεις και μετά πιάσμε να μιλήσουμε! Νομίζω εκάμαμεν την ίδια διαπίστωση!!! Και μεν βιαστείς να ανοίξεις ιστορίες, γιατί για να το κάμουν, πρέπει να έχουν ενημέρωση από μέσα! Μιλούμε!

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Καλαμάρια

Post by nicolas theocharous »

plenom'metatopsarem? wrote:
nicolas theocharous wrote:εψες το βραδυ ψαρεμα μιαμιση ωρας απο βαρκα αποτελεσμα 12 καλαμαρια και 4-5 χαμενα γιατι επροσεχαμε να μεν λερωθει η βαρκα μιshιμου!!! αναχωρησαμε νωρις λογο τραπεζοματος που επρεπε να παμε.

στα αρνητικα της βραδιας τωρα. 4 επαγγελματιες που εμαχουνταν να μας διωξουν απο τον τοπο μας με εο ετσι θελω. ο ενας επερασε 1 μετρο διπλα μας πατητος σας παρακαλω. ενομιζα ηταν να μας βουλιαξει. ειδαμεν τον που ερκετουν πετητος επαζαμεν του πουρουες, φωνες τιποτε ερεξε απο διπλα μας. το αλλο μεγαλο αρνητικο και παρανομο, κατι αλλο που εν θελω να το θεσω δημοσια αλλα εννα καμω την επισκεψη μου στο ψαρολιμανο σημερα να μηλισω με κατι επαγγελματιες να πιασω τις απαντησεις που θελω. αν δεν τις πιασω το τμημα αλιειας εν διπλα γιατι εψες αν ειμουν με την βαρκα μου και εγινισκουνταν τα συμβαντα που εγιναν θα εγινουμον φονιας.... καπιοι δυστυχως εφκαλαν και το σχινι και το παλουτζι..

Σκέφτομαι το τζιαι εγώ που εχτές!
έχει να κάνει τίποτα με το δέσιμο μεγάλων πλοίων?! Σκέφτου το καλά πριν μου απαντήσεις και μετά πιάσμε να μιλήσουμε! Νομίζω εκάμαμεν την ίδια διαπίστωση!!! Και μεν βιαστείς να ανοίξεις ιστορίες, γιατί για να το κάμουν, πρέπει να έχουν ενημέρωση από μέσα! Μιλούμε!
ναι φιλε μιλουμε για το ιδιο πραμα...

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Καλαμάρια

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Νικολα :)
Βαλε δημοσια το ονομα της βαρκας (ακομα καλυτερα και το ονομα του ιδιοκτητη αν το μαθεις) που σας εκανε αυτο το πραγμα.

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Καλαμάρια

Post by nicolas theocharous »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Νικολα :)
Βαλε δημοσια το ονομα της βαρκας (ακομα καλυτερα και το ονομα του ιδιοκτητη αν το μαθεις) που σας εκανε αυτο το πραγμα.
καλησπερα κ. Ευανθη. ονομα βαρκας εν επροσεξα γιατι εκεινη την ωρα ενομιζα ηταν να μασ βυθησει που να κοιταξω ονομα?? αλλα την βαρκα ειδα την πολλα καλα και εν πολλα χαρακτηριστικη εννεν ενα καικι που μοιαζει με τα αλλα. ενας γυρος ποωε που εννα σχολασω που το ψαρολιμανο και εννα την βρω πολλα ευκολα.

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Καλαμάρια

Post by plenom'metatopsarem? »

nicolas theocharous wrote:
EVANTHIS LOIZOU wrote:Νικολα :)
Βαλε δημοσια το ονομα της βαρκας (ακομα καλυτερα και το ονομα του ιδιοκτητη αν το μαθεις) που σας εκανε αυτο το πραγμα.
καλησπερα κ. Ευανθη. ονομα βαρκας εν επροσεξα γιατι εκεινη την ωρα ενομιζα ηταν να μασ βυθησει που να κοιταξω ονομα?? αλλα την βαρκα ειδα την πολλα καλα και εν πολλα χαρακτηριστικη εννεν ενα καικι που μοιαζει με τα αλλα. ενας γυρος ποωε που εννα σχολασω που το ψαρολιμανο και εννα την βρω πολλα ευκολα.
Κύριε Ευάνθη, ένεν μόνο το γεγονός πως κινήθηκε επικίνδυνα προς τη βάρκα που ήταν ο Νικόλας, είναι και το τι έκαναν που προκαλεί και πολλά ερωτηματικά! Αν μιλήσατε με τον Νικόλα θα καταλάβετε! Ήμουν σίγουρος πως μιλούαμε για το ίδιο πράγμα!

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Καλαμάρια

Post by chrysanthos9 »

ρε φιλε πατσαρκασε κανενα να βαλουν νου ε γινετε ετσι πραμα επιαμεν και εμεις το Σαββατο που ακτη για καλαμαρκα ερκουνται κατι μπ@#%^% μπροστα μας και βαλουν δυχτια ειπα τους ρε κοπελια παενετε λιο πιο μακρια γιατι ψαρευκουμε δαμε και η απαντηση τους εν να μας που οι ροκολοι που να ψαρεψουμε το καιρο που εψαρευκαμεν εμεις εσεις ηστουν αγενητοι αλαλ εκαμε το λαθος ο παρεας και τα δυχτια εβαλεν το πολλα κοντα στην ακτη 8) ζημιες που δερφινια λαλουν σου μετα
Rememper always someone waiting for you at home

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”