braid line

Post Reply
xrist0f0r0s
Posts: 27
Joined: Mon Jul 18, 2011 4:45 pm

braid line

Post by xrist0f0r0s »

για αγορα braid line απο το internet αξιζει ??

θα εχω καποιο προβλημα με την μηχανη και το καλαμι σκεφτομαι να το βαλω ως μανα αλλα και ως παραμαλλο κανει ??

Nikolas Nklou

Re: braid line

Post by Nikolas Nklou »

xrist0f0r0s wrote:για αγορα braid line απο το internet αξιζει ??

θα εχω καποιο προβλημα με την μηχανη και το καλαμι σκεφτομαι να το βαλω ως μανα αλλα και ως παραμαλλο κανει ??
και γιατι οχι απο Κυπρο να κανεις την αγορα? μπορει να σου ερθει και το ιδιο ή 5-6 ευρω πιο ακριβο :!: τωρα με το καλαμι αν δεν εχει καταληλλους οδηγους για νημα ,ναι θα αντιμετωπισεις προβλημα...και για μηχανισμο εαν η μπομπινα του δεν εχει κωνικη απολυξη θα δημιουργουνται πιο ευκολα τουφες :!: για τι ειδους ψαρεμα θα το χρησιμοποιησης?

xrist0f0r0s
Posts: 27
Joined: Mon Jul 18, 2011 4:45 pm

Re: braid line

Post by xrist0f0r0s »

για casting to σκεφτομουνα

Nikolas Nklou

Re: braid line

Post by Nikolas Nklou »

xrist0f0r0s wrote:για casting to σκεφτομουνα
δικη μου αποψη να χρησιμοποιησης μια monofilament πετονια (35-45mm) για το γεμισμα του μηχανισμου και ενα shock leader για αποφυγη κοψιματος της κυριας μισινας σου :!: νημα καλυτερα μην παεις για casting γιατι πολλες φορες λογω αερα θα δημιουργονται τουφες και λογω ελειψης ελαστικοτητας θα σου φερνει το βαριδι εξω εαν ειναι λιγο ταραγμενη η θαλασσα :!:

xrist0f0r0s
Posts: 27
Joined: Mon Jul 18, 2011 4:45 pm

Re: braid line

Post by xrist0f0r0s »

οκ thanks

Nikolas Nklou

Re: braid line

Post by Nikolas Nklou »

xrist0f0r0s wrote:οκ thanks
noth :D

Sorkomanis
Posts: 436
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:38 pm
Location: Λευκωσία

Re: braid line

Post by Sorkomanis »

Nikolas Nklou wrote:
xrist0f0r0s wrote:για casting to σκεφτομουνα
δικη μου αποψη να χρησιμοποιησης μια monofilament πετονια (35-45mm) για το γεμισμα του μηχανισμου και ενα shock leader για αποφυγη κοψιματος της κυριας μισινας σου :!: νημα καλυτερα μην παεις για casting γιατι πολλες φορες λογω αερα θα δημιουργονται τουφες και λογω ελειψης ελαστικοτητας θα σου φερνει το βαριδι εξω εαν ειναι λιγο ταραγμενη η θαλασσα :!:
Προσωπική μου άποψη, ήδη με 35mm για μάνα μέχρι τα 100gr δεν θα θέλεις shock leader. Για πιο πολλά γραμμάρια τότε ναι
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)

Nikolas Nklou

Re: braid line

Post by Nikolas Nklou »

Sorkomanis wrote:
Nikolas Nklou wrote:
xrist0f0r0s wrote:για casting to σκεφτομουνα
δικη μου αποψη να χρησιμοποιησης μια monofilament πετονια (35-45mm) για το γεμισμα του μηχανισμου και ενα shock leader για αποφυγη κοψιματος της κυριας μισινας σου :!: νημα καλυτερα μην παεις για casting γιατι πολλες φορες λογω αερα θα δημιουργονται τουφες και λογω ελειψης ελαστικοτητας θα σου φερνει το βαριδι εξω εαν ειναι λιγο ταραγμενη η θαλασσα :!:
Προσωπική μου άποψη, ήδη με 35mm για μάνα μέχρι τα 100gr δεν θα θέλεις shock leader. Για πιο πολλά γραμμάρια τότε ναι
ετσι επιστευκα τζε εγω φιλε μου ....μεχρι που επληγωθηκε λιο η μισινα μου και ειδα τα 75γραμμαρια να χανονται.... :?

Sorkomanis
Posts: 436
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:38 pm
Location: Λευκωσία

Re: braid line

Post by Sorkomanis »

Nikolas Nklou wrote:
Sorkomanis wrote:
Nikolas Nklou wrote:για casting to σκεφτομουνα
δικη μου αποψη να χρησιμοποιησης μια monofilament πετονια (35-45mm) για το γεμισμα του μηχανισμου και ενα shock leader για αποφυγη κοψιματος της κυριας μισινας σου :!: νημα καλυτερα μην παεις για casting γιατι πολλες φορες λογω αερα θα δημιουργονται τουφες και λογω ελειψης ελαστικοτητας θα σου φερνει το βαριδι εξω εαν ειναι λιγο ταραγμενη η θαλασσα :!:
Προσωπική μου άποψη, ήδη με 35mm για μάνα μέχρι τα 100gr δεν θα θέλεις shock leader. Για πιο πολλά γραμμάρια τότε ναι
ετσι επιστευκα τζε εγω φιλε μου ....μεχρι που επληγωθηκε λιο η μισινα μου και ειδα τα 75γραμμαρια να χανονται.... :?
Σωστός!! ώστε να μου συμβεί και εμενα και να αρκεψω να βάλλω shock leader :|
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)

xrist0f0r0s
Posts: 27
Joined: Mon Jul 18, 2011 4:45 pm

Re: braid line

Post by xrist0f0r0s »

μια απορεια η braid line για πιο ψαρεμα κανει καλητερα να τις χρησημοπειας ?

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: braid line

Post by MariosK »

xrist0f0r0s wrote:μια απορεια η braid line για πιο ψαρεμα κανει καλητερα να τις χρησημοπειας ?
Απο ακτή κυρίως για Spinning αλλά εξαρτάται που την φαντασία σου :)
Από βάρκα κυρίως για Trolling, Jigging και καθετές

Post Reply

Return to “Ψωνίζετε από το net?”