Ψωνίζετε από το net?

PsychoAP
Posts: 10
Joined: Wed Sep 03, 2008 8:45 pm

Re: Ψωνίζετε από το net?

Post by PsychoAP »

Giorkos,

Φίλε, συμφωνώ ότι τα έχουμε και αυτά. Δεν νομίζω να μιλάμε για το ίδιο μαγαζί καθώς το συγκεκριμένο στο οποίο αναφέρομαι έχει ανοίξει μόλις πριν ένα μήνα

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Ψωνίζετε από το net?

Post by Giorkos »

PsychoAP wrote:Giorkos,

Φίλε, συμφωνώ ότι τα έχουμε και αυτά. Δεν νομίζω να μιλάμε για το ίδιο μαγαζί καθώς το συγκεκριμένο στο οποίο αναφέρομαι έχει ανοίξει μόλις πριν ένα μήνα
οκ..τότε δεν μιλάμε για το ίδιο μαγαζί ..η κουβέντ απου λέω θα έχει και χρόνο τώρα !!! :wink:


Γιώργος
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

leo
Posts: 1
Joined: Mon Oct 20, 2008 11:13 pm

Re: Ψωνίζετε από το net?

Post by leo »

Ithela na rwtisw to filaraki pou proteinei to magazi sta latsa, na mou pei pou akrivws einai to magazi, mporeis na mou eksigiseis? ti wres einai anoixta?tha perasw mia apo aftes tis meres otan einai na erto gia psarema me ti varka mou, skeftomai na tin alaksw. Exei meros na parkarw? varkoume na psaxnw :wink:. Pos ton lene afton pou exei to magazi?a einai psarontoufekas tha ton kserw sigoura, einai ekei oles tis wres?den exw xrono polu kai areski mou i swsti eksupiretisi an einai na paw kai na milaw me asxetous polites, ase kalitera. Gia pes re filaraki tin apopsi sou.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Ψωνίζετε από το net?

Post by admin »

leo wrote:Ithela na rwtisw to filaraki pou proteinei to magazi sta latsa, na mou pei pou akrivws einai to magazi, mporeis na mou eksigiseis? ti wres einai anoixta?tha perasw mia apo aftes tis meres otan einai na erto gia psarema me ti varka mou, skeftomai na tin alaksw. Exei meros na parkarw? varkoume na psaxnw :wink:. Pos ton lene afton pou exei to magazi?a einai psarontoufekas tha ton kserw sigoura, einai ekei oles tis wres?den exw xrono polu kai areski mou i swsti eksupiretisi an einai na paw kai na milaw me asxetous polites, ase kalitera. Gia pes re filaraki tin apopsi sou.
ΠΑΡΑΚΑΛΏ ΝΑ ΓΡΆΦΕΤΕ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Ψωνίζετε από το net?

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Ακουσα οτι καποιο καταστημα εφερε την νεα εταιρεια ειδων αλιειας ....... SONIK.
Αν γνωριζει καποιος κατι ΠΑΡΑΚΑΛΩ να μου στειλη Π.Μ.
Ειδα παρα πολλες διαφημισεις στην Αγγλια και μου εχει κινησει την περιεργεια :roll: :roll:

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Ψωνίζετε από το net?

Post by fISHANDCHIPS »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Ακουσα οτι καποιο καταστημα εφερε την νεα εταιρεια ειδων αλιειας ....... SONIK.
Αν γνωριζει καποιος κατι ΠΑΡΑΚΑΛΩ να μου στειλη Π.Μ.
Ειδα παρα πολλες διαφημισεις στην Αγγλια και μου εχει κινησει την περιεργεια :roll: :roll:


http://cyprusfishingmagazine.com/forum/ ... =28&t=1042
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: Ψωνίζετε από το net?

Post by sifu-nas »

για τες μηχανες της abu για bass fishin ποιαν προτεινετε? :roll: :roll:
tight lines

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Ψωνίζετε από το net?

Post by Someone »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Ακουσα οτι καποιο καταστημα εφερε την νεα εταιρεια ειδων αλιειας ....... SONIK.
Αν γνωριζει καποιος κατι ΠΑΡΑΚΑΛΩ να μου στειλη Π.Μ.
Ειδα παρα πολλες διαφημισεις στην Αγγλια και μου εχει κινησει την περιεργεια :roll: :roll:
Σήμερα έππεσα πάνω σε ένα ιρλανδικό φόρουμ, τζιαι εσυζητούσαν για τα SONIK.
Σπάζουν οι μύτες τους εύκολα απο ό,τι λαλούν, τζιαι μάλιστα όι μόνο στη βολή, αλλά τζιαι όταν μαζεύκεις. :shock:

PsychoAP
Posts: 10
Joined: Wed Sep 03, 2008 8:45 pm

Re: Ψωνίζετε από το net?

Post by PsychoAP »

Φίλοι,

Τα συγκεκριμένα καλάμια (SONIK) τα είδα στο καινούργιο μαγαζί στα Λατσιά και μετά από ένα μήνα δεν άντεξα και πήρα ένα. Αρκετά εντυπωσιακά θα έλεγα. Πήρα το φθηνό βέρσιον αλλά δεν είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω αρκετα. Έκανα 1-2 βολές μια μέρα με πάρα πολύ αέρα και ήτανε φανταστικό. Θα σας ενημερώσω στην επόμενη δοκιμή

User avatar
ANDREAS TSOKKOS
Posts: 105
Joined: Wed Apr 01, 2009 9:09 am
Location: Παραλιμνι

Re: Ψωνίζετε από το net?

Post by ANDREAS TSOKKOS »

ξερει κανενας αν για αγορα καλαμιου απο το νετ πληρωνεις φορο εισαγωγης η οποιοδηποτε φορο? παντος πραγματα αλλα που αγορασα οπως μηχανη δεν επληρωσε τπτ για την παραλαβη της
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΨΑΡΕΜΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΨΑΡΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ

User avatar
ANDREAS TSOKKOS
Posts: 105
Joined: Wed Apr 01, 2009 9:09 am
Location: Παραλιμνι

Re: Ψωνίζετε από το net?

Post by ANDREAS TSOKKOS »

:pray: :pray: :pray: :pray: καποιος να απαντησει :pray: :pray: :pray: :pray:
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΨΑΡΕΜΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΨΑΡΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Ψωνίζετε από το net?

Post by Giorkos »

ANDREAS TSOKKOS wrote::pray: :pray: :pray: :pray: καποιος να απαντησει :pray: :pray: :pray: :pray:
AN είναι από ευρωπαική χώρα κανονικά δεν πληρώνεις...

αν εν που άλλη χώρα 'νομίζω' ότι άμαν εν πάνω που ορισμένο ποσό πληρώνεις ΤΖΑΙ φόρο ΤΖΑΙ ΦΠΑ ....το ποσό τωρά εν το ξέρω...σίγουρα κάπιος άλλος που παραγγέλει θα απαντήσει πιο συγκεκριμένα...
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

DUKDUK
Posts: 44
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:00 pm
Location: Nicosia

Re: Ψωνίζετε από το net?

Post by DUKDUK »

Οταν ειναι ΕU δεν πληρωνης τιποτα, ουτε δασμο ουτε ΦΠΑ.

Εχτoς EU και αξια ανω των 100 ευρο πληρωνης εισαγωγiκο δασμο (10-12%) + 15% ΦΠΑ στην αξια τιμολογιου.

Cheers
Multipliers were designed by the Devil!!

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: Ψωνίζετε από το net?

Post by no-nick »

ANDREAS TSOKKOS wrote:ξερει κανενας αν για αγορα καλαμιου απο το νετ πληρωνεις φορο εισαγωγης η οποιοδηποτε φορο? παντος πραγματα αλλα που αγορασα οπως μηχανη δεν επληρωσε τπτ για την παραλαβη της
προσεχε λιγο με τα καλαμια, κανε καλε συφωνιες, καποτε ερονται σπασμενα.

User avatar
ANDREAS TSOKKOS
Posts: 105
Joined: Wed Apr 01, 2009 9:09 am
Location: Παραλιμνι

Re: Ψωνίζετε από το net?

Post by ANDREAS TSOKKOS »

DUKDUK wrote:Οταν ειναι ΕU δεν πληρωνης τιποτα, ουτε δασμο ουτε ΦΠΑ.

Εχτoς EU και αξια ανω των 100 ευρο πληρωνης εισαγωγiκο δασμο (10-12%) + 15% ΦΠΑ στην αξια τιμολογιου.

Cheers


ναι μαλλον λογικο ειναι για EU χωρες.
thanx
no-nick wrote:
προσεχε λιγο με τα καλαμια, κανε καλε συφωνιες, καποτε ερονται σπασμενα.
εχω το υποψη μου, αγοραζω συχνα απο το νετ διαφορα πραματα τζιαι ετυχαν μου ετσι περιπτωσεις.απλα δεν μπορεις να εισαι 100% σιγουρος.
thx anyway.
προσπαθω να διευρηνω τις επιλογες μου σε αυτο το θεμα.
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΨΑΡΕΜΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΨΑΡΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ

Post Reply

Return to “Ψωνίζετε από το net?”