δολώματα για κουρκουνες

Post Reply
cowboy
Posts: 3
Joined: Wed May 21, 2008 10:54 am
Location: Nicosia

δολώματα για κουρκουνες

Post by cowboy »

υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο δόλωμα για κουρκουνες ? και τι μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε για πασμο ?

User avatar
renos_g9
Posts: 70
Joined: Wed Mar 05, 2008 9:40 pm

Re: dolomata gia kourkounes

Post by renos_g9 »

cowboy wrote:υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο δόλωμα για κουρκουνες ? και τι μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε για πασμο ?

trofin killer
ΤΖΙΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΖΙΑΙ ΕΛΑΛΕΙ ΜΕ ΓΕΙΑ ΣΟΥ, ΜΕ ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ. ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΕΠΑΡΤΟΝ ΤΖΙΑΙ ΟΣΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΔΩΣΤΟΝ.... ΤΖΙΑΙ ΤΖΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΙΕΡΕΤΑΣ ΤΖΙΑΙ ΕΝ ΣΟΥ ΠΟΛΟΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΧΑΡΙΣ' ΤΟΝ ΑΝ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: dolomata gia kourkounes

Post by marios »

renos_g9 wrote:
cowboy wrote:υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο δόλωμα για κουρκουνες ? και τι μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε για πασμο ?

trofin killer
killer bait +γλιστιριδα ολα στο μιξερ :!: :!: Οτι δολωνις πασμονις :)
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: dolomata gia kourkounes

Post by fISHANDCHIPS »

εγω είδα ένα παππού να βάλλει τροφή και να καρφώννει και ενα κομμάτι γλιστιρίδα ... πάντος είχε καλά αποτελέσματα :D :)
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: δολώματα για κουρκουνες

Post by chrysanthos9 »

καλησπερα,

τι θα ηταν καλο να βαζαμε στην ψαροτροφη για να περνει παραπανω μυρωδια και να τσιμπουν καλυτερα? σαρδελα λιωμενη? τυρι κτλ?
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
Marios E
Posts: 26
Joined: Sat Jun 11, 2011 7:22 pm
Location: παφος- χλωρακα
Contact:

Re: δολώματα για κουρκουνες

Post by Marios E »

καλησπέρα παίδες,αν και ασχολούμαι πολλά χρονια με το ψάρεμα κύριος με ανντενα πριν λίγες μέρες ανακάλυψα το φορουμ σας και ειπα να σας κάνω λιγι παρέα :P .
λοιπόν εγώ το δόλωμα που χρησιμοποιώ για τις κουρκουνες είναι το τυλιχτό ζιμάρι με ούζο η βανίλια και έχω πολύ καλά αποτελέσματα. Συνήθως με το τυλιχτό τσιμανε τα περισσότερα ψαρια... :mrgreen:

legendguards

Re: δολώματα για κουρκουνες

Post by legendguards »

το ζυμαρι τουλαχιστον δεν καμνει ζημια στην θαλασσα οπως τις τροφες που χρησιμοποιουμε εμεις
η κουρκουνα τωρα ουλα τσιμπα τα

Nikolas Nklou

Re: δολώματα για κουρκουνες

Post by Nikolas Nklou »

εγω παντως κοπελια εδοκιμασα παραπολλα δολωματα στις κουρκουνες.....ακροβατη,γαριδα,ψαροτροφη,ζυμαρι με ουζο ,ζυμαρι τυλιχτο και ακομα 2-3 που εν τα θιμουμε.....με τον ακροβατη οι τσιμπιες ηταν αμετρητες και ειχα πολλα δυνατα αποτελεσματα....εχω να πω οτι οι κουρκουνες τσιμπουν σε οποιοδιποτε δολωμα .....με λια λογια εν πανφαγες εν αφηνουν τιποτε !!!! :lol:

User avatar
mixas
Posts: 34
Joined: Mon Nov 15, 2010 7:48 pm

Re: δολώματα για κουρκουνες

Post by mixas »

Εγώ χρησιμοποιώ ακροβάτη και ψαροτροφη ( σαρδέλα) και έχω καλά αποτελέσματα. :dance: :dance:

Post Reply

Return to “Δολώματα”