Επείγον! Μπιγκατίνι!

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by Someone »

sifu-nas wrote:e file m bigatinni en polla yperektimimeno dolwma...
egw nomize=w n pio kalo se limnes k otan xrisimopias thn kolla panw t.
\ehei polla pio kala j kathara dolwmata :D
Γιατί υπερεκτιμημένο φίλε μου;
To κάθε δόλωμα πιστεύκω έσιει τζιαι τον τρόπο του, όπως τζιαι συγκεκριμένες συνθήκες για να δουλέψει.

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by sifu-nas »

einai i apopsi m opws esi exeis ti diki s .. dokimase j syggrine t me otidipote allo px geoskolika yia freshwater ..
i akrovati sthn thalassa.
n j eipa oti nn kalo dolwma..
:D
apla emena en me entyposiazei..
akoma j dame sthn agglia po t edokimasa proxtes .. j mlm yia kala polyxroma maggots ..
t zymari eixe kalytera apotelesmata.

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by sifu-nas »

alla epia mia perkoua panw tous btw
'

User avatar
CASTING
Posts: 191
Joined: Tue Mar 04, 2008 6:53 pm

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by CASTING »

Το biggatini για μενα ειναι το καλυτερο δολωμα.Εδοκιμασα παρα πολλα δολωματα(σχεδον ολα τα ειδη σκουλικιων,γαριδες,καραβιδακι,σουπια,καλαμαρι,κοτοπουλο κ.τ.λ.) τα ψαρια που επιασα(παντα με εγγκλεζικο ή ανντενα) με το biggatini εν τα επιασα με αλλα, τζαι μεγαλα τζαι μτσια.
ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ.......

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by konstantinos kalogir »

Ρε παιδκιά να σας ρωτήσω κάτι. Και εγώ χρησιμοποιώ μτο μπικατίνι, ειδικά πάνω στες πέστροφες... Και εν νεν για μιτσιά ψάρια ετσιμπήσαν μου που 50 γραμμάρια ψαρούι ως και 1.5 κιλό πεστροφάρες... Εμίλουν προχτές με ένα εισαγωγέα και είπε μου ότι μπορεί να σταματήσουν να φέρνουν μπικατίνι γιάτί εβρέθηκε πως μπορεί να προκαλέσει τύφο... Έχετε καποια άποψη πάνω σε τούτο το θέμα????

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by marios »

Ev πελαρες που λαλει .......Το biggattino η αλλιώς bigattini η maggot είναι ενα ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟ δόλωμα το οποίο ΑΠΟΛΥΜΕΝΕΤΑΙ!!!
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
CASTING
Posts: 191
Joined: Tue Mar 04, 2008 6:53 pm

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by CASTING »

konstantinos kalogir wrote:Ρε παιδκιά να σας ρωτήσω κάτι. Και εγώ χρησιμοποιώ μτο μπικατίνι, ειδικά πάνω στες πέστροφες... Και εν νεν για μιτσιά ψάρια ετσιμπήσαν μου που 50 γραμμάρια ψαρούι ως και 1.5 κιλό πεστροφάρες... Εμίλουν προχτές με ένα εισαγωγέα και είπε μου ότι μπορεί να σταματήσουν να φέρνουν μπικατίνι γιάτί εβρέθηκε πως μπορεί να προκαλέσει τύφο... Έχετε καποια άποψη πάνω σε τούτο το θέμα????
Φιλε μου ο μονος λογος που σου τι ειπε ειναι γιατι δεν το χρησιμοποιουν πολλοι τζαι ετσι δεν κοφκοι λιρες-ευρω.Δεν ξερω αν εν για Λεμεσο που λεεις παντως εδω(Λεμεσο) τωρα τελευταιος μονο με παραγγελια σου φερνουν αμπα τζαι μεινει τους κανενα κουππουη απουλητω τζαι χασουν κανεναν ευρω.
ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ.......

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by konstantinos kalogir »

Ξέρεις εν ζημιώνουν που το μπικατίνι εν πολλά φτηνό σαν δόλωμα και πολλά ανθεκτικό οπότε εν έχουν απώλειες όπως με τους αμερικάνους π.χ
Αλλά είναι αλήθεια πως δεν φκάλουν και πολύ κέρδος γιατί ελάχιστοι το χρησιμοποιούν. Εν ένας εισαγωγέας που Λευκωσία που μου το είπε..

User avatar
ps1xas
Posts: 290
Joined: Tue Sep 04, 2007 9:47 pm

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by ps1xas »

Φιλοι μου επιατε τπτ πανω σε αυτο το δολωμα?

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by chrysanthos9 »

Εδω και δυο χρονια χρησιμοποιω το μπικαντινι στην τεχνικη του εγγλεζικου τζαι επιασα ολων τον ειδον τα ψαρκα απο μουρμουρους μεχρι και κεφαλουs.Ειναι το καλυτερο δολωμα για τις τεχνικες που χρησιμοποιοιται μπασμος(προσωπικη μου γνωμη) :lol: :lol:
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
CASTING
Posts: 191
Joined: Tue Mar 04, 2008 6:53 pm

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by CASTING »

chrysanthos9 wrote:Εδω και δυο χρονια χρησιμοποιω το μπικαντινι στην τεχνικη του εγγλεζικου τζαι επιασα ολων τον ειδον τα ψαρκα απο μουρμουρους μεχρι και κεφαλουs.Ειναι το καλυτερο δολωμα για τις τεχνικες που χρησιμοποιοιται μπασμος(προσωπικη μου γνωμη) :lol: :lol:
Συμφωνω απολυτα :!:
ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ.......

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by (CyBasser) »

Ρε παιδκιά! Όι πελλάρες!!! Άκου να σταματήσουν την εισαγωγή bigattinni... Εννά μοιάσουμε με πριν τρία τέσσερα χρόνια που το εφέρναμεν πας την ράχη μας μες το backpack που την Αθήνα :shock: :shock: αφού κανένας εν έφερνε Κύπρο και εκάμναμε πόλεμο να το διατηρήσουμε ζωντανό όσο παραπάνω γίνεται? Αν και για τουλάχιστον κάποια είδη ψαριών "..Και νεκρό ενίκαν!". Και τότε πες εν το εξέραν πολλοί Κυπραίοι και δεν υπήρχε ζήτηση. Τώρα όμως? Κατσε να δω τι θα κάμω να μεν μείνουμε έτσι :shock: :shock: :shock: :shock:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by konstantinos kalogir »

Aν σταματήσουν να το φέρνουν εν να κάμουμε εκτροφείο, ίντα για γαιοσκώληκες εκάμαμε :oops: :oops:

User avatar
CASTING
Posts: 191
Joined: Tue Mar 04, 2008 6:53 pm

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by CASTING »

Μηπως ξερει κανεις αν εφερε καποιος μπιγκατινι που οποιαδηποτε πολη γιατι Λεμεσο εν βρισκω(αν τζαι παραγγειλα εν μου εφεραν γιατι εν τους εστειλαν) :evil: :evil: :evil:
ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ.......

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by marios »

Λευκωσια εχει..
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

Post Reply

Return to “Δολώματα”