KSERI KANIS??(καταστήματα ειδών αλιείας δολώματα)

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Post by Someone »

Οι πεταλίνες πάντως δουλεύκουν μια χαρά, ειδικά αν ψαρεύκετε τζιαι με αντένα. Ειδικά τωρά που εννα έσιει τζιαι λλίο θάλασσα, μες τη θολούρα, εν ό,τι πρέπει. Μάλιστα διαλέγω τις μικρές τζιαι δολώνω τες ολόκληρες σε έτσι περιπτώσεις, τζιαι ψαρεύκω πατωτά. Οι σορκοί προτιμούν τες, μάλλον νομίζουν ότι εξεκολλήσαν που το βράχο τζιαι μουντάρουν. Απλά βάλλετε μισίνα 20άρα τζιαι πάνω με παράμαλλο τουλάχιστον 18άρι γιατί εν τζιαι εννα θέλει πολλά πολλά να σας τρυπώσει τζιαι να τα κόψει ούλλα. Αν προσέξετε τζιόλας τζιαι δε στέκεστε όπως το μπαμπούλα πάνω που το νερό, θα με θυμηθείτε.
Επίσης, ο μούρμουρος που έφκαλα την Κυριακή που επέρασε, εφκήκε πάνω στη γαρίδα.
Τζιαι άλλες φορές έτυχε να δουλεύκω ακροβάτη τζιαι γαρίδα, τζιαι έφκαλα ψάρια τζιαι με τα δύο δολώματα.
Οπότε χαλαρώστε, έννεν ανάγκη να φεύκουν 20 λίρες σε δολώματα κάθε φορά που πάμε ψάρεμα.

no-nick: ποτζιή ποδά, αποκάλυψες ΟΥΛΛΟΥΣ τους τόπους μες τη Λεμεσό που φκαίνουν καλοί σορκοί. Ως πέρσυ το χειμώνα, ήμουν μόνος μου πάνω σε τζιήνους τους βράχους με μηχανούα. Οι υπόλοιποι επαλεύκαν με τροφή τζιαι αντένες. Αν σε πετύχω κανένα ξημέρωμα πάνω στην ακριανή πλάκα του βραχίονα μπορώ να σε σύρω μέσα; Τζιαι να χρησιμοποιήσω το κοτόπουλο που παίρνεις μαζί σου;

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Post by no-nick »

Someone wrote:
no-nick: ποτζιή ποδά, αποκάλυψες ΟΥΛΛΟΥΣ τους τόπους μες τη Λεμεσό που φκαίνουν καλοί σορκοί. Ως πέρσυ το χειμώνα, ήμουν μόνος μου πάνω σε τζιήνους τους βράχους με μηχανούα. Οι υπόλοιποι επαλεύκαν με τροφή τζιαι αντένες. Αν σε πετύχω κανένα ξημέρωμα πάνω στην ακριανή πλάκα του βραχίονα μπορώ να σε σύρω μέσα; Τζιαι να χρησιμοποιήσω το κοτόπουλο που παίρνεις μαζί σου;
σε 2-3 μερες αποτι ειδα θα εχει 4-5 μποφορ νοτιο, αρα η λεμεσος θα ανακατωθει καλα , αρα θα εχουμαι ταραμενη θαλασσα που εχει αρκετο καιρο να ανακατωθει, αρα ταραμενη θαλασσα και βολες κοντα σε πετρες=ΣΟΡΚΟΣ , καπου ενα με εβρης :D :D, τωρα ενομιζω να με συρης μεσα γιατι πληρωνω να με προσεχουν :D

Panikos

Post by Panikos »

Someone wrote:Αν σε πετύχω κανένα ξημέρωμα πάνω στην ακριανή πλάκα του βραχίονα μπορώ να σε σύρω μέσα
re file fona3e mou je mena na ton siroume mazi :D :D :D
en kanei pou enafini monodolia gia tous allous tora kataskopefki je pou psarefki o ka8enas mas :D :D :D

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Post by no-nick »

panikos wrote:
Someone wrote:Αν σε πετύχω κανένα ξημέρωμα πάνω στην ακριανή πλάκα του βραχίονα μπορώ να σε σύρω μέσα
re file fona3e mou je mena na ton siroume mazi :D :D :D
en kanei pou enafini monodolia gia tous allous tora kataskopefki je pou psarefki o ka8enas mas :D :D :D
ρε εσυ κουτσουφλας τζαι πεφτης μονος σου τζαι ενα καταφερης να συρης αλλους μεσα

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Post by Greg »

ahahhahaha

pete mu je mena kanena 'sorkotopo' entometaksu.. na paw na dokimaso
Esox Lucius

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Post by no-nick »

Greg wrote:ahahhahaha

pete mu je mena kanena 'sorkotopo' entometaksu.. na paw na dokimaso
δοκιμασε τοπους που ειναι αμμος και συνορευη με βραχους η καθαρα μονο βραχους, αλλα παρε και πολλα βαριδια σε ετσι τοπους .

User avatar
jack tar
Posts: 299
Joined: Tue Jul 29, 2008 6:37 am
Location: λευκωσια-Δάλι

ΔΟΛΩΜΑΤΑ

Post by jack tar »

ΡΕ κοπελια που μπορω να βρω ζωντανα δολωματα στη Λευκωσια ετσι περιοδο που σχεδο ειναι ολοι κλειστοι? Εσεις πια δολωματα μου προτεινετε?
''surf casting'' A way of Living

User avatar
maratheftis
Posts: 217
Joined: Fri Mar 23, 2007 4:03 pm
Location: Nicosia

Re: ΔΟΛΩΜΑΤΑ

Post by maratheftis »

file pienne sto MAVRO sto strovolo...tziame kati pezete...
ΗΤΟΙ ΜΕΝ ΠΡΩΤΙΣΤΑ ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ

User avatar
jack tar
Posts: 299
Joined: Tue Jul 29, 2008 6:37 am
Location: λευκωσια-Δάλι

Re: ΔΟΛΩΜΑΤΑ

Post by jack tar »

θα παω και απο εκει.εσι τι χρησιμοποιασ?
''surf casting'' A way of Living

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: ΔΟΛΩΜΑΤΑ

Post by marios »

jack tar wrote:ΡΕ κοπελια που μπορω να βρω ζωντανα δολωματα στη Λευκωσια ετσι περιοδο που σχεδο ειναι ολοι κλειστοι?
Παλια Λευκωσια κοντα στο παλιο δημαρχιο & Αγιο δομετιο κοντα στον ιπποδρομο κενταυρου 32 :)
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
maratheftis
Posts: 217
Joined: Fri Mar 23, 2007 4:03 pm
Location: Nicosia

Re: KSERI KANIS??(καταστήματα ειδών αλιείας δολώματα)

Post by maratheftis »

εγω κυριως γαριδα....ωσ τωρα απογωητεθτηκα με τους σκουλουκους....
ΗΤΟΙ ΜΕΝ ΠΡΩΤΙΣΤΑ ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ

PsychoAP
Posts: 10
Joined: Wed Sep 03, 2008 8:45 pm

Re: KSERI KANIS??(καταστήματα ειδών αλιείας δολώματα)

Post by PsychoAP »

Παιδιά,

Το καινούργιο μαγαζί στα Λατσια έχει ζωντανά δολώματα. Ακροβάτη και Αμερικάνο μέχρι στιγμής. Εγώ απο εκεί τα παίρνω. Τους παίρνω τηλέφωνο την Πέμπτη το βράδυ, τους λές τι θέλω και μου το φυλάνε για να το παραλάβω Σαββάτο απόγευμα.

Post Reply

Return to “Δολώματα”